Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 13:04   #41
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
I r

Stručnjače, najveći brodovi današnjice su dugi 400 a široki 60 m, nemoj mi reć da je neumski zaljev manji od toga?
Za domaći rad na Google maps zumiraj koliko je širok ulaz u Rotterdam, New York ispod Verazzano mosta, ulaz u Shanghai, Singapur, da spomenemo samo najveće luke na svijetu...A da ne spominjemo mnoge druge koje su još limitirane plimom i osekom...
Cijela američka atlantska obala ne može primiti brodove veće od Aframaxa, pa isto broji milijarde tona prekrcanog tereta godišnje.
Daj molim te screenšotaj Neum na google mapsu i u paintu povuci linije gdje ti misliš da bi mogla biti nekakva luka.
O čemu ti pričaš? tamo tri luftmadaraca ne stanu
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:52   #42
Nakon što je Hrvatska prihvatila praktično sve zahtjeve Bosne i Hercegovine i podigla visinu mosta sa 35 na 55 metara i ostavila 200 metara morskog prolaza između središnjih stupova, što je znatno poskupjelo cijeli projekt, iz Sarajeva stižu nova pitanja.
Do kada će Sarajevo ucjenjivati Hrvatsku?

Odlukom Europske komisije o isplati 375 milijuna eura za izgradnju Pelješkog mosta , uklonjena je još jedna prepreka za najveći hrvatski infrastrukturni projekt, no, kako piše Deutsche Welle , baš kad se činilo da je to i posljednja prepreka, iz Bosne i Hercegovine stigao je hladan tuš .

Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine zatražila je slanje note Hrvatskoj u kojoj će zahtijevati obustavu svih aktivnosti vezanih za izgradnju mosta dok se ne postigne obostrana suglasnost oko tog projekta, a najavljeno je i osnivanje posebne parlamentarne komisije koja bi trebala preispitati jesu li ispunjeni svi uvjeti pod kojima bi projekt postao prihvatljiv za Sarajevo.

Da stvar bude neugodnija, dodaje DW , sve se to dogodilo neposredno uoči zajedničke sjednice vlada Hrvatske i Bosne i Hercegovine, koja je nedavno održana u Sarajevu.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:36   #43
Sva sreća pa EU financira projekt, što znači da se nastavlja. Inače bi naši možda i nastavili razgovarati s Bošnjacima.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:17   #44
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Nakon što je Hrvatska prihvatila praktično sve zahtjeve Bosne i Hercegovine i podigla visinu mosta sa 35 na 55 metara i ostavila 200 metara morskog prolaza između središnjih stupova, što je znatno poskupjelo cijeli projekt, iz Sarajeva stižu nova pitanja.
Do kada će Sarajevo ucjenjivati Hrvatsku?
Čime to Sarajevo može ucjenjivati Hrvatsku?
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:27   #45
Da, dobro pitanje, cime? Mi ako zelimo, i ako smo drzava sa svojim dostojanstvom i dignitetom, a valjda jesmo, mozemo vec sutra odnosno cim dobijemo novce, poceti graditi Peljeski most bez obzira na to sto kazu ovi u Sarajevu. To je nas stvar, nas teritorij, nase more, oni nemaju nista sa time, bedasti smo sto ih uopce slusamo.
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:55   #46
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Daj molim te screenšotaj Neum na google mapsu i u paintu povuci linije gdje ti misliš da bi mogla biti nekakva luka.
O čemu ti pričaš? tamo tri luftmadaraca ne stanu
Šta prdiš ti?
Ja da ti radim domaću zadaću za tebe?
Aj da probamo - ulaz u Rotterdam najširem dijelu - 920 m, ulaz u Neum 1100 m. Ulaz prohodni za veće brodove u Rotterdamu 520m, u Neumu oko 1000 m.
Dubina neumske uvale 2.5 milja. Luka ka Bog.
Za ilustraciju, panamski kanal je donedavno bio širok 32.5 m i prebacivao stotine milijuna tona tereta godišnje. Toliko o tome šta nema mista.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:16   #47
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Šta prdiš ti?
Ja da ti radim domaću zadaću za tebe?
Aj da probamo - ulaz u Rotterdam najširem dijelu - 920 m, ulaz u Neum 1100 m. Ulaz prohodni za veće brodove u Rotterdamu 520m, u Neumu oko 1000 m.
Dubina neumske uvale 2.5 milja. Luka ka Bog.
Za ilustraciju, panamski kanal je donedavno bio širok 32.5 m i prebacivao stotine milijuna tona tereta godišnje. Toliko o tome šta nema mista.
Tamo fizički na kopnu nema mjesta za luku. Alo, fizički
Pogledaj koliko je širok daj dio BiH izlaza na more i koliko pokriva sam Neum koji je odmah uz more.
Gdje bi ta luka trebala biti?? Da neće možda na poluotoku kleku
Ti bi modernu luku koja bi trebala imati mjesta za primit nekoliko veliki trgovačkih brodova, tankera, mjesta za odlagati brodske kontenjere, cestu, željeznicu
Može i cijela američka flota stati u neumski kanal, ali ako na kopnu nema mjesta onda mogu mahat ušima s paluba svojih brodova

Zadnje uređivanje vojvo : 18.07.2017. at 14:27.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:48   #48
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1936 je Bosna imala izlaz na more kod Sutorine (danas u CG). Izlaz je izgubila 1945
Zar je Bosna postojala 1936?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:56   #49
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Tamo fizički na kopnu nema mjesta za luku. Alo, fizički
Pogledaj koliko je širok daj dio BiH izlaza na more i koliko pokriva sam Neum koji je odmah uz more.
Gdje bi ta luka trebala biti?? Da neće možda na poluotoku kleku
Ti bi modernu luku koja bi trebala imati mjesta za primit nekoliko veliki trgovačkih brodova, tankera, mjesta za odlagati brodske kontenjere, cestu, željeznicu
Može i cijela američka flota stati u neumski kanal, ali ako na kopnu nema mjesta onda mogu mahat ušima s paluba svojih brodova

Ajde prestani se sramotiti. Da, Klek sam bi bio dovoljan za luku za BiH, Srbiju, Mađarska i Austriju.
Za napravit naftni ili planinski terminal ne treba ništa doli položiti cijevi od veza do tanka iza brda u unutrašnjosti.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:19   #50
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Ajde prestani se sramotiti. Da, Klek sam bi bio dovoljan za luku za BiH, Srbiju, Mađarska i Austriju.
Za napravit naftni ili planinski terminal ne treba ništa doli položiti cijevi od veza do tanka iza brda u unutrašnjosti.
Ajde se ti prestani sramotiti

Evo ti usporedba Rotterdama i Neuma. Bosansko more ti je omeđeno crvenom linijom odokativno. Roterdam ima uzvodno na rijeci još 10 x vodene površine koja nije prikazana na karti. Jedno je ulaz u deltu a drugo ulaz u - ništa jer dalje nema mora, a i ono malo što imaju im razdvaja Klek

https://image.ibb.co/g2p7nv/neum.png
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 01:30   #51
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ajde se ti prestani sramotiti

Evo ti usporedba Rotterdama i Neuma. Bosansko more ti je omeđeno crvenom linijom odokativno. Roterdam ima uzvodno na rijeci još 10 x vodene površine koja nije prikazana na karti. Jedno je ulaz u deltu a drugo ulaz u - ništa jer dalje nema mora, a i ono malo što imaju im razdvaja Klek

https://image.ibb.co/g2p7nv/neum.png


Ajmo nešto bliže.
Koliko je metara širok ulaz u splitsku gradsku luku u kolika je dubina uvale?
Pa je isto jedna od najjačih putničkih luka na Mediteranu.
Uostalom većina luka svijeta imaju uske prilaze pa isto rade iako im znalci sa forum.hr-a tvrde da je to nemoguće.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:58   #52
Čekaj, ako nisam nešto propustio, pare od EU su tu, i nema tehničke šanse da se one povuku?

Dakle ovo nije ni formalno pitanje.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:12   #53
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post


Ajmo nešto bliže.
Koliko je metara širok ulaz u splitsku gradsku luku u kolika je dubina uvale?
Pa je isto jedna od najjačih putničkih luka na Mediteranu.
Uostalom većina luka svijeta imaju uske prilaze pa isto rade iako im znalci sa forum.hr-a tvrde da je to nemoguće.
o majko isusova

radi se o nedostatku fizičkog prostora
Možeš ti skakat s grada na grad s luke na luku pa kad i izbjegavat se pomirit i istinom.

Da je Neum pogodno mjesto za luku tamo bi luka i i bila, a ne u Pločama.
Da Neum može primiti brodove na moru i teret na kopnu to bi i radio, a ne bi se išlo preko Ploča.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:13   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čekaj, ako nisam nešto propustio, pare od EU su tu, i nema tehničke šanse da se one povuku?

Dakle ovo nije ni formalno pitanje.
Ma jasno, a čak i da nisu novci iz EU opet bi se sve nastavilo.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:44   #55
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Šta prdiš ti?
Ja da ti radim domaću zadaću za tebe?
Aj da probamo - ulaz u Rotterdam najširem dijelu - 920 m, ulaz u Neum 1100 m. Ulaz prohodni za veće brodove u Rotterdamu 520m, u Neumu oko 1000 m.
Dubina neumske uvale 2.5 milja. Luka ka Bog.
Za ilustraciju, panamski kanal je donedavno bio širok 32.5 m i prebacivao stotine milijuna tona tereta godišnje. Toliko o tome šta nema mista.
može se svugdje napraviti luka, ako nije dovoljno duboka ona se izdubi
međutim budimo realni, taj projekat bi koštao milijarde ( uključujući cestovne i željezničke prometnice bez kojih je luka besmislena)
jedna luka Ploče vegetira, iako se večina BiH pomorskog prometa odvija preko nje
a ti bi uložio 3-5 milijardi dolara za 4 broda mjesečno koji bi uplovljavali u luku Neum
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:48   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čekaj, ako nisam nešto propustio, pare od EU su tu, i nema tehničke šanse da se one povuku?

Dakle ovo nije ni formalno pitanje.
ma most ide u gradnju, svi su preuvjeti davno ispunjeni , već je Sanader prije 10 god počeo graditi most, neki stupovi su već bili izbetonirani
da nije bilo krize on bi već bio gotov ima 5 godina
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:51   #57
Ma kakava kriza?da nije bilo nesposobnih političara ušli bi u uniju prije a onda i prije povukli lovu za most.
Da je sanader malo manje farbao tunele bilo bi za 2 mosta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:22   #58
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
može se svugdje napraviti luka, ako nije dovoljno duboka ona se izdubi
međutim budimo realni, taj projekat bi koštao milijarde ( uključujući cestovne i željezničke prometnice bez kojih je luka besmislena)
jedna luka Ploče vegetira, iako se večina BiH pomorskog prometa odvija preko nje
a ti bi uložio 3-5 milijardi dolara za 4 broda mjesečno koji bi uplovljavali u luku Neum
Njima nije u interesu luka u Neumu već oni žele zahebavat nas.
Luka u Neumu je SF.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:32   #59
Kao mi moramo pitati bosance za nesto? Neka budu sretni da im ne nasipamo taj zaljev.

Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Njima nije u interesu luka u Neumu već oni žele zahebavat nas.
Luka u Neumu je SF.
Pa da, ali zato bi na ovom mogli odgovoriti recimo pojacanim sigurnosnim mjerama na granicnim prelazima prema Bosni radi sumnji na islamski terorizam.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 02:20   #60
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post


Ajmo nešto bliže.
Koliko je metara širok ulaz u splitsku gradsku luku u kolika je dubina uvale?
Pa je isto jedna od najjačih putničkih luka na Mediteranu.
Uostalom većina luka svijeta imaju uske prilaze pa isto rade iako im znalci sa forum.hr-a tvrde da je to nemoguće.
https://image.ibb.co/j7PZ25/neum.jpg

Evo ti Split.

Neum bi se trebao baciti u nautiku i okrenuti nekakvom halal turizmu. I ugošćavati Arape koji jedre Jadranom. A most im samo dođe ekstra atrakcija jer će super figurat na obali

Zadnje uređivanje BolajiBadejo : 20.07.2017. at 02:32.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.