Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 16:15   #4781
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da je svaki od ovih savjeta dobronamjeran.
Pa ti probaj - 1 po 1.
Slažem se..

To govori više u kakvom uređenom društvu živimo..

Uređeni nered..
Da te država može zaskočit iza bilo kojeg kantuna, ako joj zatreba..
Monro is online now  
Old 17.07.2017., 17:49   #4782
Pitanje za one koji znaju odgovor
Nisam uspjela prije pa sam sad u fazi finaliziranja uređenja apartmana. Poslije ide kategorizacija. I recimo da mi apartman bude spreman za iznajmljivanje 01.09. ili kasnije.
Kako onda plaćam porez za 2017? Za cijelu godinu ili srazmjerni dio za mjesece u kojima bi iznajmljivala do kraja godine?
Hvala!
griota is offline  
Old 17.07.2017., 19:09   #4783
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
Globetrotter17 za air obavezno devizni ziro. s bookingom ne radim. porez i dalje placas pausalno ali moras placati pdv na proviziju obe stranice.
sve uplate od iznajmljivanja bi trebala primati na ziroracun.
pored mog deviznog ziro još uvijek stoji (HRK), slala sam im mail ali nula bodova
arenx is offline  
Old 18.07.2017., 07:11   #4784
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Slažem se..

To govori više u kakvom uređenom društvu živimo..

Uređeni nered..
Da te država može zaskočit iza bilo kojeg kantuna, ako joj zatreba..

U ovom slucaju nema nereda. Po zakonu novac mozes primati iskljucivo na neki od zira ili na ruke.
Da li ce ti neki od portala isplatiti u kn, eur, na racun ili paypal... zavisi od tvojih zelja koje ako zelis mozes oblikovati prema tuđim iskustvima. Ili prema kristalnoj kugli.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 18.07.2017., 08:54   #4785
ima li tko među nama iz Splita i okolice? Jao ovo s požarima je strašno
jagoda1711 is offline  
Old 18.07.2017., 19:22   #4786
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
Globetrotter17 za air obavezno devizni ziro. s bookingom ne radim. porez i dalje placas pausalno ali moras placati pdv na proviziju obe stranice.
sve uplate od iznajmljivanja bi trebala primati na ziroracun.

Hvala, a mozete li mi objasniti samo zasto obavezno devizni iskljucivo ziro? U TZ su mi rekli da ako portal naplacuje sve, da pdv na proviziju ne placam.... :/
Globetrotter17 is offline  
Old 18.07.2017., 22:38   #4787
Quote:
Globetrotter17 kaže: Pogledaj post
Hvala, a mozete li mi objasniti samo zasto obavezno devizni iskljucivo ziro? U TZ su mi rekli da ako portal naplacuje sve, da pdv na proviziju ne placam.... :/
Koliko sam vidjela na ovim stranicama do sada, ispada da oni u TZ i oni u Poreznoj upravi znaju manje nego mi koji se time bavimo.


A ovaj dio obavezno devizni iskljucivo ziro
neka ti objasni onaj tko je to rekao.
Moja teorija je drugačija, ali ne želim ovdje otvarati neke diskusije.... Da se ne zapetljam u nekakvu raspravu...
dalmatin is offline  
Old 19.07.2017., 08:06   #4788
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
ima li tko među nama iz Splita i okolice? Jao ovo s požarima je strašno
ne da je očajno nego je kataklizma.....još uvijek gori mosor, vidim sa balkona, gorio je do maloprije i karepovac - odlagalište smeća ovdje, dim na sve strane....
dobro su rekli oni vatrogasci ovo će još danima goriti...ne može se ugasiti jer ima puno šume koja je nedostupna,a sva mjesta koja su saniranuz kuće treba paziti jer se može vatra aktivirati ponovo....
jeza čista
šta je najgore ima i ljudi koji su ostali bez krova nad glavom.....ja sam preksinoć gledaju buktinju mislila - gotovo je sve će se zapalit i solin i split....sve
Lenac7 is offline  
Old 19.07.2017., 08:24   #4789
Ovaj unos pokušao u evisitor preko android telefona od 150€ vrjed...unjeti ali kod odabira sata dolaska ili odlaska je nemoguće postati prema dole već treba upisati npr 15 ,ali kad se treba kliknuti na N turist koji boravi.. nije moguće uopće uplati slovo n ,a niti doći do tog stavka jer je listanje prema dole nemoguće i samim tim nemoguća je i prijava.
Iskustva,mišljenja
Hvala
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 19.07.2017., 08:51   #4790
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
ne da je očajno nego je kataklizma.....još uvijek gori mosor, vidim sa balkona, gorio je do maloprije i karepovac - odlagalište smeća ovdje, dim na sve strane....
dobro su rekli oni vatrogasci ovo će još danima goriti...ne može se ugasiti jer ima puno šume koja je nedostupna,a sva mjesta koja su saniranuz kuće treba paziti jer se može vatra aktivirati ponovo....
jeza čista
šta je najgore ima i ljudi koji su ostali bez krova nad glavom.....ja sam preksinoć gledaju buktinju mislila - gotovo je sve će se zapalit i solin i split....sve
strašno jadni ljudi. Nadam se da će ga brzo izgasiti
jagoda1711 is offline  
Old 19.07.2017., 11:12   #4791
Molim savjet od onih koji su rješavali overbooking na Bookingu. Gostu koji je platio Bookingu puni iznos, a kojeg ne mogu primiti (moja greska) sam uspjela naći apartman s kojim nije skroz zadovoljan, al eto ipak potvrđuje da će se tamo smjestiti. Apartman nije na booking.com stranici, tamo nismo mogli naći.On je razgovarao s vlasnicom jer ona zna njemacki, izgnjavio je propisno (ja se stalno ispričavam svima) žena veli da je rekao platiti kada dođe..Inače ovo traje već par dana, bila je i njegova frendica do nas, imamo language barijeru (moj njemački je i gori od njegovog engleskog). I šta sada? Prepiska je na Bookingu. On ne trazi cancel. Mogu li ja uopće waivat booking fees da on dobije puni povrat ako on otkaze? Ne vjerujem da će booking to dopustit? Kako da to skinem s vrata, šta da mu predlozim? Kakve su mi opcije?
natha is offline  
Old 19.07.2017., 17:22   #4792
Natha,
ako je već platio puni iznos B.com onda ne vidim što bi trebao plaćati u drugom apartmanu. To jednostavno plati ti, pošto on ne otkazuje svoju rezervaciju na B.com. Ali, stavi se i na njegovo mjesto, ukoliko otkaže kako može biti siguran da će ga taj drugi apartman i čekati.

U svakom slučaju, ja ne bi inzistirala na njegovom otkazu i platila bi B.com proviziju za tu rezervaciju, ali bi svu prepisku i njegovo pristajanje na zamjenski apartman sačuvala i predočila B.com u slučaju da pravi problem nakon dolaska.
Ali, postoji opcija i da ti zatražiš otkaz rezervacije, posebno ukoliko imaš prepisku gdje on pristaje na zamjenski apartman, i u tom slučaju on ne snosi nikakve troškove, već samo treba potvrditi otkaz.

Mislim, idealno bi bilo da on otkaže rezervaciju i pristane na zamjenski smještaj ili zatraži povrat sredstava i sam si rezervira drugi smještaj, ali lako moguće i da će se sve odvijati na način da će tražiti smještaj više kategorije i da ćeš ti biti ta koja će pokriti razliku u cijeni - zbog ovoga je bitno da sačuvaš cijelu prepisku i
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 19.07.2017., 17:33   #4793
Hvala Evelina...Ja nemam opciju da otkazem, a njemu ako otkaze piše da neće dobiti novce jer su tako stavljeni moji uvjeti...e sad, ako on otkaze ja mogu odustati od novaca (naravno da hocu), ali to je onda na meni...tako piše..i mislim da zato on ne otkazuje
natha is offline  
Old 19.07.2017., 17:37   #4794
Ali, ima opcija i da ti zatražiš otkaz rezervacije, pogledaj na extranetu. I u tom slučaju on ukoliko prihvati ne plaća ništa.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 19.07.2017., 17:40   #4795
Nazovi službu za korisnike B.com (van radnog vremena RH - moj savjet) i ukoliko u prepiski stoji da on želi otkazati rezervaciju kod tebe, a ti pristaješ na otkaz bez naknade, bez problema će ti automatski otkazati tu rezervaciju - iz iskustva govorim
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 19.07.2017., 18:55   #4796
dolazi mi bračni par na dva dana koji je na medenom mjesecu, što da im ostavim?
jagoda1711 is offline  
Old 19.07.2017., 19:00   #4797
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
dolazi mi bračni par na dva dana koji je na medenom mjesecu, što da im ostavim?
Haha da nisu to ovi moji iz Kanade? Lisa i Dan? Inače ja im nisam nista pustio osim kao i obicno svima sok, mineralna, kava, secer i sol..
lenda is offline  
Old 19.07.2017., 19:16   #4798
- kod mene svaki 3 na medenom mjesecu, godišnjici, rođendanu ... - na početku sam znala ostavljati neki mali znak pažnje (uvijek HR proizvod i većinom bombonjerice - bajadera, fontana ... i sl.), ali kroz razgovor s njima primjećujem da im je to preraslo u naviku, jer uvijek se nešto kao dobije, pa sad više niti ne obraćam pažnju na to
(ne malo puta uhvatila da je godišnjica bila prije pola godine ili da je medeni mjesec nakon 1-2-3 godine od vjenčanja...)

- kad pri prijavi gosta vidim da mu je rođendan, onda uvijek nešto dobiju; ali, kada mi unaprijed to naglašavaju, onda me to automatski odbije i ne dobiju ništa
- također ukoliko mi pošalju zahtjev da im nešto organiziram za godišnjicu, rođendan i sl., unaprijed ih pitam s kojim budžetom raspolažu, tako da im mogu odmah poslati i zahtjev za uplatu sredstava - odjednom nikome više nije bitna ni godišnjica, a ni rođendan
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 19.07.2017., 19:20   #4799
dalen, nisu zove se Miri

evelina, meni prvi put da netko spominje, poruka prilikom instant bookinga: This journey is my honeymoon. So I am happy to be able to book your accommodation. See you soon. ^

Sad svima ostavim taj sok ekstra kad sam nabila cijene a onako, čini mi se da inače ne ostavljam ni previše ni premalo, nekako taman.
jagoda1711 is offline  
Old 19.07.2017., 21:18   #4800
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
dolazi mi bračni par na dva dana koji je na medenom mjesecu, što da im ostavim?
Možda kondome?

Cvijeće?
Hoće li me bannirati zbog ove ikonice?

Ma uglavnom, ja ne znam zašto svi toliko obigravate oko njih...
dalmatin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.