Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 06:16   #3201
Po meni su tu ipak godine u pitanju, cilj je za to naci ipak posebno povjerljivu osobu i zasto bi taku trazili opet za 10-15 godina.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 13.08.2017., 08:16   #3202
Da,i ja mu govorim da su starosne godine u pitanju ali me on ubjedjuje da se bas na tim pozicijama traži iskustvo koje on ima.Radio je i na takvim pozicijama a i u gastronomiji.A završio je vanredno ekonomiju u Njemačkoj
micika1 is offline  
Old 13.08.2017., 11:55   #3203
Quote:
micika1 kaže: Pogledaj post
Da,i ja mu govorim da su starosne godine u pitanju ali me on ubjedjuje da se bas na tim pozicijama traži iskustvo koje on ima.Radio je i na takvim pozicijama a i u gastronomiji.A završio je vanredno ekonomiju u Njemačkoj
Pa za osobnog asistenta je potrebno da je poprilično mlađi od šefa, barem ja to tako vidim. Naravno je iskustvo važno ali on ga ima izgleda svugdje nešto ali nigdje prepuno. Jer svašta je radio, a to u Njemačkoj nije toliko normalno kao u Hrvatskoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 13.08.2017., 13:28   #3204
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Entega eko strom, prosle godine placao 35€ mj pa mi ove godine skinuli na 32€ (i vratili preplaceno).
Koliko Vas živi u stanu?

Mi smo preuzeli od bivšeg stanara Stadtwerke ...nismo gledali ništa detaljno oko cijena, nego brže bolje ono hvala Bogu našli stan .

Plaćali prošle godine struju i plin 100 eura svaki mjesec (od polovice 8 mjeseca do 12 mjeseca, znači 4,5 mjeseca ukupno), na kraju godine morali doplatiti 80 eura i predložili nam da povećamo ratu na 125 eura i od 1.1.2017. automatski skidaju 125 eura sa računa svaki mjesec.

U stanu nas je dvoje, na struju je pećnica(prošle godine je ona 4,5 mjeseca bila na plin), frižider,veš mašina laptop. Plin grijanje (upaljeno samo kad smo doma u prostoriji u kojoj jesmo po potrebi-znači veći dio dana je ugašeno jer smo na poslu), TV nismo kupovali "eko frendli" stan , navikli smo bez njega, ali budemo ga sad nabavili, da ne visimo stalno na laptopu.

Ja nemam pojma uopće sad proceduru oko promjene dobavljača.Da li plaćam neke penale, jer ne znam da li su to uopće ugovori, jer negdje sam čitala da se dobavljač može mijenjati kad god želiš bez penala.Ne znam da li je istina?Da li se prvo odjavljuje sadašnji dobavljač, pa prijavljuje kod novog , a da istovremeno ne ostaneš bez struje....ili obrnuto...znači nemam pojma ništa
peachwoman is offline  
Old 13.08.2017., 13:52   #3205
Nas je dvoje u stanu.

Grijanje je centralno, gradsko tj iz toplane, placamo ga 70€ mjesecno (to ide preko stanarine) i dobili smo povrat za 2015 (za 2016 jos nismo dobili obracun).

Nemamo plin, sve je na struju, stednjak+pecnica, dvije perilice, hladnjak, mikrovalka, kuhalo za vodu, toster, sendvicar, fen za kosu, tv, receiver, laptop, printer, ruter, nekoliko mobitela.

Sva rasvjeta nam je u LED-u, nemam sijalicu jacu od 7W.

Bojler za toplu vodu nemamo nego isto dolazi iz toplane, imamo vodomjere.

Ne gledamo na potrosnju ni vode ni struje, kad nam nesto treba tad i ukljucimo, svjetlo u hodniku recimo gori cijelu vecer.

Nama je struja jeftina i ne vidim razlog za promjenu, tako da se nisam niti zamarao trazenjem "bolje" opcije.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 13.08.2017., 14:23   #3206
Da li je neko od vas advokat u Njemackoj ili ima nekog prijatelja ili u obitelji advokata? Trebao bi mi jedan savjet iskusnog advokata. Imala sam advokata ali mi svaki puta govori drugacije i jednostavno ne mogu joj vjerovati.
mimozaaa is offline  
Old 13.08.2017., 14:48   #3207
Pa nadi advokata odgovorno za struku pitanja i plati konzultaciju ili googlaj i Doboj različitih odgovara.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 13.08.2017., 14:50   #3208
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nas je dvoje u stanu.

Grijanje je centralno, gradsko tj iz toplane, placamo ga 70€ mjesecno (to ide preko stanarine) i dobili smo povrat za 2015 (za 2016 jos nismo dobili obracun).

Nemamo plin, sve je na struju, stednjak+pecnica, dvije perilice, hladnjak, mikrovalka, kuhalo za vodu, toster, sendvicar, fen za kosu, tv, receiver, laptop, printer, ruter, nekoliko mobitela.

Sva rasvjeta nam je u LED-u, nemam sijalicu jacu od 7W.

Bojler za toplu vodu nemamo nego isto dolazi iz toplane, imamo vodomjere.

Ne gledamo na potrosnju ni vode ni struje, kad nam nesto treba tad i ukljucimo, svjetlo u hodniku recimo gori cijelu vecer.

Nama je struja jeftina i ne vidim razlog za promjenu, tako da se nisam niti zamarao trazenjem "bolje" opcije.
Kontam, nije neka velika razlika u tim troškovima između nas dvoje.Jedino što je kod tebe grijanje upaljeno cijeli dan,kad ga ukopčaju, a ja ga palim samo kad mi treba, ali opet kad hoću.Ispadne mi taj plin skuplji nego toplana.Omjer struja plin mi je stavljen u ugovoru plin 60%, struja 40 %.Znači na plin ode 75 eura mjesečno-grijanje i imamo bojler za toplu vodu.Kad ti pale grijanje , a kad gase (u koje doba dana i u kojim mjesecima)?
peachwoman is offline  
Old 13.08.2017., 16:05   #3209
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
I ja entega. Ali ću sada kada preselim ići direktno kod switchup.de
Oni ti automatski odkazu ugovor i sklopu novi i to svaki 12-24 mjeseci. Trenutno se to dosta izplati jer imaš visoke premije ako mjenjas dostavljača struje.

Znaci ne brigas se sama i dobivaš uvijek dobru cijenu.
I sviđa mi se jer će tako konačno doći možda ono što sada nema, da se cijeni dugogodišnju mušteriju.
Kod selidbe u novi stan, vračaš premiju?
Sad sam gledala tu web stranicu,kako misliš automatski odkažu ugovor?Npr., moj sadašnji ugovor za struju ima uvjet odjave 3 mjeseca prije isteka.
peachwoman is offline  
Old 13.08.2017., 17:08   #3210
MrsGahan,hvala na iskrenom mišljenju.Čak ni agenti iz agencija preko kojih je išao nisu znali odgonetnuti u čemu je problem
micika1 is offline  
Old 13.08.2017., 17:43   #3211
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Kod selidbe u novi stan, vračaš premiju?
Sad sam gledala tu web stranicu,kako misliš automatski odkažu ugovor?Npr., moj sadašnji ugovor za struju ima uvjet odjave 3 mjeseca prije isteka.
Pa oni Ce ga,otkazati kada mogu, znaci na vrijeme i tada ti spajaju novi.
Ako selis i tamo možes prenijeti ugovor naravno ne vracas, ako ne možes prenijeti ugovor i ne izpunjavas uvjet 12 ili 24 mjeseca.

Ako ti sklopis ugovor sa njiman oni Ce od tada se brinuti tebi za ugovor, znači u smislu da ćeš ti dobiti obavijest da ti se tada i tada mjenja distributor i to je to.
Oni će uvijek naći najbolju cijenu i to je njihov servis. I naravno će dobiti neki % od distributora. I dok god ima tih premija će ti redovno svaki 12 ili 24 mjeseca mijenjati distributera struje. Jer u tim premija je najviša razlika i dobit.

Primjer
Firma A u godini 800€
Firma B 840€
Firma C 880€
Ako ti svaka firma plaća pod uvjetom da si novi mušterija i da nisi imala u zadnji 24. Mjeseca ugovor kod njih premiju od 120€ za ugovor od 12 mjeseci Ce ti oni sklopiti redom A,B,C, i ponovno tako.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 13.08.2017., 17:48   #3212
znali su al vam nisu htjeli reci u oci,
i oni od njega nemaju koristi zato nije niti nasao posao
vjeruj da li svabo imalo osjeti da moze na nekom zaraditi eto njega odmah gore

primjer:
moj prijatelj i bivsi radni kolega...nasao u zeitfirmi za elektricara...pred Bozic i godisnje pedala...nakon godisnjih i nakon sto je sef zvao u Zeitfirmu gdje je doticni,oni odmah kontaktiraju tog mog prijatelja da im se javi i da imaju posla za njega...

a isto covjek 50 god,sav se ubedirao, nikad u zivotu nije otkaz dobio,panika jer ima 50 god,nece vise nac posao u Njemackoj,ima djecu u Hr,kcerka mu pred udaju,treba mu brdo novaca,
jedva ga nekako malo smirili...

srecom nasli mu posao blizu Rosenheima,covjek prezadovoljan...

a ovima iz zeitirme kao zao...(sto im ga nije bilo zao preko praznika?)

nek otac ne odustaje,naci ce nesto ali se mora fokusirati prvo na svoju struku pa traziti dalje,i naravno pucati po svojim sposobnostima...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 13.08.2017., 17:49   #3213
Quote:
micika1 kaže: Pogledaj post
MrsGahan,hvala na iskrenom mišljenju.Čak ni agenti iz agencija preko kojih je išao nisu znali odgonetnuti u čemu je problem
Pa ne mora to biti, ali u to ja sumnjam.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 13.08.2017., 18:42   #3214
Za one koji su radili tu i za vrijeme DM i "teura"...

Kada ste bolje zivjeli ? Danas bas otac i stric pricaju, obojica kazu da su puno bolje zivjeli za vrijeme DM.

Stric kaze da je bolje zivio sa 3500 maraka nego sad sa 2400€. Stari za vrijeme marke zaradjivao 3400-3800 DM, u zadnjim godinama prije penzije za vrijeme eura 2100-2700€, zavisi jel bio na terenu ili ne(ovo su sve neto cifre). Stari je prije penzije bio u elektro branši, a stric jos uvijek je u gradjevinskoj.

Govore da su auta bila 3 put jeftinija, gorivo jeftinije, roba, hrana, stanovi.. Ako pricaju istinu sve je prije bilo jeftinije.

Kakva je situacija kod vas ? Je li promjena valute u vasoj bransi donijela dobre stvari ili ne kao kod vecine nasih ?
__________________
Hubraum ist durch nichts zu ersetzen.
papyfr is offline  
Old 13.08.2017., 19:31   #3215
Pa teško znati, ne znamo kako bi bila inflacija bez €. Ali općenito se čuje da je postalo skuplje. Moramo u svemu i viditi poskupljenja u Hrvatskoj koja isto utječu na "naše" zarade, jer veliki dio još pomaže nekome u Hrvatskoj ili ima nekretnine.
A faktor zarade je isto drugačiji zbog manjih mogući sati prekovremeni itd.

I prejaka marka možda nebi dovela do toliki eksporta i daljnjeg jačanja njemačke ekonomije, za šta su isto zaslužni nestale carine u EU.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 13.08.2017. at 19:42.
MrsGahan is online now  
Old 13.08.2017., 20:32   #3216
u to vrijeme je bilo puno puno manje načina za potrošit novac...
nit si imao mobitela,nit interneta,pay per view televizija,netflixa,raznorazne video i audio tehnologije (a to je samo sto se tice tehnologije)...a gdje milijun drugih totalno razlicitih stvari,kojih prije nije bilo jbg...
cuj to gorivo bilo jeftinije..pa to nema veze s promjenom marke u euro...
sjecam se ja kad je litra goriva bila 3kn ili manje...pa je narasla na 11kn,a i dalje su tu kune..itd itd itd...
lutija cigara bila ispod 5kn...
Mortiis is offline  
Old 14.08.2017., 02:08   #3217
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa nadi advokata odgovorno za struku pitanja i plati konzultaciju ili googlaj i Doboj različitih odgovara.
U tome i jeste problem sto sam nasla i platila i to ne malo, i sad svaki puta druga prica. Zato i trazim nekog da vidim da li me ona vara jer sam spor dobila na sudu ali nije izvrsen od strane tuzene, i sad mi opet trazi pare a rekla mi je da je sve gtovo i da ja nemam vise sta da pokrecem ali opet trazi neke pare i nista mi nije jasno.
mimozaaa is offline  
Old 14.08.2017., 02:11   #3218
U stvari trazi ponovo da nesto pokrene i za to trazi pare a receno je da je sve na Sudu zavrseno spor sam dobila. Neznam vise kome da vjerujem?
mimozaaa is offline  
Old 14.08.2017., 02:30   #3219
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
u to vrijeme je bilo puno puno manje načina za potrošit novac...
nit si imao mobitela,nit interneta,pay per view televizija,netflixa,raznorazne video i audio tehnologije (a to je samo sto se tice tehnologije)...a gdje milijun drugih totalno razlicitih stvari,kojih prije nije bilo jbg...
cuj to gorivo bilo jeftinije..pa to nema veze s promjenom marke u euro...
sjecam se ja kad je litra goriva bila 3kn ili manje...pa je narasla na 11kn,a i dalje su tu kune..itd itd itd...
lutija cigara bila ispod 5kn...
Ima malom istine i u tome ali cinjenica je da je vecina stvari koja je kostala 1 DM cim je usala nova valuta presla u 1 euro te je automatski sve poskupilo duplo a place su ostale skoro iste. I sad cjene rastu brze nego sto rastu place. Prije si mogao od jedne prosjecne place da zivis normalno placast stan i sve uz njega da se ne ustezes z sad s takvom placom jedva da pokrijes stan i rezije.
mimozaaa is offline  
Old 14.08.2017., 09:15   #3220
Ma jedino što je odmah sa 1dm na 1€ skočili su kolica za kupovinu. Ostalo je duralo svoje vrijeme.
€ i EU su za njemacku ekonomiju bili dobra stvar, samo evo su bogati izvukli jos vise koristi od obicnih. Korist obicnih je ipak porast stanovništva i radni mjesta. A odbij sve troškove koje nisi za vrijeme DM imala. Standard pogotovo gastarbajtera se promjenio. Jedino sto je ostalo su njemacka auta.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.