Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 18:24   #321
Quote:
MrSaxobeat kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nerado bumpam ovu temu ali moram. Zanima me gdje prijaviti vlasnika koji zlostavlja/tuče psa? Naime, pas je 90% vremena zatvoren vani u prostoru 1x2m. Kada ga puste po dvorištu, vlasnik gotovo uvijek nađe "razlog" da namlati psa. Metla, čekić, sjekira, noga... što god mu se nađe pri ruci u tom trenutku. Pas toliko cvili da ja to više ne mogu slušat. Još se debil smije i hvali kako je namlatio psa. Da, zaboravio sam napomenuti jednu "sitnicu". Čovjek je policajac.

Molim pomoć. Gdje, šta, kako. Okolica Osijeka.
mrzim čitat ovu temu, al možda najbolje to stavit u novine. Anonimni izvor, strah te da policija neće niš učiniti...
Ili nadležne u Zagrebu, pa nek to riješe ili završavaju u novinama.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:07   #322
Nadam se da nisam promašio temu, ali obzirom da je ova tema chat mislim da sam na dobrom mjestu.

Volim životinje i nikad nisam niti jednoj naudio. Čak i kad uhvatim miša u lovku (u prostoriji gdje su drva), odnesem ga podalje od kuće i pustim.

Gledam sad na jednom dnevnom portalu priču o kujici kojoj su "odrezali" skoro pola leđa. Sva sreća piše da će se oporaviti (fizički vjerojatno, ali psihički sigurno nikad). Kakav to moraš biti "čovjek" da to napraviš živom biću. Ovo čovjek je namjerno u navodnicima jer to nije mogao napraviti čovjek već neka "zvijer" od čovjeka.

Prošli tjedan (ili pretprošli nisam siguran o kojemu se danu točno radi) brutalno je pretučen mačak, ljubimac jedne porodice. Obzirom da se ne radi o gradu već selu bio je i u kući i vani. Bio je xy puta kod veterinara koji je dao sve od sebe da ga spasi (čak kad je vidio da mu nema spasa zadnji pregled nije htio ni naplatiti). Možete misliti kakav je to prizor kad djevojčica od 8 godina drži polumrtvog ljubimca u rukama i plače. Opet pitanje: Kakav to čovjek može napraviti.

Ja imam psa mješanca kojega sam spasio da preživi. I već 5-6 godina veselo trčkara po dvorištu. Da se razumijemo, nemam ništa protiv da si netko kupi čistokrvnog psa, pazi na njega, brine se o njemu... Kad bih morao birati između mješanca kojeg treba spasiti i besplatnog čistokrvnog koji ima svoj dom, opet bih izabrao mješanca. Ali sve to nije bitno.

Zanima me dokle ćemo čitati o zlostavljanim psima, mačkama... Kad će se već jednom kazniti zlostavljači? Znam da se u večini slučajeva ne zna zlostavljač, ali ima i situacija kad je ta osoba poznata, pa se ništa ne poduzima. Koliko mi je poznato, postoji zakon o dobrobiti životinja (molim nekoga tko se bolje razumije u to da me ispravi ako griješim).
Znači policija bi trebala prekršajno ili krivično (ne znam koji progon je u zakonu) goniti poznatog počinitelja. Znam da policija ima puno važnijih stvari nego da se još brine i o zlostavljanim životinjama.

Samo se nadam da će se tim zlostavljačima sudbina osvetiti za sve zlo koje su napravili.
Ispričavam se na krivo napisanim riječima (č, ć, i krive riječi zbog brzine tipkanja).
__________________
Sve će to, o mila moja prekriti snijegovi ružmarin i šaš.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:58   #323
Sve dok ljudi kod nas ne nauče da se pravda (u Hr) može tražiti jedino u brojnosti. Kad će se ludi udružiti i zahtijevati pravdu na ulici, možda se stvari i pomaknu. I ne samo na ovoj temi.

Mojoj prijateljici susjeda sustavno truje životinje i makar je veterinar rekao da javi policiji budući da ima malo dijete i da je vrlo lako i dijete moglo pojesti taj otrov, policija je samo odmahnula rukom. Jer oni ne vjeruju da bi dijete od svega par godina moglo staviti nešto u usta...

Treba neka udruga koja će organizirano raditi pritiske na vlasti oko konkretnih slučajeva i zakona.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 09:19   #324
@josipSesarjecar, post ti je prebačen, kao samostalna tema na pdf Plava šapa.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:29   #325
Kome prijaviti, tko će reagirati?
Policija neće, to znam, udruga kojoj sam pisala prije par mj. isto ništa.

Primitivke sustavno zalijevaju mačke sa balkona, na zajedničkom dvorištu sa vodom, gađaju ih kamenjem, trulim voće, zemljom...
Sada i uz otvorenu prijetnju meni, koja ih hranim 1-2 dnevno da će mi zvat policiju (one meni?! ) i da će ih zalijevat od sad sa 5 l vode!
Mačke ne rade nikakvu štetu, većinu vremena samo spavaju na zidiću, niti ikakve posudice ostaju ni nered jer mačke sve pojedu, osim posudice s vodom.
A i nije da i imaju nešto za uništit!
Ma mačke su bolje i urednije od njih 100x!
Da ne spominjem o kakvim se primitivkama radi, koje uopće ne poštuju kućni red i slobodno ih mogu tužit za iznošenje laži i kleveta o mojoj obitelji, između ostalog.

Zadnje uređivanje chica bomb : 03.07.2017. at 09:39.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:18   #326
Za razliku od referenduma protiv homoseksualaca, referendum o zlostavljanju i napuštanju životinja ima smisla.

Predlažem dvije točke referenduma.
1. Dokazano zlostavljanje životinja se tretira jednako kao i zlostavljanje ljudi.
Obrazloženje, čovjek koji ne prepoznaje jauk i zapomaganje životinje u patnji je prijetnja ljudima upravo zbog toga što ne prepoznaje patnju i kao takav je potencijalna opasnost u društvu.
2. Napuštanje životinja. Napuštanje predstavlja teret društvu koje se u skladu sa humanošću mora brinut o onome o čemu si se ti trebao brinut. Stoga, ako se utvrdi da si ti vlasnik napuštene životinje, skida ti se sa plaće minimalan iznos dovoljan da ta nevina životinja održava svoj život.

Predlažem sebe za dobrovoljca u referendumu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:29   #327
Ovo je sjajna ideja i sjajno formulirano. Je li novi Zakon o zaštiti životinja već izglasan? Ako nije, možda se još mogu predložiti dopune. Nažalost, kod nas sve to ide referendumima, a moglo bi i jednostavnije kad bi se na sabornike moglo računati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:16   #328
Članak koji sasvim solidno objašnjava utjecaj nasilja nad životinjama na društvo.

RH definitivno treba postrožiti vlastito zakonodavstvo i stati u obranu najranjivijih.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:15   #329
Sjetim se ovog psića svako toliko, a i znam ga vidjeti kako često šećem Maksimirom.. Pa me zanima da li ga je još netko zamijetio. Dakle, parkiralište sa strane od Maksimira (ulaz kod orla). Odmah pored tog parkirališta je dio di ljudi znaju stajati na divlje, isto su neke kuće.. Ispred jedne od tih kuća, na lancu zavezan mali pekinezer. Viđam ga već dulje vremena.. Ima on tamo hlad mislim, ali se uvijek čudim kako takav mali psić može biti uvijek ispred kuće na lancu.. I po zimi i po ljeti.. Jel ga zna netko?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:00   #330
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Sjetim se ovog psića svako toliko, a i znam ga vidjeti kako često šećem Maksimirom.. Pa me zanima da li ga je još netko zamijetio. Dakle, parkiralište sa strane od Maksimira (ulaz kod orla). Odmah pored tog parkirališta je dio di ljudi znaju stajati na divlje, isto su neke kuće.. Ispred jedne od tih kuća, na lancu zavezan mali pekinezer. Viđam ga već dulje vremena.. Ima on tamo hlad mislim, ali se uvijek čudim kako takav mali psić može biti uvijek ispred kuće na lancu.. I po zimi i po ljeti.. Jel ga zna netko?
Ja prijavila skupa sa fotkama još prije 2 godine. Znači ništa nisu napravili.

Na drugom kraju Maksimira kod konjičkog kluba također psi na (kratkim) lancima. Nikad nisu pušteni. Imaju bar hlada jer su vezani u voćnjaku, no svejedno. Na -20 su bili vani nisam sigurna ni imaju li ikakav zaklon. Nije ništa čudno, ja sam svog patuljka udomila od kretena koji su ga držali na lancu debelom ko da na njemu u najmanju ruku drže kravu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:32   #331
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja prijavila skupa sa fotkama još prije 2 godine. Znači ništa nisu napravili.

Na drugom kraju Maksimira kod konjičkog kluba također psi na (kratkim) lancima. Nikad nisu pušteni. Imaju bar hlada jer su vezani u voćnjaku, no svejedno. Na -20 su bili vani nisam sigurna ni imaju li ikakav zaklon. Nije ništa čudno, ja sam svog patuljka udomila od kretena koji su ga držali na lancu debelom ko da na njemu u najmanju ruku drže kravu.
baš tužno
nažalost tu se ništa drugo ne može, jel tako? ako niko ne reagira na prijavu.. Doći i moliti ljude da ga daju jedino..
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:38   #332
Pa možda se može ponovno poslati prijava. Moliti ljude da ga daju nije rješenje jer se na taj način ne napravi ništa, a osim toga teško je psu naći privremeni, a pogotovo stalan smještaj. Taj psić je koliko se sjećam dosta plašljiv i čak bi i gricnuo. Ono što je žalosno kod takvih slučajeva (kad se nagovori vlasnike da psa preudome) je to da će ti isti vrlo brzo naći novu žrtvu i svezat je na lanac. Prvo bi trebala ići ozbiljna opomena, ako to ne urodi plodom, kazna i oduzimanje psa te zabrana nabave novog. Ali obzirom na to gdje živimo to je utopija.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:45   #333
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
RH definitivno treba postrožiti vlastito zakonodavstvo i stati u obranu najranjivijih.
Trebalo bi novčano stimulirati prijave zlostavljanja uz odgovarajući dokaz. Danas se sve i svašta snima sa mobitelima pa bi se mogla ista tehnologija iskoristiti i u tu svrhu.

Novac koji bi država izdvojila za nagrade bi se vratio naplatom novčanih kazni.
Uz strože novčane kazne bi čak i ostalo novca za prihvatilišta životinja.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:54   #334
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Trebalo bi novčano stimulirati prijave zlostavljanja uz odgovarajući dokaz. Danas se sve i svašta snima sa mobitelima pa bi se mogla ista tehnologija iskoristiti i u tu svrhu.

Novac koji bi država izdvojila za nagrade bi se vratio naplatom novčanih kazni.
Uz strože novčane kazne bi čak i ostalo novca za prihvatilišta životinja.
Mislim da ovo prvo čak i nije toliko bitno. Možda bi važnije bilo sankcionirati nadležne službenike koji ne reagiraju na prijavu. I odrediti da se u vezi sa svakom prijavom obvezatno prijavitelja obavijesti o tome tko je nadležan za postupak i što je u vezi s njegovom prijavom poduzeto.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:42   #335
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo prvo čak i nije toliko bitno. Možda bi važnije bilo sankcionirati nadležne službenike koji ne reagiraju na prijavu. I odrediti da se u vezi sa svakom prijavom obvezatno prijavitelja obavijesti o tome tko je nadležan za postupak i što je u vezi s njegovom prijavom poduzeto.
Mislim da je ipak bitno. Stara dobra lova je dobar motivator. Ljudi će si u pravilu dati više truda oko dizanja frke kada očekuju npr.500kn nego kada ne očekuju ništa. A i sama atmosfera postojanja popriličnog broja snimki zlostavljanja životinja koje se vrte po medijima na koje nadležne službe ne reagiraju po zakonskoj dužnosti stvara znatan pritisak kojeg vlasti ne vole.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:03   #336
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Mislim da je ipak bitno. Stara dobra lova je dobar motivator. Ljudi će si u pravilu dati više truda oko dizanja frke kada očekuju npr.500kn nego kada ne očekuju ništa. A i sama atmosfera postojanja popriličnog broja snimki zlostavljanja životinja koje se vrte po medijima na koje nadležne službe ne reagiraju po zakonskoj dužnosti stvara znatan pritisak kojeg vlasti ne vole.
Ama ljudi itekako prijavljuju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:20   #337
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ama ljudi itekako prijavljuju.
Nisam rekao da ne prijavljuju ali je zasigurno daleko manji broj onih koji čine nešto nakon neodaziva vlasti. Siguran sam da bi ih bilo daleko više kada bi ljudi očekivali novac. Činjenica je da se u društvu pokreću promijene tek kada se stvori kritična masa. Nažalost, mali broj ljudi u ovoj problematici praktički nemaju šanse potjerati vlast na pokret. Trenutno stanje svjedoči tome.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:26   #338
Meni ne treba nikakva lova za prijaviti jer sam to radila i radit ću dok sam živa. Lova mi nije apsolutno nikakav motivator za takvo što. Odrađeni posao jest. Ono što ljude DEmotivira je upravo to - da nadležni ne čine ništa, pa se često čuje "A šta ću se zayebavat s prijavama kad tako i tako ništa od toga". Nije sve u lovi, a bojim se da bi upravo zbog love bilo svakojakih prijava i onih legitimnih a i onih koje to nipošto nisu. Prijavljivanje zlostavljanja moralna je obveza svih građana.

Ono što bih ja uvela da me se pita je angažirala građane koji bi prošli edukaciju i pomogli službama u tome. E to bi se plaćalo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:50   #339
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Meni ne treba nikakva lova za prijaviti jer sam to radila i radit ću dok sam živa. Lova mi nije apsolutno nikakav motivator za takvo što. Odrađeni posao jest. Ono što ljude DEmotivira je upravo to - da nadležni ne čine ništa, pa se često čuje "A šta ću se zayebavat s prijavama kad tako i tako ništa od toga". Nije sve u lovi, a bojim se da bi upravo zbog love bilo svakojakih prijava i onih legitimnih a i onih koje to nipošto nisu. Prijavljivanje zlostavljanja moralna je obveza svih građana.

Ono što bih ja uvela da me se pita je angažirala građane koji bi prošli edukaciju i pomogli službama u tome. E to bi se plaćalo.
Nije sve u lovi ali je još manje u očekivanju djelovanja po savjesti.
Primjer: U Americi se mnogi slučajevi ubojstva rješavaju kada se ponudi novčana nagrada za informaciju koja pomogne otkrivanju počinitelja.
Da li su Amerikanci slabijeg morala i savjesti od nas? Ne vjerujem.

Ne radi se tu samo o onima kojima je stalo do životinja već se radi i o onima koje boli briga za to što netko muči životinju nego im je do novaca.
A ima i mnogih ljudi koji vole životinje ali jednostavno nisu ljudi koji bi djelovali izvan okvira svoje svakodnevnice ali bi ih financijska kriza pokrenula da izađu iz tih okvira.
Kako god okreneš trenutna situacija je loša a mrkva se oduvijek pokazala privlačnijom od batine.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 22:07   #340
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Primjer: U Americi se mnogi slučajevi ubojstva rješavaju kada se ponudi novčana nagrada za informaciju koja pomogne otkrivanju počinitelja.
Pa to se manje više svuda tako radi. Ali privatno. Sigurno država ne nudi lovu već obitelj i sl.

Da li su Amerikanci slabijeg morala i savjesti od nas? Ne vjerujem.

Quote:
A ima i mnogih ljudi koji vole životinje ali jednostavno nisu ljudi koji bi djelovali izvan okvira svoje svakodnevnice ali bi ih financijska kriza pokrenula da izađu iz tih okvira.
Ne nego se ljudi boje za svoje dupe uglavnom, što je ponekad i realno ako imaš susjeda luđaka, a kod nas se zna kako sve funkcionira. Trebaš nastradati da bi policija i pravni sustav djelovao (ne krivim sad policajce jer oni ovise o pravnom sustavu).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.