Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 00:59   #381
Zna li netko ima li online besplatno skinuti neki udžbenik za pripremu za ispit Goethe instituta? B2 razine
Old 23.09.2016., 10:20   #382
ZNATE LI ??
Imate li iskustva i poznate li nekog za skype online tecaj i da ste zadovoljni s njim.Treba mi A2 njemacki ,malo poboljsati komunikaciju,sama sam radila ,ali treba mi i dobar back up da odem to poloziti.Hvala
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 10:40   #383
Moj blog za besplatno učenje engleskog:http://ucenje-engleskog-jezika.blogspot.hr/

Bilo mi je teško učiti engleski u školi. Stoga sam tražio jednostavna objašnjenja gramatike i zabavne načine za učit riječi.

Sve što sam otkrio podijelio sam na tom blogu. Meni je to pomoglo da zapamtim naučeno a istovremeno sam pomogao tisućama balkanaca
Old 09.11.2016., 11:27   #384
Ali na blogu su ti stvarno najosnovnije stvari. To djeca danas nauce do 3 osnovne.
Old 10.11.2016., 14:56   #385
@zoki89

pohvala za blog, taman si osvježavam englaski i baš mi je ovako nešto trebalo.

@venera

mislim da blog i nije namjenjen naprednim korisnicima, a to da djeca usvoje sve stvari sa bloga do 3.r, kako da ne.
Meco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 23:47   #386
Koji program ili website je najbolji za ucenje njemacko svicarskog? cijena nije u pitanju.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:05   #387
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Koji program ili website je najbolji za ucenje njemacko svicarskog? cijena nije u pitanju.
Koliko ja znam, jedan je standardni njemački u svim zemljama gdje je služben, pa bi ti bilo koji program ili web site za njemački bio prikladan.
Kloning is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:42   #388
Magyar

Tražim preporuku za dobar kurs mađarskog preko Interneta. Imam neko predznanje, pošto sam ga učila godinu dana, ali prije 1000 godina, tako da je to predznanje zanemarivo.
Također, ako netko ima strpljenja dopisivati se na početničkom mađarskom i međusobno se motivirati za učenje, to bi isto bilo baš super.

Szia!
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 10:41   #389
Ovako - baratam engleskim u govoru, možda neeeeešto slabije u pisanju/gramatici. Da bi se javljala na neke natječaje kod nas, trebam priložiti potvrdu da sam negdje/nešto položila engleski, što ja nemam. Koje su mi opcije za on-line tečaj, a da imam i neku potvrdu kasnije za natječaje? Po mogućnosti, nešto što će mi biti od koristi i vani.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:11   #390
Ima li kakvi online program za ucenje engleskog, kao sto je duolingo i rosetta stone ali za Hrvate? Triba mi za majku.
Old 27.05.2017., 07:37   #391
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Ako netko želi učit neki strani jezik online, preporučam Duolingo i Babbel. Duolingo je potpuno besplatan, dok Babbel ima besplatnih tečaja i tečaje koji se plaćaju. Oba servisa imaju dostupne aplikacije za Android, iOS i Windows (Phone), a moguće je učit i online preko preglednika. Jedini nedostatak koji bih izdvojio je da je potrebno predznanje nekog većeg stranog jezika jer nema tečajeva dostupnih na hrvatskom (npr. engleski, njemački, španjolski).

Jezici koji se mogu učit na Duolingu (neki su još u eksperimentalnoj fazi): engleski, španjolski, njemački, francuski, talijanski, portugalski, grčki, nizozemski, švedski, irski, ruski, turski, danski, norveški, poljski, esperanto, ukrajinski, velški, hebrejski, vijetnamski, mađarski, rumunjski, češki, svahili, hindi, indonezijski, korejski i klingonski (ne, ne šalim se).
Android - iOS - Windows

Jezici koji se mogu učit na Babbelu: engleski, španjolski, njemački, francuski, talijanski, portugalski, nizozemski, švedski, ruski, indonezijski, turski, danski, norveški, poljski.
Android - iOS - Windows
Imam pitanje za Duolingo - ne mogu učiti (ponavljati) engleski - moram izabrati za tečaj drugi jezik koji govorim (a ne govorim ni jedan od navedenih ni malo ) pa sad ne mogu ništa.... Ima li neki drugi način prijave ili što, neka opcija?
veronika30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:55   #392
Ovakva je situacija.. Imao sam nedavno intervju na engleskom jeziku od nekih pola sata. I onako prošlo je ok i iako nisam na kraju dobio posao ali za par mjeseci biti će opet raspisan drugi natječaj i čovjek će me ponovno zvati. E sad engleski razumijem odlično, tj sve shvaćam što sugovornik govori. Problem mi je pričanje... Nije fluidno i razgovjetno odnosno kad želim nešto reći teško povezujem to sve u rečenicu, ajmo reć da mi u trenutku nedostaje vokabular, znam riječ ali ne mogu je se u sjetiti u datom trenutku i onda naravno dođe do zastoja. Isto tako ne znam jel bi si prvo u glavi na brzinu preveo ono što želim reći ili jednostavno moram misliti na engleskom? Možete li mi preporučiti neki online sajt ili nekakav način da poboljšam to pričanje?
Mrki1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:12   #393
Quote:
Mrki1911 kaže: Pogledaj post
Ovakva je situacija.. Imao sam nedavno intervju na engleskom jeziku od nekih pola sata. I onako prošlo je ok i iako nisam na kraju dobio posao ali za par mjeseci biti će opet raspisan drugi natječaj i čovjek će me ponovno zvati. E sad engleski razumijem odlično, tj sve shvaćam što sugovornik govori. Problem mi je pričanje... Nije fluidno i razgovjetno odnosno kad želim nešto reći teško povezujem to sve u rečenicu, ajmo reć da mi u trenutku nedostaje vokabular, znam riječ ali ne mogu je se u sjetiti u datom trenutku i onda naravno dođe do zastoja. Isto tako ne znam jel bi si prvo u glavi na brzinu preveo ono što želim reći ili jednostavno moram misliti na engleskom? Možete li mi preporučiti neki online sajt ili nekakav način da poboljšam to pričanje?
Mozda da gledas film i ponavljas, ili naglas citas knjigu na engleskom.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:18   #394
Quote:
veronika30 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za Duolingo - ne mogu učiti (ponavljati) engleski - moram izabrati za tečaj drugi jezik koji govorim (a ne govorim ni jedan od navedenih ni malo ) pa sad ne mogu ništa.... Ima li neki drugi način prijave ili što, neka opcija?
Zna netko kako se ovo riješi,pošto ni sam nisam spretan u njemačkom da na taj način učim engleski ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.