Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 01:37   #801
A ono gore sa slobodom govora je trolanje ili ozbiljno? Ovo zadnje se kuži dosta da je trolanje (osim ako ne bi bio neki lik s ozbiljnijim poremećajem osobnosti).
Bijeli-Druid is offline  
Old 26.07.2017., 07:22   #802
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Hoćemo ovo, to planiram nekad pročitati: http://www.sandorf.hr/blogitem.php?i...a%C5%A1&type=4
Može. Ako ne to, može i ovo:
https://www.amazon.co.uk/Why-Marx-Ri.../dp/0300181531
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 26.07.2017., 09:01   #803
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Može. Ja ću danas uzeti knjigu u knjižnici, ti otvori topic nekad. Ovaj tjedan ću moći, barem mislim, čitati/pisati, sljedeći neću, pa onda opet hoću.
nitko drugi is offline  
Old 26.07.2017., 09:12   #804
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Može. Ja ću danas uzeti knjigu u knjižnici,
Sloterdijka?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 26.07.2017., 09:27   #805
Ne, Eagleton/Marx, kraća je.
nitko drugi is offline  
Old 26.07.2017., 09:44   #806
Hoće još netko čitati s nama? Bolje više, ne bih htio da se to pretvori u neki duel...
nitko drugi is offline  
Old 26.07.2017., 13:09   #807
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Hoće još netko čitati s nama? Bolje više, ne bih htio da se to pretvori u neki duel...
Zašto ne? Mi ostali ćemo
Apemant is offline  
Old 26.07.2017., 13:42   #808
A ne volim to, najčešće nije produktivno.
nitko drugi is offline  
Old 26.07.2017., 14:16   #809
Dualizam je u kurcu
addx is offline  
Old 26.07.2017., 14:17   #810
Evo nesto mnogo dobro
Super text
https://m.youtube.com/watch?v=WPFLAjmWCtk
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.

Zadnje uređivanje suma_ : 26.07.2017. at 14:18. Reason: ..
suma_ is offline  
Old 26.07.2017., 15:33   #811
BREAKING NEWS: PRESIDENT TRUMP SAYS TRANSGENDER INDIVIDUALS WILL NOT BE ALLOWED 'TO SERVE IN ANY CAPACITY IN THE US MILITARY'


Inace, ovako sam pretpostavio da ce nam ga metnut jos 2015te

Europski sud donio presudu prema kojoj Hrvatska nije smjela pomoći izbjeglicama da dođu na Zapad

Gdje su sad svi moralni narcisi, politicari, novinari, celebritiji i drugi koji su zanemarili ustav, pravo i uopce zdrav razum samo da nabrzaka ispadnu "humani", skupe par jeftinih politickih poena ili prodaju par klikova moralnim narcisima iz populacije...

Zadnje uređivanje addx : 26.07.2017. at 15:58.
addx is offline  
Old 26.07.2017., 19:30   #812
Firestorm je već počeo

Nevjerojatan je taj cultural shift koji se dogodio za praktički 20-tak godina... kad pogledaš retoriku ovih ludih radikalnih progresivaca što sad šize protiv te odluke, jednostavno ne možeš zatomiti osjećaj da si zalutao negdje u dubine zone sumraka.
Apemant is offline  
Old 26.07.2017., 19:55   #813
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Firestorm je već počeo

Nevjerojatan je taj cultural shift koji se dogodio za praktički 20-tak godina... kad pogledaš retoriku ovih ludih radikalnih progresivaca što sad šize protiv te odluke, jednostavno ne možeš zatomiti osjećaj da si zalutao negdje u dubine zone sumraka.
nedavno sam pročitao jedno pitanje koje me zapanjilo jer sam shvatio njegovu dubinu i jer sam shvatio kako se o uobičajenim stvarima može razmišljati potpuno neočekivano.

Bilo mi je krivo što se toga nisam ni sam sjetio.
A sada mi je krivo što se ne sjećam gdje i od koga sam pročitao to pitanje.

Pitanje glasi otprilike ovako:

Zaašto u većini PROFESIONALNIH vojski svijeta (ili skoro u svim da zadovoljim apemantovo cjepidlačenje ) NITKO NE POSTAVLJA PITANJE SLUŽENJA KRŠĆANA u njima.

naime, čini se da su po ''interese'' i uspjeh vojske opasniji pravi kršćani nego pederi, transgenderi i slične novotarije.

Naime, pravi kršćanin bi trebao biti JAKO LOŠ VOJNIK

Shodno tome vojska npr amerike bi trebala proglasiti zabranu služenja kršćana u profesionalnim postrojbama američke vojske.

Shvaćate li poantu

a pitanja su npr

zašto se UOPĆE ne postavlja pitanje služenja kršćana u profesionalnim postrojbama i zašto sami kršćani NE BOJKOTIRAJU SLUŽENJE U VOJSCI (čast iznimkama kao što su jehovini svjedoci i amiši )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 26.07.2017., 21:00   #814
Pa zapravo ti nije neko pitanje.

Naime, to je slično onom pitanju, zašto se ljudi plaše smrti, a ne plaše se odlaska na spavanje, tj. gubitka (prekida) svijesti?

E, i odgovor je sličan: jer se ljudi sjećaju odlaska na spavanje od najranije dobi, puno prije nego što su uopće imali koncept 'smrti' u glavi, a kamoli sposobnost razmišljati o *vlastitoj* smrti.

Isto tako, kršćanstvo postoji odavno, i kršćani postoje odavno. Tj. ne samo da postoje, nego su i svi ostali svjesni njihovog postojanja (bar u onim državama gdje se to pitanje 'služenja vojsci' uopće može i postaviti, jel). Prema tome, to tvoje pitanje je možda nekad čak i postavljeno. Onako, cca. prije 1500 godina. Nisam ekspert za povijest, pa ne bih znao. Ali današnje generacije su 'urasle' u društvo u kojem to pitanje (više) ne postoji, jer je davno postavljeno i odgovoreno - i zato ga nitko ne postavlja iznova. Kao ni pitanje zašto baš imamo dva oka, a ne četiri.


Stoga, logična pretpostavka jest ta, da ako transići i ostali specijalci s vremenom postanu 'posve normalna, nikom kontroverzna pojava', možda se ni za 400 godina nitko više ne bude pitao 'smiju li oni služiti vojsci'. Jer tada možda to pitanje neće više ni postojati u kolektivnoj svijesti.

(A možda vojska ne bude ni postojala).


(A opet, možda ni ljudska vrsta, pa onda naravno ni vojska, ni transići, LOL).
Apemant is offline  
Old 26.07.2017., 21:01   #815
Nego, paz' najnoviji video Blaire White.
Apemant is offline  
Old 26.07.2017., 22:07   #816
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nego, paz' najnoviji video Blaire White.

wtf s tim kompulzivnim naginjanjem boce vode i plazenjem jezika u medjuvremenu?
addx is offline  
Old 26.07.2017., 23:43   #817
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa zapravo ti nije neko pitanje.

Naime, to je slično onom pitanju, zašto se ljudi plaše smrti, a ne plaše se odlaska na spavanje, tj. gubitka (prekida) svijesti?

E, i odgovor je sličan: jer se ljudi sjećaju odlaska na spavanje od najranije dobi, puno prije nego što su uopće imali koncept 'smrti' u glavi, a kamoli sposobnost razmišljati o *vlastitoj* smrti.

Isto tako, kršćanstvo postoji odavno, i kršćani postoje odavno. Tj. ne samo da postoje, nego su i svi ostali svjesni njihovog postojanja (bar u onim državama gdje se to pitanje 'služenja vojsci' uopće može i postaviti, jel). Prema tome, to tvoje pitanje je možda nekad čak i postavljeno. Onako, cca. prije 1500 godina. Nisam ekspert za povijest, pa ne bih znao. Ali današnje generacije su 'urasle' u društvo u kojem to pitanje (više) ne postoji, jer je davno postavljeno i odgovoreno - i zato ga nitko ne postavlja iznova. Kao ni pitanje zašto baš imamo dva oka, a ne četiri.


Stoga, logična pretpostavka jest ta, da ako transići i ostali specijalci s vremenom postanu 'posve normalna, nikom kontroverzna pojava', možda se ni za 400 godina nitko više ne bude pitao 'smiju li oni služiti vojsci'. Jer tada možda to pitanje neće više ni postojati u kolektivnoj svijesti.

(A možda vojska ne bude ni postojala).


(A opet, možda ni ljudska vrsta, pa onda naravno ni vojska, ni transići, LOL).
Ne mogu vjerovati,ali ti si potpuno promašio poantu mog posta.
Ti uopće nisi shvatio na što sam ciljao kada sam napisao da bi veći problem profesionalnoj vojsci trebalo biti prihvaćanje kršćana nego gejeva ili transića i svih ovih novih lžbgtxxxx frikova.

Pa evo nacrtat ću ti pa odgovori

1. Pravi i dosljedan kršćanin koji živi svoju vjeru kao što to radikalno čine npr amiši ili jehovini svjedoci ne smije koristiti oružje ili ubijati ljude.
Štoviše, on bi trebao moliti za neprijatelje i biti ljubazan sa njima,trpjeti nepravdu, oprostiti im 77 puta što ga pokušavaju ubiti itd itd

2. Dakle, iz toga slijedi da svatko tko se deklarira kršćaninom nema što tražiti kao profesionalni vojnik !!

To bi trebalo biti OBOSTRANO IZBJEGAVANJE ... dakle kršćanin se sa svoje strane ne bi trebao ni prijaviti na posao profesionalnog vojnika,a profi vojska bi u startu trebala odbacivati nekog tko je kršćanin.

3. Ili drugim rječima ,gledano teoretski i Apemantovski cjepidlačno
više kontraindikacija za vojnika ima kršćanin nego transić ili peder.

Je li ti sada jasno na što se mislilo.

Pa hebote ti si o kršćanima govorio kao o nekom egzotičnom klubu ili nogometašima ,tj potpuno si promašio ideju zašto dosljedan kršćanin ne smije nositi oružje kao što to čine jehovini svjedoci i amiši ,a možda ih još ima ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 27.07.2017., 00:25   #818


https://www.youtube.com/watch?v=a0RpM7pJFuM
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 27.07.2017., 00:43   #819
parsifale, do kojih granica, ako ikakvih, ti mislis da treba ici to krscansko okretanje drugog obraza? npr. ako ti neki nerazumni divljaci napadaju i ubijaju djecu, a ti recimo imas pri ruci automatsko oruzje? sta li radi dobar krscanin: moli za bozju milost dok gleda pokolj svoje (ili tudje uostalom) djece ili uzima oruzje i brani djecu? mislim, nije to uopce neuobicajen scenarij, krscani egipta i sirije ga redovno prozivljavaju zadnjih godina. jesu li krscani sirije koji su kroz stoljeca sacuvali krscanstvo u okruzenju pravi ili krivi krscani ako se mobiliziraju u obranu svojih domova i obitelji? da li je mozda pustanje djece na milost i nemilost divljacima grijeh propusta?
addx is offline  
Old 27.07.2017., 01:47   #820
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati,ali ti si potpuno promašio poantu mog posta.
Ti uopće nisi shvatio na što sam ciljao kada sam napisao da bi veći problem profesionalnoj vojsci trebalo biti prihvaćanje kršćana nego gejeva ili transića i svih ovih novih lžbgtxxxx frikova.
Pa nije ni čudno, kad ti je pitanje bezveze sročeno, jebiga.

Pitao si 'kako to da nitko to pitanje ne postavlja', i ja sam ti na to odgovorio. Kamo si ti 'ciljao' s tim pitanjem, druga je tema. No, da vidimo:


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
1. Pravi i dosljedan kršćanin koji živi svoju vjeru kao što to radikalno čine npr amiši ili jehovini svjedoci ne smije koristiti oružje ili ubijati ljude.
Štoviše, on bi trebao moliti za neprijatelje i biti ljubazan sa njima,trpjeti nepravdu, oprostiti im 77 puta što ga pokušavaju ubiti itd itd

2. Dakle, iz toga slijedi da svatko tko se deklarira kršćaninom nema što tražiti kao profesionalni vojnik !!
Recimo da je to istina. No, to je onda pitanje tog koji se deklarira ili smatra kršćaninom, a ne valjda ovih likova sa strane. Ili sekularne države. Što sekularnu državu briga kako se netko deklarira? Ona samo gleda kakvi su rezultati, a valjda se kršćani kroz povijest nisu pokazali kao ljudi koji imaju naročito izraženih problema s ubijanjem neprijateljske vojske (a i civila, te silovanjem ženskih, a možda nekad i muških civila) - i zato se više nitko, u principu, ne bavi tim pitanjem.

Razumiješ, nije na društvu da 'nagovara' ljude da se ponašaju u skladu s *njihovim* vlastitim moralnim kriterijima. Valjda je to stvar s kojom se ti ljudi moraju baviti. A društvo se bavi samo onim moralnim kriterijima koji su društveno univerzalni, ili bar dominantni. Odlaženje u vojsku i ratove, čini se, ne samo da nije predstavljalo neki moralni problem, nego se čak smatralo i čašću. Tako da, rekoh, ako si ti htio problematizirati pitanje koliko je 'kršćanska vjera' kompatibilna s odlaženjem u vojsku (i ratove) - bilo ti je vrlo nespretno da tu poantu izraziš kroz tu 1:1 usporedbu s pitanjem 'transića u vojsci'. Pa nitko ne problematizira transiće u vojsci iz razloga što je vojska potencijalno nekompatibilna s tipičnim worldviewom tipičnog transića, zar ne?


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
To bi trebalo biti OBOSTRANO IZBJEGAVANJE ... dakle kršćanin se sa svoje strane ne bi trebao ni prijaviti na posao profesionalnog vojnika,a profi vojska bi u startu trebala odbacivati nekog tko je kršćanin.
Rekoh, o ovom prvom možemo debatirati, no ovo drugo jednostavno nije istina. A zašto, pa zato što kršćani postoje odavno, i jednostavno se 'nije primijetilo' da dotični imaju neki posebno jači problem s vojskom od bilo koga drugoga. Zašto bi ih onda vojska apriori odbacivala? Jednostavno nema razloga. I zato to pitanje neće problematizirati sama vojska, nego eventualno neki konkretni kršćanin koji vojsku smatra nespojivom sa svojom vjerom.


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
3. Ili drugim rječima ,gledano teoretski i Apemantovski cjepidlačno
više kontraindikacija za vojnika ima kršćanin nego transić ili peder.
To kad pomiješaš čisto sekularne i 'duhovne' razloge u jedan kompost.


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa hebote ti si o kršćanima govorio kao o nekom egzotičnom klubu ili nogometašima ,tj potpuno si promašio ideju zašto dosljedan kršćanin ne smije nositi oružje kao što to čine jehovini svjedoci i amiši ,a možda ih još ima ...
Nisam teolog. Niti osobito potkovan u kršćanskoj moralnoj filozofiji. Ali ovlaš mi je poznato da se o tom pitanju puno raspravljalo u povijesti kršćanstva; nekako nisam baš voljan uzet tvoj pravorijek kao apriori ispravan.
Apemant is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.