Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 10:38   #361
Trebam savjet.
Planiram postupiti u skladu s točkom 8. članka 30. ZOR i prekinuti rad (okolnosti zbog kojih nije opravdano očekiati da će poslodavac zaštititi dostojanstvo radnika, dakle zatražit ću zaštitu pred nadležnim sudom i prekinuti rad).

Naime dobila sam otkaz, odvjetnik je slao zahtjev za zaštitu prava radnika i poslodavac me vraća na posao.
Međutim smatram da bih trebala napraviti po gore navedenom.

E sad, što mi to nosi, da li je ta zaštita pred sudom ujedno i tužba ili je tužba nešto sasvim drugo?
Ima li tko iskustva sa sličnim stvarima?
Old 26.07.2017., 12:12   #362
Kod nas u firmi premjestili su tehniku (inženjer i serviser) u malu zgradu pokraj firme. Serviser je prebačen prije 12 mjeseci a ja inžinjer prije 3 mjeseca. Čim je on prebačen zauzeo je krajnju sobu i veliki dio prolazne sobe sa svojim hardverom, kutijama..Mene su stavili u tu prolaznu sobu i tu je moj samo jedan dio od 5m2 gdje ima mjesta, sve ostalo je njegovo.

Ono što se događa je slijedeće:
- organizira mi se doček ujutro: - kad dođem ujutro na posao, odnosno kad čuje da sam ušao, on otvori vrata svoje sobe, zagleda se u mene, i bez riječi (ni bok, ni ništa) se vrati u sobu i zatvori vrata
- ponavlja to isto svako jutro čim dođem.
- nemoguće je doći prije njega jer lik dođe 45 minuta prije radnog vremena
- izlika da provjerava tko je, ne stoji jer to radi samo ujutro kad dođem, a ako bilo kad u danu odem i vratim se onda neće
- neće da zaključa ulazna vrata tako da svako može slobodno ući u moju sobu i do mog kompa i mojih stvari
- rijetko kad me uopće pozdravi
- nikad ne priča sa mnom osim kad mora, a onda je ton živčan i uvrijeđen
- 100 puta dnevno nervozno maršira unutra-van, ispred mog radnog mjesta, pritom pjeva sam sebi ili uvijek govori nešto sam sa sobom, lupa kutijama, starim hardverom, pali gasi ventilaciju, nerijetko lupa vratima (ne zatvra vrata kvakom nego pusti da tresne) tako da nikad ne znam kad će zalupiti a kad neće, radi se o teškim drvenim vratima, a kad zalupne onda najviše pjeva.
- rijetko kad mi šalje obavijest da je što napravio, a vezano za moj posao, samo kad mora
- kad nešto uspije rješiti a i ja sam bio involviran onda šalje svima koje zna da je on to uspješno rješio
- za kompjuter u firmi koristi svoj privatni koji je iza nekog firewalla i koji uopće ne koristi našu mrežu, niko ne zna ni kuda se spaja na Internet ni što mu je u kompjuteru a ja bi trebao biti kao odgovoran za sigurnost mreže
- stavljao je neke uređaje koji su omogućili njemu i ko zna kome ulazak na našu mrežu preko wireless (AP) a da nikog nije obavijestio
- nekakve privatne laptope i uređaje ima u servisu
- govori na sva zvona da ugovori servisiranja koje on radi vrijede milijune kuna
- kad god ja napravim nešto veće, složim kakav sustav ili opremu, ili rješim kakav problem ili konfiguraciju, govori okolo da bi on to bolje rješio
- špijunira, čim ja razgovaram s nekim on se mora odmah nacrtati u krugu 3m, kao da samo prolazi, makar to bilo van zgrade
- primjetio sam da mi je odkad sam se doselio ovdje, kompjuter bio otvaran (po loše zatvorenom kućištu) i da neke kolege iz firme znaju da su mi bile igrice neke stare na kompu (pročuo se glas)
- također od kad sam došao nestaju mi memorije, dijelovi, usb stick je nestao..
- kad direktor treba promijeniti gume na autu, trči ovaj sa ručnom dizalicom da svi vide kako se mijenjaju gume za direktora..
- kad direktor kaže da na krovu ima suhog lišća popne se na krov, makar mogao pasti, što je par lomova za direktora...
itd..
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:32   #363
Klasična podguzna muha.
Ima ih po svuda i nepodnošljivi su. Najbolja taktika je ignoriranje jer ako se sukobiš s njim ili prijaviš nekom šefu, ti ćeš najgore proći jer su takvi zaštićeni. Do prve promjene vlasti. Ako je firma manja i privatna, bojim se da je najbolje da ti odeš onda.
Znači pravi se blesav koliko god možeš i ne ulazi u nikakve rasprave i diskusije. Najbolje da samo pozdraviš i to je sve.

Kakva je njegova reputacija po firmi, što kolege kažu o njemu?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:09   #364
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Kakva je njegova reputacija po firmi, što kolege kažu o njemu?
Mislim da ima dobru reputaciju, mada ne bih znao - moj inženjerski posao se dosta razlikuje od njegova serviserskog (za koji nije potreban ni faks ni certifikati ni neko posebno znanje). Ali on je mada neškolovan, dosta inteligentan, i zna svu opremu popraviti, što dosta imponira ovima u upravi, a s obzirom da dosta prodaju te opreme i ovaj im rješava reklamacije bez problema.
S druge strane ja sam sklon da tiho rješavam probleme, i ne vidi se toliko da radim, drugačiji je posao, sistemaštvo je čitanje, učenje, mozganje. Ali mi treba mirna atmosfera i bez nervoze itd.
Budem tražio novi posao samo da mi sa zdravljem bude malo bolje. Da, nema ništa od konfontacije. Probao sam - taj sve shvati osobno. Eventualno bilježiti i skupljati dokaze, možda mi budu trebali jednog dana.

Ali teško je navečer zaspati, razmišljaš kako ćeš sutra doći u firmu i čim uđeš izletit će jedan lik koji će te promatrati bez riječi - bolesno. A onda nerozno trčkaranje i lupanje po mojoj prolaznoj sobi do kraja radnog dana, dok se ja pokušavam koncentrirati i napraviti nešto..

Zadnje uređivanje Dameeer : 26.07.2017. at 15:20.
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 18:48   #365
Koliko je tužbi za mobbing uspjelo u RH ?
Na kojoj smo razini utuživanja te vrste zlostavljanja ?!
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.