Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o pobačaju:
Osobno protiv, za kriminalizaciju (osim silovanja npr.) 71 10.55%
Osobno protiv, ali za pravo izbora drugih 108 16.05%
Osobno protiv, podupirem apsolutnu kriminalizaciju 60 8.92%
Osobno za, do određenog stadija trudnoće 260 38.63%
Osobno za, neovisno o stadiju trudnoće 79 11.74%
Ne postoji razlika fetusa i već rođenog djeteta 61 9.06%
Lijek je prevencija i edukacija, posebno mladih 168 24.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 673. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 22:32   #5901
Quote:
Odstranjivanje mikro-zametka koji nalikuje više ribi s repom ili žabi nego čovjeku? Gore od umorstva odrasle osobe ili djeteta?
jedan od procesa abortusa je mrvljenje mozga i kidanje ruku i nogu na primjer... ne znam po cemu se razlikuje od ubojstva

zato sto je mikrozametak mali, ne znaci da nije i ziv i da nije i bitan...

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 16.07.2017. at 23:45.
ninjaturtle is offline  
Old 17.07.2017., 02:48   #5902
Quote:
Prema onoj posprdnoj Biblijskoj da "takvi ne smiju u Božju zajednicu" (što god to značilo).
značilo bi da ce ako udje u zajednicu probati kvariti zajednicu, a onda ce biti izbačen... kao sto jedna pokvarena jabuka pokvari pun koš dobrih... zato je se izbaci iz kosare da istruli negdje drugdje

Kopilad ------> oni koji ne priznaju da na nebu imaju Oca, dakle Roditelja. Dakle ljudi sa zlim djelima.


Sve si obrnuto shvatio... pa nije kopilad neko ko ne zna tko mu je tata, nego tko mu je Otac! Jer u umovima je zapisao koje je ispravno ponasanje, a oni su sljedili neispravno ponasanje.

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 17.07.2017. at 03:04.
ninjaturtle is offline  
Old 17.07.2017., 10:12   #5903
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odstranjivanje mikro-zametka koji nalikuje više ribi s repom ili žabi nego čovjeku
i ti si bio isti takav mikrozametak... sta neko te je imao pravo izbrisat?

upravo ti vise nalikujes i podsjecas na zabu nego na covjeka po svojim osjecajima...

moralna vertikala drustva ...

Quote:
A po znanosti, prije milijardu godina na Zemlji nastao život, pa se samo prenosi dalje. A čovjek nastao prije milijuna godina.
Znanost je objektivno, sistematizirano i argumentirano znanje o zakonitostima, činjenicama, pojavama i njihovim vjerojatnim uzrocima. Stečeno je i provjereno egzaktnim promatranjem, organiziranim pokusom i pravilnim razmišljanjem.

Znanstvenici su exaktno promatrali postanak života i organizirano vrsili pokuse da utvrde sta se tocno dogodilo

Koliko covjek mora biti eutaniziran da pak u ovo povjeruje?

Pa sta da kazem nego da su notorno glupi oni koji vjeruju njima sto se tice postanka... sami kazu da pokusima dolaze do odgovora, a o postanku svijeta imaju izmisljenu teoriju... i nemaju niti jedan dokaz, a tvrde da je tako, a tvrde da do svih zakljucaka dolaze pokusiranjem i promatranjem cinjenica ... ne znaju rak izljecit, a znaju sve o postanku

Skoro pa ni jedna grana ne mijenja svoja misljenja i otkrica kao znanost... svakih 10 godina mjenjaju misljenja o svemu, osim o onome sto su stvarno mogli dokazati, i samo time bi se trebali i baviti...

A objasnjenje kako je majmun izravnao ledja je jer je skakao da gleda preko visoke trave pa su mu se izravnala ledja... i to je objasnjenje kako se majmun ispravio? I stvarno postoje tupani koji u to vjeruju?


Znaci da je tvoj pra pra pra pra pra pra pra pra dida bio majmun? Znaci ti si potomak majmuna?

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 17.07.2017. at 10:55.
ninjaturtle is offline  
Old 17.07.2017., 11:00   #5904
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
i

Koliko covjek mora biti eutaniziran da pak u ovo povjeruje?
I ja se pitam koliko eutanazije mora sadržavati um koji bi ženu natjerao da rodi ako ne želi?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 17.07.2017., 16:14   #5905
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I ja se pitam koliko eutanazije mora sadržavati um koji bi ženu natjerao da rodi ako ne želi?
um koji bi je nagovarao da rodi nije eutaniziran...
a ne moze je niko natjerati da rodi jer ona koja zeli abortus naci ce nacin da ga napravi...

naravno, um koji smrvi mozak i otkine udove zivome bicu, samo zato jer je malo velicinom, jest emocionalno i dusevno zdrav um

a oni koji ne zele imati veze sa mrvljenjem mozga ili to zele sprijeciti su bolesni...


slucaj nezeljene trudnoce usljed silovanja je stvarno extrem i ja se ne bih petljao u njenu odluku jer mislim da u tom slucaju nemam pravo na to ipak

sve druge bi nagovarao da to ne naprave... ne vjerujem da bi tjerao neku zenu da rodi ako ne zeli, ali da bi je nagovarao, vjerovatno i nadam se da bih

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 17.07.2017. at 17:20.
ninjaturtle is offline  
Old 17.07.2017., 21:58   #5906
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
um koji bi je nagovarao da rodi nije eutaniziran...
a ne moze je niko natjerati da rodi jer ona koja zeli abortus naci ce nacin da ga napravi...

naravno, um koji smrvi mozak i otkine udove zivome bicu, samo zato jer je malo velicinom, jest emocionalno i dusevno zdrav um

a oni koji ne zele imati veze sa mrvljenjem mozga ili to zele sprijeciti su bolesni...


slucaj nezeljene trudnoce usljed silovanja je stvarno extrem i ja se ne bih petljao u njenu odluku jer mislim da u tom slucaju nemam pravo na to ipak

sve druge bi nagovarao da to ne naprave... ne vjerujem da bi tjerao neku zenu da rodi ako ne zeli, ali da bi je nagovarao, vjerovatno i nadam se da bih
Na temelju čega mislis da bi tvoje nagovaranje imalo nekakva učinka? Zašto bi te itko slušao?
north wind is offline  
Old 18.07.2017., 01:03   #5907
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
i ti si bio isti takav mikrozametak... sta neko te je imao pravo izbrisat?

upravo ti vise nalikujes i podsjecas na zabu nego na covjeka po svojim osjecajima...

moralna vertikala drustva ...



Znanost je objektivno, sistematizirano i argumentirano znanje o zakonitostima, činjenicama, pojavama i njihovim vjerojatnim uzrocima. Stečeno je i provjereno egzaktnim promatranjem, organiziranim pokusom i pravilnim razmišljanjem.

Znanstvenici su exaktno promatrali postanak života i organizirano vrsili pokuse da utvrde sta se tocno dogodilo

Koliko covjek mora biti eutaniziran da pak u ovo povjeruje?

Pa sta da kazem nego da su notorno glupi oni koji vjeruju njima sto se tice postanka... sami kazu da pokusima dolaze do odgovora, a o postanku svijeta imaju izmisljenu teoriju... i nemaju niti jedan dokaz, a tvrde da je tako, a tvrde da do svih zakljucaka dolaze pokusiranjem i promatranjem cinjenica ... ne znaju rak izljecit, a znaju sve o postanku

Skoro pa ni jedna grana ne mijenja svoja misljenja i otkrica kao znanost... svakih 10 godina mjenjaju misljenja o svemu, osim o onome sto su stvarno mogli dokazati, i samo time bi se trebali i baviti...

A objasnjenje kako je majmun izravnao ledja je jer je skakao da gleda preko visoke trave pa su mu se izravnala ledja... i to je objasnjenje kako se majmun ispravio? I stvarno postoje tupani koji u to vjeruju?


Znaci da je tvoj pra pra pra pra pra pra pra pra dida bio majmun? Znaci ti si potomak majmuna?
Je, i doslovni tumači Biblije su bili nazočni kad je Bog stvarao svijet.
konjokradica is offline  
Old 18.07.2017., 01:30   #5908
Veliki je grijeh!

"Ne ubijajte djecu svoju iz straha od neimaštine, i njih i vas Mi hranimo, jer je ubijati njih doista veliki grijeh." (Kur'an - El-Isra - 31)
muamerlaps is offline  
Old 18.07.2017., 01:52   #5909
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Je, i doslovni tumači Biblije su bili nazočni kad je Bog stvarao svijet.
ja mislim da je to točno... Isus je doslovni tumač Zakona i Ljubavi i bio je prisutan stvaranju svijeta (po meni)

znaci da nam ostaje, kad si tako pametan, da odgovoris da li je tvoj pra pra pra pra pra pra pra pra pra dida, tamo u vrijeme je nastao čovjek, bio čovjek ili majmun? :klap:


Quote:
muamerlaps kaže: Pogledaj post
"Ne ubijajte djecu svoju iz straha od neimaštine, i njih i vas Mi hranimo, jer je ubijati njih doista veliki grijeh." (Kur'an - El-Isra - 31)
nije cak ni strah od neimastine nego strah da ce ostati bez zabave u zivotu jer ce imati obavezu... a neimastinu koriste kao izgovor


Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Na temelju čega mislis da bi tvoje nagovaranje imalo nekakva učinka? Zašto bi te itko slušao?
pa jer sam ninja covjece objasnio bi joj da ce ubiti sama sebe... ali ne znam buducnost, ne znam da li bi me poslusale, niti razmisljam o tome da li bi me poslusale... ne mogu unaprijed odredit tijek dogadjaja

problem je sto skrivaju od svojih mama... mame bi ih razoruzale u jednoj recenici u dosta slucajeva...

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 18.07.2017. at 02:44.
ninjaturtle is offline  
Old 18.07.2017., 09:02   #5910
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
um koji bi je nagovarao da rodi nije eutaniziran...
a ne moze je niko natjerati da rodi jer ona koja zeli abortus naci ce nacin da ga napravi...

naravno, um koji smrvi mozak i otkine udove zivome bicu, samo zato jer je malo velicinom, jest emocionalno i dusevno zdrav um

a oni koji ne zele imati veze sa mrvljenjem mozga ili to zele sprijeciti su bolesni...
Majmune jedan.
Jesi li svjestan da ovo što pišeš ti i ostali ljigavci poput tebe mogu čitati i žene koje su iz ovog ili onog razloga prisiljene na abortus?
Šta misliš da je abortus zajebancija koju dokone kurve rade jer im je dosadno?
Ajde majmune jedan zamisli se da ovakve pizdarije pričaš u lice ženi koja je napravila abortus. Pokušaj. Zamisli da takva sranja pričaš ženi koja je imala spontani abortus.
U lice, picka mu materina.

Ti I tebi slični ste patološki bezosjecajna, sadistička đubrad I ako nekakav bog postoji gorjet ćete u najnižem krugu pakla.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 18.07.2017., 10:54   #5911
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post

sve druge bi nagovarao da to ne naprave... ne vjerujem da bi tjerao neku zenu da rodi ako ne zeli, ali da bi je nagovarao, vjerovatno i nadam se da bih
Da ja tebe nagovorim da rodiš i prolaziš sve to u hormonalnim burama, mučninama, bolovima u ležima, oteknutim nogama i da prolaziš pakao rađanja - a ne to želiš.

Da hraniš, ne spavaš mjesecima, ideš liječniku, prolaziš sve dječje bolesti, da odgajaš, bedinaš, financiraš školovanje a ti to ne želiš.

Da doživotno imaš brigu a zapravo to ne želiš ili već imaš dvoje i znaš što ti se opet sprema.

Kaži mi, kako da to izvedem i da te nagovorim iz mekoće moje fotelje da se pogneš i spremno prihvatiš izazov kao i sve terete koje će ti se svaliti tebi na pleća?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.07.2017., 13:14   #5912
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
nije cak ni strah od neimastine nego strah da ce ostati bez zabave u zivotu jer ce imati obavezu... a neimastinu koriste kao izgovor
Lupetaš! Ovako nešto može pisati samo netko tko je jako balav i nema još nikakvo iskustvo u životu ili netko jako zloban, koga se tuđa neimaština ne dotiče ni na koji način niti ima pojma o njoj, niti ga briga za tuđu neimaštinu, ali glavno da je "mudro" popljuvao tuđu neimaštinu ovdje na forumu.

Quote:
pa jer sam ninja covjece objasnio bi joj da ce ubiti sama sebe... ali ne znam buducnost, ne znam da li bi me poslusale, niti razmisljam o tome da li bi me poslusale... ne mogu unaprijed odredit tijek dogadjaja.
Pa otprilike i pišeš na razini uzraste djece koja se igraju s nindžama kornjačama. Tako ti sadržaj i poruke postova o ovoj temi izgledaju.

Quote:
problem je sto skrivaju od svojih mama... mame bi ih razoruzale u jednoj recenici u dosta slucajeva...
Kojih mama? Jesi li ti svjestan toga da najviše pobačaja rade žene koje su u braku i koje su već rodile neku djecu? Pišeš na temi o kojoj ne poznaješ čak niti ključne podatke, a htio bi raspravljati. Daj odrasti prvo, pa se onda uključi u raspravu, ako dotle jos bude foruma!
north wind is offline  
Old 18.07.2017., 13:18   #5913
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Majmune jedan.
Jesi li svjestan da ovo što pišeš ti i ostali ljigavci poput tebe mogu čitati i žene koje su iz ovog ili onog razloga prisiljene na abortus?
Šta misliš da je abortus zajebancija koju dokone kurve rade jer im je dosadno?
Ajde majmune jedan zamisli se da ovakve pizdarije pričaš u lice ženi koja je napravila abortus. Pokušaj. Zamisli da takva sranja pričaš ženi koja je imala spontani abortus.
U lice, picka mu materina.

Ti I tebi slični ste patološki bezosjecajna, sadistička đubrad I ako nekakav bog postoji gorjet ćete u najnižem krugu pakla.
Ma pusti, to je neki klinjo koji jos ne zna niti gdje mu je dupe, a gdje glava, kamoli da onda zna jos neke stvari do kojih treba prethodno savladati neke temeljne računske operacije, za koje jos nije niti čuo.
north wind is offline  
Old 19.07.2017., 02:47   #5914
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da ja tebe nagovorim da rodiš i prolaziš sve to u hormonalnim burama, mučninama, bolovima u ležima, oteknutim nogama i da prolaziš pakao rađanja - a ne to želiš.

Da hraniš, ne spavaš mjesecima, ideš liječniku, prolaziš sve dječje bolesti, da odgajaš, bedinaš, financiraš školovanje a ti to ne želiš.

Da doživotno imaš brigu a zapravo to ne želiš ili već imaš dvoje i znaš što ti se opet sprema.

Kaži mi, kako da to izvedem i da te nagovorim iz mekoće moje fotelje da se pogneš i spremno prihvatiš izazov kao i sve terete koje će ti se svaliti tebi na pleća?
Ti sve to zelis, ali ne poznas sam sebe... skreni paznju na ljubav, a ne na obaveze

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Lupetaš! Ovako nešto može pisati samo netko tko je jako balav i nema još nikakvo iskustvo u životu ili netko jako zloban, koga se tuđa neimaština ne dotiče ni na koji način niti ima pojma o njoj, niti ga briga za tuđu neimaštinu, ali glavno da je "mudro" popljuvao tuđu neimaštinu ovdje na forumu.
od ljubavi se zivi, a od novca prezivljava...

ne znam sta je neimastina, ha?

ja zivim u monte carlu i vozim samo najskuplje aute i imam para da do kraja zivota ne radim nista :klap:

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Pa otprilike i pišeš na razini uzraste djece koja se igraju s nindžama kornjačama. Tako ti sadržaj i poruke postova o ovoj temi izgledaju.
pa jer sam ninja rekao sam ti :klap: ostao sam mlad, znam tajnu kako vjecno ostati mlad



ti pises na razini sjevernog povjetarca...

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kojih mama? Jesi li ti svjestan toga da najviše pobačaja rade žene koje su u braku i koje su već rodile neku djecu? Pišeš na temi o kojoj ne poznaješ čak niti ključne podatke, a htio bi raspravljati. Daj odrasti prvo, pa se onda uključi u raspravu, ako dotle jos bude foruma!
ti imas kljucne podatke vidim :klap:

sta ce mi podaci, pa imam osjecaje da znam je li nesto u redu ili nije

pa sta te zene u braku nemaju mamu koja bi ih odgovorila od toga?

eto ti si odrastao u sjeverni povjetarac, nemoj se uzrujavat ...

jer kad ja odrastem onda cu bit za abortus zar ne?


Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Majmune jedan.
Jesi li svjestan da ovo što pišeš ti i ostali ljigavci poput tebe mogu čitati i žene koje su iz ovog ili onog razloga prisiljene na abortus?
Šta misliš da je abortus zajebancija koju dokone kurve rade jer im je dosadno?
Ajde majmune jedan zamisli se da ovakve pizdarije pričaš u lice ženi koja je napravila abortus. Pokušaj. Zamisli da takva sranja pričaš ženi koja je imala spontani abortus.
U lice, picka mu materina.

Ti I tebi slični ste patološki bezosjecajna, sadistička đubrad I ako nekakav bog postoji gorjet ćete u najnižem krugu pakla.
Jel te to peče jako sto sam ja protiv abortusa ili sam nesto krivo shvatio?

ti si bijesan na nekog drugog, ne na mene

Zena koja je imala spontani abortus je takodjer protiv abortusa. A znam da je boli ako se sjeti toga i osjeti duboku prazninu u sebi. Tesko joj je i disati... kao da je na samrti, a ziva je... ako zeli biti ziva boli je dusa, najteze joj je... boli je svaka pjesma koja joj je lijepa i u nutrini je rasplace... ne rasplace nego je raskomada u hiljade komadica... ali bol je jedini nacin da opet ozivi...

ti bi joj pomogao tako da pobjegne od boli?

Pricam normalno sa covjekom koji je sam porodio svoje mrtvo dijete i sa drugim kome se rodilo mrtvo dijete, a jedna osoba u obitelji 2 spontana... i jos jedan frend... u pm nakupilo se kako nabrajam... pa bi znao i sa nekom drugom zenom koja je imala spontani. Ljude koji su to prosli je jako lako povrijediti jer su najdublje ranjeni. Apsolutno bi svo troje rekli ne abortusu.

ja sam pricao sa dosta ljudi koji su to prosli... sad tek vidim kad sam poceo nabrajat...

Sad ti mozes nastaviti svoje vrijedjanje ako se jos nisi ispuhao, valjda ces pronaci jos neko sranje u mom tekstu

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 19.07.2017. at 03:19.
ninjaturtle is offline  
Old 19.07.2017., 03:07   #5915
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post

Zena koja je imala spontani abortus je takodjer protiv abortusa. A znam da je boli ako se sjeti toga i osjeti duboku prazninu u sebi. Tesko joj je i disati... kao da je na samrti, a ziva je... ako zeli biti ziva boli je dusa, najteze joj je... boli je svaka pjesma koja joj je lijepa i u nutrini je rasplace... ne rasplace nego je raskomada u hiljade komadica... ali bol je jedini nacin da opet ozivi...
Spontani ne doživljavaju svi baš tako teatralnim.
Pravi Život is offline  
Old 19.07.2017., 03:12   #5916
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Spontani ne doživljavaju svi baš tako teatralnim.
a kako da rijecima opisem sta osjecaju? zanio sam se...
ninjaturtle is offline  
Old 19.07.2017., 03:23   #5917
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
a kako da rijecima opisem sta osjecaju? zanio sam se...
Nemre muško po tim pitanjima pričati umjesto žene, ili može ako mu je dano obećanje sutra ćeš postati tata,
al šta se zna o sutra, supruga može pobaciti a da ni ne zna da je trudna, zovu "prirodnim odabirom", tako ni suprug nikad saznao mogo je biti tata

Najtužnije je kad nerođeno dijete umre na samom porodu... jer eto samo tren što se nije rodio novi čovjek, pa iznenada ga nema, plače majka plače otac i sva bolnička ekipa, jer eto što je previše je previše...
Pravi Život is offline  
Old 19.07.2017., 04:07   #5918
a ne mogu pricati umjesto zene, jasno je to meni... ipak mogu izraziti svoje osjecaje u odnosu na to i na ono sto vidim, jer se to sve i oko mene desava...
ninjaturtle is offline  
Old 19.07.2017., 04:28   #5919
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
a ne mogu pricati umjesto zene, jasno je to meni... ipak mogu izraziti svoje osjecaje u odnosu na to i na ono sto vidim, jer se to sve i oko mene desava...
Dapače, i osjećanje i suosjećanje.

Jer
mjereći anketu tu na temi sveopće su izgubljeni, toliko 'kvalifikacija' ne mjeri čak ni bolnički (ne)porodiljni odjel.

Nije li se bolje držati Božje zapovijedi: začneš li si dijete, izvoli si ga roditi.

Koliko je bilo majki kojima su tzv. liječnici sugerirali 'abortirajte, jer vrlo ste lošeg zdravstvenog stanja', pa svejedno te su majke do kraja iznjele trudnoću i preživjele skupa sa svojom bebom.

(neko nekog punta na abiće, znate farmacije uz dogovor pojedinih doktora preko abortusa godišnje zarađuju bilionske iznose, nerođena djeca u startu umiru samo zbog nečije novčane pohlepe)
Pravi Život is offline  
Old 19.07.2017., 09:45   #5920
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
Ti sve to zelis, ali ne poznas sam sebe... skreni paznju na ljubav, a ne na obaveze

Kao i opet sve se to svelo na tuđim gloginje mlatiti...

Da, ja to NE želim ali TI želiš da JA želim; pa bi malo upravljao tuđim životima koji su se odavno rodili i postali svjesni svega pa i toga što ne žele.

Ako ti je to takva lijepa želja onda se treba isprsiti pa se brini godinama za 5 djece financijski kad već ne možeš biti žena koja NE želi - odnosno ŽELI.

Inače mlatiš praznu slamu kao i većina molitelja pred bolnicama - res non verba!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.