Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 11:01   #161
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
sve stoji, samo...ne zaboravi na (rijec samo), vrijednost nekretnine sa termo fasadom npr. nemre biti ista kao i vrijednost nekretnine bez fasade...kad govorimo o fiskalnoj vrijednosti nekretnine...
Niti prozori stari koliko i kuca ili kada das 5-6 tisuca EUR-a i obnovis ih.

Niti strojarski dio kuce - da li kuca ima klimu ili ne? Da li ima centralno ili ne? Koje centralno?

Ima tu hrpa parametara.

Pa u krajnoj liniji kuca koja ima pipe koje kapaju, stare ventile i vodovodne i kanalizacijske cijevi od olova sa rupama od urina, nije isto kao i ona koja ima sve to renovirano - iako je izvana "ista" i sagradjena u slicno vrijeme.

Jel ova ekipa ovdje koja nema niti n od nekretnine u svom vlasnistvu zna koliko to sve kosta?

Mene svaka nekretnina kosta cca 7000 kuna godisnje za odrzavanja i male popravke iako si uvijek kazem - sve sam sredio i necu vise nista trebat. A uvijek nesto dodje pa mic po mic i na kraju godine toliko kosta; a sve si zapisujem i znam u lipu sve troskove.

Najlakse pisat po forumu.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:02   #162
hm i mene interesira koji im je plan s tim zemljistima
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:06   #163
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
hm i mene interesira koji im je plan s tim zemljistima
pa nacionalizirati kada budu ovrsene i onda dati u koncesiju stranim firmama za megalomansku proizvodnju hrane. A nasi ljudi ce onda postati najamni radnici za male pare jer svoje nece vise imati da uzgajaju za sebe i nekako prezive.
(ono malo sto ih je tamo ostalo).

Pa pogledaj samo koncesiju Zagrebackog Aerodroma. Em su francuzi sagradili manji nego sto je bilo u prvotnom projektu kako su dobili koncesiju, em su tijekom izgradnje potplatili tadasnjeg sefa agencije za zrakoplovnu plovidbu da poveca nakanade za koristenje aerodroma pa ce sa tom razlikom pokriti trosak izgradnje a sada je on zaposlen tamo u upravi i cese jaja. Vec su i neki izvori voda dati Coca Coli na koncesiju na dugi niz godina.

Pitam se i kada ce poceti oporezivati kisnicu odnosno cisterne vode koje imas sagradjene po Jadranu i otocima jer to je ipak voda. Ne mozes ti to besplatno.

Onda jos sume i gotovo - nema vise.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:13   #164
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne znam kako bi ti profitirala da ja sve rasprodam i odem. Meni ce u Vijetnamu gdje su nekretnine jeftine a klima dobra biti sasvim OK. I do kraja zivota necu morati apsolutno nista raditi da prezivim; eventualno nesto da mi ne bude dosadno. A ti?

I nisi mi odgovorila zasto si ne kupis nekretninu? 1800 kuna mjesecno odvajati za kredit i nije neka razlika vs. iznajmljivanje. Sto cekas?
iman druge planove trenutacno ali za kojih godinu dvije da kredit bi mogao pasti..ali cemu ta zloba..neznam kako je u vijetnamu i ima li poreza na nekretnine tamo..ali ono...pa dobro..prodaj sve i nemoj raditi do kraja zivota.sto god te cini sretnim nerazumin sto ovim postovima pokusavas dokazati..
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:15   #165
Imam blagi osjećaj da će anemični skupa sa štreberom smisliti daleko veću pizdariju od poreza na nekretnine. Recimo, koncesiju na nekretninu, na vozilo, na pse...i porez na disanje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 09.08.2017., 11:17   #166
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
pa nacionalizirati kada budu ovrsene i onda dati u koncesiju stranim firmama za megalomansku proizvodnju hrane. A nasi ljudi ce onda postati najamni radnici za male pare jer svoje nece vise imati da uzgajaju za sebe i nekako prezive.
(ono malo sto ih je tamo ostalo).

Pa pogledaj samo koncesiju Zagrebackog Aerodroma. Em su francuzi sagradili manji nego sto je bilo u prvotnom projektu kako su dobili koncesiju, em su tijekom izgradnje potplatili tadasnjeg sefa agencije za zrakoplovnu plovidbu da poveca nakanade za koristenje aerodroma pa ce sa tom razlikom pokriti trosak izgradnje a sada je on zaposlen tamo u upravi i cese jaja. Vec su i neki izvori voda dati Coca Coli na koncesiju na dugi niz godina.

Pitam se i kada ce poceti oporezivati kisnicu odnosno cisterne vode koje imas sagradjene po Jadranu i otocima jer to je ipak voda. Ne mozes ti to besplatno.

Onda jos sume i gotovo - nema vise.
nece.kisnicu vec placas jbg mora ona negdje ic..slivne vode rofl..ali nece hrvati raditi..to ce uvezen iradnici...mi cemo svi u njemacku
ma ja ne tribam..turistima liti gono umotano za 100 kuna prodas sve 5 :klap:
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:18   #167
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Imam blagi osjećaj da će anemični skupa sa štreberom smisliti daleko veću pizdariju od poreza na nekretnine. Recimo, koncesiju na nekretninu, na vozilo, na pse...i porez na disanje.
ako EU kaze jbg onda
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:20   #168
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
iman druge planove trenutacno ali za kojih godinu dvije da kredit bi mogao pasti..ali cemu ta zloba..neznam kako je u vijetnamu i ima li poreza na nekretnine tamo..ali ono...pa dobro..prodaj sve i nemoj raditi do kraja zivota.sto god te cini sretnim nerazumin sto ovim postovima pokusavas dokazati..
Djeco, fora je u tome sto ti i drugi slicni tebi koji nemate nekretnine jer vasi predci nisu nista sagradili pa dali vama u nasljedstvo ili sami niste kupili - i sada ste jalni sto drugi imaju pa eto neka plate porez jer su oni bogati. To sto su oni to sami stvorili - to zanemarujete.

I zaboravljate jednu malu cinjenicu. Da onaj tko nekretnine ima i proda ih i raskrsti sa Hrvatskom, on ce sa tom lovom otici. A gdje ste onda vi?

Isto tako kazu - oni imaju velike place i bune se a ja radim za minimalac i neku crkavicu. Neka plate poreze, neka im -imaju bogati su. A onda se cudite kada ti sa velikim placama i obrazovanjem spakiraju kofere i odu van raditi gdje su jos vece place i jos vece zarade za to sto rade. A tko onda ostaje? I tko ce vam onda puniti proracun, zdrastvo i ostale usluge? Samo nas tjerajte - mi imamo gdje otici a i sa nekretninama koje prodamo imamo i sredstva da odemo - a vi?
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:23   #169
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Imam blagi osjećaj da će anemični skupa sa štreberom smisliti daleko veću pizdariju od poreza na nekretnine. Recimo, koncesiju na nekretninu, na vozilo, na pse...i porez na disanje.
Podsjetilo me na Ephraima Kishona i njegovu knjigu za porezne obveznike gdje se vlada u nedostatku ideja kako opravdat uvođenje novog poreza dosjetila ukinut sve poreze ali je zabranila disanje i uvela drastično visoke kazne
Outback is offline  
Old 09.08.2017., 11:24   #170
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
ma ja ne tribam..turistima liti gono umotano za 100 kuna prodas sve 5 :klap:
Prodas jedanput. I nikad vise tom konkretnom turistu. I zato nam turizam i jest tu gdje je odnosno izvanpansionska potrosnja. Umjesto da prodas super stvar pa ti se on opetovano vraca, govori drugima kako je kod tebe super pa i oni dolaze itd.

Mislim da ce tripadvisor i ostali websiteovi unistiti dosta takvih koji prodaju govna po skupoj cijeni. A sve da manje rade. Kod mene na plazi, frajer 15 godina ima i siri se - siroka ponuda, dobra normalna cijena i uvijek je pun. Zaradi hrpu para zbog toga ali i radi.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:25   #171
Evo gdje fali love pa treba poreza - treba imat za place:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...tnika/6446728/
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:27   #172
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Prodas jedanput. I nikad vise tom konkretnom turistu. I zato nam turizam i jest tu gdje je odnosno izvanpansionska potrosnja. Umjesto da prodas super stvar pa ti se on opetovano vraca, govori drugima kako je kod tebe super pa i oni dolaze itd.

Mislim da ce tripadvisor i ostali websiteovi unistiti dosta takvih koji prodaju govna po skupoj cijeni. A sve da manje rade. Kod mene na plazi, frajer 15 godina ima i siri se - siroka ponuda, dobra normalna cijena i uvijek je pun. Zaradi hrpu para zbog toga ali i radi.
ma šala mala
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:32   #173
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A i to me zanima...zasto ne bi vlasnici poljoprivrednih zemljista placali porez?
Po cemu su oni "bolji"?
Kako to moze proci na ustavnom sudu da vlasnici nekih nekretnina moraju placati porez a nekih ne?
nemre proci, vec jednom je slicno ustavni sud srušio 2007.
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Rušenjem objekata i prenamjenom zemljišta u namjenu koja donosi dohodak.
je sve investitori lome noge, da bi investirali u hr
svi ko ludi za državom gdje se zakoni mijenjju preko noci a, porezni presing premašuje svaki zdravi razum
Quote:
Ne, ljudi su inertni neznalice. Stav "nije mi sila prodati", "nek stoji, ništa me ne košta", "ko zna kolko bu to sutra vrijedilo, čim neko pita nekaj se kuha" itd. ovime dobiva svoju cijenu. Zato bi porez čim prije trebalo proširiti i na poljoprivredno zemljište.
zapravo, neznalice bi bili oni koji misle da prazna nekretnina ne košta ništa vlasnika...frendica mi je nakon smrti mame (jer ne živi ovdje) uredno otišla i odjavila sve što se odjaviti moglo (odvoz smeca, iako ga nema, nemreš odjaviti) i, opet za razne naknade mjesecno mora izdvojiti cca 700 kn.
dal joj je stav " nije mi sila prodati" o.k., osobno mislim da je, jer ipak se radi o njenoj djedovini u koju se jednog dana želi vratiti...a, i dati kucu u najam, probala je... pa na kraju osim neplacene stanarine, uništenog parketa, zidova i namještaja još je morala platiti i režije koje su podstanari napravili prije nego li su zdimili preko noci...i, da ...raspitivala se da ih tuži, pa joj je odvjetnik rekao da su joj šanse za naplatu štete ravne nuli.

tako da price politicara o stavljanju praznih nekretnina u funkciju u ovoj državi baš nisu nešto pametno niti za poželjeti.
tanita is offline  
Old 09.08.2017., 11:42   #174
Quote:
europe2soul kaže:
Isto tako kazu - oni imaju velike place i bune se a ja radim za minimalac i neku crkavicu. Neka plate poreze, neka im -imaju bogati su. A onda se cudite kada ti sa velikim placama i obrazovanjem spakiraju kofere i odu van raditi gdje su jos vece place i jos vece zarade za to sto rade. A tko onda ostaje? I tko ce vam onda puniti proracun, zdrastvo i ostale usluge? Samo nas tjerajte - mi imamo gdje otici a i sa nekretninama koje prodamo imamo i sredstva da odemo - a vi?
Naši jalni bedaki to ne kopčaju, samo im je bitno borit se protiv imaginarnog kapitalista/vlastodršca u susjedstvu, pa i na vlastitu štetu.
Quote:
Mislim da ce tripadvisor i ostali websiteovi unistiti dosta takvih koji prodaju govna po skupoj cijeni. A sve da manje rade. Kod mene na plazi, frajer 15 godina ima i siri se - siroka ponuda, dobra normalna cijena i uvijek je pun. Zaradi hrpu para zbog toga ali i radi.
Čudi me što ga ne reketiraju. Ili...?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 09.08.2017., 11:43   #175
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nemre proci, vec jednom je slicno ustavni sud srušio 2007.

.
Dakle imamo slijedece objasnjenje Ustavnog suda iz 2007:
"Navedeni porezi u suprotnosti su ustavnim načelima pravednosti i jednakosti poreznog sustava jer njih ne plaćaju svi vlasnici nekretnina, već samo oni koji ih ne koriste”, kaže se u obrazloženju odluke. 
http://www.poslovni.hr/hrvatska/usta...kretnine-34710

A ovdje opet imamo situaciju po kojoj se ne postuje nacelo pravednosti jer porez opet ne bi placali svi vlasnici nekretnina, jer bi poljoprivredne nekretnine bile oslobodjene placanja.

Zasto jos nitko nije dao ovaj novi zakon na ocjenu ustavnosti?!?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 09.08.2017., 11:45   #176
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
zapravo, neznalice bi bili oni koji misle da prazna nekretnina ne košta ništa vlasnika...frendica mi je nakon smrti mame (jer ne živi ovdje) uredno otišla i odjavila sve što se odjaviti moglo (odvoz smeca, iako ga nema, nemreš odjaviti) i, opet za razne naknade mjesecno mora izdvojiti cca 700 kn.
dal joj je stav " nije mi sila prodati" o.k., osobno mislim da je, jer ipak se radi o njenoj djedovini u koju se jednog dana želi vratiti...a, i dati kucu u najam, probala je... pa na kraju osim neplacene stanarine, uništenog parketa, zidova i namještaja još je morala platiti i režije koje su podstanari napravili prije nego li su zdimili preko noci...i, da ...raspitivala se da ih tuži, pa joj je odvjetnik rekao da su joj šanse za naplatu štete ravne nuli.

tako da price politicara o stavljanju praznih nekretnina u funkciju u ovoj državi baš nisu nešto pametno niti za poželjeti.
+ brojne nekretnine se ni ne mogu staviti u takvu funkciju iznajmljivanjem.

da funkcija. ova država nije osigurala da ruralna područja dalje od zagrebačke županije funkcioniraju, da ima posla, da funkcionira javni prijevoz, da se ljudi tamo žele preseliti ili uopće ostati, ali evo...trebali bi to prodati ili iznajmiti. kome?!

i osim toga, tko će brinuti u tim nekretninama kad ih država popali? što će s njima biti? država će ih staviti u funkciju? malo sutra, država se već iskazala na tom području.

taman da je ovo najbolja ideja na svijetu, ne treba zaboraviti tko je provodi. ako u ovoj državi još postoji osoba koja vjeruje mariću, plenkoviću ili ne vidi koliko je ta cijela koalicija nestabilna i samo gledaju kako da jedni druge zajebu, a ne da učine išta iole korisno ili pametno...to je zastrašujuće.
isadora w. is offline  
Old 09.08.2017., 12:25   #177
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Dakle imamo slijedece objasnjenje Ustavnog suda iz 2007:
"Navedeni porezi u suprotnosti su ustavnim načelima pravednosti i jednakosti poreznog sustava jer njih ne plaćaju svi vlasnici nekretnina, već samo oni koji ih ne koriste”, kaže se u obrazloženju odluke. 
http://www.poslovni.hr/hrvatska/usta...kretnine-34710

A ovdje opet imamo situaciju po kojoj se ne postuje nacelo pravednosti jer porez opet ne bi placali svi vlasnici nekretnina, jer bi poljoprivredne nekretnine bile oslobodjene placanja.

Zasto jos nitko nije dao ovaj novi zakon na ocjenu ustavnosti?!?
Oslobadjanje placanja neke vrste nekretnine nije neustavno.

Po meni ustavno sporan moze biti koeficjent umnozka namjene koji je u rasponu dva do cak sedam, ovisno o odluci lokalnih vlasti.
Jer tako visoki koeficjent umnozka nema veza sa ekonomskom moci poreznog obveznika nego se radi klasicnom kaznjavanju gradjana koji neku legalno stecenu nekretninu koriste povremeno. I to sa retroaktivnim ucinkom (prilikom stijecanja nije znao za drakonski porezni koeficjent namjene).

Stalno treba ponavljati, jer su iz nepoznatih razloga svi mediji zakazali, a vlast je presucivala:

Koeficjent umnozka namjene dva do sedam ce se koristiti za 1.000.000 od 2.250.000 stambenih nekretnina, dakle za sve koje nisu trajno naseljene.
Jer u Hrvatskoj u svojoj nekretnini zivi oko 1.250.000 kucanstava (150.000 manje nego na popisu 2011g koji je obuhvatio i dio kucanstva koja su vec tada bili privremeno u inozemstvu kao i podstanare).

Dvorci sa heliodromima ce imati koeficjent umnozka od 1,2 (uvecanje poreza od 20%), a milijun nekretnina, sto je gotovo polovica stambenog fonda, ce imati umnozak poreza od 2 do 7 (uvecanje poreza od 100% do 600%).


Tocno takav umnozak kojeg mnogi nece moci platiti, nego ce masovno morati prisilno prodavati...
Sto je glavna novina, odrednica ovakvog zakona sto mediji nikada nisu objavili.
Nevjerojatno!

__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.

Zadnje uređivanje klapalo : 09.08.2017. at 12:39.
klapalo is online now  
Old 09.08.2017., 12:31   #178
Evo čitam razne novine i portale i većina slavi da su pobijedili Vladu i da neće biti novog harača i pljačke naroda.

Međutim nevjerojatno je upravo to što ljudi od drveta ne vide šumu tj Plenković nije odustao od poreza nego ga je samo ODGODIO pa će ga nabrzinu uvest u prigodnom trenutku, naravno u sjeni neke nove umjetno stvorene "domoljubne afere" sa Slovencima, Bosancima, Srbima, Mađarima... gdje priglupi narod od svog silnog domoljublja neće ni primjetiti njihovo novcoljublje niti što ga je snašlo.

Udruga Lipa: "Plenković i dalje želi povećati poreze"

Plenković je zaista genijalac ali genijalac u negativnom smislu vrlo sposoban da Hrvate prevede žedne preko vode u cilju svojih, HDZ-ovih i EU interesa.

Genijalni vođa je vidio da se digla galama, da se građani pripremaju na najgore i da će se pokušati sa referendumom pa je odma izašao u javnost sa svojom "odgodom" i tako je u glavama ljudi manjeg IQ stvorio dojam "ahh spašeni smo, sad možemo biti mirni jer nema više straha ni brige".

Štoviše čak je i ovu izrazito negativnu stvar preinačio u svoju korist jer je u nekim tupastim narodnim glavama prohujala misao "ma ova Vlada i premijer nisu loši, neće oni dozvolit da se Hrvate gazi".

Koliko će se građana oskudne pameti upecat na ove spinove pokazat će vrijeme ali trebalo bi i dalje PO SVAKU CIJENU inzistirat na referendumu isto kao da pozez zaista štiže poslije Nove godine jer ovako će biti odgoda od samo par mjeseci a tada će biti kasno za bilo kakvu reakciju!!!

Uglavnom poslije ove "odgode" poreza realno je očekivati podizanje rejtinga HDZ-a najmanje za 3-4%.
__________________
Ovaj narod ima vlast kakvu i zaslužuje, što narodu gore "domoljubi" sve popularniji

Zadnje uređivanje Matst : 09.08.2017. at 12:53.
Matst is offline  
Old 09.08.2017., 12:32   #179
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
+ brojne nekretnine se ni ne mogu staviti u takvu funkciju iznajmljivanjem.

da funkcija. ova država nije osigurala da ruralna područja dalje od zagrebačke županije funkcioniraju, da ima posla, da funkcionira javni prijevoz, da se ljudi tamo žele preseliti ili uopće ostati, ali evo...trebali bi to prodati ili iznajmiti. kome?!

i osim toga, tko će brinuti u tim nekretninama kad ih država popali? što će s njima biti? država će ih staviti u funkciju? malo sutra, država se već iskazala na tom području.

taman da je ovo najbolja ideja na svijetu, ne treba zaboraviti tko je provodi. ako u ovoj državi još postoji osoba koja vjeruje mariću, plenkoviću ili ne vidi koliko je ta cijela koalicija nestabilna i samo gledaju kako da jedni druge zajebu, a ne da učine išta iole korisno ili pametno...to je zastrašujuće.
Gadna nas vrijemena cekaju, ovi i svi ostali politicari ne misle nista mijenjati.
Sad su na redu nekretnine i turizam tu triba cijedit.

Opasna nas vrijemena cekaju, ovo vise nema veze s vezom.

Prodaju nas za judine skude, raseljavaju i unistavaju drzavu, svijesno za svoju sitnu naknadu.

Oni uvijek mogu zdimit vani popust Todorica jer imaju s cim.

Ali daleko daleko najodvratniji mi je sirotinjski jal nap. na bazen


Prode li porez na nekretnine cijene nekretnina koje valjaju, per gradova ce narasti astronomski. A ta jalna sirotinja nece u Dugopolje, Nasice, Knin itd...
svi hoce u ST, ZG , PU, ZD.

Njima ce podstanarstvo narasti na 1000-1200 E.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 09.08.2017., 12:32   #180
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
novac bi trebao ici kroz proracun prvo..

da tako nekako..placao bi dodatno samo jer ga imas..jbg luksuz se dodatno placa..tako drzava gleda
Nema poreza na luksuz.
Uostalom, kad napravim bazen platim 25%, a umjesto zahvalnice na osobnoj potrošnji dobijem još poreza.
To nema smisla.
Nema nikakvog razloga da se vlasništvo nad bazenom oporezuje.
Kexx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.