Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 15:32   #4961
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti ide, znam da je u Zg ogromna konkurencija.
NN ne potiči iznajmljivanje na crno.
JustSpicy is offline  
Old 12.08.2017., 15:51   #4962
Bolje da decko ostane u Zg i opstane kako tako, nego da zbog oskudice emigrira.
Previse ljudi odlazi .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 12.08.2017., 16:11   #4963
Razumijem ja tebe, ali jednostavno nije u redu prema onima koji posjeduju kategorizacije i plaćaju svoj danak državi. Opal ima sobe u Zg te iznajmljuje naravno po većoj cijeni, a Frish i njemu slični samo ruše cijene i "kradu" goste legalnima.

Znam da je besparica i koma stanje u državi, ali bolje da renta dugoročno tu sobicu nego da riskira kazne i ruši cijene legalnim iznajmljivačima.
JustSpicy is offline  
Old 12.08.2017., 16:22   #4964
Trebalo bi da se može iznajmiti bilo što jer gosti traže različite smještaje.
Ako gost želi upravo kod ovoga nema se tu što država pačati sa stavom ne može.
Dakloe, ukinuti kategorizaciju, samo da se svaki iznajmljivač evidentira i ništa više od toga.
Kexx is offline  
Old 12.08.2017., 16:49   #4965
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
a Frish i njemu slični samo ruše cijene i "kradu" goste legalnima.
ma gle, meni čak ni ne ruši cijenu jer po toj cijeni može konkurirati jedino hostelima koji tako i tako najčešće nisu puni

ali s druge strane i da, zbog takvih sam otišla s aira jer zbog takvih air preporučuje cijenu na koju ja ne želim pristati

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako gost želi upravo kod ovoga nema se tu što država pačati sa stavom ne može.
.
manemoj... to isto kao da ja kažem da hoću baš kod tebe doma u tvoj krevet i nema se tvoja žena što pačati da ne može ... iliti ako svatko može biti iznajmljivač onda i svaki gost ima pravo birati u koji će krevet od bilo kojeg iznajmljivača ... i ne pačaj se u moje pravo

iskreno, teško mi je uopće zamisliti kako to izgleda kada se pušta stranca u svoj privatni prostor; jel se miču osobne stvari ili se ostavljaju na korištenje

meni osobno totalno nezamisliva situacija, ali kod mene ni moja djeca nemaju pristup mojoj kupaoni tako da je možda ipak dio problema i u meni
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 12.08.2017., 16:58   #4966
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ma gle, meni čak ni ne ruši cijenu jer po toj cijeni može konkurirati jedino hostelima koji tako i tako najčešće nisu puni

ali s druge strane i da, zbog takvih sam otišla s aira jer zbog takvih air preporučuje cijenu na koju ja ne želim pristati



manemoj... to isto kao da ja kažem da hoću baš kod tebe doma u tvoj krevet i nema se tvoja žena što pačati da ne može ... iliti ako svatko može biti iznajmljivač onda i svaki gost ima pravo birati u koji će krevet od bilo kojeg iznajmljivača ... i ne pačaj se u moje pravo

iskreno, teško mi je uopće zamisliti kako to izgleda kada se pušta stranca u svoj privatni prostor; jel se miču osobne stvari ili se ostavljaju na korištenje

meni osobno totalno nezamisliva situacija, ali kod mene ni moja djeca nemaju pristup mojoj kupaoni tako da je možda ipak dio problema i u meni
Ne znam u čemu je problem, neki stranci tako žele i ako žele zašto bi im država to onemogućavala svojom birokracijom.

Nema razloga da ne bude svatko iznajmljivač.
Ako je to goli madrac na ravnom krovu neka bude i to dok god ima ljudi koji su to spremni platiti.
Kexx is offline  
Old 12.08.2017., 16:59   #4967
Meni smeta kod iznajmljivača na crno što su se sa mojim parama financirale stvari u kojima njihovi gosti uživaju. S obzirom da ne plaćaju boravišnu niti članarinu TZ onda nije pridonio niti jednoj manifestaciji, tiskanju brošura, prospekta, mapa...itd. Jbg. Nije u redu.
JustSpicy is offline  
Old 12.08.2017., 17:05   #4968
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Meni smeta kod iznajmljivača na crno što su se sa mojim parama financirale stvari u kojima njihovi gosti uživaju. S obzirom da ne plaćaju boravišnu niti članarinu TZ onda nije pridonio niti jednoj manifestaciji, tiskanju brošura, prospekta, mapa...itd. Jbg. Nije u redu.
Ali njihovi gosti pridonose hrvatsko jekonomiji svojom potrošnjom od čega i ti imaš koristi. Nije sve tako crno.

BTW, ne znam zašto bi itko rentao na crno osim ako mu država silnim reguliranjem ne dozvoljava da kategorizira smještaj za kojim ima potražnje.
Kexx is offline  
Old 12.08.2017., 17:16   #4969
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne znam u čemu je problem, neki stranci tako žele i ako žele zašto bi im država to onemogućavala svojom birokracijom.
ako hoćeš baš kod nekog biti u dnevnom boravku onda možeš koristiti couchsurfing i slobodno mu ostaviš 10e za vodu i struju

Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Meni smeta kod iznajmljivača na crno što su se sa mojim parama financirale stvari u kojima njihovi gosti uživaju. S obzirom da ne plaćaju boravišnu niti članarinu TZ onda nije pridonio niti jednoj manifestaciji, tiskanju brošura, prospekta, mapa...itd. Jbg. Nije u redu.
i nije, ali ja baš danas gledala što trebam naručiti od promidžbenog materijala i uspoređujući stare liste za narudžbu skužih da nekih stvari koje su se prije 4 godine djelile turistima više nema.. znači, dok je bilo nekoliko puta manje kreveta u privatnom smještaju izbor promidžbenog materijala je bio veći nego danas
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 12.08.2017., 17:21   #4970
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ako hoćeš baš kod nekog biti u dnevnom boravku onda možeš koristiti couchsurfing i slobodno mu ostaviš 10e za vodu i struju



i nije, ali ja baš danas gledala što trebam naručiti od promidžbenog materijala i uspoređujući stare liste za narudžbu skužih da nekih stvari koje su se prije 4 godine djelile turistima više nema.. znači, dok je bilo nekoliko puta manje kreveta u privatnom smještaju izbor promidžbenog materijala je bio veći nego danas
Prije 50 godina su naši stari iznajmljivali dio svoga prostora, nije uvijek bilo apartmana, oni su nastali upravo iz potrebe proširenja kapaciteta. Apartmani nisu bili prvo, prvo je bilo dijeljenje.
Uglavnom, nisam za restrikcije nego za slobodno tržište, ako turist želi tako, a iznajmljivač mu to želi ponuditi nema se tu što država miješati svojim pravilnicima i kategorizacijama.
Danas restrikcije njima, sutra će biti nama, što manje regulative to bolje.
Kexx is offline  
Old 12.08.2017., 17:56   #4971
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ali njihovi gosti pridonose hrvatsko ekonomiji svojom potrošnjom od čega i ti imaš koristi. Nije sve tako crno..
Ali moj gost pridonosi potrošnji i onda još ja od njegove potrošnje pridonosim proračunu. Dok ovi na crno na neki način žive na grbači nas legalnih. Btw ti gosti u jeftinim app niti nisu baš neki potrošači.

Sorry, ali baš nikako nema opravdanja za ove koji rade na crno i koriste sve beneficije, a da baš nikako ne pridonose proračunu. Ako nemaš mogućnosti za se bavit iznajmljivanjem, rentaj dugoročno jer rad na crno nije rješenje.
JustSpicy is offline  
Old 12.08.2017., 18:20   #4972
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
iskreno, teško mi je uopće zamisliti kako to izgleda kada se pušta stranca u svoj privatni prostor; jel se miču osobne stvari ili se ostavljaju na korištenje

meni osobno totalno nezamisliva situacija, ali kod mene ni moja djeca nemaju pristup mojoj kupaoni tako da je možda ipak dio problema i u meni
Ovo je najnormalnija stvar u mnogim gradovima, u biti ponegdje je i većina smještaja takva. Ja sam znala odsjedati na takvim mjestima u jako skupim gradovima, gdje su i te dijeljene sobe po 50 eura na noć. Airbnb je pun tog tipa smještaja. Soba je tvoja, kupaona i kuhinja se dijeli sa gazdom. Ništa posebno nezamislivo.

Ustalom nekada je takav način cimerovanja bio norma za studente koji su dolazili na studij u grad. Dijeliš stan sa nekom babom, najčešće udovicom, koja ti iznajmljuje sobu. Generacija mojih staraca je većinom tako živjela u Zagrebu i Rijeci na studiju.

I slažem se sa Kexxom da bi takve stvari trebale biti legalne. U većini zemalja jesu, samo što imaš ograničenje na broj noćenja. Recimo 120 noćenja godišnje u Parizu.
lyrabelacqua is offline  
Old 12.08.2017., 18:23   #4973
Desio mi se overbooking, na svu sreću odmah sam našla zamjenski smještaj kod prvog susjeda, apartman ništa lošiji od moga (čak dapače sve novo!) trebalo bi biti sve ok..

Ali, imam jednu dilemu, trebam li gostima reći prije nego dođu ili ih prilikom dolaska samo otpeljem direkt kod susjeda ?

Ako spomenem unaprijed, sigurno će se uzrujat, nemam pojma možda polude i krenu tražit silne popuste i akontaciju nazad.Ne znam kakva su im dosadašnja iskustva sa hrv.iznajmljivačima pa da me proglase prevarantom

Ako ne kažem ništa prije dolaska, nego kada im pokažem susjedov apartman, jer tada će već vidjeti da je ok, da smo doslovno kuća do kuće dakle nisu zakinuti za lokaciju niti za išta drugo, pa će možda biti lakše nastaviti normalnu komunikaciju..

Šta napraviti?
bušić is offline  
Old 12.08.2017., 18:51   #4974
Ja ne bih nista rekao. Dok dodju, slozio bih im pricu da su vrlo sretni jer su dobili besplatni upgrade...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 12.08.2017., 19:37   #4975
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Ovo je najnormalnija stvar u mnogim gradovima, u biti ponegdje je i većina smještaja takva.
nisam ja rekla da ne vjerujem da to postoji i nisam rekla da ne bi i sama mogla boraviti u takvom smještaju (jer jesam i kod nas i vani) nego sam rekla da mi je nezamislivo takvo što u mom domu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 12.08.2017., 22:03   #4976
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Ali moj gost pridonosi potrošnji i onda još ja od njegove potrošnje pridonosim proračunu. Dok ovi na crno na neki način žive na grbači nas legalnih. Btw ti gosti u jeftinim app niti nisu baš neki potrošači.

Sorry, ali baš nikako nema opravdanja za ove koji rade na crno i koriste sve beneficije, a da baš nikako ne pridonose proračunu. Ako nemaš mogućnosti za se bavit iznajmljivanjem, rentaj dugoročno jer rad na crno nije rješenje.
Svaki gost pridnosi potrošnji, pa makar da je samo ostavio 10EUR za najšugaviji smještaj.
Država ne smije birokracijom kočiti rentanje. Hoćeš spavati na drvetu, evo, hoćeš s vlasnikom dijeliti boravak, evo, hoćeš dijeljeni WC na drugom kraju hodnika, evo.
Ako jedan hoće iznajmit, drugi unajmiti, država to nema što kočiti.
Kexx is offline  
Old 12.08.2017., 22:46   #4977
Jeste li primjetili da poruke gostiju preko b.coma kasne? Već mi se događa s istim gostima dva puta da ne odgovaram u nekom razumnom roku. I sad im pišem (b.comu) i dobijem poruku nakon slanja da obično odgovaraju u roku od 6 dana?? Prije su se hvalili s odgovorom u roku od 24 h

Prije sam dobivala te poruke i na sms, sad više ne nalazim gdje to podešavam? Imate ideju?
jagoda1711 is offline  
Old 12.08.2017., 23:21   #4978
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Država ne smije birokracijom kočiti rentanje. Hoćeš spavati na drvetu, evo, hoćeš s vlasnikom dijeliti boravak, evo, hoćeš dijeljeni WC na drugom kraju hodnika, evo.
Ako jedan hoće iznajmit, drugi unajmiti, država to nema što kočiti.
Kužim ja tebe, i slažem se što se tiče birokracije, ali to opet nije opravdanje da se pojedinci prave prgavi jer dosta njih ima uvjete za kategorizirat. Mene žulja da plaćam na neki način i za njih....

Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da poruke gostiju preko b.coma kasne? Već mi se događa s istim gostima dva puta da ne odgovaram u nekom razumnom roku. I sad im pišem (b.comu) i dobijem poruku nakon slanja da obično odgovaraju u roku od 6 dana?? Prije su se hvalili s odgovorom u roku od 24 h

Prije sam dobivala te poruke i na sms, sad više ne nalazim gdje to podešavam? Imate ideju?
Primjetila sam da mailovi šta se tiče obavijesti u vezi rezervacije kasne po 10-15 minuta, a zadnje sta sam kontaktirala Booking čekala sam odgovor 10 dana i to su još oni nešto srali kvake da sam im morala na vrijeme javit upgrade da onemoguće puštanje recenzije da sada ne mogu nista napravit. A na dan upgrade-a sam ih zvala par puta i nemoguće ih dobit, pošaljem mail odg nakon 10 dana i onda se oni prave pametni da nismo javili na vrijeme.
JustSpicy is offline  
Old 12.08.2017., 23:50   #4979
Meni zasad b com ne kasni, ali neke recenzije nije objavio (javili nam gosti da su nam htjeli dati 10 i poslali nam printscreen s tom ocjenom i printscrreen di je vidljivo kako b com javlja da zbog tehnickih razloga ne mogu objaviti tu ocjenu (je, a kad je losa ocjena, onda nema tehnickih problema??). A air kasni sa objavljivanjem napisanih recenzija i sa dojavom rezervacija? Jos jucer smo i ja i gost uzajamno napisali recenzije i jos nije javno objavljeno. Danas isti slucaj s drugim gostom, jos jutros smo si napisali uzajamno, jos nije objavljeno..

Prevelike su baze air i b com, to ce sve vise pucati, morat ce puno uloziti u tehnicka pojacanja i u vise zaposljavanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 13.08.2017., 07:02   #4980
Zašto u Hvaru (grad apartman ispod 90€ za dvoje nije moguće pronaći),a u Korčuli se može i za 55 pronaći isti smještaj.Zašto postoji mit da je hvar ekskluzivan poput Dubrovnika,a zapravo nije toliko kao Korčula.Greška je u iznajmljivačima iz grada Korčule što postavljaju niske cijene i zato gube ogromne novce.
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.