Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 07:29   #2581
nisam nasla odgovarajuci topic pa cu pitanje postaviti ovdje.naime preko arkoda i katastra sam nasla dio zemljista koje pripada pok.djedu i jos stoji na njemu jer se nikad nije dijelilo.e sad to se odnosilo na zemlje za koje ja actually znam gdje se nalaze.medutim ima jos zemljista za koje ne znam tocno poziciju nego samo okvirno, pa da sad ne moram na katastar.hr otvarat svaku cestici ne bi li nasla koja je djedova zanima me ima li koji brzi nacin za saznati koja su sva zemljista na njemu?
Old 24.07.2017., 07:57   #2582
Quote:
nisam nasla odgovarajuci topic pa cu pitanje postaviti ovdje.naime preko arkoda i katastra sam nasla dio zemljista koje pripada pok.djedu i jos stoji na njemu jer se nikad nije dijelilo.e sad to se odnosilo na zemlje za koje ja actually znam gdje se nalaze.medutim ima jos zemljista za koje ne znam tocno poziciju nego samo okvirno, pa da sad ne moram na katastar.hr otvarat svaku cestici ne bi li nasla koja je djedova zanima me ima li koji brzi nacin za saznati koja su sva zemljista na njemu?
U katastru bi trebalo na osnovu podataka o tvom dedi da izlistaju sve sto je upisnao na njegovo ime.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:34   #2583
Da li mamina sestra koja živi sa suprugom u maminoj kući više od 15. g. ima pravo nakon smrti mame i njenog supruga koji su ujedno i vlasnici kuće u kojoj svi žive potraživati bilo što? Jedini trošak u kojem ona sudjeluje su režije.
Old 27.07.2017., 22:52   #2584
Naravno da nema.
Old 28.07.2017., 13:31   #2585
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Naravno da nema.
Hvala.
Seka i ja želimo nagovoriti roditelje da se dogovore još za života oko toga kamo će teta i njen suprug nakon smrti roditelja jer nemaju riješeno stambeno pitanje, a mi ih ne mislimo uzdržavati, a i prilično su čudni i ponašaju se kao da je taj dio kuće njihov pa da im ne bi na pamet palo tražiti išta.
Grozno za reći, ali ne bi bila ni prva ni zadnja priča gdje se djeca moraju maltretirati s ostavštinama jer roditelji to nisu dogovorili za vrijeme života.
Old 07.08.2017., 10:54   #2586
Nisam pravnik i svi oni zakoni koje citam mi ne daju konkretan odgovor... primjer;

suprug i supruga imaju 2 djece. Sve sto imaju je steceno u braku. Suprug premine. Iza njega kao nasljednici ostaju supruga i 2 djece. Da li svi oni nasljedjuju po 1/3 ukupne imovine? Ili supruga kao zakonski bracni drug je vec u vlasnistu 50% imovine te se za naslijediti ima samo 50% imovine preminulog supruznika (koja se u ovom slucaju dijeli na 3 dijela)?

Hvala na odgovorima!
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:43   #2587
Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Nisam pravnik i svi oni zakoni koje citam mi ne daju konkretan odgovor... primjer;

suprug i supruga imaju 2 djece. Sve sto imaju je steceno u braku. Suprug premine. Iza njega kao nasljednici ostaju supruga i 2 djece. Da li svi oni nasljedjuju po 1/3 ukupne imovine? Ili supruga kao zakonski bracni drug je vec u vlasnistu 50% imovine te se za naslijediti ima samo 50% imovine preminulog supruznika (koja se u ovom slucaju dijeli na 3 dijela)?

Hvala na odgovorima!
Ako je sve na supruga, muza, zena treba da u ostavinskom postupku istakne zahtev za polovinom imovine stecene u braku.
Ukoliko to uraid, i ostali naslednici se sloze s tim, delice se samo preostala polovina, na tri dela.
Ako neki od naslednika ospori majcin zahtev istaknut u ostavinskom postupku, ostavinski postupak ce biti prekinut, a majka biti upucena d au parnici izdvoji bracnu tekovinu.

Ako majka ne istakne zahtev za 50% zajednicke imovine u ostavinskom postupku, ona uvek kasnije moze izdvajati u parnici bracnu tekovinu, to pravo ne zastareva
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.