Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 20:50   #41
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post

Ulaganja i povratci u Hrvatsku - rijetki, rijetki su još ostali a da su toliko naivni. Doma u Hrvatskoj možete slobodno zaboraviti na to.
Hrvatska je oaza za odmor, zivot i mir, samo da se pocne vise raditi.

Zanemarili ste kauzalne odnose koje sam spomenuo
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 05:52   #42
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post

A ako Vam je negdje drugdje bolja kultura, to znaci da ju je izgradio narod medju koji ste dosli, u cemu i Vi uzivate u odnosu na mrsku Vam Hrvatsku.
Čekaj, otkud tebi to da nam je Hrvatska mrska???
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:38   #43
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Čekaj, otkud tebi to da nam je Hrvatska mrska???
Pa citirao sam Vas, "nakon toliko "morala"/"nemorala" viđenog i doživljenog u Hrvatkoj, kakve bi me to moralne vrijednosti tamo prebale privlačiti??? Ako gledaš vijesti u HR onda znaš o čemu pričam."

Iz ovoga proizlazi da smatrate Hrvate u Hrvatskoj nenoralnima i kao da smo u kaljuzi i da Vas tu nista ne privlaci.

Takodjer odredili ste se i oko Hrvata u dijspori. Trebam li citirati?

Za mene je to raspirivanje mrznje i mene to kao Hrvata vrijedja. Ali bar ste otvoreni i iskreni.

Vi me slobodno demantirajte i bez uvijanja se odredite prema tome.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:01   #44
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post

Za mene je to raspirivanje mrznje i mene to kao Hrvata vrijedja. Ali bar ste otvoreni i iskreni.

Vi me slobodno demantirajte i bez uvijanja se odredite prema tome.
Hmm... a na prvoj strani ovog topika napisao sam:

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Već sam to opisao gore:

Meni to znači biti spreman dati više a uzeti manje od svojeg naroda, zemlje, i onda i živjeti u srazu s tim uvjerenjem.

Osobni primjer:
DR. Bio sam dragovoljac i odslužio svoje. Po svakom mogućem pravu sam kao branitelj mogao uzimati braniteljsku mirovinu, ali ne... nisam. Rekao sam sebi: Još sam premlad za mirovinu i... nastavio raditi, potom preselio van. Nisam uzeo jedne lipe, a sam znaš koliko ima "lažnih" branitelja u HR koji su potpuno suprotni mojem primjeru.

Eto, jednostavno tako...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:57   #45
Apsolutno ništa.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:11   #46
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Hmm... a na prvoj strani ovog topika napisao sam:
Svaka Vam cast, Branitelji su jedina vojska u 20 stoljecu, koja je Hrvatima donijela slobodu i demokraciju, nasuprot totalitarizmu i komunizmu.

Ja se silno kao Hrvat trudim biti Branitelj u miru.

I to tako da radim ono sto Hrvatskoj koristi i protiv onog sto joj steti.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 14:38   #47
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Svaka Vam cast, Branitelji su jedina vojska u 20 stoljecu, koja je Hrvatima donijela slobodu i demokraciju.
Malo sam skeptičan u vidu te slobode, demokracije. Sumnjam da smo dobili pravu slobodu i demokraciju, nego radije nekakvu iluzornu slobodu i elementarnu i ultimativnu vazalizaciju.

Hrvatskoj će biti puno teže izići iz EU no joj je bilo izići iz Yu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:07   #48
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Malo sam skeptičan u vidu te slobode, demokracije. Sumnjam da smo dobili pravu slobodu i demokraciju, nego radije nekakvu iluzornu slobodu i elementarnu i ultimativnu vazalizaciju.

Hrvatskoj će biti puno teže izići iz EU no joj je bilo izići iz Yu.
Slobodan covjek treba pametno djelovati misleci 20 godina unaprijed i djelovati sada, inace gubi slobodu

Primjer je drugi svjetski rat ciji rezultat Hrvatima nije donio slobodu, nismo bili pametni kao narod

Drzava Jugoslavija je zbog svoje neucinkovitosti de facto od 1979. do 1989. blago padala, odnosno stagnirala dok se sve nije raspalo, i onda je uslijedio rat. Po meni zbog nesloboda, neucinkovitog komunistickog rezima, unatoc tome sto su neki pojedinci djelovali (politicki zatvorenici), a neki odlicno radili svoj posao . Za to vrijeme Europa i sve zemlje u njoj su rasle s demokracijom.

Hrvati su se za svoju slobodu izborili sa svojom i neki protiv svoje volje u krvavom ratu protiv velikosrpske agresije, pobjeda zahvaljujuci Braniteljima.

Iste strukture su promijenile dresove i dalje djeluju i to je glavni uzrok sadasnje stagnacije.

Danas se za slobodu Hrvati bore u miru, aktivno, i to znaci biti Hrvat

A sigurno da nije pametno stalno zatirati ono pozitivno i isticati ono negativno

Politicki Hrvat treba isticati ono pozitivno i konstruktivno ukazivati na ono negativno, i tako se boriti za slobodu koju jos uvijek imamo.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:17   #49
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Slobodan covjek treba pametno djelovati misleci 20 godina unaprijed i djelovati sada, inace gubi slobodu

Za to vrijeme Europa i sve zemlje u njoj su rasle s demokracijom.
Pamflet-part sam izostavio jer to je sve samo ne razmišljanje svojom glavom "misleci 20 godina unaprijed"... whatever that should mean.

Europa, podijeljena između 1945. i 1991. je bila - poligon, šahovska tabla... Zapad je dobio tu bitku do 1991.

Dalje se ne zna.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:30   #50
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pamflet-part sam izostavio jer to je sve samo ne razmišljanje svojom glavom "misleci 20 godina unaprijed"... whatever that should mean.

Europa, podijeljena između 1945. i 1991. je bila - poligon, šahovska tabla... Zapad je dobio tu bitku do 1991.

Dalje se ne zna.
Sto vriijedi za politickog Hrvata, vrijedi i za politickog Europljana sto smo isto mi.

Mi igramo u momcadi (ponekad ne za iste ciljeve) s boljim igracima i zbog toga postajemo bolji. Po memi nedovoljno brzo.

A neke Hrvate bi veselilo da Hrvatska propadne pa da mogu reci Jugoslavija je bila bolja, da dokazu kako rezim u Jugoslaviji u kojoj su radili nije bio promasaj.

Pa mi imamo tiskovine koje se placaju iz drzavnog proracuna i sprdaju se s hrvatskom himnom, o cemu mi razgovaramo ("satira")? Jel to znaci biti Hrvat?

Samo se trebamo informirati i Hrvati ce sami zakljuciti. Ne trebamo ni lagati nego samo Istinu govoriti.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:41   #51
Nije mi jasno zašto na temi "Sto za vas znaci biti "Hrvat"?" forsiraš Jugoslaviju? Koje veze ima ta bivša država s ovom temom?

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Sto vriijedi za politickog Hrvata, vrijedi i za politickog Europljana sto smo isto mi.

Mi igramo u momcadi (ponekad ne za iste ciljeve) s boljim igracima i zbog toga postajemo bolji. Po memi nedovoljno brzo.
Mi ne igramo ni u kakvoj momčadi.

Mi smo poslušni. Uslužni. Servilni. I ne baš jako bitni drugima...

-----

Nego - kako li to igraju momčadi koje ne igraju za iste ciljeve (boldano)? Ako ne igraju za iste ciljeve onda to i nisu momčadi!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:53   #52
Nemojte previše politizirati temu, krivi pdf za to.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:05   #53
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Što znači?

Meni to znači biti spreman dati više a uzeti manje od svojeg naroda, zemlje, i onda i živjeti u srazu s tim uvjerenjem. Voljeti i poštivati svoju zemlju i svoj narod, bez mržnje prema drugim narodima.
Na primjeru bi to ovako izgledalo: imaš 60 godina i možeš u prijevremenu mirovinu. Radio si u doba socijalizma na stranom brodu i sebi plaćao za odličnu mirovinu. Sada si star i malo bolestan, imaš loše plaćen posao u hrvatskog privatnika. Plaća ti je 4000 kuna. Trebao bi još raditi 5 godina do pune mirovine bez odbitaka. A možeš odmah u prijevremenu mirovinu od 5000 kuna.
Ti ipak izabereš rad još 5 godina, negoli penziju 1000 kuna veću od plaće.
Tek si onda PRAVI HRVAT !!!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 05:06   #54
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Na primjeru bi to ovako izgledalo: imaš 60 godina i možeš u prijevremenu mirovinu. Radio si u doba socijalizma na stranom brodu i sebi plaćao za odličnu mirovinu. Sada si star i malo bolestan, imaš loše plaćen posao u hrvatskog privatnika. Plaća ti je 4000 kuna. Trebao bi još raditi 5 godina do pune mirovine bez odbitaka. A možeš odmah u prijevremenu mirovinu od 5000 kuna.
Ti ipak izabereš rad još 5 godina, negoli penziju 1000 kuna veću od plaće.
Tek si onda PRAVI HRVAT !!!
Pak u mom slučaju - imam nešto radnog staža u Hrvatskoj (nekih 5-6 godina), i uplaćivalo se mirovinsko naravno, ali neću imati ništa od toga. Kad jednog dana odem u penziju bit će to američka penzija plus 401k. Ono što sam uplatio u Hrvatskoj ostaje tamo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 07:56   #55
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
nisam znao dali da stavim ovo u politiku ili tu.

dakle, Hrvat, Francuz, Srbin,. Jugoslaven, sto vam to znaci, osim sto se pripadnik sustava u kojem placate porez i koji vam omogucama sve sto jedna suverena drzava treba omoguciti svojim gradjanima kako bi imali dostojanstven zivot.

taj nacionalni ponos i propadnost, emocionalna povezanost, kako to dozivljavate?

ja to nista ne osjecam. postujem svaku drzavu i njen ustroj, pogotovo onu u kojoj (trenutno) zivim, ali opce nisam nacionalno nastrojen, ne osjecam nikakav ponos ni pripadnost nekoj naciji. jednostavno sam lisen takvih emocija, iako sam po prirodi emotivna osoba.

Ja razdvajam te emocije politike i doslovno zemlje (i trave) gdje sam rođen,odrastao i proveo predivne godine života.

U onom ozbiljnijem smislu,biti Hrvat je za mene i moju obitelj zadnjih 60-70 godina bilo sve samo ne dobro,izgubilo smo milijune,živote...a dobili ništa.

Ono što me danas najviše boli što Hrvat se nazivaju najviše oni koji su,kada je trebalo to iskazati prije 25 godina,oni su bježali,skrivali se,a danas su najveći Hrvati,to je tužno.

Jako sam mlad,prije koju godinu sam mislio da ću napustiti Hrvatsku ponajprije da nađem mjesto pod suncem,u tom ekonomskom smislu.Danas,kada sam unazad godinu-dvije doživio praktički loto dobitak,da sam u tom financijskom smislu doživio ogroman uspjeh,svaki doticaj s hrvatskom realnošću me tjera da sve više razmišljam kako da sav bizins preselim odavde,rasprodam sve što mogu i nikada se ne vratim više.

hvala ovim velikim hrvatima!
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:01   #56
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ono što me danas najviše boli što Hrvat se nazivaju najviše oni koji su,kada je trebalo to iskazati prije 25 godina,oni su bježali,skrivali se,a danas su najveći Hrvati,to je tužno.
Biti pravi Hrvat znaci biti informiran.

A to ukljucuje poznavanje svih heroja iz Domovinskog rata i prepoznavanje onih koji se dice da su Hrvati a pobijegli su ko zecevi.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:34   #57
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Biti pravi Hrvat znaci biti informiran.

A to ukljucuje poznavanje svih heroja iz Domovinskog rata i prepoznavanje onih koji se dice da su Hrvati a pobijegli su ko zecevi.
Problem je što pravi Hrvat koji je branio Hrvatsku nosi ponos u srcu To ti je kao ono kad doniraš nekome,nećeš se hvaliti da si dao donaciju ako to radiš za sebe.

Nažalost,većina ovih što su glasni zaslužili su beneficije na kranje sumnjive načine.Pa ako znaš osobno,ili možeš čuti od par strana,90% ljudi koji su invalidi,ili čak poginuli u ratu,stradali su zbog na tragične načine,ako uopće u jesu mnogi od njih. A imaju danas beneficija od dobrih penzija,stanova,i ostalih povlastica (zapošljavanje djece,stipendije za djecu,razne popusti na legalizaciju,tehnički pregled....).

I kad vidiš listu ovih malo poznatijih Hrvata koji se svako malo tuču u prsa i ponosni su..ti su najgori.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:26   #58
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Problem je što pravi Hrvat koji je branio Hrvatsku nosi ponos u srcu To ti je kao ono kad doniraš nekome,nećeš se hvaliti da si dao donaciju ako to radiš za sebe.
Ovo filozofsko nacelo je uvelike obradjeno u Novom zavjetu:
"Zato kada daješ milodar, ne trubi pred sobom kao što to u sinagogama i na ulicama čine licemjeri da ih ljudi hvale. Zaista vam kažem, drugu nagradu osim te neće dobiti"

Medjutim postoji i drugo filozofsko nacelo zivota na koje se u Novom zavjetu daje odgovor. A taj je da je svatko duzan boriti se protiv nepravde. Primjerice Ivanu Krstitelju je zbog toga odrubljena glava.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:04   #59
Hrvat je onaj koji se emotivno veže uz koncept hrvatske nacije.
Talijan je onaj koji se emotivno veže uz koncept talijanske nacije.
Srbin je onaj koji se emotivno veže uz koncept srpske nacije.
Čeh je onaj koji se emotivno veže uz koncept češke nacije.
Poljak je onaj koji se emotivno veže uz koncept poljske nacije.

Nema veze sa sortiranjem otopada i reciklažom, jedenjem voća ili povrća niti mirovinskim sustavom ili ekonomskom opredjeljenošću.

Ili se osjećaš emotivno povezan s nekim konceptom nacije, ili ne. Obje opcije su OK.
Kraj priče.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 05:19   #60
Michael Collins, možeš li definirati koncept hrvatske nacije?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.