Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 11:35   #2541
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ulazak u nezasticene intimne odnose je njohov izbor. Odnos prema ucinjenom ili neucinjenom je takodjer njihov izbor.
Ne radi se ovdje o silovanju niti prijetnji pistoljem da se nekoga na nesto prisili.
Hoce li se netko od njih potruditi saznati istinu, isto je njihov izbor.
Frapantna je kolicina gluposti koje si ispisala u ovih par recenica, a poglavito je najveca glupost da li ce tip kojem je podmetnuto dijete ici saznati istinu.

Jer zaljubljena osoba ce sumnjati da ova ima jos nekoga, da se shevi s jos nekim, te ce ici raditi DNK test. Kako da ne. :klap:
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:41   #2542
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ulazak u nezasticene intimne odnose je njohov izbor.
Točno, isto kao što je bio i njezin izbor da ima nezaštićeni intimni odnos sa dva muškarca...

Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Odnos prema ucinjenom ili neucinjenom je takodjer njihov izbor.
Točno, ali s obzirom da je ona bila izloženija riziku jer istu stvar radila sa dvije osobe - bio je, prije svega i: njezin izbor.

Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ne radi se ovdje o silovanju niti prijetnji pistoljem da se nekoga na nesto prisili.
Hoce li se netko od njih potruditi saznati istinu, isto je njihov izbor.
Ima li ijedan od njih dvojice informacije koje upućuju na to da nešto treba provjeriti?
Ona ima, ali ih zadržava za sebe. - a ovdje se njen postupak pakira u kutiju 'najboljih namjera, dobrobit djeteta'.

Vjerojatno ni glavna akterica teme nije svjesna toga koliko je olakotnih okolnosti moguće pronaći za njezin postupak
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:44   #2543
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ima li ijedan od njih dvojice informacije koje upućuju na to da nešto treba provjeriti?
Ona ima, ali ih zadržava za sebe.
Da se ne uzruja, mora cuvat trudnocu, jebiga.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:47   #2544
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Da se ne uzruja, mora cuvat trudnocu, jebiga.
Misliš kad bi rekla na glas da podvaljuje dijete da bi ju to što čuje iz vlastitih usta moglo uznemirit?
E: ne daj Bože još da počne moralizirati i osuđivati.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:48   #2545
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Misliš kad bi rekla na glas da podvaljuje dijete da bi ju to što čuje iz vlastitih usta moglo uznemirit?
Drito to. Zapravo bi bilo najbolje da procita ovu temu, samo odabrane postove i nađe si najbolje opravdanje za to sto radi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:50   #2546
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Drito to. Zapravo bi bilo najbolje da procita ovu temu, samo odabrane postove i nađe si najbolje opravdanje za to sto radi.
S obzirom da pojedine stavove ovdje, bilo bi joj zdravije da čita E.A. Poe-a ili Jesenjina. Manje 'mraka', ipak je trudna.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:50   #2547
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Dame može jedno pitanje?

Dakle, u vezi ste s čovjekom kojeg volite i poštujete i s njim planirate brak i želite djecu. On to zna. No, sterilan je i to vam prešuti. No, ipak vam želi podariti dijete i nakon spolnog odnosa u kojem je svršio u vas vi zaspete i on vas oplodi spermom nekog drugog lika (valjd ima pripremljeno u nekakvoj ubrizgavajućoj epruveti ).

Vi rodite dijete - plod vaše ljubavi - i živite sretno i bezbrižno dok jednog dana, spletom tko zna kakvih okolnosti, slučajno ne saznate istinu.

Vaša reakcija?
Naravno da bih popi-dila, ali ne zato sto je on neplodan, nego sto mi je podvalio bez pitanja.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:51   #2548
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ni glavna akterica teme nije svjesna toga koliko je olakotnih okolnosti moguće pronaći za njezin postupak
bogme, ovo ni par jako dobrih odvjetnika ne bi samo tako smislilo kao obranu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:52   #2549
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Naravno da bih popi-dila, ali ne zato sto je on neplodan, nego sto mi je podvalio bez pitanja.
Jesi li razmislila da ima olakotnih okolnosti? Mozda je imao tesko djetinjstvo.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:55   #2550
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ulazak u nezasticene intimne odnose je njohov izbor. Odnos prema ucinjenom ili neucinjenom je takodjer njihov izbor.
Ne radi se ovdje o silovanju niti prijetnji pistoljem da se nekoga na nesto prisili.
Hoce li se netko od njih potruditi saznati istinu, isto je njihov izbor.
ne, ne radi se o prijetnji pištoljem, radi se o tome da si dovedena u situaciju da postavljaš temelje nekoliko sudbina na prikrivanju. razmišljaš li (ne konretno ti, nego ta nekakva trudna žena koju imamo za primjer u ovoj priči) o tome imaju li ostali pravo znati istinu? ono što me fascinira je odlučnost, pa čak bi se usudila reći i drskost te žene da određuje što je za koga najbolje. stalno polazim iz te pozicije - tko sam to ja da si dopuštam toliko?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:02   #2551
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jesi li razmislila da ima olakotnih okolnosti? Mozda je imao tesko djetinjstvo.
Ma znaš i sam da to nema veze. Podvaljivanje je naprosto stvar karaktera, a karakter ili imaš ili nemaš. Ne može se "imati karakter" - ni vrit ni mimo.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:03   #2552
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jesi li razmislila da ima olakotnih okolnosti? Mozda je imao tesko djetinjstvo.
Možda mu smeta kad ljudi mljackaju. Šta mo'š
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:06   #2553
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Da se ne uzruja, mora cuvat trudnocu, jebiga.
Trudnicu se mora uvijek pustit da radi sta 'oce, ako zeli nek' trci selom s bakljom i potpaljuje stagljeve, sprijeciti ju bi bilo ugroziti trudnocu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:10   #2554
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ma znaš i sam da to nema veze. Podvaljivanje je naprosto stvar karaktera, a karakter ili imaš ili nemaš. Ne može se "imati karakter" - ni vrit ni mimo.
Točno ovo

Meni je cijela ova priča zapravo jedan od rijetkih primjera u životu koji zaista mogu biti crno/bijeli. Il jesi il nisi.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:11   #2555
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Nejasna mi je ovoliko relativiziranje, traženje olakotnih okolnosti i tolika kreativnost u potrebi da se pojedinci zgroze zgražanju i osude osuđivanje, uzdignu se iznad 'morala' i sablažljavanju se nad trulim moralistima.
ja sam još ranije u temi napisao da to rade samo oni koji se i sami mogu zamisliti kako rade istu stvar ako situacija bude tražila. nekima nije to baš najbolje leglo pa su me optužili za vrijeđanje, ali i dalje ostajem pri tome.

ironija je u tome što ako su Hrvati u nečemu dobri, to je taj pasivni internet aktivizam, ali ovdje imaš pojedinaca koji čak ni za taj minimum minimuma nisu sposobni, znači, nisu sposobni ni anonimno osuditi čin koji i zaslužuje samo osuđivanje, bez onog "ali".

"ma gle, slažem se ja da nije u redu što je Sanader krao, ali gledaj to ovako..."
"ma nije da opravdavam nasilje nad ženama, ali postoje slučajevi..."
"ma podmetanje djeteta je za svaku osudu, ali shvati i ženu jer..."

mislim, mogao bih navesti tisuću takvih situacija, ali okolnosti i nisu toliko važne, poanta je u toj drugoj strani koja konstantno relativizira scenarij i traži olakotne okolnosti tamo gdje im zaista nije mjesto, a kad im napišeš da razmišljaju kao "frendica" iz uvodnog posta, uvrijede se, glume žrtve i traže zaštitu od linča

međutim, valja ponoviti da je većina žena u ovoj temi ipak osudila čin "frendice" i da svega par forumašica još uvijek relativizira o svemu tome.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:13   #2556
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post

međutim, valja ponoviti da je većina žena u ovoj temi ipak osudila čin "frendice" i da svega par forumašica još uvijek relativizira o svemu tome.
Meni je i dalje bolje kada se napise da ocekuju da taj lik, ako ikad sazna da mu je podmetnuto, reagira smireno i pribrano. Ili po novome, skrivanje iza zakona uz famozno 'tko smo mi da sudimo.' Onak, pojam morala je nekima na temi kvantna mehanika.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:17   #2557
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Meni je i dalje bolje kada se napise da ocekuju da taj lik, ako ikad sazna da mu je podmetnuto, reagira smireno i pribrano.
phi, kako bi reagirao da se nađeš u toj situaciji?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:20   #2558
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
phi, kako bi reagirao da se nađeš u toj situaciji?
Pojma nemama, ali zasigurno ne bih bio smiren i tapsao se po ledjima razmisljajuci o olakotnim okolnostima. Razvod zasigurno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:29   #2559
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pojma nemama, ali zasigurno ne bih bio smiren i tapsao se po ledjima razmisljajuci o olakotnim okolnostima. Razvod zasigurno.
imam u obitelji primjer podmetnutog djeteta. ovaj što je kasno doznao da dijete nije njegovo (inače nije nekakav primjer odgovornosti, niti uopće nekakve stabilnosti), da, rastavio se od majke tog djeteta, no njih dvoje ("otac" i sin) su i dalje - otac i sin. a i ostatak obitelji je jednako tako prihvatio to dijete i zapravo se to da nije njegov sin uopće ne spominje.
uglavnom, nakon otkrivanja istine, otvara se cijela paleta osjećaja s kojima se treba nositi, a nisu nimalo jednostavni.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:09   #2560
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
imam u obitelji primjer podmetnutog djeteta. ovaj što je kasno doznao da dijete nije njegovo (inače nije nekakav primjer odgovornosti, niti uopće nekakve stabilnosti), da, rastavio se od majke tog djeteta, no njih dvoje ("otac" i sin) su i dalje - otac i sin. a i ostatak obitelji je jednako tako prihvatio to dijete i zapravo se to da nije njegov sin uopće ne spominje.
Dijete nije krivo za ništa, ovo rješenje mi se čini sasvim ok

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
uglavnom, nakon otkrivanja istine, otvara se cijela paleta osjećaja s kojima se treba nositi, a nisu nimalo jednostavni.
I upravo zbog ovoga smatram da ne postoje olakotne okolnosti koje 'zlo' mogu dovesti na razinu 'nije baš ok, al treba i nju shvatiti'.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.