Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 16:10   #4761
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ljudi gdje ima za kupit one velike školjke od tjestenine tzv Conchiglione. Nabasao jedared u Kauflandu? Sad niti tamo, niti u konzumu nemrem najti.
Plodine imaju ove. Meni ne valjaju. Gnjecave. Konzum je imao izvrsne lumaconie od firme Del Verde ali njih nisam vidio već nekoliko mjeseci.

Pellaprat is offline  
Old 08.08.2017., 18:14   #4762
poprilično blesavo pitanje, ali: mogu li grilati obični camembert na grill tavi, ili je no-go?
dolazi mi neko društvo, i rado bih ostatku jestivog asortimana pridružila pečeni camembert. no, pećnica će biti zauzeta drugim stvarima, a ne želim stres tempiranja i zezanja. kako povremeno grillam onaj grilling camembert na tavi, koji mi se ne čini bitno drugačijim od regularnog (ali imajte na umu da sam ja u zemlji u kojoj je sir generalno užasan), palo mi je na pamet da bih mogla naprosto i ovaj samo zgrillati na tavi, da se malo ugrije i dobije onaj lagani šmek; ne bi to baš bilo 'to', ali bolje nego ništa. je li to silno glupa ideja, da odustanem i prije nego sam počela?
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 08.08.2017., 23:26   #4763
Ja sam sebi grillao na tavi i odlično je bilo
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 10.08.2017., 12:23   #4764
Vec mi se nekoliko puta desilo da kupim slatko vrhnje (Vindija i jednom neko iz Kauflanda) i da bude nenormalno gusto.
Toliko gusto da se ne da tociti iz tetrapaka.

Meni to stvara problem jer ga koristim za natocitiu kavu, ne tucem ga u slag, pa ga je tesko dozirati ovako.
Okusom je nepromjenjeno, ali tekstura kao da je napola istuceno.

Zasto se to desava i kako izbjeci? Koje slatko vrhnje preporucujete?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 10.08.2017., 13:50   #4765
da li ga promućkaš prije? jer se na vrhu obično masnoća odvoji, a i ova tvornička često sadrže i zgušnjivač.
kupi lidlovo. ak niš drugo barem je jeftinije.
gargamišamel is offline  
Old 10.08.2017., 19:11   #4766
kad kupim puretinu kod mesara, ima one male nakupine krvi, sukvice, da li se to sve mora izrezuckati, ili se može speči i pojesti. dal je to opasno za jelo?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 10.08.2017., 20:24   #4767
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
da li ga promućkaš prije? jer se na vrhu obično masnoća odvoji, a i ova tvornička često sadrže i zgušnjivač.
kupi lidlovo. ak niš drugo barem je jeftinije.
Muckam, ali nis nije odvojeno, ko da sam zmlatila slag.
Sad je u zdjelici i grabim ga zlicom.

Kupujem i Lidlovo, ali mi nije usput, pa mi ponestane.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 11.08.2017., 19:03   #4768
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Muckam, ali nis nije odvojeno, ko da sam zmlatila slag.

Sad je u zdjelici i grabim ga zlicom.



Kupujem i Lidlovo, ali mi nije usput, pa mi ponestane.


Isto se i meni desilo sa Vindijinim. Dvaput. Vise ga ne kupujuem.
Zlatica Blatica is offline  
Old 11.08.2017., 19:38   #4769
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Vec mi se nekoliko puta desilo da kupim slatko vrhnje (Vindija ...)...
Da li je to Vindijino vrhnje za šlag ? Ono sadrži 36% m.m. i normalno je da u hladnjaku postane gusto. Od svih naših slatkih vrhnja daje najbolji šlag ali za kavu nije. Vrhnje za kavu bi trebalo sadržavati 10% m.m. Vindija ga više ne proizvodi, a Dukat i Meggle ima 10% m.m. i uvijek je tekuće. Supruga i ja to ne koristimo ali uvijek imamo nekoliko doza za njene njene frendice koje još cmizdre za Vindijinim vrhnjem za kavu. Ono koje je bilo u prekrasnoj ružičastoj ambalaži.
Pellaprat is offline  
Old 11.08.2017., 19:43   #4770
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
kad kupim puretinu kod mesara, ima one male nakupine krvi, sukvice, da li se to sve mora izrezuckati, ili se može speči i pojesti. dal je to opasno za jelo?
Ako misliš na tamnu "piknjicu" zgrušane krvi u mesu veličine zrna riže to je bezopasno. To je nastalo pri klanju od nekog slabijeg udarca.
Pellaprat is offline  
Old 11.08.2017., 20:30   #4771
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da li je to Vindijino vrhnje za šlag ? Ono sadrži 36% m.m. i normalno je da u hladnjaku postane gusto. Od svih naših slatkih vrhnja daje najbolji šlag ali za kavu nije. Vrhnje za kavu bi trebalo sadržavati 10% m.m. Vindija ga više ne proizvodi, a Dukat i Meggle ima 10% m.m. i uvijek je tekuće. Supruga i ja to ne koristimo ali uvijek imamo nekoliko doza za njene njene frendice koje još cmizdre za Vindijinim vrhnjem za kavu. Ono koje je bilo u prekrasnoj ružičastoj ambalaži.


Ali ovo je bas jako gusto i nije dobro ni za slag
Zlatica Blatica is offline  
Old 11.08.2017., 20:34   #4772
Zbog čega nije dobro?
Meni često bude konzistencije kreme još dok je u tetrapaku. Ne vidim problem s time što se izrade kolača tiče. Zapravo ga kupujem najčešće jer mi se pokazalo kao najpouzdanije.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 11.08.2017., 21:23   #4773
Pa i meni je prije vindija bila najpouzdanija, ali bas je gusto gusto bilo i volumen se prakticki ne poveca nakon vrlo kratkog miksanja, a izgledom podsjeca na pretucen slag.
Zlatica Blatica is offline  
Old 11.08.2017., 21:40   #4774
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Zbog čega nije dobro?
Meni često bude konzistencije kreme još dok je u tetrapaku. Ne vidim problem s time što se izrade kolača tiče. Zapravo ga kupujem najčešće jer mi se pokazalo kao najpouzdanije.
@Pringles, totalno offtopic - zašto je tebi nick crvenim slovima?


on topic: obožavam žlicu slatkog vrhnja stavit u čokolino
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.08.2017., 23:00   #4775
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Pa i meni je prije vindija bila najpouzdanija, ali bas je gusto gusto bilo i volumen se prakticki ne poveca nakon vrlo kratkog miksanja, a izgledom podsjeca na pretucen slag.
Hm, nije mi se ovo još dogodilo, ali nije ni da ga koristim na tjednoj bazi. Prije na dvomjesečnoj u prosjeku. Nisu valjda i oni otišli na kvasinu u međuvremenu.
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
@Pringles, totalno offtopic - zašto je tebi nick crvenim slovima?
Nikovi koji su crni, crveni ili ljubičasti su članovi administracije foruma. Crveni su supermoderatori. Vidi ovdje popis.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 11.08.2017., 23:38   #4776
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Nikovi koji su crni, crveni ili ljubičasti su članovi administracije foruma. Crveni su supermoderatori. Vidi ovdje popis.
thnx
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 12.08.2017., 08:58   #4777
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
kad kupim puretinu kod mesara, ima one male nakupine krvi, sukvice, da li se to sve mora izrezuckati, ili se može speči i pojesti. dal je to opasno za jelo?
sve se jede
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 12.08.2017., 12:32   #4778
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da li je to Vindijino vrhnje za šlag ? Ono sadrži 36% m.m. i normalno je da u hladnjaku postane gusto. Od svih naših slatkih vrhnja daje najbolji šlag ali za kavu nije. Vrhnje za kavu bi trebalo sadržavati 10% m.m. Vindija ga više ne proizvodi, a Dukat i Meggle ima 10% m.m. i uvijek je tekuće. Supruga i ja to ne koristimo ali uvijek imamo nekoliko doza za njene njene frendice koje još cmizdre za Vindijinim vrhnjem za kavu. Ono koje je bilo u prekrasnoj ružičastoj ambalaži.
Meni vrhnja za kavu od 10% nisu dovoljno fina za kavu.
Premlijekasta su mi okusom.

Tek mi pravo vrhnje za slag, kakvo je to vindijino, daje fini puni okus u kavi.:dekadentna:

Ovo da je normalno da postane ovako gusto u hladnjaku, mi se cini nenormalno.
Nije mi se to desavalo do zadnjih par kupovina. Bilo bi vrhnje gusto, ali se dalo tociti, ovo je tvrdo, ne moze se ni tociti ni promuckati, skoro bi ga covjek mogao nozem na snite narezati.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 12.08.2017., 14:53   #4779
Gdje kupujete meso?

Obično uzmem u Veronika dućanima, sad sam uzela u Medven mesnici
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Old 12.08.2017., 14:55   #4780
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Vec mi se nekoliko puta desilo da kupim slatko vrhnje (Vindija i jednom neko iz Kauflanda) i da bude nenormalno gusto.
Toliko gusto da se ne da tociti iz tetrapaka.

Meni to stvara problem jer ga koristim za natocitiu kavu, ne tucem ga u slag, pa ga je tesko dozirati ovako.
Okusom je nepromjenjeno, ali tekstura kao da je napola istuceno.

Zasto se to desava i kako izbjeci? Koje slatko vrhnje preporucujete?
U Lidlu ima mlijeko baš za kavu, mislim da je Pilos proizvođač
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.