Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 15:18   #21
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da tako bi trebalo biti.


Nikako.
Zašto onda radije ne ideš na one 3 godine bez poreza ili ako se misliš time ozbiljnije baviti onda na firmu.
Pronašao sam informaciju. Ako nema dokumentacije onda se računa procjena vrijednosti nekretnine.

Na 3 godine ne bi išao zbog zarobljenog kapitala u te 3 godine (a i mislim da postoje neki uvjeti unutar 3 godine koji moraju biti zadovoljeni da bi se oslobodio plaćanja poreza na dohodak).

Sve u svemu preliminarne informacije sam prikupio, sad valja to službenije provjeriti pa krenuti. Hvala

Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
mislim da ti je najbolje naći knjigovođu i pitati što i kako. Ovo je smiješno da ulažeš nekoliko stotina tisuća eura, a žicaš besplatni savjet na forumu.
Ako si inače takav, molim te mi javi gdje ćeš graditi da slučajno ne budem zainteresiran.
Hvala na savjetu i bez brige, ako ćete kupovati negdje nekad apartman, samo recite da ste s foruma i upozorim odmah. Ionako ne volim imati posla s filozofima.
mariobo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:42   #22
Pozdrav, u Jadriji kod Šibenika na placu 450m2 bi gradili u 1 fazi (slično kao npr. http://www.dizajnetc.com/kuce/projekt-kuce-odmor/) :
- prizemlje 120m2
- 1 kat 120m2
- krovna terasa sa malim spremištem & kuhinjom (poradi pogleda na more, objedovanja i sunčanja)

Sranje je što je max. visina građevine 7.5m i što nemam lovice dosta za 2. fazu sa 3 etaže tj. mogu graditi sada u 1 fazi :
- podrum (Po)
- prizemlje (P)
- 1 kat (1K)
- potkrovlje (Pk)
ili
- suteren (S)
- prizemlje (P)
- 1 kat (1K)
- krov

Zanima me kako bih mogao dignuti 2 etaže total sa krovnom terasom gore umjesto krova (sunčanje, spremište, kuhinja, objedovanje) u 1. fazi s opisom gore...a onda u 2. fazi za 5-6g umjesto ravne krovne terase sagraditi extra etažu sa novim stanom sa svim valjanim dozvolama....a da sve stane u tih 7.5m? S tim da je onda problem što stambena zgrada tipa A sukladno odredbama trenutnog plana može imati najviše 2 stana samo ???!!!

Što i kako napraviti u fazi 1 i 2 s obzirom na ograničenja gore? Hvala puno...
maslac3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.