Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2012., 13:42   #21
Arrow Osiguranje vikend kuće

Pozdrav!
Zanima me može li se osigurati nekad izgrađena vikend kuća (zagorska klijet uz vinograd) koja nije ucrtana u katastar i nije legalizirana.??
Postupak legalizacije je u tijeku.

Hvala
rubikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 22:51   #22
Mislim da si na krivom pdf-u, možda ovdje znaju
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 15:24   #23
Osiguranje neće provjeravati legalnost gradnje. Njih zanima vrijednost, tako da ne vidim problem da se objekt osigura.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 19:25   #24
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Osiguranje neće provjeravati legalnost gradnje. Njih zanima vrijednost, tako da ne vidim problem da se objekt osigura.
Vrijednost ovisi i o papirima
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 23:57   #25
Moj stan je osiguran vec godinama, zgrada nije ucrtana, a parcela je navedena kao oranica i nije bilo problema ni pitanja.
Buduci da osiguratelji ne traze papire na uvid, ocito im legalnost gradnje nije vazna.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:55   #26
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Moj stan je osiguran vec godinama, zgrada nije ucrtana, a parcela je navedena kao oranica i nije bilo problema ni pitanja.
Buduci da osiguratelji ne traze papire na uvid, ocito im legalnost gradnje nije vazna.
Pazi da ne bi pitali u slucaju ozbiljnije stete ... Stan, koliko kuzim, u papirima jednoatavno ne postoji...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 18:03   #27
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Moj stan je osiguran vec godinama, zgrada nije ucrtana, a parcela je navedena kao oranica i nije bilo problema ni pitanja.
Buduci da osiguratelji ne traze papire na uvid, ocito im legalnost gradnje nije vazna.
U pravu si Lili
nema veze osig.s dozvolama
ne znam ni kakve bi imalo
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:36   #28
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Pazi da ne bi pitali u slucaju ozbiljnije stete ... Stan, koliko kuzim, u papirima jednoatavno ne postoji...
Ne postoji cijeli kvart već puno, puno godina

Postoji jedino dokaz vlasništva u Knjizi položenih ugovora. Obožavam našu birokraciju

Ne brinem se, jer je bilo šteta što na zgradi, što u drugim stanovima i sve su uredno naimrene.


Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
U pravu si Lili
Fala Kuze
Di bi ja bila u krivu

__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 04:36   #29
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ne brinem se, jer je bilo šteta što na zgradi, što u drugim stanovima i sve su uredno naimrene.
Ne sumnjam da je namirena steta od puknute cijevi i slicno... Mislim da bi moglo biti problema kod najcrnjeg scenarija (potresa ili pozara)... Opci uvjeti osiguravatelju omogucuju da raskine policu ako im nisi dala sve vazne podatke, a znajuci njihovo postenje mislim da bi u slucaju velikih ostecenja mogli reci: 'O, pa vi nam ne rekoste da zgrada ne postoji/nema gradjevinsku! Sorkac...'

Ma nista, samo paranoik progovara iz mene
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:42   #30
osiguranje nekretnine

dali je moguće nekretninu /kuću/ osigurati kod više osiguravatelja?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 10:44   #31
bump!!!
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 00:46   #32
Arrow Osiguranje imovine

Znam da je ovo još uvijek rijetkost u Hr, no zanima me ima li tko kakva pozitivna/negativna iskustva s osiguravajućim tvrtkama? Vidim da neka nude osiguranje od potresa, neka ih uopće ne spominju. Mene zanima građevinsko i osiguranje stana + osiguranje od potresa...
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:02   #33
Osiguranje od indirektnog udara groma

Zna li netko osiguravajuću kuću koja nudi ovu vrstu osiguranja?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 06:51   #34
pozdrav, molila bih ako mi netko moze dati informaciju vezanu uz osiguranje kuce.naime gledala sam malo po netu o tome (konkretno alianz) ali nigdje ne vidim koju dokumentaciju treba imati. u nasem slucaju se radi o tome da je kuca formalno jos na osobi koja je pokojna iako su se unuci razdijelili.da li to moze stvarati problem kad se zeli osigurati kuca?
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:32   #35
Možda čita netko tko zna kako stvari u praksi hodaju. Želim osigurati kuću i stvari. Trenutno se dvoumim se između Croatie i Allianza. Premije su tu negdje, možda Allianz ispada relativno jeftiniji jer u nekim dijelovima daje veće limite. Ali nije mi to presudno, nego kako se ponašaju kad stvarno treba dati lovu. Da li odugovlače, gledaju kako da ne plate i slično.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 17:34   #36
Osiguranje stana/kuće

Pozdrav,

Gledam ponude osiguranja za kuću - od potresa.

Nije mi jasna rečenica: uključen doplatak 30% za otkup franšize na pokriću potres

Jel zna netko obajsiniti?

Da li netko ima osiguranje od potresa u ZG i koga preporučate?

Nama za kuću (60m2 građeno prije 64') ispada 790kn godišnje
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2020., 22:22   #37
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Gledam ponude osiguranja za kuću - od potresa.

Nije mi jasna rečenica: uključen doplatak 30% za otkup franšize na pokriću potres

Jel zna netko obajsiniti?

Da li netko ima osiguranje od potresa u ZG i koga preporučate?

Nama za kuću (60m2 građeno prije 64') ispada 790kn godišnje
Fransiza kod potresa znaci da ti sudjelujes u isplati stete u odredjenom iznosu (pise ti u uvjetima osiguranja koliko tocno). Ako otkupis fransizu znaci da u slucaju nastanka stete usljed potresa neces sudjelovati u isplati stete tj osig kuca ce ti isplatiti iznos procijenjenje stete u cijelosti (zato je premija/polica s otkupom fransize skuplja za tebe u startu)
laaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2020., 22:44   #38
Super, hvala na pojašnjenju!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2020., 22:47   #39
Probaj usporediti ponude Croatia osig i Allianza, imaju relativno brz rok isplate stete i naravno pokrica detaljno provjeri. Ovih 790 kn je relativno skuplja ponuda jer je gradnja prije 64 i to je osig kucama veci rizik
laaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 13:46   #40
Kakvo je GRAWE osiguranje šta se tiče isplata?

Mislim se osigurati stan ili u Allianz ili GRAWE...
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.