Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 20:11   #5081
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
čuo sam su neki filmovi iz glavnog programa dobili po TRI (3!!!) noćenja. zato je valjda bilo manje članova ekipe na poklonu gorana.
To je Aćimovićev. Ovi koji nisu premijerni su dobili 6, premijerni nisam siguran, čini mi se 18. Ako je Marasović izignorirao naklon zbog toga, .
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:48   #5082
I na kraju, koji film od navedenih vrijedi pogledati ? Pogledao sam samo Ustav RH.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:08   #5083
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
I na kraju, koji film od navedenih vrijedi pogledati ? Pogledao sam samo Ustav RH.

Vidjet ćemo što nude Milić i Schmidt.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:34   #5084
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
I na kraju, koji film od navedenih vrijedi pogledati ? Pogledao sam samo Ustav RH.
To sam i ja pitanje postavio ali nisam dobio odgovor pretpostavljam iz razloga kaj nitko nije imao prilike pogledat sve filmove. Kakav je bio onaj jučerašnji? Vrijedi li išta?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:19   #5085
Jedva čekam da pogledate Transmaniju.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:14   #5086
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
I na kraju, koji film od navedenih vrijedi pogledati ? Pogledao sam samo Ustav RH.
Ne poznajem i ne pratim hrvatske filmove kao neki drugi ovdje, ali Ne gledaj mi u pjat mi se jako svidio, preporučujem ga.
A Transmania je... izvan okvira dobroga i lošega.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:03   #5087
Meni su se oba jučerašnja jako svidjela, rekao bih da imamo pokušaj hrvatskog Linklatera na jedan svoj način. Taj stil meni osobno tako paše, stvarno sam bio 'unutra' u oba filma, sve do kasnih sati.

Imamo zaista dobre glumice (ok, i glumce ) koji su se uspjeli ponovno dokazati (mada bilo je par kracih scena s losijim ostvarenjima pa su me bas bole u oko, ajmo rec zanemarivo).

A tekst je toliko prirodno napisan, taj koncept kratkih pricica i u jednom i u drugom filmu odlicno funkcionira. Zainteresira isprve i drži do kraja. Nisam stručan, ali znam kad mi se nešto svidi i s oba sam filma bas bio oduševljen. Osjetim neku tezinu i umjetnicku vrijednost kad slušam dijaloge, a i onaj filozofski voiceover u prvom je vrh.

Jako se radujem što sam konačno pogledao nešto naše, a da me se stvarno dojmilo. Jurkas stvarno ima potencijala, volio bih vidjeti kako mu ide pisanje jednog dužeg filma, jer koja god da je radnja, imam osjećaj da sve piše ko od šale.

Od mene je ovo dobilo čistu peticu, onaj Goran s brutalno bolesnim krajem je dobio dvicu, a onu Lavinu ne zelim ni spominjati.

Stvarno se nadam da će Jurkasa netko prepoznati, od mene palac gore, konačno nešto novo kod nas.

Bas me zanima nastavak Pule, namjeravam doći svaki dam do kraja. Osim na Despicable me lol (i ne, nemam nista protiv crtica, da je Disneyjev ne bih se dvojio ni sekunde.)
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:45   #5088
kratki izlet meni odlican. pravi umjetnicki film. odmjeren, pametan, sjajnog tempa, neuobicajen art pristup coming of age tematici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:07   #5089
Jelena Jindra 'ubila' Jurkasa. Da joj se nije svidio film, oba tj., to je normalno. Osobna podbadanja - meh.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:15   #5090
Talking

Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Jelena Jindra 'ubila' Jurkasa. Da joj se nije svidio film, oba tj., to je normalno. Osobna podbadanja - meh.
Pavicic: Jurkasov alter ego u filmu ima negdje između 30 i 40 bivših djevojaka, one se nižu na tekućoj traci, svaka je ljepša od druge, a kod valjda pola od njih autor ima potrebu reći da je “seks bio fantastičan. 😃
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:49   #5091
cini se da decko nesto opako kompenzira...
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:37   #5092
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
kratki izlet meni odlican. pravi umjetnicki film. odmjeren, pametan, sjajnog tempa, neuobicajen art pristup coming of age tematici.
Ja bih ovome dao Arenu, a nisam siguran da i Ogresta neće. A što je najbolje, gledao sam ga već u onoj ranijoj kratko- ili srednjemetražnoj varijanti i nije mi ostao u nikakvom sjećanju. Ko bi reko. Baš jedan dobar egzistencijalistički horor, kakav "Goran", kakvi bakrači.

Jurkasov album sa samoljepivim sličicama sam eskivirao, budem vidio u kakvom ću raspoloženju biti za vikend, možda u kinu.

Da ne preskočim, i Tardozzijev kratki danas u Areni odličan, mogao bi Stane Tomić štošta naučiti o režiji od njega. Kad bi mogao.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:37   #5093
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ja bih ovome dao Arenu, a nisam siguran da i Ogresta neće. A što je najbolje, gledao sam ga već u onoj ranijoj kratko- ili srednjemetražnoj varijanti i nije mi ostao u nikakvom sjećanju. Ko bi reko. Baš jedan dobar egzistencijalistički horor, kakav "Goran", kakvi bakrači.
Ja cijelo vrijeme mislio kako se radi o kratkom pa mi nisu jasne pohvale jer nije kratki nešto. To mi je izgledalo kao neka na brzinu sklepana ideja s improvizacijskim scenarijem protiv čega nemam ništa ali baš se vidjelo da se Bezinović igrao s tim filmom pa šta bude.

Ovaj Izlet me zaintrigirao, nadam se da će biti ubrzo prilike u Zg za pogledat.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:25   #5094
Mene je Izlet uspavao skroz. Kao prvo pripovjedač mi ima tako iritantnu boju glasa kao da je pomalo nadrogiran. I nije stvar samo u boji nego uopce taj neki lijeni stil pricanja uopće ne djeluje poticajno na gledanje filma. To se mozda nekima cini kao glupost ali uzasno utjece na cijelu atmosferu. Spor film za poludit, moram priznat da ga nisam nažalost uspio dozivit uopce. Ali dobro to sam samo ja, nisam strucan ali znam kad mi se nesto svidi a kada ne.

A Tardozzijev mi je fino legnuo, i komedije i drame, svega pomalo, nikakvih izmisljanja i dramatiziranja, obicna zivotna situacija a toliko toga se reklo.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:30   #5095
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ja cijelo vrijeme mislio kako se radi o kratkom pa mi nisu jasne pohvale jer nije kratki nešto. To mi je izgledalo kao neka na brzinu sklepana ideja s improvizacijskim scenarijem protiv čega nemam ništa ali baš se vidjelo da se Bezinović igrao s tim filmom pa šta bude.

Ovaj Izlet me zaintrigirao, nadam se da će biti ubrzo prilike u Zg za pogledat.
Na ovo mislite?
Da, to mi je bilo čudno režirano, iako ugođaj nije loš.

A sad me zanima dugi Kratki izlet.

Ček, ovaj Jurkasov o kojem pričate je Fuck off I love you ili Zbog tebe?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:12   #5096
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Na ovo mislite?
Da, to mi je bilo čudno režirano, iako ugođaj nije loš.
Da, taj kratki kratki izlet.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:14   #5097
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Ček, ovaj Jurkasov o kojem pričate je Fuck off I love you ili Zbog tebe?

nema tu razlike. to je jedno te isto narcisisticko masturbiranje.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:32   #5098
Vodio sam kćerku jučer na "Anku", njoj je to dobro. Realno, nije dobro, ali bogme nije ništa lošije od 90% ostale dugometražne dječje produkcije u Hrvatskoj. Ovdje je najpozitivnije što je samo jedno dijete s ulogom, i naravno da nije curka dobra, ali su zato uglavnom dobri odrasli. I ona Ramljakica koju sam već hvalio u ZKM-u i Linda Begonja i muški... I, jebotepas, na kraju krajeva, gledaš film u kojem Eric Cantona glumi na hrvatskom i čak je vrlo dobar cijelo vrijeme, nije to za bacit. I onda direkcija festivala da ekipi filma tri noćenja, umjesto da sve uloži da dovede Cantonu i tetoši ga ne paunovim perima, nego živim paunima s Briona!

Tak da, kakva god bila, "Anki" skidam kapu za ambiciju koja se na trenutke čak isplati, a nisam mislio da ću to reći.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:49   #5099
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Jelena Jindra 'ubila' Jurkasa. Da joj se nije svidio film, oba tj., to je normalno. Osobna podbadanja - meh.
wat? seks NIJE bio fantastičan?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 21:14   #5100
Apparently not.

LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.