Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 16:23   #861
Posto se objavilo nesto na fb a drugi covjek je to vidio i iskoristio da li s uopce moze nesto napravit, jel zna se da kad se nesto stavi na fb da je sve javno i da moras bit svjestan da netko to moze iskoristit..
josip0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:08   #862
Radi li se tu o prijevari ili nečem drugom?
Old 25.06.2017., 08:46   #863
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ipak je najljepse izmotavanje svih u lancu (policija-tuziteljstvo-sudstvo) koji odbijaju akumulirati iznose za koje lopina vara...

Znaci, zajebem 1000 ljudi za 1500 kuna, imam milijun i pol u dzepu, a oni me mogu pojedinacno tuziti... Jasno, nemam prihoda ni imovine....
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije izmotavanje nego ne piše tako u propisima.

Adresa=saborski zastupnici.Jbg but tako je.

Davno smo o ovome pricali, ali ocito je ipak rijec o pogresnom policijskom tumacenju zakona (kako se ne bi previse naradili):

Šibenski Županijski sud potvrdio je prvostupanjsku presudu koprivničkog Općinskog suda, po kojoj je proglašen krivim za prijevaru četiri djevojke kojima je lažno obećao da će ih zaposliti u novim Belupovim tvornicama. Naivnim je ljudima uzeo ukupno 8590 kuna, a posao im, naravno, nije našao.

Osuđen je na godinu dana bezuvjetnog zatvora.

Mora vratiti novac

Njegov branitelj pokušao je srušiti presudu koprivničkih sudaca navodeći u žalbi kako je Općinski sud povrijedio odredbe kaznenog zakona, jer se pojedinačno radilo o malim vrijednostima.

Šibenski sud to je odbacio navevši kako se radi o više istih kaznenih djela, tj. klasičnom produljenom kaznenom djelu te da se protupravno stečen novac gleda kao jedinstven iznos.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...c-sam/6290906/
Old 05.08.2017., 00:06   #864
Da li kazneno djelo prijevare smije biti objavljeno u novinama/ na internetu od strane policijske uprave ili drugih strana s obzirom da se radi o tajnosti podataka???
Old 05.08.2017., 00:40   #865
Čim objavljuju znači da smije.a ionako daju samo inicijale.
Old 05.11.2017., 15:31   #866
Dakle, "frend" koji radi u tcom imao je priču da posto živimo na istoj adresi a ja već imam kod njih usluge, on bi se ubacio pod moj account kao odvojeni household, sebi i sestrama uzeo tarife i mobitele, te dobija i ps4. Treba samo moj oib. I ono ok, zašto ako mogu proći povoljnije... Da bi za mjesec i sitno došle tri opomene o neplaćenim računima. Joj kaže ovo ono, daj ih meni i ja to platim. I tako par mjeseci mir do petka kad meni stiže obavijest o utuženju. Došlo je do toga da su mu saznali roditelji, na što su isti dan došli sa novcima da platim dug. E sad, mole me da potpisem papir za raskid ugovora, a sve penale za ugovore i uređaje platili bi oni. Pošto su voljni mislim da mi je manja komplikacija to nego da tužim za nešto što nisam potpisao, sudovi, policija i sl. Naravno ja nisam jedini u zgradi kome je to učinio i kako će to sa drugima rjesiti ne znam. Znači raskinem ugovor, oni plate penale i gotova priča što se mene tiče. Iako time bih priznao da je to moja krivca... Posjedujem razgovor na messenger gdje me moli da lažem zbog njega kako bi mu sveo probleme na minimum. Mišljenja sam da mu treba očito pomoć psihologa ili neke ustanove i da ne bih želio da zbog mene završi "u ćorci". Iako se ne zna kako će drugi postupiti...
Što mi je činiti?
deckoos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.