Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 10:30   #1
Stipe Petrina

Prošla tema (parlamentarni izbori 2016) je zatvorena.
Pa da krenemo iznova:

REFERENDUM
Petrina poziva na građanski neposluh: Primošten će biti prva jedinica lokalne samouprave u Hrvatskoj koja neće plaćati porez na nekretnine

Referendumsko pitanje, složili su se vijećnici glasit će: Jeste li za to da se na području Općine Primošten neplaćuje ili ne naplaćuje porez na nekretnine?

Danas je Petrina bio gost na N1 u emisiji Novi dan, i rekao da u slučaju takvog referenduma država može rušiti općinsko vijeće.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:42   #2
Lajkam Petrinu
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:45   #3
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Prošla tema (parlamentarni izbori 2016) je zatvorena.
Pa da krenemo iznova:

REFERENDUM
Petrina poziva na građanski neposluh: Primošten će biti prva jedinica lokalne samouprave u Hrvatskoj koja neće plaćati porez na nekretnine

Referendumsko pitanje, složili su se vijećnici glasit će: Jeste li za to da se na području Općine Primošten neplaćuje ili ne naplaćuje porez na nekretnine?

Danas je Petrina bio gost na N1 u emisiji Novi dan, i rekao da u slučaju takvog referenduma država može rušiti općinsko vijeće.
Mislim da sam vec ovo komentirao.
Mada sam izrazito protiv poreza na nekretnine, ako bi Petrina ovo pokusao sprovesti u djelo uhapsio bi ga i doveo povjernenika da vodi Primosten dok se ne izabere nova vlast.

Stvar je principa....ja sam za vladavinu prava i zakona i NIJE Petrina taj koji ce odlucivati koji se zakoni hoce a koji nece sprovoditi nego sabor RH.
Naravno pri tome ja pretpostavljam da je ono sto Petrina govori protuzakonito...ako je opet na lokalnim samoupravama da odluce dali ce se porez prikupljati ili ne, onda je to stvar njega i njegove opcine.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:22   #4
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Lajkam Petrinu
Ja baš i ne. On je više pr persona stvorena od strane opozcijskih medija. Kao kul, bombarder tak onako iz naroda faca.
Pitam se što se sve krije iza te fasade
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:05   #5
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Stvar je principa....ja sam za vladavinu prava i zakona
I ja sam za vladavinu prava i zakona, samo što mi nismo pravna država!
Pogledaj samo pretvorbu i privatizaciju. Ozakonjeni kriminal! Jel to pravna država?!?

Quote:
i NIJE Petrina taj koji ce odlucivati koji se zakoni hoce a koji nece sprovoditi nego sabor RH.
Ako si pažljivo pročitao članak (a nisi), mogao si primjetiti riječ "referendum". U slučaju da referendum prođe, država ima pravo smijeniti viječnike, samo se postavlja pitanje što napraviti u lopovskoj državi. Stoga Petrina poziva na građanski neposluh.
Sabor RH je izvor svih zala u RH i zato nam jest tako kako jest. Ima nas manje od 4 milijuna, 300.000 ovršenih, a nezaposlenost rapidno opada iseljavanjem. Odlično Sabor radi svoj posao!

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne. On je više pr persona stvorena od strane opozcijskih medija. Kao kul, bombarder tak onako iz naroda faca.
Pitam se što se sve krije iza te fasade
pogledaj rezultate u Primoštenu otkad je Petrina na vlasti (unazad 15 godina). Suficiti proračuna unatoč 75 milijuna € uplaćenih u državni proračun, a ni kune nazad od države!
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:06   #6
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Ako si pažljivo pročitao članak (a nisi), mogao si primjetiti riječ "referendum". U slučaju da referendum prođe, država ima pravo smijeniti viječnike, samo se postavlja pitanje što napraviti u lopovskoj državi. Stoga Petrina poziva na građanski neposluh.
Ako sam te dobro shvatio ...Petrina poziva na krsenje zakona.

Dakle...hapsenje..

Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Sabor RH je izvor svih zala u RH i zato nam jest tako kako jest. Ima nas manje od 4 milijuna, 300.000 ovršenih, a nezaposlenost rapidno opada iseljavanjem. Odlično Sabor radi svoj posao!
Pa one koji ne vracaju kredite i treba ovrsiti. Pa nije to besplatan novac.

Znam da mnogima, posebno na ovim balkanskim prostorima smeta to sprovodjenje zakona i da se bolje osjecaju u neredu u kome se nezna tko pije a tko placa. Zato nam mjesta i izgledaju kako izgledaju.


Ja ne ...ja volim pravnu drzavu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:09   #7
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro shvatio ...Petrina poziva na krsenje zakona.

Dakle...hapsenje..
mrzi ne što moram na partizane i ustaše ali podsjetio bih te da je otpor protiv rasnih zakona u NDH također bilo kršenje zakona. Pa sad ti reci jesi li za zakone (rasne) ili za kršenje takvih zakona?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa one koji ne vracaju kredite i treba ovrsiti. Pa nije to besplatan novac.
Tebi je normalno da je gotovo 10 % građana ovršeno?!?

Quote:
Ja ne ...ja volim pravnu drzavu.
Ne živiš u pravnoj državi.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:14   #8
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
mrzi ne što moram na partizane i ustaše ali podsjetio bih te da je otpor protiv rasnih zakona u NDH također bilo kršenje zakona. Pa sad ti reci jesi li za zakone (rasne) ili za kršenje takvih zakona?
Kada hrvatski sabor bude izglasavao rasne zakone onda cu podrzati Petrininu poziv na ustanak....do tada ocekujem hapsenja onih koji ne postuju zakone.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:15   #9
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kada hrvatski sabor bude izglasavao rasne zakone onda cu podrzati Petrininu poziv na ustanak....do tada ocekujem hapsenja onih koji ne postuju zakone.
Šta fali rasnim zakonima?!? Pa to su isto zakoni!
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:15   #10
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Tebi je normalno da je gotovo 10 % građana ovršeno?!?
Zapravo me cudi kako tako malo.
Kada pricam sa ljudima pa pola njih su bili jamci te su morali vracati tudje kredite.



U nas je narodni obicaj dignut kredit i nikada ga ne vratiti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:18   #11
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne. On je više pr persona stvorena od strane opozcijskih medija. Kao kul, bombarder tak onako iz naroda faca.
Pitam se što se sve krije iza te fasade
Jedan od najuspješnijih načelnik u RH...

Nešto što HDZSDP bulumenta i njihovi fanovi mogu samo sanjati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:19   #12
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zapravo me cudi kako tako malo.
Kada pricam sa ljudima pa pola njih su bili jamci te su morali vracati tudje kredite.
Za razliku od "menađerskih" kredita kad su od vlasti probrani pojedinci mogli dobivati kredite od banaka za kupnju tvornica, sa jamstvima imovine tih istih tvornica, da bi iste tvornice rasprodali i pozatvarali na desetke tisuća radnih mjesta. ali da, i opet je sve bilo po "zakonu". Kao npr. "ličko rukovanje" - zakonito!
Sav lopovluk i kriminal u ovoj državi ozakonjen, čak i mito.


Quote:
U nas je narodni obicaj dignut kredit i nikada ga ne vratiti.
Ajde daj, napravi to! Da te vidim kako ti to možeš!
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:24   #13
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro shvatio ...Petrina poziva na krsenje zakona.

Dakle...hapsenje..

Pa one koji ne vracaju kredite i treba ovrsiti. Pa nije to besplatan novac.

Znam da mnogima, posebno na ovim balkanskim prostorima smeta to sprovodjenje zakona i da se bolje osjecaju u neredu u kome se nezna tko pije a tko placa. Zato nam mjesta i izgledaju kako izgledaju.


Ja ne ...ja volim pravnu drzavu.
Hapšenja?Nije ovo Juga, verbalni delikt je bio jedan od razloga zašto smo se borili da iste više ne bude...

Inače,kao što prije rekoh,Petrina poziva na najdemokratskiju moguću metodu - REFERENDUM na koji će izaći samo oni kojih se odluka tiče...

Samo,ekipa mentalnih komunista to ne shvaća...

Tom logikom,hajmo onda zabraniti i ocjenu ustavnosti zakona...kaj tu neki Ustavni sud ima odlučivati,Sabor je vrh,ne?



Nekima se malo pobrkalo kako se stvari u demokracijama riješavaju...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:26   #14
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Hapšenja?Nije ovo Juga, verbalni delikt je bio jedan od razloga zašto smo se borili da iste više ne bude...
Mislim da sam ti vec gore negdje napisao da bi naravno prije provjerio dali postoji neka pravna utemeljenost onoga sto Petrina pokusava napraviti, pa ako postoji onda bi stvar prepustio njemu i njegovim biracima. Ako ne... hapsenje.

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Inače,kao što prije rekoh,Petrina poziva na najdemokratskiju moguću metodu - REFERENDUM na koji će izaći samo oni kojih se odluka tiče...
Da pozove na drzavni referendum u kome bi se gradjani RH izjasnili protiv takvog poreza e to bi ja pozdravio i dapace odazvao se istom...pritom poput tebe pricajuci kako se Petrina poziva na najdemokratskiju mogucu metodu.


Medjutim...mislim da on poziva na lokalni referendum...primjerice kao da se oni u Primostenu na referendumu odluce hoce li placati PDV 25% ili 10%.
Ukratko..da skratimo...to je ilegalno...ergo hapsenje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:27   #15
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jedan od najuspješnijih načelnik u RH...

Nešto što HDZSDP bulumenta i njihovi fanovi mogu samo sanjati...
Na papiru. A papir tvrdi sve.
Ali ajmo se držati da ono što nije na papiru ne postoji
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:30   #16
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da sam ti vec gore negdje napisao da bi naravno prije provjerio dali postoji neka pravna utemeljenost onoga sto Petrina pokusava napraviti, pa ako postoji onda bi stvar prepustio njemu i njegovim biracima. Ako ne... hapsenje.

Mislim da on poziva na lokalni referendum...primjerice kao da se oni u Primostenu na referendumu odluce hoce li placati PDV 25% ili 10%.
Ukratko..da skratimo...to je ilegalno...ergo hapsenje.

Da pozove na drzavni referendum u kome bi se gradjani RH izjasnili protiv takvog poreza e to bi ja pozdravio i dapace odazvao se istom.
Primošten kao općina NE NAPLAĆUJE naknadu za legalizaciju...

Jedan od primjera...

Kako to da to nije ilegalno?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:31   #17
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Na papiru. A papir tvrdi sve.
Ali ajmo se držati da ono što nije na papiru ne postoji
Ovo je glupost jer argumenata nema...

Čovjek je općinu koja je bila u debelom minusu digao na noge...

I omogućio ljudima što velika većina drugih nema...

Može on biti bena na n-tu,ali čovjek to što radi radi dobro...sviđalo se to nekome ili ne...

Već sam rekao,općina ima novca i ne naplaćuje naknadu za legalizaciju...

Gdje ćeš drugdje to vidjeti?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:33   #18
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Na papiru. A papir tvrdi sve.
Ali ajmo se držati da ono što nije na papiru ne postoji
Na papiru postoli, ali po tebi ne postoji
(Baciti pogled na fin. izvješća i državne revizije prije trolanja)
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:33   #19
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Primošten kao općina NE NAPLAĆUJE naknadu za legalizaciju...

Jedan od primjera...

Kako to da to nije ilegalno?
Dali ju moraju naplacivati? Ja neznam...ima puno stvari koje su u nadlaznosti lokalne samouprave.
Ako moraju a to ne radi....eto posla za sudstvo. Ako ne moraju...onda je to njihova stvar i mene ne zanima.



Na kraju se sve svodi na to dali se radi po zakonu ili ne.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:40   #20
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da sam ti vec gore negdje napisao da bi naravno prije provjerio dali postoji neka pravna utemeljenost onoga sto Petrina pokusava napraviti, pa ako postoji onda bi stvar prepustio njemu i njegovim biracima. Ako ne... hapsenje.
Provjeri! Lijepo sam ti već napisao što zakon predviđa.

Quote:
Da pozove na drzavni referendum u kome bi se gradjani RH izjasnili protiv takvog poreza e to bi ja pozdravio i dapace odazvao se istom...pritom poput tebe pricajuci kako se Petrina poziva na najdemokratskiju mogucu metodu.


Medjutim...mislim da on poziva na lokalni referendum...primjerice kao da se oni u Primostenu na referendumu odluce hoce li placati PDV 25% ili 10%.
Ukratko..da skratimo...to je ilegalno...ergo hapsenje.
Znaš, ono što govoriš je u suprotnosti sa zakonom
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.