Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 18:19   #2541
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Nego, htjela sam pitati - jel bolje ić spavati kad smo baš jako umorni ili kad smo malo, skoro uopće ne, umorni. U kojoj situaciji od te dvije je lakše postići vibracije i AP?
Ne znam za AP, ali jasno da ćeš se u snu najbrže regenerirati, tako da je to uvijek najbolje kad si jako umorna. Pa i kad si samo malo umorna, u snu provodiš vrijeme sa svojim vlastitim božanstvom. U čemu je problem.
Inače najbolji put za spiritualni razvoj pa i AP u "svjesnom" stanju je meditacija. U kraćim ili duljim periodima, kako ti bolje odgovara, ali svaki dan.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:23   #2542
Quote:
villa7 kaže: Pogledaj post
Nekada mi se zna dogodit, kada budm dosta umoran i iscrpljen, da kad tek zadrijemam, odjedno osjećam kao da nešto dolazi prema meni, ne mogu nikako otvorit oči i prođe me jeza kroz cijelo tijelo. To se ponovi još 2-3 puta i nakon toga normalno zaspim, još da napomenem da sam svjestan svega toga, e sad ne znam šta je to, možda paraliza sna?
U snu smo u kontaktu s drugom stranom vela. Polusan bi vjerojatno trebalo biti stanje kada imamo tu komunikaciju a istovremeno imamo i malo svijesti s ove strane vela, pa tako najviše zapamtimo od te komunikacije.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:36   #2543
Može ti to bit paraliza sna. Jel se možeš micat?

Zadnje uređivanje Alienica : 17.07.2017. at 18:51.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:22   #2544
Ne, i moram dosta truda uložit da otvorim oči, kao da su zalijepljene, pokušavam da to prestane i par sekundi ne mogu otvorit i onda odjednom dobro.
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 04:45   #2545
Mislim da znam o cemu pricas. Meni se to zna desiti neovisno u kojem polozaju zaspim.
To nekako prekinem tako da ne trosim energiju i paniku sa otvaranjem ociju nego lagano pokusavam pomicati prste na rukama i nogama.
To mi za sada uspjeva.

To sam primjetio da mi se desava kada sam jako umoran i iscrpljen.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:59   #2546
?

Pozdrav!

Dugo već lucidno sanjam i nedavno mi se dogodilo da sam se našla pored svog tijela.

Osjećaj je bio miran, bez prikaza, bez negativne energije oko mene, sve je bilo crnje od noći, ali valjda nisam iskusila AP do kraja jer sam nakon drugog pokušaja gdje me nešto diže iz tijela, rekla da sam umorna i da neću nikud. Dijelom sam bila vani jer sam samu sebe vidjela na par sekundi i nakon odbijanja, mrak.

Jučer sam legla u krevet i nakon minute, minute i pol sam počela osjećati trnce i bijele mrlje su se izmjenjivale velikom brzinom, kao da lebde. Da bi se, hop, za neko vrijeme našla u lucidnom snu. Nisam vidjela sebe, ništa nisam mogla pročitati normalno kako piše, uglavnom sam pokušala zamisliti poplavu u dvorištu i ne moram govorit' da mi je kuća u idućoj sekundi plutala u malom moru. Znači, to je bio san.

Mene zanima:

1. Kako to da se to dogodilo spontano? Što se tiče AP, naravno?

Ja ne meditiram, ne znam to raditi i nije me ni zanimalo posebno. Nikog tko ima iskustva s tim ne poznajem pa nisam s kim imala razgovarati. Vidim da se to radi tek nakon neke meditacije i treniranja. Pretpostavljam zbog kompleksnosti AP?

2. Jel' mogu ostat' zarobljena u astralu?

3. Vidim da te, navodno, vjera i religija onemogućavaju da uopće dođeš do vibracija potrebni za AP, jel' to istina?

4. Jel' postoji kakva zaštita ukoliko iziđeš iz tijela ili je samo vizualizacija dovoljna?

Pitam za slučaj da naiđem na nešto što ne želim.

5. Kako se vratiti u vlastito tijelo?
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:25   #2547
Quote:
jednaobicnaja kaže: Pogledaj post
..2. [B]Jel' mogu ostat' zarobljena u astralu?..
Ja ovo ne vidim kao AP nego kao tvoje putovanje u snu. U snu putujemo svake noći, i to je toliko različito od jave da su nam ta sjećanja blokirana da nas ne zbunjuju u našem poslu zbog kojega smo na Zemlji. Zbunjen je tvoj intelektualni um ali ne i tvoja duša koja je tijekom sna u punoj aktivnosti i kojoj se ništa neće dogoditi, jer je to razina bogova. Duša nema problema s vraćanjem u tijelo. Ona se tu odlično snalazi jer nije blokirana kao intelektualni um. Nema nikakvih problema.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:33   #2548
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne vidim kao AP nego kao tvoje putovanje u snu. U snu putujemo svake noći, i to je toliko različito od jave da su nam ta sjećanja blokirana da nas ne zbunjuju u našem poslu zbog kojega smo na Zemlji. Zbunjen je tvoj intelektualni um ali ne i tvoja duša koja je tijekom sna u punoj aktivnosti i kojoj se ništa neće dogoditi, jer je to razina bogova. Duša nema problema s vraćanjem u tijelo. Ona se tu odlično snalazi jer nije blokirana kao intelektualni um. Nema nikakvih problema.
Okay, hvala, ovo mi pomaže da malo razjasnim ovo sve.
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:35   #2549
Quote:
jednaobicnaja kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dugo već lucidno sanjam i nedavno mi se dogodilo da sam se našla pored svog tijela.

Osjećaj je bio miran, bez prikaza, bez negativne energije oko mene, sve je bilo crnje od noći, ali valjda nisam iskusila AP do kraja jer sam nakon drugog pokušaja gdje me nešto diže iz tijela, rekla da sam umorna i da neću nikud. Dijelom sam bila vani jer sam samu sebe vidjela na par sekundi i nakon odbijanja, mrak.

Jučer sam legla u krevet i nakon minute, minute i pol sam počela osjećati trnce i bijele mrlje su se izmjenjivale velikom brzinom, kao da lebde. Da bi se, hop, za neko vrijeme našla u lucidnom snu. Nisam vidjela sebe, ništa nisam mogla pročitati normalno kako piše, uglavnom sam pokušala zamisliti poplavu u dvorištu i ne moram govorit' da mi je kuća u idućoj sekundi plutala u malom moru. Znači, to je bio san.

Mene zanima:

1. Kako to da se to dogodilo spontano? Što se tiče AP, naravno?

Ja ne meditiram, ne znam to raditi i nije me ni zanimalo posebno. Nikog tko ima iskustva s tim ne poznajem pa nisam s kim imala razgovarati. Vidim da se to radi tek nakon neke meditacije i treniranja. Pretpostavljam zbog kompleksnosti AP?

2. Jel' mogu ostat' zarobljena u astralu?

3. Vidim da te, navodno, vjera i religija onemogućavaju da uopće dođeš do vibracija potrebni za AP, jel' to istina?

4. Jel' postoji kakva zaštita ukoliko iziđeš iz tijela ili je samo vizualizacija dovoljna?

Pitam za slučaj da naiđem na nešto što ne želim.

5. Kako se vratiti u vlastito tijelo?

Prije nego ti odgovorim na pitanja moraš znati da je ulaženje u astral preko lucidnog sna jedan od najčešćih i najjednostavnijih načina. Rekao bih uz vizualizaciju i afirmaciju najjednostavniji način. To je na primjer idealan način za sanjače. Prva dva puta si vidjela sebe kako spavaš. To je klasičan primjer AP, ali nemoj zato mislit ako nisi u sobi u kojoj spavaš ili ako ne vidiš sebe dok spavaš da nisi u astralu. Po ovime kako si opisala događaj mislim da te izbacilo na višu razinu astrala u kojem mislima možeš kontrolirat svoje okruženje di djeluješ putem svojih svjesnih i podsvjesnih želja. U principu ti znaš najbolje jeli to bio lucidan san ili nešto više. To možeš samo ti znat. Ali želim ti reći da je astral puno puno širi i kompleksniji i ima puno razina i milijarde dimenzija.

1. Ovisi od osobe do osobe. Svaka osoba je drugačija. Neki kažu da oni koji su napredniji u duhovnosti da to proizlazi iz prošlih života si su bili spiritualno aktivniji pa se to djelomično prenosi u sljedeći život. Svi ljudi mogu postići dobre rezultate ali kao i u svemu neki su nadareniji malo više neki malo manje.

2. Ne možeš ostat zarobljena na astralu jel tvoje fizičko tijelo je povezano srebrnom niti(neki su je vide neki ne) sa tvojim astralnim tijelom (dublikatom)

3. Da, religija ove stvari naziva demonskim i svakakvim... to su čiste izmišljotine i strašenje crkve. Jer putem astrala i kasnije u višim dimenzijama mi možemo saznati sve odgovore na bilo koja pitanja. Tko smo, odakle dolazimo, kamo idemo itd itd... Crkva te tjera da vjeruješ ono što je netko drugi iskusio dok je istraživao izvan tijela, a neće reći da svatko od nas može istražit sam i sam dobit odgovore na sva moguća pitanja. Tako ne bi mogli kontolirat masama. I zato svatko tko kaže da se bavi ovim stvarima je proglašen sotonom...ili ti vješan ili spaljivan prije tisuću tisuću godina.

4. Postoje zaštite. Ali to je pre kompleksno. Većina ljudi na početku se susreće sa svojim podsvjesnim strahovima koji se materijaliziraju. Tu se jednostavno treba pobijedit vlastiti strah. Reći ja se ne bojim i odmah prikaza nestane. Lakše reći nego napraviti haha.

5. Vratiti se u tijelo je najjednostavnija stvar od svega. Bitno je samo na jednu mili sekundu pomislit na tijelo i automatski si vraćen. To je jednostavno tako i to je naš osigurač. To može biti frustrirajuće ali to je jednostavno tako. Tjera nas da uvedemo disciplinu u naše misli i želje i tako jedino možemo produžit svako iskustvo.

Ako imaš još pitanja slobodno.
ArtetaArteta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.