Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 23:00   #1281
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Evo ja imam pitanje, nevezano za dozvolu za rad.

Trebala bih preporuku za privatnog GP-a i zubara u sjevernom Londonu ili još bolje Hertfordshire, moguće i Bishop's Stortford, idealno Hertford.
Ako netko zna, ima iskustva i sl. Kako nemam ovdje zdravstveno, pretpostavljam da nema smisla da idem u neku NHS opciju, ionako su konstantno prebukirani, zar ne?

Hvala!
Nisu prebukirani, ali i preko NHS moras ih platit. Zasto nisi prijavljena kod GP?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:02   #1282
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Evo, ja cu
Di si ti? Ka's vise nazad?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:59   #1283
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Di si ti? Ka's vise nazad?
Preksutra. Jedva cekam da se vratim s godisnjeg pa da se malo odmorim
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 09:32   #1284
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Preksutra. Jedva cekam da se vratim s godisnjeg pa da se malo odmorim
Oli je dotle stiglo
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:13   #1285
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Evo ja imam pitanje, nevezano za dozvolu za rad.

Trebala bih preporuku za privatnog GP-a i zubara u sjevernom Londonu ili još bolje Hertfordshire, moguće i Bishop's Stortford, idealno Hertford.
Ako netko zna, ima iskustva i sl. Kako nemam ovdje zdravstveno, pretpostavljam da nema smisla da idem u neku NHS opciju, ionako su konstantno prebukirani, zar ne?

Hvala!
Odes u dom zdravlja s putovnicom/iskaznicom i registriras se kod njih. Pregled je besplatan, jedino se recepti placaju £8.60 po stavci na receptu, ako se ne varam. Bilo bi dobro da si za svaki slucaj izvadis i Europsku zdravstvenu iskaznicu, to se moze online obaviti i stigne kuci postom.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:24   #1286
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nisu prebukirani, ali i preko NHS moras ih platit. Zasto nisi prijavljena kod GP?
Nisam prijavljena jer još imam zdravstveno u HR i za sada, barem još nekih par mjeseci, ne mislim se odjavljivati sa HZZO-a. Privatni razlozi. Imam onu europsku za eventualne hitne slučajeve. A koliko znam, nije baš ok da imam free osnovno zdravstveno u dvije države?

Ugl, ajmo reći kroz neko vrijeme da se ipak odjavim sa HZZO-a i želim se prijaviti tu, znači postupak je da samo donesem putovnicu/osobnu i potvrdu o adresi, to je to??
I ne znam jel uopće bitno za zdravstveno, ali trenutno ne radim, imam blue doduše? I nemam NIN.
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:26   #1287
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Odes u dom zdravlja s putovnicom/iskaznicom i registriras se kod njih. Pregled je besplatan, jedino se recepti placaju £8.60 po stavci na receptu, ako se ne varam. Bilo bi dobro da si za svaki slucaj izvadis i Europsku zdravstvenu iskaznicu, to se moze online obaviti i stigne kuci postom.

Imam EHIC, hvala na savjetu!
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:13   #1288
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Ugl, ajmo reći kroz neko vrijeme da se ipak odjavim sa HZZO-a i želim se prijaviti tu, znači postupak je da samo donesem putovnicu/osobnu i potvrdu o adresi, to je to??
I ne znam jel uopće bitno za zdravstveno, ali trenutno ne radim, imam blue doduše? I nemam NIN.
Nadjes GP-a kod kojeg zelis, odes kod njih i kazes da se zelis registrirati. Za to ti je potrebna putovnica/osobna i dokaz adrese. Nista drugo. Tamo ce ti dati jedan mali upitnik kojeg ces morati ispuniti i to je to. I da, vjerojatno ce ti zakazati prvi inicijalani pregled na kojem ce ti mjerit tlak, tezinu i opcenito pitanja o kronicnim bolestima i lijekovima koje uzimas.
Ne trebas raditi niti imati NIN (osim ako nesto nisu mijenjali).
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:23   #1289
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Nadjes GP-a kod kojeg zelis, odes kod njih i kazes da se zelis registrirati. Za to ti je potrebna putovnica/osobna i dokaz adrese. Nista drugo. Tamo ce ti dati jedan mali upitnik kojeg ces morati ispuniti i to je to. I da, vjerojatno ce ti zakazati prvi inicijalani pregled na kojem ce ti mjerit tlak, tezinu i opcenito pitanja o kronicnim bolestima i lijekovima koje uzimas.
Ne trebas raditi niti imati NIN (osim ako nesto nisu mijenjali).
Hvala!
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:38   #1290
Dizem da ne zariba na dnu
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:57   #1291
ne trebas se odjavljivati u HR.. ovdje nema birokracije niti te tko sta pita jesi li registrirana u drugim zemljama ili nisi..
odes samo zatrazis application form, fotokopiju putovnice ..I to je to..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:48   #1292
Jel zna netko kako tocno funkcionira NHS Pension scheme? Jel placa NHS cijeli postotak i koliko,ili se cijeli postotak skida zaposleniku od bruto place ili samo odredeni dio?

Zena je dobila offer u stoke mandeville hospital (buckinghamshire) pa pokusavamo izracunat koliko bi tocno imala prosjecna primanja kad uracunamo sve dodatke!

Ako netko zivi slucajno u tom podrucju nek napise svoje iskustvo,nama se na prvu cini super lokacija za zivjet, u blizini Londona a opet ne tako skupo i ima posla dosta za oboje kolko vidim.
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:40   #1293
Skida se s bruta, prije poreza. Sve u svemu, dobra je to stvar.
https://www.unison.org.uk/get-help/k...ension-scheme/

Nekad sam znao izracunat i kolika ce mi otprilike bit penzija jednog dana, al' onda sam skuzio koliko jos godina ima do tada pa sam potisnuo sve.

Guglaj uk tax calculator za okvirnu sumu na koju mozete racunat mjesecno - meni je izracunao mrvicu manje nego sto dobivam.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:22   #1294
Pa mislim da nije losa stvar,uzimali bi joj od bruto place nekih 5% dok bi NHS uplacivao jos dodatnih 7% negdje za ovaj rang place,taj postotak jos raste s vremenom kak se primanja povecavaju.
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 08:25   #1295
Kaj bi joj placa bila manja od 15400?
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:08   #1296
Quote:
supergirl37 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kako tocno funkcionira NHS Pension scheme? Jel placa NHS cijeli postotak i koliko,ili se cijeli postotak skida zaposleniku od bruto place ili samo odredeni dio?

Zena je dobila offer u stoke mandeville hospital (buckinghamshire) pa pokusavamo izracunat koliko bi tocno imala prosjecna primanja kad uracunamo sve dodatke!

Ako netko zivi slucajno u tom podrucju nek napise svoje iskustvo,nama se na prvu cini super lokacija za zivjet, u blizini Londona a opet ne tako skupo i ima posla dosta za oboje kolko vidim.
https://www.uktaxcalculators.co.uk/

Upisi bruto placu pa vidi. Pise ti koliko ti uzimaju income tax i koliko nic.

Sto se tice privatne penzije, ne znam jel nhs to nudi, to ce joj pisat u ugovoru.

NIC - national insurance contributions je doprinos za drzavnu penziju i zdravstvo sto svi placaju.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:35   #1297
Oj, pozdrav svima!

Upravo sam zavrsio sam faks i buduci da imam zgodan CV dosta mi se javljaju agenti za vrbovanje (ako se to tako kaze po naski) iz UK. Inace mi se UK dosta svidja i stvarno bi volio ici tamo.

Moji problem je:
Purple registration certificate

Nemam nikakvih konkretnih pitanja vezano za samu registraciju (na stranici je sve dobro objasnjeno). Vise bi volio kada bi ni netko sa nekim iskustvom rekao koliko je to tesko dobiti ili mozda koliko je to poslodavcima u UK nezgodno omoguciti.
bojanovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:50   #1298
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Kaj bi joj placa bila manja od 15400?
Ne...vise, sa dodacima za unsocial hours i extra placenim nedjeljama, praznicima oko 28000 za 150h mjesecno, recruiter ce jos provjerit za ovaj pension fond tko uplaciva koliko i kako su placeni prekovremeni i opcenito koja je praksa s njima.

Ove postotke iznad sam nasao online i to pise da je contribution s obje strane za taj rank place...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 09:36   #1299
Hm..toliko je kad se preracuna na neto placu. Ali u tax calculatoru (a i inace u zivotu ovdje) se sve odnosi na bruto, pa upisi 9.6%, koliko je doprinos na bruto za tu placu.

Inace, a ovo govorim vrlo laicki, ne znam jel vam stvarno potrebna zajebancija s recruiterima (pogotovo kad su toliko profesionalni pa ne znaju kak se placaju prekovremeni u najvecem poslodavcu u drzavi). Imam dojam da je ovdje tolka jagma za medicinskim osobljem da bi i crnog vraga s ceste uzeli kad bi im se javio
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:25   #1300
Uff nemas pojma koliko si u krivu, samo cu ti rec da mi je supruga zapocela registraciju u njihovu komoru sestara u 1.mjesecu ove godine i jos uvijek nije dobila pin s kojim moze pocet radit, ali je u finalnoj fazi pa su joj ovi rekli da ce joj dat offer da pokrene proces dobivanja radne dozvole i sve sto ide uz to. NMC toliko maximalno odugovlaci sa cijelom papirologijom da smo ostali sokirani, ama bas svaku sitnicu joj gledaju i najmanji detalj u papirima, papire koje drugi nisu trebali prije (u kontaktu je s par kolegica koje su gore neko vrijeme vec) tako da neznam sta rec osim katastrofa a fali im 30000 ljudi u tom sektoru...jos uzmi u obzir da je IELTS polozila prosle godine C1, ima zavrsen studij sestrinstva i 4god iskustva u poslu....neznam sto bi rekao ali imam jeben filing da bi fakin njemacki ili neki drugi jezik prije doveli na C1 razinu nego rijesili fakin papire za Uk.

A sad recruiteri, ima ih svakakvih ali neznam kak ih izbjec onda? Bolnice imaju ili svoju recruiting agenciju ili neku vanjsku, bez njih neide? Probala je preko Linkedina stupit u kontakt sa par menadera koji rade u top privatnim bolnicama u Londonu ali oni ne zele obavit intervju s njom dok ne dobi pin od NMC-a, i opet imaju svoj interni recruiting odjel koji nemozes zaobic...
__________________
What's Virgin Mean?

Zadnje uređivanje supergirl37 : 29.07.2017. at 20:36.
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.