Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 14:12   #2161
Koliko ste plaćali biljege kod matičara kada ste išli podizati slobodni list? Meni je matičarka prvo rekla 140 kn biljega, onda se prepravila pa rekla da su pojeftinili i da je sada 20 kn biljega, a 70 kn da ćemo dobiti uplatnicu i da to moramo uplatiti
Old 05.07.2017., 17:21   #2162
Quote:
tin_a kaže: Pogledaj post
Koliko ste plaćali biljege kod matičara kada ste išli podizati slobodni list? Meni je matičarka prvo rekla 140 kn biljega, onda se prepravila pa rekla da su pojeftinili i da je sada 20 kn biljega, a 70 kn da ćemo dobiti uplatnicu i da to moramo uplatiti
Mi smo se išli jučer prijaviti, rekla nam je 70 kn biljega i 140kn na uplatnicu koju dobijemo od njih.
tedu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:23   #2163
mi smo danas išli u matični (karlovac) i tražili smo potvrdu za sklapanje vjerskog braka (to je zeleni list). a slobodni krsni list dobiješ kod svećenika. platili smo u matičnom samo 20kn biljega i 70 kn smo morali uplatiti kao taksu. i onda ti izda taj zeleni list. drugo ništa.
Moonie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:32   #2164
Quote:
Moonie kaže: Pogledaj post
mi smo danas išli u matični (karlovac) i tražili smo potvrdu za sklapanje vjerskog braka (to je zeleni list). a slobodni krsni list dobiješ kod svećenika. platili smo u matičnom samo 20kn biljega i 70 kn smo morali uplatiti kao taksu. i onda ti izda taj zeleni list. drugo ništa.
Hvala Onda je to to, vjerojatno mi je žena u matičnom uredu (dugo selo) krivo rekla, ali u principu to je taj onda zeleni list. Vidjet ću svakako u ponedjeljak
Koliko traje to kod matičara? Nama je rekla da dođemo do 14 sati, jer rade do 15:30 pa da se stigne napraviti zapisnik nekakav
Old 11.07.2017., 10:30   #2165
Kod matičara bilo brzo gotovo, čas posla, dali joj osobne, pitala samo što smo po narodnosti i koje nam je zanimanje, ime, prezime i adresu kumova, koje ću prezime uzeti, dobili uplatnicu na 70,00 kn, to otišli odmah uplatiti i vratili se i dali joj odrezak uplatnice i 20,00 kn biljega. Samo da vas sve upozorim, obavezno čitajte tamo papir koji dobijete, tu potvrdu o slobodnom stanju, jer sam ja tek nakon sat vremena shvatila da mi je kao državljanstvo napisala bosansko-hercegovačko (vjerojatno joj ostalo u špranci od djevojke prije, a meni treba pisati hrvatsko) pa danas to idem kod nje da popravi, nema smisla da mi u vjenčanom listu piše bosansko-hercegovačko, a na domovnici hrvatsko, eto, tako obavezno čitati sve dok ste još kod matičara. Ja doduše jesam preletjela naša imena, datum rođenja, ime i adresu kumova, ali bolje sve lijepo polako pročitati, da ne bi bilo
Old 10.08.2017., 13:57   #2166
Evo današnjih informacija za Varaždin.
Potrebne su samo osobne mladenaca, kopije osobnih iskaznica kumova i 90kn u biljezima.
GloriaPearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:10   #2167
Molim info, da li u onih 45 dana prijave vjenčanja kod matičara ulaze vikendi i blagdani, kako oni to računaju .... Važna mi je ova informacija jer MM radi u Njemačkoj i onda bi trebao doći na par dana u Zagreb da prijavimo vjenčanje, pa onda na par dana kada bi se ženili...
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.