Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 05:44   #7841
Quote:
Melina- kaže: Pogledaj post
Ja sam probala, žali Bože novaca. Izbjelilo mi je možda pola nijanse i nema dalje. Bolji efekt mi daje soda bikarbona. Imam prirodno dosta bijele zube ali vuku na sivkasto, možda ti preparati djeluju samo na žutim zubima.
ako vuku na sivkasto moguć problem je kamenac. barem je tako bilo kod mene....
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 21.07.2017., 14:09   #7842
Nemam problema sa žutim zubima ali mislim da ću za sad odustati od kupnje jer i dalje ne znam što da mislim o tom proizvodu.
tirkizno is offline  
Old 21.07.2017., 17:31   #7843
Ne znam je li ovo prava tema, ali ipak ću pitati

Odnosno više je nedoumica, inače imam problem sa suhom kožom. Suho tjeme, suha koža lica, suha koža tijela. You get the point

I imala sam veliki problem s kožom tijela nakon tuširanja, bez obzira na to koliko se namazala, ruke i noge bi me svrbile za popizditi, došlo bi mi da si kožu oderem. Uvijek bi se suzdržavala od češanja jer bi onda bilo samo gore. Nakon recimo pola sata svrbež bi se smanjio, ali znala sam i nakon 3-4 sata osjetiti svrbež.

Neki dan sam primijetila da mi pomaže tuširanje hladnom vodom. Spavala sam kod sestre i nisam imala mlijeko za tijelo, otuširala sam se hladnom vodom jer je bilo vruće i nisam se ničim namazala i ništa me nije svrbilo na moje iznenađenje.

U biti ne znam ni šta je moje pitanje, više dijeljenje mišljenja ne znam na kraju što je problem, logično bi mi bilo da me koža svrbi ako ju ne namažem jer je suha, ali jedino mi hladna voda pomaže. U čemu je stvar i kako ću preko zime preživjeti jer se tada ne mogu tuširati hladnom vodom? otkuda toliki svrbež?
__________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will."
Kate68 is offline  
Old 21.07.2017., 20:30   #7844
Kate68, mozda gljivice? Ja sad prvo ljeto muku mucim sa gljivicama, pojavila mi se svrbez i depigmentacija u obliku sitnih tockica na ledjima, a svrbi me sve. Posto sam u petom mjesecu trudnoce, koristim bademovo i Bio oil nakon tusiranja i super je, ne zari i ne svrbi, ali mislim da cu morati trositi Oranazol da ubijem gljivice.
Preporucujem ti odlazak dermatologu svakako, sretno
Gio is offline  
Old 22.07.2017., 06:00   #7845
Quote:
Kate68 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo prava tema, ali ipak ću pitati

Odnosno više je nedoumica, inače imam problem sa suhom kožom. Suho tjeme, suha koža lica, suha koža tijela. You get the point

I imala sam veliki problem s kožom tijela nakon tuširanja, bez obzira na to koliko se namazala, ruke i noge bi me svrbile za popizditi, došlo bi mi da si kožu oderem. Uvijek bi se suzdržavala od češanja jer bi onda bilo samo gore. Nakon recimo pola sata svrbež bi se smanjio, ali znala sam i nakon 3-4 sata osjetiti svrbež.

Neki dan sam primijetila da mi pomaže tuširanje hladnom vodom. Spavala sam kod sestre i nisam imala mlijeko za tijelo, otuširala sam se hladnom vodom jer je bilo vruće i nisam se ničim namazala i ništa me nije svrbilo na moje iznenađenje.

U biti ne znam ni šta je moje pitanje, više dijeljenje mišljenja ne znam na kraju što je problem, logično bi mi bilo da me koža svrbi ako ju ne namažem jer je suha, ali jedino mi hladna voda pomaže. U čemu je stvar i kako ću preko zime preživjeti jer se tada ne mogu tuširati hladnom vodom? otkuda toliki svrbež?
Vruca voda dodatno isusuje kozu tako da iz tog razloga vjerojatno imas izrazeniji svrbez. Zasad se mozes preseliti u Novi Zagreb obzirom da tamo u narednom periodu nece biti tople vode i drzati se tusiralica/mazalica koje ce ti dodatno hraniti i ne isusivati kozu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 22.07.2017., 06:15   #7846
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Vruca voda dodatno isusuje kozu tako da iz tog razloga vjerojatno imas izrazeniji svrbez. Zasad se mozes preseliti u Novi Zagreb obzirom da tamo u narednom periodu nece biti tople vode i drzati se tusiralica/mazalica koje ce ti dodatno hraniti i ne isusivati kozu.


inače, meni ti simptomi vuku na atopični dermatitis.
Topla preporuka je A-DERMA EXOMEGA
http://www.aderma.co.uk/exomega
https://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/368/

ili EUCERIN
http://www.eucerin.hr/kozna-oboljenj...itis-na-tijelu
http://www.eucerin.hr/proizvodi?Skin...ski-dermatitis
http://www.eucerin.hr/proizvodi?Skin+Concerns=suha-koza
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 22.07.2017., 09:06   #7847
Quote:
Kate68 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo prava tema, ali ipak ću pitati

Odnosno više je nedoumica, inače imam problem sa suhom kožom. Suho tjeme, suha koža lica, suha koža tijela. You get the point

I imala sam veliki problem s kožom tijela nakon tuširanja, bez obzira na to koliko se namazala, ruke i noge bi me svrbile za popizditi, došlo bi mi da si kožu oderem. Uvijek bi se suzdržavala od češanja jer bi onda bilo samo gore. Nakon recimo pola sata svrbež bi se smanjio, ali znala sam i nakon 3-4 sata osjetiti svrbež.

Neki dan sam primijetila da mi pomaže tuširanje hladnom vodom. Spavala sam kod sestre i nisam imala mlijeko za tijelo, otuširala sam se hladnom vodom jer je bilo vruće i nisam se ničim namazala i ništa me nije svrbilo na moje iznenađenje.

U biti ne znam ni šta je moje pitanje, više dijeljenje mišljenja ne znam na kraju što je problem, logično bi mi bilo da me koža svrbi ako ju ne namažem jer je suha, ali jedino mi hladna voda pomaže. U čemu je stvar i kako ću preko zime preživjeti jer se tada ne mogu tuširati hladnom vodom? otkuda toliki svrbež?
Imam sličan problem, samo je moj u kombinaciji sa masnim dijelovima po koži

Ugl, kako ti je Bug rekla, Exomega A derma mi je super pomogla.
S tim da sam skužila da mi bilo koja uljna kupka (koja mi fino miriši ) pomaže.

S tim da su meni, nakon što sam se 10 godina češala ko kreten i pokušavala dermatolzima objasnit da me sve svrbi uvijek i stalno, otkrili da sam osjetljiva (piše alergična, ali meni to zvuči tako smiješno ) na toplinu. Od onda se kupam u najhladnijem što mogu podnijet, ne jedem i ne pijem toplo, ne utopljavam se previše odjećom i koža reagira puno bolje
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 22.07.2017., 11:09   #7848
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Hvala na sugestijama, vidiš meni je ženska u ljekarni rekla da zaboravim na Vichy, da mu to niš nebu pomoglo pa s njim nisam ni pokušavala. Onda je Dercos idući na redu, pretopostavljam onaj za suhu perut ako ta perut leti na sve strane?
Ja se u perut zbilja ne kužim jer u životu nisam imala tih problema, a fakat bi njemu htjela pomoć. Još ga moram namrdat da si uzme omegu.
Kasnim malo, ali ako je seboreja u pitanju, onda onaj za masnu. Imam seboreju već godinama i taj Dercos je jedina stvar koja drži sve pod kontrolom, taman sam ostala bez njega i eto je, leti na sve strane po odjeći.
Od dodataka prehrani mi je doktorica uvijek prepisivala Biotin koji se uglavnom pije kod seboreje.
Almalexia is offline  
Old 22.07.2017., 11:35   #7849
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Hvala na sugestijama, vidiš meni je ženska u ljekarni rekla da zaboravim na Vichy, da mu to niš nebu pomoglo pa s njim nisam ni pokušavala. Onda je Dercos idući na redu, pretopostavljam onaj za suhu perut ako ta perut leti na sve strane?
Ja se u perut zbilja ne kužim jer u životu nisam imala tih problema, a fakat bi njemu htjela pomoć. Još ga moram namrdat da si uzme omegu.
definitivno preporuka za Vichy
dragi ima seboreju i to je jedino što mu pomaže
već 2 g
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 23.07.2017., 23:00   #7850
Gio, Angelsss, bug_lady i HepiHipo

puno vam hvala na savjetima i linkovima, svakako planiram posjet dermatologu, ali prvo sam htjela vidjeti ostala mišljenja.

Gio moguće da su gljivice, sjećam se da sam prije par godina imala problema s kožom, najviše po rukama. Imala sam dosta suhu i grupu kožu na pojedinim mjestima, tada sam mazala s nečim po preporuci dermatologa.

HepiHipo, otkad mi se pojavio taj svrbež (u zadnjih godinu dana intenzivno), primijetila sam da mi je postalo generalno jako vruće. Prije sam zimi spavala u dugačkim pidžamama, pod jorganom i debelom dekom, a ove zime sam spavala u potkošulji i kratkim hlačama, pod tankim jorganom i s otvorenim prozorom. Baš primjećujem promjenu i moguće da je povezano.

Još jednom hvala svima, super ste, malo mi je razjasnilo situaciju javim se s povratnim informacijama
__________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will."
Kate68 is offline  
Old 24.07.2017., 03:23   #7851
Ne znam gdje ovo uopće pitati; ukoliko je potrebno, molim da me adekvatno preusmjerite.

Zanima me postoji li neki extra dobar uvijač za trepavice - onaj klasični, a ne ono što se grije poput figara? I da ne košta malo bogatstvo, naravno.

Meni su to inače spravice za mučenje - i izgledom, i namjenom - imala sam neki Avonov koji meni ništa nije puno napravio, a i prvi puta sam to ikad koristila pa sam se osjećala zbilja čudno. No, to bi mi zbilja dobro došlo, jer su mi trepavice na desnom kapku spuštenije nego li na lijevom te nema šanse da ih normalno podignem i (ništa strašno, ali...) ima dana kada me to toliko nervira da boli glava. Inače jako volim spavati na trbuhu i facom u jastuku pa vjerojatno i to uzima svoj danak. XD

Pa, evo, slušam preporuke i unaprijed zahvaljujem!
Blue Lotus is offline  
Old 24.07.2017., 12:45   #7852




Znači li ovo da je Vernel ustvari Silan? Ista stvar?
Doreen Mana is offline  
Old 26.07.2017., 10:59   #7853
Da, ista stvar
Drugo ime za drugo tržište
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 26.07.2017., 12:15   #7854
Pa ima obojeg kod nas - naravno, Vernel-verzija je u Mülleru. Znači li to i inače da je Silan Vernel, to sam ustvari htjela pitati. Jer volim Vernel, a Silan ću češće možda naći na nekom sniženju u trgovačkim lancima...

Za forumašicu iznad: ALERGIJA NA TOPLU VODU.

Ni prva ni zadnja, i tu je jedna forumašica pisala o tome.
Doreen Mana is offline  
Old 26.07.2017., 18:17   #7855
A daaaaaaj.... Godinama sam kupovala vernel u italiji jer mi je bio najbolji omeksivac ikad. Kad sam prestala ici u italiju u shopping prebacila se na silan jer mi je bio najbolji od onih koje sam kod nas nasla. Na kraj pameti da je to isto
Maria Flores is offline  
Old 27.07.2017., 13:05   #7856
gdje je nestao aussie luscious long? ne nalazim više ništa iz te linije ni u dm-u ni u bipi ni u mülleru.
molim info ako ste ga igdje vidjeli, a ako ne, što alternativno matovilke koriste kao masku za raščešljavanje? ja sam LL liniju obožavala zato što mi pola raspetljavanja odrade šampon i maska, i htjela bih svakako nešto što odrađuje taj posao - a ne ispire se tri gladne godine.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 27.07.2017., 13:22   #7857
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
gdje je nestao aussie luscious long? ne nalazim više ništa iz te linije ni u dm-u ni u bipi ni u mülleru.
molim info ako ste ga igdje vidjeli, a ako ne, što alternativno matovilke koriste kao masku za raščešljavanje? ja sam LL liniju obožavala zato što mi pola raspetljavanja odrade šampon i maska, i htjela bih svakako nešto što odrađuje taj posao - a ne ispire se tri gladne godine.

Ne znam gdje ga još ima ali znam da je u DM-u prije cca mjesec dana bila ta linija označena naljepnicom "izlazi iz asortimana" i tada je cijela linija bila dosta snižena. Tako da je moguće da je neće biti ni drugdje, a u DM-u sigurno neće.
Sintia_84 is offline  
Old 27.07.2017., 14:57   #7858
naravno da moj najdraži šampon i masku povlače

vjerojatno bih i sama to vidjela i napravila zalihe da sam u zadnja tri mjeseca prišla blizu drogeriji
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 29.07.2017., 10:48   #7859
Jel ima netko problem na koži ruku nakon depilacije voskom. Radim je u salonu, cure super rade, noge budu savršene, ali na rukama se već dan nakon depilacije izbace mali crveni prištići s bijelim vrhom i malo tvrđi crveni bez vrha, uglavnom se pojavljuju na onom središnjem dijelu ruke, oko pregiba, ali ne na samom pregibu. Poslije depilacije mi stave puder u prahu, a ne vjerujem da to čepi pore. Bilo bi mi jasno da se pojavi nakon 2,3 tjedna kad dlake počnu rasti, ali ovo ne razumijem. Inače, dlačice su mi stvarno tanke i svijetle. Da mažem s nečim? Možda čak kremom protiv prištića ili morskom vodom?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 29.07.2017., 12:02   #7860
To ti je folikulitis, upala folikule nakon depilacije jer ostane otvorena za bakterije. Desi se na osjetljivim dijelovima kao lice i prepone. Trebala bi sprijeciti frikciju koze, sto je na pregibima tesko... I dezinficirati kozu prije depilacije. Meni protiv simptoma pomazu aloe Vera, sudorcem i uriage bariederm s cinkom i bakrom. A postoje i antibakterijske kreme koje ljudi preporucuju za folikulitis ali nikad nisam gledala ili trazila od doktora.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~

Zadnje uređivanje Blue Dreams : 29.07.2017. at 12:14.
Blue Dreams is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.