Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 23:44   #21
@Analitičari za Index: Odgodom poreza na nekretnine zaustavljena je nova velika pljačka naroda

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...da/987339.aspx
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is online now  
Old 08.08.2017., 23:45   #22
Barometar lipe, pkazuje preko 133 kila glasova!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 09.08.2017., 00:06   #23
Ako je ovo zamjena za komunalnu promijeni uplatnice i prestani maltertirat narod.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 09.08.2017., 00:10   #24
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako je ovo zamjena za komunalnu promijeni uplatnice i prestani maltertirat narod.
Pročitah, da i dalje postoji komunalija, ali da je ona preimenova u građevinsku rentu, e sad neko ko je više pravno upućen može to i objasniti...

Nego, često zaboravljamo da je ovo porez praktički na sve, zemlju teren, staju, plus ta građevinska renta koju nekako zaboravimo
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 09.08.2017., 00:20   #25
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pročitah, da i dalje postoji komunalija, ali da je ona preimenova u građevinsku rentu, e sad neko ko je više pravno upućen može to i objasniti...

Nego, često zaboravljamo da je ovo porez praktički na sve, zemlju teren, staju, plus ta građevinska renta koju nekako zaboravimo
Pa to i je poanta jer ako tvrdiš da je nešto zamjena za nešto i da neće poskupit onda stvar pojednostavniš i štampaš nove uplatnice sa drugim žirom i podatcima o primatelju i završiš priču.

Onog momenta kad to nisu napravili nego su i dalje filozofirali svima je postalo jasno da je neka muljaža u pitanju i da ćemo muljanje platit mi.

Iako je meni ova "naknadna pamet" vrhunac držanja glave u pijesku jer kad je počelo sa Milanovićem desna opcija ili kako je već nazvat se digla na zadnje noge i onda su ti odustali pa izgubili vlast, možda i radi te ideje.

Potom su stigli ovi drugi koji su prije bili protiv i napravili potpuno isto ali ovaj put i službeno uobličeno zkonom i pobuna počinje kad se shvatilo da će taj porez plaćat svi a ne samo oni.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 09.08.2017., 00:27   #26
Pa ne znam što se čudite, cijela europa ima porez na nekretnine, sada bi nešto izvljevali i glumili socijalističku utopiju sa besplatnim zdravstvom ,školstvom, skrbi za starije, neoprezivim nekretninama. Jedino što se "odgodom" postiže je zamrzavanje nereda u evidencijama (što opet onemogućava neke druge reforme), a o tome da se HR pretvara HR u oazu za hohštaplere koji izbjegavaju plaćanje poreza u svojim državama. Ne bi mi bilo krivo da vlada ima neki skriveni plan da nas pretvori u Monaco, ali poznavajući naše vlade bilo lijeve ili desne ne gajim velike nade.
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 09.08.2017., 00:42   #27
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što se čudite, cijela europa ima porez na nekretnine, sada bi nešto izvljevali i glumili socijalističku utopiju sa besplatnim zdravstvom ,školstvom, skrbi za starije, neoprezivim nekretninama. Jedino što se "odgodom" postiže je zamrzavanje nereda u evidencijama (što opet onemogućava neke druge reforme), a o tome da se HR pretvara HR u oazu za hohštaplere koji izbjegavaju plaćanje poreza u svojim državama. Ne bi mi bilo krivo da vlada ima neki skriveni plan da nas pretvori u Monaco, ali poznavajući naše vlade bilo lijeve ili desne ne gajim velike nade.
Kakve veze s nama ima to što cijela europa ima porez na nekretnine? Ne čudimo se ničemu, samo, hvala dragom Bogu, jednom pokazujemo što hoćemo ili nećemo.

Neka oni prvo europski srede državu, pa ćemo razgovarati. Kada budemo imali sređenu javnu upravu, kada zadatak javne i državne uprave bude da pruži podršku biznisu, a ne da ga opstruira i traži mu greške, kada poduzetnik neće plaćati desetke tisuća kuna zbog krivo ispunjenog obrasca, a zaposlenik javne i državne uprave nula kuna zbog popušenih stotina milijuna kuna zbog nedonošenja zakona, krivih procjena, nedovršavanja projekata na vrijeme, kada vlada donese j. gospodarsku strategiju koju nemamo od kada je države, odnosno izvrši bilo koji od svojih zadataka, tada će i Hrvati moći u uporabu staviti svoju imovinu, pa je neće nitko morati "poticati" porezom na nekretnine.

Dok taj tvoj Europljanin ima manje kamate na kredite, veće plaće, a hrana i odjeća ga koštaju manje nego li Hrvata, dok ispunjava pola a4 papira za prijavu pdv-a, dok Hrvat ispunjava plahte i nebuloze, i za njih zapošljava ljude kako bi opravdao postojanje 50 tisuća radnih mjesta viška u opstruirajućoj upravi, do tada pričati kako svi imaju porez na nekretnine, da nije tragično, bilo bi komično.

Ne vidim ništa dobrog u tome što Europljani nemaju svoj krov nad glavom, niti išta dobrog u tome da je renta u Dublinu veća nego li bi bila rata kredita za stan. Ali oni barem imaju nekakvu perspektivu. Nekakvu perspektivu valjda ima i Estonac, jer ja iz Hrvatske za petinu hrvatskih troškova, online otvorim tvrtku u roku 24 sata u Estoniji, a ovdje me netko, s opet izmišljenim radnim mjestom, da prostiš 20 dana zaj. oko toga kako ću je nazvati.

I tako možemo unedogled. Za pokrenuti imovinu, samo treba biti servis građanima. Npr. jasno, iskreno i nedvosmisleno iskomunicirati sve oko poreza na nekretnine, a budalaštine tipa..ja za to prvi ne bi bio, to nisu. Tada ti ne treba porez. Porez ti treba da ih opljačkaš do kraja i priuštiš onima koji su se na neslobodnom tržištu obogatili, ili Austrijancu iz sređene države da se zbog boljih i pogodnijih uvjeta dočepa tvoje imovine za kikiriki.

E, kada budemo imali učinkovitu javnu upravu, kojoj je zadatak olakšati građanima život, a ne otežati ga, kada budemo imali gospodarsku strategiju, kada reformiramo obrazovanje, i dalje ne budemo imali za škole i liječnike, neće ti se ljudi buniti na porez na nekretnine. Ovako, tvrdim to otkad ga je prvi put politika spomenula, nema teoretske šanse da ga itko uvede. I ne trebaju je niti imati.
theremin1 is offline  
Old 09.08.2017., 00:44   #28
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što se čudite, cijela europa ima porez na nekretnine, sada bi nešto izvljevali i glumili socijalističku utopiju sa besplatnim zdravstvom ,školstvom, skrbi za starije, neoprezivim nekretninama. Jedino što se "odgodom" postiže je zamrzavanje nereda u evidencijama (što opet onemogućava neke druge reforme), a o tome da se HR pretvara HR u oazu za hohštaplere koji izbjegavaju plaćanje poreza u svojim državama. Ne bi mi bilo krivo da vlada ima neki skriveni plan da nas pretvori u Monaco, ali poznavajući naše vlade bilo lijeve ili desne ne gajim velike nade.
Trolcino najobicnija! Procitaj postove na temi pa onda trubi o socijalistickim utopijama. Laz do lazi nizes! Nema Europa nikakav unificirani porez na nekretnine, rjesenja su vrlo razlicita od zemlje do zemlje, samo bi nam uhljebi tu prodavali rog za svijecu da se mora jer je "EU rekla".

Porez na nekretnine nema blage veze s financiranjem svega sto si nabrojio. Nerad u evidenciji - nije me uopce briga da li si uhljebi slazu kockice ovako ili onako dok mi ne pokusavaju oteti krov nad glavom. Njihov rad u svakom slucaju smatram beskorisnim, a cesto i stetnim!
Adelholzener is offline  
Received Infraction
Old 09.08.2017., 00:48   #29
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
JMislim da ova vlada mora pasti, ako ništa drugo vodstvo HDZea, mora pasti, SDP je i onako za poreze, pa sama promjena stranaka ne bi značila ništa, moraju se promjeniti same stranke...
Zlatousti je vrlo pametno reagirao. Bit ce da prate sta se zbiva online. Lipina peticija je u par dana skocila za jedno 60.000 glasova i facebook je prepun vrlo intenzivnih reakcija. Odjednom je ljudima doslo nekako na vidjelo sta se zbiva. Da je bilo "sta davite, izglasali smo" bilo bi i sanse da se slozi kakav referendum i neugodne stvari. Ovako, jedna nedefinirana odgoda (4 dana?) lijepo podriva odlucnost gradjana ("ufff, ipak nece, bar ne jos").

Majstorski takticki odigrano, ali strateski ostaju stetocine i praznine kao sto su i bili.
Adelholzener is offline  
Old 09.08.2017., 00:51   #30
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Kakve veze s nama ima to što cijela europa ima porez na nekretnine? Ne čudimo se ničemu, samo, hvala dragom Bogu, jednom pokazujemo što hoćemo ili nećemo.

Neka oni prvo europski srede državu, pa ćemo razgovarati. Kada budemo imali sređenu javnu upravu, kada zadatak javne i državne uprave bude da pruži podršku biznisu, a ne da ga opstruira i traži mu greške, kada poduzetnik neće plaćati desetke tisuća kuna zbog krivo ispunjenog obrasca, a zaposlenik javne i državne uprave nula kuna zbog popušenih stotina milijuna kuna zbog nedonošenja zakona, krivih procjena, nedovršavanja projekata na vrijeme, kada vlada donese j. gospodarsku strategiju koju nemamo od kada je države, odnosno izvrši bilo koji od svojih zadataka, tada će i Hrvati moći u uporabu staviti svoju imovinu, pa je neće nitko morati "poticati" porezom na nekretnine.

Dok taj tvoj Europljanin ima manje kamate na kredite, veće plaće, a hrana i odjeća ga koštaju manje nego li Hrvata, dok ispunjava pola a4 papira za prijavu pdv-a, dok Hrvat ispunjava plahte i nebuloze, i za njih zapošljava ljude kako bi opravdao postojanje 50 tisuća radnih mjesta viška u opstruirajućoj upravi, do tada pričati kako svi imaju porez na nekretnine, da nije tragično, bilo bi komično.

Ne vidim ništa dobrog u tome što Europljani nemaju svoj krov nad glavom, niti išta dobrog u tome da je renta u Dublinu veća nego li bi bila rata kredita za stan. Ali oni barem imaju nekakvu perspektivu. Nekakvu perspektivu valjda ima i Estonac, jer ja iz Hrvatske za petinu hrvatskih troškova, online otvorim tvrtku u roku 24 sata u Estoniji, a ovdje me netko, s opet izmišljenim radnim mjestom, da prostiš 20 dana zaj. oko toga kako ću je nazvati.

I tako možemo unedogled. Za pokrenuti imovinu, samo treba biti servis građanima. Npr. jasno, iskreno i nedvosmisleno iskomunicirati sve oko poreza na nekretnine, a budalaštine tipa..ja za to prvi ne bi bio, to nisu. Tada ti ne treba porez. Porez ti treba da ih opljačkaš do kraja i priuštiš onima koji su se na neslobodnom tržištu obogatili, ili Austrijancu iz sređene države da se zbog boljih i pogodnijih uvjeta dočepa tvoje imovine za kikiriki.
Opće je poznata činjenica da Hrvatski problem nije u zakonima već u inertnom i pasivnom stanovništvu, naviklom na ležaniju i free lunch.
Da otvoriti tvrtku naziva Pilly milly d.o.o.o sa svog kompa u 24 sata zvuči lijepo, predivno, ali realno radi se o bižuteriji, za ozbiljan biznis ipak treba NEKI postupak i NEKA odgovornosti.

Te stvari su za gospodarski uspjeh kao takve nebitne. Pogledaj Dalamaciju i Istru. I turizam. Uz sve zakone i navodne zapreke cvijeta. Zašto ne cvijetaju, Slavonija, Lika? Bnovina? Ah da zakoni, i zločesta država koja ne daje poticaje
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 09.08.2017., 00:53   #31
Meni se čini da koalicija puca, pa ovo je već predizborna.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.08.2017., 00:55   #32
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Trolcino najobicnija! Procitaj postove na temi pa onda trubi o socijalistickim utopijama. Laz do lazi nizes! Nema Europa nikakav unificirani porez na nekretnine, rjesenja su vrlo razlicita od zemlje do zemlje, samo bi nam uhljebi tu prodavali rog za svijecu da se mora jer je "EU rekla".

Porez na nekretnine nema blage veze s financiranjem svega sto si nabrojio. Nerad u evidenciji - nije me uopce briga da li si uhljebi slazu kockice ovako ili onako dok mi ne pokusavaju oteti krov nad glavom. Njihov rad u svakom slucaju smatram beskorisnim, a cesto i stetnim!
Na razini eu ne postoji niakakv a pogotvo ne unificirani porez. To je točno ali ja nisam ni tvrdio da je to tako. Ako treba crtati rekao sam da svaka eu država, ima neki oblik poreza. A za nered te naravno boli kurac, dok ne trebaš ostvarivati neka prava na temelju tih podataka, je tako??
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 09.08.2017., 00:57   #33
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Opće je poznata činjenica da Hrvatski problem nije u zakonima već u inertnom i pasivnom stanovništvu, naviklom na ležaniju i free lunch.
Da otvoriti tvrtku naziva Pilly milly d.o.o.o sa svog kompa u 24 sata zvuči lijepo, predivno, ali realno radi se o bižuteriji, za ozbiljan biznis ipak treba NEKI postupak i NEKA odgovornosti.

Te stvari su za gospodarski uspjeh kao takve nebitne. Pogledaj Dalamaciju i Istru. I turizam. Uz sve zakone i navodne zapreke cvijeta. Zašto ne cvijetaju, Slavonija, Lika? Bnovina? Ah da zakoni, i zločesta država koja ne daje poticaje
Ne radi se ni o kakvoj bižuteriji. Radi se o izgubljenom novcu i vremenu, i o činjenici da plaćaš nekoga tko će se baviti imenom tvoje tvrtke. Estonac ne gubi vrijeme i novac na ime svoje tvrtke, niti plaća nekog tko se time bavi. I to je jedan od niza primjera.
Misliš da je to bižuterija? Pa ti eto slobodno svojim zaposlenicima reci da sada dvadeset dana potroše na aktivnosti od kojih sigurno neće zaraditi novce ni za sebe i ni za tebe, pa mi reci kako si im isplatio plaću, i jesi li to napravio. Naravno, ne možeš to napraviti, jer da si dana proveo u sustavu gdje treba novce zaraditi, ne skupljajući kredit na ime države, bilo bi ti jasno da to nije nikakva bižuterija.

Kao što nije ni bižuterija zapošljavanje ljudi koji svakodnevno evidentiraju radne sate svojih kolega i niz drugih glupih budalaština. O tome da bižuterija nije pušenje stotina milijuna kuna tih istih zaposlenika ili službenika ili zastupnika, a tuđe love, o tome ne moramo niti govoriti.

Istra i Dalmacija žive na prirodnim ljepotama i ekonomsko-političkoj situaciji u svijetu, a ne ni od kakve gospodarske strategije. To, što bi sigurno i bolje živjeli, da ne plaćaju upravu da ih opstruira, to je već nastavak teme.

Ne vidim da te tvoje "lijene" Slavonce itko tjera iz Dublina jer bi oni ležaniju i free lunch.
theremin1 is offline  
Old 09.08.2017., 01:02   #34
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ne radi se ni o kakvoj bižuteriji. Radi se o izgubljenom novcu i vremenu, i o činjenici da plaćaš nekoga tko će se baviti imenom tvoje tvrtke. Estonac ne gubi vrijeme i novac na ime svoje tvrtke, niti plaća nekog tko se time bavi. I to je jedan od niza primjera.
Misliš da je to bižuterija? Pa ti eto slobodno svojim zaposlenicima reci da sada dvadeset dana potroše na aktivnosti od kojih sigurno neće zaraditi novce ni za sebe i ni za tebe, pa mi reci kako si im isplatio plaću, i jesi li to napravio. Naravno, ne možeš to napraviti, jer da si dana proveo u sustavu gdje treba novce zaraditi, ne skupljajući kredit na ime države, bilo bi ti jasno da to nije nikakva bižuterija.

Kao što nije ni bižuterija zapošljavanje ljudi koji svakodnevno evidentiraju radne sate svojih kolega i niz drugih glupih budalaština. O tome da bižuterija nije pušenje stotina milijuna kuna tih istih zaposlenika ili službenika ili zastupnika, a tuđe love, o tome ne moramo niti govoriti.

Istra i Dalmacija žive na prirodnim ljepotama i ekonomsko-političkoj situaciji u svijetu, a ne ni od kakve gospodarske strategije. To, što bi sigurno i bolje živjeli, da ne plaćaju upravu da ih opstruira, to je već nastavak teme.
Radi se o bižuteriji, samo što se meni ne da sada ulaziti u zakutke njihovog gospodarstva, to je možda neki bazični oblik JDOO-a. Ali glavno da se kod nas prodaje priča da na temelju dva klika i elektronskog obrasca možeš oformiti poduzeće sa 100-200 zaposlenih (aka normalno poduzeče) a ne bućkriš u kom Marica dok soli ručak klika na oglase
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 09.08.2017., 01:11   #35
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Radi se o bižuteriji, samo što se meni ne da sada ulaziti u zakutke njihovog gospodarstva, to je možda neki bazični oblik JDOO-a. Ali glavno da se kod nas prodaje priča da na temelju dva klika i elektronskog obrasca možeš oformiti poduzeće sa 100-200 zaposlenih (aka normalno poduzeče) a ne bućkriš u kom Marica dok soli ručak klika na oglase
Ok, daj, evo ja radim u korporaciji. Javi mi se na pm. Zaposlit ću te, pod jednim uvjetom. Veliš ti, radi se o bižuteriji. Dam ti godinu dana da nam produžiš svima godišnji za 20 dana, uz iste poslovne rezultate. Ono, velikodušna sam, ne moraš ove godine. Mislim, zašto bi išli na godišnji u prosjeku 4-5 tjedana, kada ćemo isto zaraditi i ako idemo 8 ili 9 tjedana. A to će nam Novi233 omogućiti samo tako. Jer popušit 20 dana, to je bižuterija. U suprotnom, vratit ćeš mi godišnju plaću x2.

Samo ti istraži te Estonce.
theremin1 is offline  
Old 09.08.2017., 01:19   #36
No, jesi istražio? Primjerice..Kak plaćaju porez na dobit? Računovodstveno, ili tek po isplati, a propos ulaganja i korištenja imovine? Ma bit će predujmovima kreditiraju državu, ko Hrvati . Ali nema veze, jer ovi, primjerice, kako su odlučili uvesti porez na nekretnine, istog dana će ne samo da će ukinuti plaćanje poreza na neisplaćenu dobit, nego i suludo kreditiranje države plaćanjem poreza unaprijed,beskamatno, kako bi se moglo platiti tetu koja kontemplira nad imenom ili smišlja novi obrazac, to je paketu poreznog zakona. Hahaha, a mi to nikako da shvatimo.

Pazi ti što mi financiramo, dok nas netko uvjerava da nam treba opalit porez na nekretnine

http://www.index.hr/Vijesti/clanak/o...di/888814.aspx

Ja mislim da je uzimanje novca od države loše, jer je ona siromašna, glupa i ne zna što radi. Na Wall Streetu ima toliko novca, zašto bi netko od poreznih obveznika i od države uzimao novac za svoj rizični projekt? Mi ne želimo uzimati poticaje, nikad nismo i nikad nećemo"kaže.

"Administracija ne da da se zovemo Bellabeat, a porezna nas je, primjerice, zvala pitati zašto kupujemo toliko WC papira. Nadamo se da će svi poduzetnici izdržati šamare koje im država upućuje. U Hrvatskoj se naša tvrtka zove potpuno drugačije, Bellasoft, jer nismo mogli registrirati, jer su rekli da to ime nema nikakve veze s informatičkim poslom i to je trajalo i trajalo", objašnjava.

hahaha..da porez na nekretnine

"Amerika cijeni uspjeh i uspješne ljude, nju ne zanima gdje je taj čovjek. Ono što njih zanima jest da se na kraju da 1 posto za filantropiju, u dobrotvorne svrhe u Americi, ne u Hrvatskoj, ne u Hong Kongu. U dva dana smo tamo otvorili račun i napravili firmu", kaže Mur te dodaje da ne treba potencirati u Hrvatskoj ono što našoj zemlji ne odgovara.

Bit će neki jdoo..

"U Hrvatskoj kad dođe kompanija i želi nešto napraviti, država prvo uzme puno novca, ljudi ne gledaju da bi to moglo postati veliko, a zašto bi to mislili, kad nikad ništa nije postalo veliko", kaže.


I još jednom, da porez na nekretnine..hahaha

Zadnje uređivanje theremin1 : 09.08.2017. at 01:36.
theremin1 is offline  
Old 09.08.2017., 01:36   #37
Za početak predlažem da se dosadašnji naziv komunalna naknada preimenuje u porez na nekretnine i da se izračun te naknade do daljnjeg ne mijenja.
Eto, tako bi mi konačno uveli porez na nekretnine.
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Old 09.08.2017., 01:37   #38
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što se čudite, cijela europa ima porez na nekretnine, sada bi nešto izvljevali i glumili socijalističku utopiju sa besplatnim zdravstvom ,školstvom, skrbi za starije, neoprezivim nekretninama. Jedino što se "odgodom" postiže je zamrzavanje nereda u evidencijama (što opet onemogućava neke druge reforme), a o tome da se HR pretvara HR u oazu za hohštaplere koji izbjegavaju plaćanje poreza u svojim državama. Ne bi mi bilo krivo da vlada ima neki skriveni plan da nas pretvori u Monaco, ali poznavajući naše vlade bilo lijeve ili desne ne gajim velike nade.
Negdje je simboličan, negdje samo preko nekog cenzusa, negdje ovako, negdje onako. Imaju oni i dobrih stvari koje nismo uveli, ali najdraže nam je uvoditi ono najgore od njih.
Dok odgoda bude trajala građanima će ostati više, i zato nam je odgoda draga, a bit će nam još draže ako odgode na nekoliko stoljeća.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 01:38   #39
Quote:
Mortal Kombajn kaže: Pogledaj post
Za početak predlažem da se dosadašnji naziv komunalna naknada preimenuje u porez na nekretnine i da se izračun te naknade do daljnjeg ne mijenja.
Eto, tako bi mi konačno uveli porez na nekretnine.
Nemoj, jednom kad ga uvedu žaba je već napola skuhana. I da je jednu lipu godišnje to je samo uvertira.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 01:42   #40
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Negdje je simboličan, negdje samo preko nekog cenzusa, negdje ovako, negdje onako. Imaju oni i dobrih stvari koje nismo uveli, ali najdraže nam je uvoditi ono najgore od njih.
Dok odgoda bude trajala građanima će ostati više, i zato nam je odgoda draga, a bit će nam još draže ako odgode na nekoliko stoljeća.
Pa čitam da bi građani koji posjeduju kuću ili stan sagrađeni prije 1971. sa novim prijedlogom poreza imali manja davanja nego što su do sada plaćali kao komunalnu naknadu.
Čitam na medijima. To je žalosno da mediji svaki na svoj način komuniciraju taj porez umjesto da se vlada za tu komunikaciju prema građanima dobro pripremila.
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.