Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 14:11   #4521
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Mislim da si ovdje u krivu. Stari obvceznici imaju vremena verificirati PP do 31.07., a novi korisnici bi morali prijaviti PP prije izdavanja računa (ista situacija kao kad smo to mi odrađivali preko programa).
Ovdje je generalna pomutnja u tome što je "novi korisnik". Ako ti smatraš da je to novi obrtnik i novi obveznik fiskalne blagajne onda si u pravu, ali ako je to stari obrtnik i novi obveznik fiskalne blagajne onda nisi u pravu.
Tko je branio svim starim obrtnicima da uzmu fiskalnu blagajnu do 30.6. i da prijave poslovni prostor iz aplikacije i da tako postanu stari korisnik fiskalne blagajne sa jednakim pravima kao i svi ostali od 2013. godine.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:13   #4522
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
HighMoon pa baš i nije vraćao greške u testnom modu. Testni mod tek od prošle godine ima javljanje grešaka u podacima i to ne svih. Ali i dalje se neke vrste grešaka ne prijavljuju u produkcijskom modu a trebale bi (događaju se samo u produkcijskom okruženju). Naročito nakon što je prijava poslovnica prebačena na e-poreznu.
Dobro, tek od prošle godine i ne sve greške (ali ipak većinu), ali i to je nešto. Teško je za očekivati da osiguraju javljanje grešaka u realnom vremenu u produkcijskom modu. Mislim da bi to bilo preveliko opterećenje za servere.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:46   #4523
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Dobro, tek od prošle godine i ne sve greške (ali ipak većinu), ali i to je nešto. Teško je za očekivati da osiguraju javljanje grešaka u realnom vremenu u produkcijskom modu. Mislim da bi to bilo preveliko opterećenje za servere.
Mislim da to prevazilazi mogućnosti APIS-a

Siguran sam da moderna tehnologija može to bez problema obraditi.

Svima bi skratili muke kada bi vraćali greške u realnom vremenu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:38   #4524
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislim da to prevazilazi mogućnosti APIS-a

Siguran sam da moderna tehnologija može to bez problema obraditi.

Svima bi skratili muke kada bi vraćali greške u realnom vremenu.
A ne znam, nisam neki stručnjak za serversku stranu i protokole, ali ako su to uveli na demo serveru ne vidim razloga zašto ne bi i na produkciji kad bi to bilo izvedivo.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:07   #4525
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Ovdje je generalna pomutnja u tome
Nema nikakve pomutnje, jasno je što je skijam htio reći i rekao.

Kažeš za sebe da nisi neki stručnjak, al' ipak te to nije omelo u odgovaranju
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:20   #4526
Jednostavno receno, nema izdavanja fiskaliziranih racuna prije prijave poslovnog prostora. Stari korianici imaju prijavljen Pp od prije, preko programa. Novi obveznici koji su startali sa 1.7. i nisu prije toga napravili prijavu Pp moraju napraviti prijavu po novom (eporrzna ili papir u porrznoj) prije nego izdaju prvi racun.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:23   #4527
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Kažeš za sebe da nisi neki stručnjak, al' ipak te to nije omelo u odgovaranju
Quote:
HighMoon kaže:
nisam neki stručnjak za serversku stranu i protokole
Je li ti sve radiš kao što čitaš, letimično
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:17   #4528
ako imam 2 poslovna prostora, od kojih u jednom izdajem račune sa zki i jir koji se naplaćuju u gotovini, a u drugom poslovnom prostoru izdajem račune koji se ne fiskaliziraju tj. koji se samo naplaćuju preko žiro računa, da li trebam prijaviti oba poslovna prostora, ili samo ovaj prvi gdje naplaćujem gotovinom?

Što je sa radnim vremenom "po dogovoru" i "radom na terenu" bez poslovnog prostora, kako se to unosi u obrazac?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:26   #4529
Prijavis samo pp di fiskaliziras, drugi ne prijavljujes ali ga obuhvati internim aktom.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:12   #4530
ok, hvala.
a što s onim drugim pitanje, kako se u obrazac unosi radno vrijeme "po dogovoru" i "rad na terenu" bez poslovnog prostora?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:31   #4531
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
ok, hvala.
a što s onim drugim pitanje, kako se u obrazac unosi radno vrijeme "po dogovoru" i "rad na terenu" bez poslovnog prostora?
Radno vrijeme kao što si napisao, a rad na terenu upisuješ kao tip poslovnog prostora: Pokretni poslovni prostor
Ali pazi, neki poreznici traže da na svakom računu piše adresa izdavanja računa. To mi je malo glupo jer onda npr. vodoinstalater mora svaki put upisivati adresu klijenta kojemu izdaje račun.
Znam to jer su mi neki korisnici pitali kako da urade u programu.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:35   #4532
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Radno vrijeme kao što si napisao, a rad na terenu upisuješ kao tip poslovnog prostora: Pokretni poslovni prostor
Ali pazi, neki poreznici traže da na svakom računu piše adresa izdavanja računa. To mi je malo glupo jer onda npr. vodoinstalater mora svaki put upisivati adresu klijenta kojemu izdaje račun.
Znam to jer su mi neki korisnici pitali kako da urade u programu.
Vodoinstalaterima to vjerojatn ne traže. To obično traže npr. kada klijent ima šank po pučkim feštama, pa da na računu piše npr. "prodajno mjesto Split Bačvice"
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:36   #4533
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
ok, hvala.
a što s onim drugim pitanje, kako se u obrazac unosi radno vrijeme "po dogovoru" i "rad na terenu" bez poslovnog prostora?
Nisam pročitao cijele upute pa nisam 100% siguran, ali ako je to pokretni poslovni prostor, ja bi stavio 0-24 i u napomenu upisao "po dogovoru sa klijentima".
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:28   #4534
Imam pitanje vezano uz godišnje odmore: primjer, frizerski salon, vlasnica i jedna zaposlenica.

Što se mora prijaviti poreznoj u slučaju da obje idu na GO dva tjedna, što u slučaju da jedna ide tjedan dana, druga iza nje isto tjedan dana?

Treba li se pisati odluka o GO (interni akt)?

Slati podaci o tome u poreznu ili samo na vrata staviti da se ne radi?
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:51   #4535
Imas opciju privremenog zatvaranja pp na e-poreznoj zbog go.
Ako se pp ne zatvara, nemas sta ni prijavljivati.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 08:55   #4536
dal netko zna što sve treba za odjavu naplatnog uređaja?
na e-porezna smo odjavili poslovni prostor jer više ne želimo raditi s gotovinom..što još treba?
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:51   #4537
Quote:
Makar kaže: Pogledaj post
Evo,glupa Porezna je uvela te prijave posl. prostora i sinoć sam radila odjavu jednog...najprije verifikacija, pa odjava....status se iz O promijenio u Z (zatvoren) i sve je djelovalo OK, ali jutros inspektor koji je bio u tom prostoru prije nekog vremena da ne vidi novi status?! Popodne išla provjeriti u čemu je problem, kad ono nema prostora, a piše da se status obveznice promijenio, i sad se vodi u ePoreznoj kao građanin.a ne obrt...znači li to da će kretenski inspektor sutra to vidjeti?I da će konačno imati na ekranu da je obrt zatvoren i prostor odjavljen?
i kako je na kraju prošlo? ja sam isto danas odjavila poslovni prostor..
ne znam što još treba...interni akt treba mijenjati? kako?
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:47   #4538
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
dal netko zna što sve treba za odjavu naplatnog uređaja?
na e-porezna smo odjavili poslovni prostor jer više ne želimo raditi s gotovinom..što još treba?
Naplatni uređaji se ne odjavljuju. Odjavite poslovni prostor na eporeznoj, unesite u interni akt izmjenu da je taj PP zatvoren i to je to.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:49   #4539
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Naplatni uređaji se ne odjavljuju. Odjavite poslovni prostor na eporeznoj, unesite u interni akt izmjenu da je taj PP zatvoren i to je to.
prostor je odjavljen s današnjim danom.. al baš me muči izgled tog internog akta..ima kakav primjer kako točno mora izgledati...
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:13   #4540
Imate ovdje primjer internog akta: https://www.porezna-uprava.hr/HR_Fiskalizacija/Aktualnosti%20dokumenti/Primjerak%20Internog%20akta%20IV(3).pdf
Ja bi dodao novi članak u kojem bi naveo da je od dana tog i tog poslovni prostor taj i taj trajno zatvoren.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.