Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 15:01   #4541
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Imate ovdje primjer internog akta: https://www.porezna-uprava.hr/HR_Fis...ta%20IV(3).pdf
Ja bi dodao novi članak u kojem bi naveo da je od dana tog i tog poslovni prostor taj i taj trajno zatvoren.
nazalost nitko ne zna kak se tocno mijenja interni akt a ovi s porezne mi vec na par mailova ne odgovaraju...ove na telefonima nemaju pojma....a kaj se tice odjave nista se ne moze naci...jel netko tocno zna kako promijeniti interni akt?
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:56   #4542
Ma dodajte novi clanak i napisite to sta sam vam napisao. Po meni je to dovoljno a i bolje to nego nista.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:06   #4543
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Ma dodajte novi clanak i napisite to sta sam vam napisao. Po meni je to dovoljno a i bolje to nego nista.
u redu, napraviti ću tako. hvala
skidam naljepnicu za račune.
forma računa ostaje kako je, samo što se više ne fiskaliziraju.
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:18   #4544
Baš radim preko e porezne prijavu podataka o poslovnim prostorima obveznika fiskalizacije, pa imam par pitanja.

da li treba sve djelatnosti navesti ili samo pretežitu? jer neki klijenti mi imaju jaaako puno djelatnosti, ali neke nisu aktivne ili preko nekih nije fiskalizacija..pa me zanima koje djelatnosti treba navesti?

Znači, za paušaliste treba kad su na godišnjem ili bolovanju to podnesti na obrascu? da li samo za njih ili i za obične obrtnike?

Hvala.
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:38   #4545
Prijavite samo pretezitu djelatnost.
Kada ne rade treba napraviti privremeno zatvaranje poslovnog prostora.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:48   #4546
[QUOTE=skijam;64780607]Prijavite samo pretezitu djelatnost.
Kada ne rade treba napraviti privremeno zatvaranje poslovnog prostora.[/QUOT

znači dovoljno je kod svih staviti samo pretežitu djelatnost?
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:09   #4547
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Imas opciju privremenog zatvaranja pp na e-poreznoj zbog go.
Ako se pp ne zatvara, nemas sta ni prijavljivati.
Ne koristim e-poreznu

U poreznoj su mi dali dvije kontradiktorne informacije: da ne trebam ništa ako ćemo na g.o. biti manje od mjesec dana, do toga da moram prijaviti odlazak na g.o.
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:49   #4548
Ako nemate e-poreznu popunite onu prijavu na papiru, u oznaci stavite privremeno zatvoreno, datum od kada vrijedi. Kada se vratite sa go opet popunite sa oznakom otvoreno i datum od kada vrijedi. I na miru ste.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 08:21   #4549
Trebam pomoć ja sam 28.06.2017 verificirala poslovni prostor preko e porezne u Fiskalizaciji poslovnih prostora da li ja moram još nešto ili je to to zbunjujeme me da treba nešto potvrditi od 01.07 do 31.07.Puno hvala
CLUBNN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:30   #4550
Molim pomoć. Nitko mi ne zna dati točnu informaciju u vezi prijave poslovnog prostora. Naime, obrt ima djelatnost organizacije sajmova i fiskalizaciju za to. Znači prima kotizacije za te sajmove. ima i niz drugih djelatnosti, ali druge djelatnosti idu preko transak.računa. Svaki tjedan imaju organizaciju sajma(štandovi) u drugom gradu na Jadranu. Sad ne znam da li prijaviti kao pokretna trgovina i adresa sjedišta obrta ili je to nepokretna pa da za svaki grad moram mijenjati obrascem poslovni prostor. savjetnici su mi rekli da je pokretna ako nema adrese, a nepokretna ako ima. Oni naime nemaju neku adresu s brojem, ali se zna ime trga ili ulice, ili obale. Oni su nešto između pokretne i nepokretne.

Što mislite kako da ih prijavim na obrascu za prijavu poslovnih prostora. samo njih još trebam prijaviti, ali jednostavno nisam pametna..Još razmišljam.

Molim čim prije odgovor.Hvala.
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:31   #4551
Quote:
CLUBNN kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć ja sam 28.06.2017 verificirala poslovni prostor preko e porezne u Fiskalizaciji poslovnih prostora da li ja moram još nešto ili je to to zbunjujeme me da treba nešto potvrditi od 01.07 do 31.07.Puno hvala
Pa ako si to već sve napravila, onda ne moraš ništa drugo..Ako si verificirala poslovne prostore preko e porezne
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:52   #4552
Stela, prijave pokreni pp, adresa je sjediste obrta/firme. U radno vrijeme 0-14 i u napomenu opisite da radno crijeme ovisi o terminu organiza ije puckih festa/sajmova. I to je to.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:33   #4553
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Stela, prijave pokreni pp, adresa je sjediste obrta/firme. U radno vrijeme 0-14 i u napomenu opisite da radno crijeme ovisi o terminu organiza ije puckih festa/sajmova. I to je to.
Puno hvala na odgovoru. Tako budem i napravila.
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 17:55   #4554
Možete li me prosvijetlit i reći mi kako ste verificirali poslovni prostor preko sustava e-porezne? Ja sam od nedavno dobio mogućnost da se logiram na e-poreznu preko mog accounta na e-građani, ali da me ubijete ne mogu nać gdje je na e-poreznoj opcija, odnosno obrazac, za verifikaciju poslovnog prostora ???? p.s. logiram se kao građanin budući sam vlasnik obrta.

pozdrav i hvala
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:45   #4555
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Možete li me prosvijetlit i reći mi kako ste verificirali poslovni prostor preko sustava e-porezne? Ja sam od nedavno dobio mogućnost da se logiram na e-poreznu preko mog accounta na e-građani, ali da me ubijete ne mogu nać gdje je na e-poreznoj opcija, odnosno obrazac, za verifikaciju poslovnog prostora ???? p.s. logiram se kao građanin budući sam vlasnik obrta.

pozdrav i hvala
kad uđete u eporezna imate dolje Usluge i Fiskalizacija - prijava poslovnih protora. Kliknete na to i uđete i verificirate poslovni prostor. Vaš oib je isti kako god da se ulogirate.
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:25   #4556
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
kad uđete u eporezna imate dolje Usluge i Fiskalizacija - prijava poslovnih protora. Kliknete na to i uđete i verificirate poslovni prostor. Vaš oib je isti kako god da se ulogirate.
Hvala, našao sam. No, ovo nema veze sa obrascem koji sam ispunio u 7. mjesecu dok još nije bila dostupna e-porezna. Pročitat ću upute u PDF datoteci pa ću ovdje plakat ako mi ne bude jasno.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:08   #4557
Uspješno sam verificirao poslovni prostor preko e-porezne, malo me je zbunjivalo unošenje datuma od-do, tipa do kada bi moja djelatnost trebala trajat, no nagađam da je OK datum isteka trajanja djelatnosti ostavit prazan.

Konačno imam dva pitanja:

1. Ako sam npr. sam nabavio/modificirao neko besplatno programsko rješenje,trebam li stavit svoj OIB u rubriku proizvođača/održavatelja...ili...?

2. Glede radnog vremena Praznicima, to ovisi o mojoj odluci hoću li kao vlasnik doć radit na neki Praznik, i sad mi nije jasno: A) ako ostavim praznu rubriku i dođem radit (i fiskaliziram račune) jesam li u prekršaju?
B) Ako ispunim rubriku (npr. od 08-15h) i ne dođem radit, jesam li sumnjiv ili možda u prekršaju jer nisam došao radit?

Hvala.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:12   #4558
Može li mi netko objasniti što se događa i kakve su to nove regulative i certifikati od strane EU zbog kojih moram kupovati novu fiskalnu blagajnu??
Koristim fiskal1 i došla mi je ova obavijest:

Radi prelaska na novu verziju programa Više ne podržavamo stari Fiskal1 program. U roku od 30 dana prijeđite ne novu verziju.
Iz tehničkih razloga Vaš uređaj i program nisu kompatibilni s novim certifikatima te nadolazećim EU i Hrvatskim regulativama te ih više nismo u mogućnosti podržavati na uređaju kojeg koristite.
Odaberite uređaj iz ponude Staro za novo i nesmetano nastavite svoje poslovanje:


U Poreznoj mi nisu ništa znali reći o novim certifikatima, niti nekim promjenama u zakonu
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:31   #4559
I nas u cvjećarni to zanima!!!
shuyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:40   #4560
Zato se bolje okrenuti web rješenjima..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.