Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 09:43   #2781
ja bih samo htio pitati koji je uzrok ovog etičkog problema koji se ovdje povlači?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:45   #2782
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
možda. a možda i je. jer ovulacija je vrlo nepredvidiv proces, a gospodična, osim ako nije bila kod ginekologa baš taj dan pa da joj on na ultrazvuku vidi i kaže: "o, vidi, ovulirate danas!", ili kao druga najbolja alternativa, mjerila i bilježila bazalnu temperaturu (bar tri mjeseca za redom, da se vide tendencije i pravilnosti) i paralelno pratila položaj cerviksa, cervikalnu sluz i pišala po LH trakicama - ne može znati kada je ovulirala.
kako ne može znati kada je ovulirala, ne može znati ni koji ju je od ova dva bliska prijatelja oplodio. može samo pretpostavljati, a znaš što kažu za pretpostavku i njeno potomstvo?
Ne moze biti sigurna tko je otac odnosno ne moze biti sigurna niti tko NIJE otac, pa je jedino ispravno informirati obojicu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:46   #2783
Ovaj uvodni post ko Sveto pismo.
Svatko iscitava sta njemu odgovara.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:02   #2784
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Ovaj uvodni post ko Sveto pismo.
Svatko iscitava sta njemu odgovara.


Percepcija...
Ljudi ne vide nužno ono što jeste, nego ono što im je od prije poznato
(prijašnja iskustva, nešto što su: vidjeli, čuli, okusili, pomirisali, osjetili).

Jedan karikirani primjer...
Tip prolazi ulicom, u ruci nosi buket ruža.
Prolaznici će imat svakakve pretpostavke:
- joj, to je tako slatko, baš je romantičan
- gad, mora da ide kod švalerke, dok je žena kući sa djecom
- sigurno je nečim naljutio ženu pa se sada želi iskupiti
- da nije ukrao buket?
- možda je mizogini sadist koji se pravi fin dok je ne upeca (ovo mi nekako najviše rezonira sa teorijama na temi )
- ...

Istina je da su svi oni vidjeli samo tipa koji nosi buket ruža.
Njihove pretpostavke o tipu su posljedica njih samih i onoga što oni nose u sebi, a ne posljedica ičeg što je tip napravio.

Slično je i sa pojedinim teorijama u ovoj temi. Nažalost.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:03   #2785
ali svi se dakle slažu da je to bio tip koji je nosio buket ruža
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:05   #2786
Ma svi se mi ovdje zapravo slazemo, but(t)
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:06   #2787
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
možda. a možda i je. jer ovulacija je vrlo nepredvidiv proces, a gospodična, osim ako nije bila kod ginekologa baš taj dan pa da joj on na ultrazvuku vidi i kaže: "o, vidi, ovulirate danas!", ili kao druga najbolja alternativa, mjerila i bilježila bazalnu temperaturu (bar tri mjeseca za redom, da se vide tendencije i pravilnosti) i paralelno pratila položaj cerviksa, cervikalnu sluz i pišala po LH trakicama - ne može znati kada je ovulirala.
kako ne može znati kada je ovulirala, ne može znati ni koji ju je od ova dva bliska prijatelja oplodio. može samo pretpostavljati, a znaš što kažu za pretpostavku i njeno potomstvo?
ok, hajdemo reci da mozda stvarno ne zna
na koji nacin to cini problem njenog mentalnog i moralnog sklopa boljim ili opravdanim?
ili onih koji ga pokusavaju minorizirati, relativizirati ili opravdati?
bi li itko majci kojoj je oteto dijete rekao "pih, pa u cemu je problem, uvijek je bilo otmice djece, odi u park i uzmi si drugo, kakve veze ima cije je?"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:12   #2788
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Ovaj uvodni post ko Sveto pismo.
Svatko iscitava sta njemu odgovara.

A sto se sve radilo i opravdavalo pod okriljem interpretacije pisma pre-svetog

Topic kao alegorija
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:13   #2789
Ponekad mislim da će naše društvo pojesti 'politička korektnost', preciznije - izdrkavanje političke korektnosti, forsiranje iste u želji da se ispadne 'vid'te me kako sam iznad rulje'.

Osoba A:
Izgleda kao moralna nakaza, priča kao moralna nakaza, ponaša se kao moralna nakaza, djeluje kao moralna nakaza, hoda kao moralna nakaza, oblači se kao moralna nakaza.

Osoba B, daje izjavu:
"Osoba A je moralna nakaza"

Osobe C, D i E:
"Nije lijepo nekog nazivati moralnom nakazom! Kako se samo usuđuješ?! ____________ *"

* na praznu crtu dolaze dijagnoze i kvalifikacije za osobu B,
jer naravno - osuđivanje nije lijepo
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:15   #2790
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Suptilno mi imputiraš mizoginiju, a što je najgore metodikom kojom to radiš samo potenciraš sliku pasivne agresije i predbacivanja kojem su žene generalno sklonije već zbog same naravi sociološki uvjetovanog i oblikovanog ne-izravnog načina komunikacije im (D. Tannen - ti to baš ne razumiješ), tj. svojom "obranom" potkopavaš ideju samostalne i jake žene koju na temi propagiraš.
S ovim si ju dobro opisao
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:52   #2791
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
A sto se sve radilo i opravdavalo pod okriljem interpretacije pisma pre-svetog

Topic kao alegorija
nego da se malo nadovezem na ono prije receno o identificiranju "lizacica oltara" s patrijarhalnim ustrojem
bas je zanimljivo kako ce s enetko tome ismijavati, ako i recimo navijacima ili nacionalistima, ali nece vidjeti sebe kao potpuno jednaku spodobu, koja svoj identitet gradi na pripadanju jednom spolu i izmisljanjem sukoba s onim drugim spolom, te "branjenjem" do zadnje kapi sve sto vlastita pripadnica ucini
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:28   #2792
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Osobe C, D i E:
"Nije lijepo nekog nazivati moralnom nakazom! Kako se samo usuđuješ?! ____________ *"

* na praznu crtu dolaze dijagnoze i kvalifikacije za osobu B,
jer naravno - osuđivanje nije lijepo
bez brige, osuđuju i takvi. ovdje konkretno ne jer im se ne uklapa tu u girl power mizandriju, ali kad bih bacio pogled na neke druge teme koje se primjerice bave razvodima ili nasiljem nad ženama, stavio bih kuću na to da bi taj tzv. "ljudska priroda" argument vrlo brzo nestao iz rasprava iako se njime može racionalizirati doslovno sve. naravno, licemjerima ih ne smiješ nazvati ukoliko ne želiš da ti narednih desetak stranica kmeče zbog toga

ipak, ono najbolje u cijeloj priči mi je kad se isti ti pojedinci kasnije u drugim temama koriste frazama tipa "što ćeš, tako ti je to na Balkanu" ili "nažalost, svijet je takav", u potpunosti zanemarujući činjenicu da i sami daju značajan doprinos tome što je stanje takvo, kakvo god da je.

sve to skupa me podsjeća na ekipu protiv koje često igramo u dvorani. dečki gube uvjerljivo više nego što dobivaju, prvenstveno radi toga što se ekipe nikad ne mijenjaju, a ne mijenjamo ih jer otac i njegova dva sina na drugoj strani uvijek igraju skupa i žele da tako i ostane. problem je što su u takvom sastavu osjetno lošiji od nas pa ih uglavnom nakantamo, zbog čega njihov temperamentni otac redovito pizdi nakon svake utakmice. razumljivo, muškarcu s izraženim natjecateljskim duhom su dojadila poniženja i želi pobjeđivati, ali u isto vrijeme ne želi povrijediti sinove tako što će im reći da više ne želi igrati s njima. pošto dečki nisu neki igrači, to dvoje je nespojivo. na njemu je da izabere želi li drugačiju ekipu ili će se jednostavno pomiriti s porazima, ali uz sinove uz sebe. između nema.

ako mene pitaš, tako je i sa društvom. iza nemorala u bilo kojem obliku mora doći osuda i reakcija, a ne razumijevanje i tolerancija prema istom. nema između, ne ako zaista želiš to bolje društvo koje zazivaš. taj mit da se uređeno društvo ne gradi već te dočeka samo od sebe ljudima treba izbiti iz njihovih praznih glava. što se mene tiče, onaj tko za tu gradnju nije sposoban ni voljan gubi svako pravo da koristi to "ah, što ćeš kad je tako na Balkanu" kao zaključak. jbg.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:41   #2793
nego, meni je jako simpatično ovo kmečanje o "sirotom biološkom ocu kojem je zatajeno njegovo dijete" - gdje nikome ne pada na pamet da lik možda uopće ne bi bio sretan da sazna da ju je napumpao i mora plaćati alimentaciju ostatak života?
a možda i zna, i suglasan je s ovim scenarijem? poznavajući muškadiju s ovog podforuma, rekao bi čovjek da su spremni da im netko ruku reže samo da alimentaciju izbjegnu...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:52   #2794
...a možda je u šumi...
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:50   #2795
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nego, meni je jako simpatično ovo kmečanje o "sirotom biološkom ocu kojem je zatajeno njegovo dijete" - gdje nikome ne pada na pamet da lik možda uopće ne bi bio sretan da sazna da ju je napumpao i mora plaćati alimentaciju ostatak života?
Ne razumijem potrebu za pretpostavkom po kojoj je biološki otac djeteta jebivjetar i ljudsko smeće kojeg ne bi bilo briga za vlastito dijete.
Ne znamo što on misli, želi i kako bi reagirao.

Znamo jedino da, kao ni ostali akteri ove priče, nije naročito bistar.

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a možda i zna, i suglasan je s ovim scenarijem? poznavajući muškadiju s ovog podforuma, rekao bi čovjek da su spremni da im netko ruku reže samo da alimentaciju izbjegnu...
Moram priznat da ne znam zbog čega pojedinci ovu temu cijelo vrijeme pokušavaju prevesti na razinu naši i vaši, muškarci i žene...

Meni bi bilo jednako jadno kada bi u podvaljivanju djeteta i obmani tog tipa sudjelovao muškarac. Ne bih imao potrebu tražiti olakotne okolnosti za njegov čin, niti bih bio voljan priznati mu bilo kakvu olakotnu okolnost.

Ljudi rade ono što mogu, sukladno svom karakteru i uvjerenjima. Sve drugo su alibi-priče i racionalizacije da bi sami sebi izgledali podnošljivije nakon što naprave nešto što im se i samima gadi.

Neki ljudi se, nakon što naprave glupost, posrame. Neki pak izracionaliziraju uzroke i povode za počinjenu glupost tako da se poštede srama.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:57   #2796
slažem se da su možda u šumi. ali simptomatično mi je kako jedna strana konstruira priču o sponzoruši koja je namjerno ostala trudna da bi se uvalila bogatunu - iako u uvodnom postu ne piše ništa o tome. isto kao što o ovom drugom piše samo da je "nezreo i neozbiljan".

a muškadiju spominjem samo zato što ista ekipa na drugim temama vrišti o dužničkom ropstvu, traži pravo da se odricanjem djeteta oslobodi alimentacije... a ovdje jako brinu o pravu biološkog oca na istinu. koji će, ako ne oženi majku, biti u dužničkom ropstvu i plaćati alimentaciju.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:10   #2797
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nego, meni je jako simpatično ovo kmečanje o "sirotom biološkom ocu kojem je zatajeno njegovo dijete" - gdje nikome ne pada na pamet da lik možda uopće ne bi bio sretan da sazna da ju je napumpao i mora plaćati alimentaciju ostatak života?
a možda i zna, i suglasan je s ovim scenarijem? poznavajući muškadiju s ovog podforuma, rekao bi čovjek da su spremni da im netko ruku reže samo da alimentaciju izbjegnu...
Jos malo mizandrije...

Nezamislivo je naravno da dijete dopadne njemu, pa nesudjena podmetacica bude ta koja mora placati alientaciju. Budalastine, pa mama je mama a tata je mamin novcanik.

A apropo muskaraca koji vriste o pravu odricanja roditeljstva...stvarni je dojmljivo kad se netko tko ima tri zakonite metode odbacivanja tereta roditeljstva snebiva nad nekim tko nema nijednu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:01   #2798
Jebala vas mizoginija i mizandrija.
Valjda je prvenstveno u interesu budućeg djeteta da zna tko mu je biološki otac.
Ali tko jebe tog klinca, hajmo malo o vlastitim frustracijama i idiotima od roditelja.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:10   #2799
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nego, meni je jako simpatično ovo kmečanje o "sirotom biološkom ocu kojem je zatajeno njegovo dijete" - gdje nikome ne pada na pamet da lik možda uopće ne bi bio sretan da sazna da ju je napumpao i mora plaćati alimentaciju ostatak života?
a možda i zna, i suglasan je s ovim scenarijem? poznavajući muškadiju s ovog podforuma, rekao bi čovjek da su spremni da im netko ruku reže samo da alimentaciju izbjegnu...
Ako si ok s tim, želim ti uviđavnu ženu, koja pošteđuje odgovornosti one koji je ne žele i daje obitelj onima koji je žele.

Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
...a možda je u šumi...
Ha?
Imam problema s razumijevanjem ovog posta
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".

Zadnje uređivanje Notfunny : 24.07.2017. at 16:12.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:29   #2800
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znas kaj je najbolje? To sto se, ovlas, tema skrece u to da bi trebalo razumjeti motive. A onak...

Zena je trudna. Jebala se s siromasnim likom koji zivi s starcima, smatra da on nije otac. Jebala se s situiranim likom, odlucuje njemu podvaliti.

Sto tu imamo razumjeti? Jedan zivi s starcima, drugi ima posao i stan. Kvantna fizika!
Hahaha...

Ovo bi već moglo proći pod mizoginiju...

Tko uopće rabi te arhaične pojmove van foruma
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.