Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 07:27   #581
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Vidim na jednom oglasu uz uobičajeno apartman i ostalo bla bla, - rentanje automobila 200 eura, uz sliku postarijeg bmw-a..
Zar je to preko Airbnb-a moguće?..
Što još ide..

Gdje kliknuti za rentanje žene..
Nije to "preko Airbnb-a" nego je to dodatna ponuda objekta (iako vjerovatno nelegalna).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:13   #582
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Gdje kliknuti za rentanje žene..
Daješ u najam ili tražiš?
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 06:12   #583
Kako ono kažu, auto i ženu se ne posuđuje, jel'..

Al bome kako je krenulo kod nas, il' švabija il' sve na internet u rent, za sitne pare..
Inače, dao bi se okladit da je više iznajmljivača, kad bi se netko pozabavio sa statistikom, izvan dalmacije i "došlo sastrane", nego što je domicilnog stanovništva u ovom biznisu..
Nekad je to bilo ono, cimer fraj baba sa tabelom na magistrali..
Danas je to sasvim nešto drugo..

Znate li koja nacija je druga po redu po vlasništvu prostora na obali u hr, iza hrvata..Čik pogodite..

No dobro..


Instant buking mi je nejasan, također, može li se odbit rezervacija, ako je uključen instant buking?
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:43   #584
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post

Instant buking mi je nejasan, također, može li se odbit rezervacija, ako je uključen instant buking?
mozes odbit ali ti mogu naplatiti otkaz rezervacije. jer je to u biti odmah potvrdjena rezervacija.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:17   #585
Dobar dan

savjet molim....agencija iz Njemačke mi traži da im izdam predracun za uplacenu akontaciju

Sta da im napisem....i da li ja kao privatni iznajmljivac (legalan naravno) mogu/smijem takvo sto izdavati

Molim odgovor u inbox ili ovdje....hvala
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:18   #586
Dobar dan

savjet molim....agencija iz Njemačke mi traži da im izdam predracun za uplacenu akontaciju

Sta da im napisem....i da li ja kao privatni iznajmljivac (legalan naravno) mogu/smijem takvo sto izdavati

Molim odgovor u inbox ili ovdje....hvala
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:56   #587
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
mozes odbit ali ti mogu naplatiti otkaz rezervacije. jer je to u biti odmah potvrdjena rezervacija.
Hvala ti na odgovoru..
Mene zanimaju iskustva, znam da imaju sve napisano..No, praksa obično bude nešto sasvim drugo..

Određivanje cijena na Airbnb je cijela matematika..Derivacije i integrali..
Po meni nije to dobro riješeno, bar koliko za sada vidim..
Recimo ne možeš postavit različitu cijenu za dodatnog gosta za različite vremenske intervale..
A pametne cijene su šou program, igre bez granica..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:13   #588
Pametne cijene definitivno ne treba primjenjivati.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 07:45   #589
Tek sam sad skužio da Airbnb znači, odnosno jedno b znači, doručak..


Dakle, što im dajete za doručak?
Jel to obvezno za svaki dan ili?
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 07:59   #590
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Tek sam sad skužio da Airbnb znači, odnosno jedno b znači, doručak..


Dakle, što im dajete za doručak?
Jel to obvezno za svaki dan ili?
Doručak nije obvezan. Otvori bilo čiji oglas, i pogledaj, nećeš ih naći niti 10 % sa doručkom.
Ako te zbunjuju slike sa hranom i pićem, to su samo zbog dekoracije...

A koliko znam bnb bi trebalo (u ovom slučaju) značiti bed and breakfast
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:48   #591
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post

A koliko znam bnb bi trebalo (u ovom slučaju) značiti bed and breakfast
Pa zato pitam, ono, možda se doručak podrazumijeva..Jer nigdje nisam našao naveden doručak..

Svašta ću još naučiti ovdje..
Čitam i stare postove, topice, uglavnom vidim skoro svugdje ista ekipa vas koji pišete ovdje po podforumu..Sad sam na topicu gdje je slika wc školjke u Sukošanu puna kamenca..lol..
Svega ima..
Samo se nešto malo svađate, svi ste si kao dobri..


Edit: Dodat ću ovdje, jer ionako puno me već ima po topicu..

Kupim po postovima što je sve "nužno" za u apartman, sobu..

Dakle: sapun, šampon - koji šampon stavljate, litru dvije, ne znam za mala pakovanja šampona za jednu osobu da ima kupiti, Head and Shoulders ili saponija Osijek recimo obični jeftini..
Dalje, pasta za zube, treba li im i četkice ostavljati?..
Kava, koja, instant ili turska?..
Keksi, slatkiši?..
Treba li ulje u kuhinji za spremanje jela, možda i napunit frižider sa paškim sirom i pršutom..
I tako dalje..
I onda ti da zvjezdicu manje u rivju..lol..

Trebalo bi napraviti poseban topic, top temu, gdje će biti taksativno pobrojano da forumaši ujednače ponudu..

Proći će sezona dok sve pročitam i pohvatam..

Zadnje uređivanje Monro : 17.07.2017. at 09:14.
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:51   #592
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Pa zato pitam, ono, možda se doručak podrazumijeva..Jer nigdje nisam našao naveden doručak..

Svašta ću još naučiti ovdje..
Čitam i stare postove, topice, uglavnom vidim skoro svugdje ista ekipa vas koji pišete ovdje po podforumu..Sad sam na topicu gdje je slika wc školjke u Sukošanu puna kamenca..lol..
Svega ima..
Samo se nešto malo svađate, svi ste si kao dobri..


Edit: Dodat ću ovdje, jer ionako puno me već ima po topicu..

Kupim po postovima što je sve "nužno" za u apartman, sobu..

Dakle: sapun, šampon - koji šampon stavljate, litru dvije, ne znam za mala pakovanja šampona za jednu osobu da ima kupiti, Head and Shoulders ili saponija Osijek recimo obični jeftini..
Dalje, pasta za zube, treba li im i četkice ostavljati?..
Kava, koja, instant ili turska?..
Keksi, slatkiši?..
Treba li ulje u kuhinji za spremanje jela, možda i napunit frižider sa paškim sirom i pršutom..
I tako dalje..
I onda ti da zvjezdicu manje u rivju..lol..

Trebalo bi napraviti poseban topic, top temu, gdje će biti taksativno pobrojano da forumaši ujednače ponudu..

Proći će sezona dok sve pročitam i pohvatam..
Kakav pršut i četkice za zube, pa nije to hotel
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:51   #593
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Pa zato pitam, ono, možda se doručak podrazumijeva..Jer nigdje nisam našao naveden doručak..

Svašta ću još naučiti ovdje..
Čitam i stare postove, topice, uglavnom vidim skoro svugdje ista ekipa vas koji pišete ovdje po podforumu..Sad sam na topicu gdje je slika wc školjke u Sukošanu puna kamenca..lol..
Svega ima..
Samo se nešto malo svađate, svi ste si kao dobri..


Edit: Dodat ću ovdje, jer ionako puno me već ima po topicu..

Kupim po postovima što je sve "nužno" za u apartman, sobu..

Dakle: sapun, šampon - koji šampon stavljate, litru dvije, ne znam za mala pakovanja šampona za jednu osobu da ima kupiti, Head and Shoulders ili saponija Osijek recimo obični jeftini..
Dalje, pasta za zube, treba li im i četkice ostavljati?..
Kava, koja, instant ili turska?..
Keksi, slatkiši?..
Treba li ulje u kuhinji za spremanje jela, možda i napunit frižider sa paškim sirom i pršutom..
I tako dalje..
I onda ti da zvjezdicu manje u rivju

Trebalo bi napraviti poseban topic, top temu, gdje će biti taksativno pobrojano da forumaši ujednače ponudu..

Proći će sezona dok sve pročitam i pohvatam..
Bilo je ovdje i starije ekipe, ali im je dosadilo, i odustali su...toliko njih bi dolazili na gotovo, stalno ista pitanja, ja bih sve na gotovo - samo što se nekad ne postave pitanja u stilu: ja bih htio zaraditi 100.000 EUR, molim sve instrukcije na jednoj stranici...
Ajme, baš me nasmijavaš sa ovom šakom pitanja što ostaviti
Ako sve ovo budeš stavio, obavijesti nas, da znamo gdje ćemo na ljetovanje :klap:
Ja ostavim tekući sapun, u kuhinji sredstvo za pranje suđa. Imam mašinu za pranje robe, pa mi prašak stoji tamo (ne peru puno, a bolje da im je s ruke, nego da mi prekopaju cijelu kuću).
Kakav kalodont, četkice....
Za perilicu suđa isto ostavim tablete (kupim šaku jeftinijih i to je to).
Ovo što spominješ Review - nemoj da previše od tebe očekuju, pa nećeš loše ni proći.
A na booking.comu vidim kod nekih tako loše ocjene, a npr.100 reviewa. Znači da se usprkos tome, pune.
Ma zazovi ti nas nekoliko na kontrolu prije nego što kreneš s poslom. Umjesto da trošiš pršut, sir...na komisije, mi smo ti uvijek ovdje...

Ali ću obavezno tražiti popis pozivnica unaprijed, zbog alergije prema nekima...
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:39   #594

evo i ja se priključujem na testiranje apartmana

Ostavljam: bocu vode, po čokoladicu na noćnom ormariću, kavu (lidlova zamjenska nesica), tursku držim zbog sebe pa je popiju, čarli (ili što već je na akciji veliko pak pa punim), tekući sapun (punim), gel za tuširanje (punim). Uvijek na stolu imamo našu orahovicu ili travaricu .

E da, nekad za duže ture znam ili voće ili sok dodati. (uglavnom nemam duže ture)
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:58   #595
Ostavim u frizideru bocu vode, soka i mlijeka kao dobrodoslicu (u Lidla sve kupljeno), deterdzent za pranje sudja i rublja, sapun za ruke koji nadolijevam, male sampone i gelove za tusiranje koje ne koriste, ali tamo stoje, kapsule za perilicu posudja, kavu (zbog aparata koji nije na filter nego moze i obicna crna), secer, sol, ulje, brasno. Ostalo, ako zele kupuju sami. Ako imamo duze ture od 5 ili 7 dana napravim obicni strudel od jabuka.
__________________
Za Velikog Vezira, sa stitom ili na stitu © Plitko
It's about how much freedom you can take away from somebody before they either fold or fight.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:25   #596
Mislim da pretjerujete sa tim što im ostavljate. Mi imamo skup smještaj ali osim koje boce vode i soka u frižideru i tekućeg sapuna za ruke za sve ostalo ima dućan
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:28   #597
neno, koliko skup?
Ja mislim da je to ono osnovno. Ja sam kavopija, uvijek sam volila naći kavu u apt barem za prvu jutarnju
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:38   #598
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
neno, koliko skup?
Ja mislim da je to ono osnovno. Ja sam kavopija, uvijek sam volila naći kavu u apt barem za prvu jutarnju
Mnogo skup Pa oni koji dolaze autom ionako donesu sa sobom ono što vole i konzumiraju, bez veze da im ja kupim Franck kavu ako oni piju xy. A često oni što dolaze avionom pošalju spisak što da im se kupi.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:41   #599
ne mogu procijeniti... ali nema veze, nekome je skupo 50 eura, nekome 100 a nekome 500 , ja volim mojima ostaviti. Ovo za spisak kod mene ne dolazi u obzir, nek sami kupuju što vole
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:55   #600
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
ne mogu procijeniti... ali nema veze, nekome je skupo 50 eura, nekome 100 a nekome 500 , ja volim mojima ostaviti. Ovo za spisak kod mene ne dolazi u obzir, nek sami kupuju što vole
Puno više i od 500 ali nebitno. I mi smo počeli slično ali smo brzo vidjeli da to nema nikakvog smisla jer to nitko ne cijeni a popunjenost nam je dobra i bez toga.
A ja osobno volim spisak, još posebno kada su otvorene količine Onda se uzima samo najskuplje u enormnim količinama, skupljaju bodovi na mojoj kartici a na kraju ponekad opet završi kod mene. Ovi zadnji su htjeli dobrog vina, nema problema, uzeo sam 20 butelja to je bilo oko 200 eura a evo sada pola od toga u mojem podrumu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.