Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 00:32   #1
Njena me sestra ne voli!

Bok,evo imam jedan problem pa da se izjadam..
U vezi sam sa djevojkom oko 2,5 godine, i zasada nam vrlo dobro ide,cak i odlično,sretan sam sa njom a i ona sa mnom. Problem je u odnosu sa njenom sestrom koja me ocito od početka nevoli bas,u početku joj je zajedno sa nekim prijateljima zamjerala sto provodi puno vremena sa mnom sto bas i nije istina jer sam u pocetku radi posla morao cesto putovati.. Nakon nekog vremena posvadio sam se sa njenom sestrom,ustvari to cak ni nije bila neka svada i ona joj je porucila da me ne zeli vise vidjeti u njihovom stanu ja sam to postovao i od tad se vise tamo nisam pojavio,izbjegavam je,i neke njihove zajedničke prijatelje također, nama je i dalje u vezi lijepo i sretni smo jedno sa drugim i ubrzo planiramo i zajednički život. Glavno pitanje ovog posta je ukoliko danas sutra dode do brakai,djece i slicno kako se postaviti? Nemogu bas zabraniti joj da dolazi ipak joj je sestra,a s druge strane sam povrijden jer smatram da mi je nanesena nepravda..
__________________
tko zeli nadje nacin,tko ne zeli nadje izgovor...
duje888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:45   #2
nemam pojma što se desilo niti zašto ste se posvađali

ako postoji neki animozitet ili ste jednostavno prerazličite osobe onda ćeš to morati na neki način stalno trpiti kad god su tak neka obiteljska okupljanja ili neizbježni susreti (dječji rođendani, svadbe, i slično)

kako se postaviti je individualno, jer je svaka ovakva situacija individualna kao i okolnosti

više je tu igrača u igri i uglavnom "postavljanje" neće ovisiti samo o tebi, već ćeš često biti primoran da se postaviš ovako ili onako (ajmo reći i da odglumiš). mislim da će dosta ovisiti i o tome koliko ta sestra ima "saveznika" a koliko ti, tj. koliko ti krdo imaš uz sebe koje je isto tako protiv te sestre. koliko vidim ona ima veliko krdo sa sobom. dobro ocijeni jesi li gornji ili donji, i kako igrati
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:46   #3
Šta će biti kad se oženiš i dobijete dijecu, otom potom.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:48   #4
Ak dođe do braka,dođe..
Onda ćeš razmišljat o tom.
Zasad ak vam je lijepo,sam tak dalje.Seku izbjegavaj i to je to.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:48   #5
Slažem se da se ne treba zamarati sa budućnosti, ali sasvim ignorirati nešto za što već sad vidiš da bi ti moglo praviti problem je vrlo glupo.

Što tvoja cura kaže na to sve?
Mislim da s njom trebaš raspraviti hoće i koliko njena sestra viđati vašu djecu .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 07:37   #6
Pa ta njezina sestra je ljubomorna jer nisi izabrao nju i sad te jebe gdje stigne.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:27   #7
Ma ne zamaram se sa budućnosti previse ali eto uskoro planiramo zajednicki zivot i vec tu se javljaju prvi problemi.. Pa onda razna okupljanja svadbe,krstenja..vec sam ih nekoliko propustio.. A sto se tice cure ona tu nastoji balansirat,mi se vidimo odvojeno nikad i tom društvu, sa mnom je cesce ali nekad je sa sestrom i tih nekoliko navodnih prijatelja,ona je na mojoj strani ali jbg to jo je sestra i prijateljica s kojom je odrasla i nemogu tražit od nje da ih prekrizi tek tako ali zelim ih isključiti iz našeg zivota.. Njoj najviše fali i smeta sto ne dolazimo zajedno na okupljanja u njenoj obitelji...
__________________
tko zeli nadje nacin,tko ne zeli nadje izgovor...
duje888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:33   #8
Bio sam s jednom super curom čija je sestra imala problem sa mnom. Kakva luda kuja. U jednom sam trenutku počeo pomišljati koliko se ona zapravo želi sevit sa mnom.

Sjebano je ovo. Iskreno.

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa ta njezina sestra je ljubomorna jer nisi izabrao nju i sad te jebe gdje stigne.
Slozio bi se s ovim
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:47   #9
Quote:
duje888 kaže: Pogledaj post
Ma ne zamaram se sa budućnosti previse ali eto uskoro planiramo zajednicki zivot i vec tu se javljaju prvi problemi.. Pa onda razna okupljanja svadbe,krstenja..vec sam ih nekoliko propustio.. A sto se tice cure ona tu nastoji balansirat,mi se vidimo odvojeno nikad i tom društvu, sa mnom je cesce ali nekad je sa sestrom i tih nekoliko navodnih prijatelja,ona je na mojoj strani ali jbg to jo je sestra i prijateljica s kojom je odrasla i nemogu tražit od nje da ih prekrizi tek tako ali zelim ih isključiti iz našeg zivota.. Njoj najviše fali i smeta sto ne dolazimo zajedno na okupljanja u njenoj obitelji...
planirate zajedno živjeti - znači odnos se diže na viši level
samim time stvari se mijenjaju i ovo izbjegavanje više nema smisla

osoba koja mora razrješiti ovu situaciju je tvoja cura. ona je ta koja treba reći svojoj sestri:
znam da ti nije drag i ne tražim od tebe da ga voliš. ali ja sam njega odabrala i od sad na dalje on će dolaziti samnom na obiteljska okupljanja i sl. događaje. od tebe očekujem da ga pristojno pozdraviš kao što će i on prema tebi biti pristojan. ne moraš puno razgovarati s njim, ne moraš ga voljeti ali očekujem od tebe da poštuješ moj izbor

gluposti tipa ona je moja sestra ja sam s njom odrasla pa joj se ne mogu suprotstavit su izgovori nezrele osobe

moja sestra je prilično neugodna i egoistična osoba, svašta si dozvoli a svi šute jer će se ona inače naljutiti... svi osim mene koja sam naučila da joj se istog trena suprotstavim. u prvom periodu su bile suze, durenja, emocionalne ucjene, nerazgovaranja... kad je vidjela da to ne funkcionira smirila se. čak su mi i moji starci dolazili i tražili da popustim jer je eto sestri baš teško

inače to ti se zove odrastanje i biranje prioriteta
sretno
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:59   #10
Da, cura bi trebala naučiti sestru kako da se ponaša tijekom obiteljskih okupljanja kako bi svima bilo ugodnije i ljepše. Nitko nije dužan trpiti nečiji bezobrazluk.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:06   #11
Ajde ljudi trgnite se malo, nije baš curama toliko stalo do tih par cm

Autoru: Ti živiš svoj život, ona živi svoj. Kad jednog dana započnete zajednički život njezina sestra će se morati prilagoditi. Ne ćete biti ni prvi, ni zadnji koji se u malo zategnutim odnosima u obitelji, jednostavo se prilagodiš na dane kada ste svi skupa, malo stisneš zube, smiješkaš se i poslje odeš svojoj kući. Život je pun kompromisa, ovo je samo jedan u nizu (od lakših na koji ćeš naići).
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:33   #12
Hasnfefer, ženska je evidentno - kuja, koja se ne može kontrolirati, niti dovoljno poštuje svoju sestru. Sebična kuja, ne budi smiješan. Ovo je situacija koja joj život čini ispunjenim.

Zagorčava im život. Točno znam kako se autor osjeća jer bio sam u sličnoj situaciji u kojoj je sestra pljuvala po meni pred svim članovima obitelji i prijateljima. To niti je ugodna spoznaja, niti imaš volju biti u krugu ljudi koji su povodljivi, pa samim time i vjerojatno misle loše o tebi, a voliš svoju odabranicu i rastrgan si. Ne znaš zašto je to tako. Mislim.. znaš; le šampa je odgovorio zašto.

Neće stati dok ih ne rasturi ili dok se ne prekinu kontakti, pa ni tad.

Ovo je jednostavno jedna od TIH situacija.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:42   #13
ne mora te voljeti, ali poštovati kao sestrin izbor, da
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:45   #14
Žao mi je što ti se ovo događa.

Jebeni - ljudi.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:54   #15
Quote:
duje888 kaže: Pogledaj post
Ma ne zamaram se sa budućnosti previse ali eto uskoro planiramo zajednicki zivot i vec tu se javljaju prvi problemi.. Pa onda razna okupljanja svadbe,krstenja..vec sam ih nekoliko propustio.. A sto se tice cure ona tu nastoji balansirat,mi se vidimo odvojeno nikad i tom društvu, sa mnom je cesce ali nekad je sa sestrom i tih nekoliko navodnih prijatelja,ona je na mojoj strani ali jbg to jo je sestra i prijateljica s kojom je odrasla i nemogu tražit od nje da ih prekrizi tek tako ali zelim ih isključiti iz našeg zivota.. Njoj najviše fali i smeta sto ne dolazimo zajedno na okupljanja u njenoj obitelji...
Ne vidim zašto bi ti išta izbjegavao !
Ona ima problem - ti nju smetaš , prema tome neka se ona dovitlava obiteljskim situacijama
Zašto joj olakšavaš bezobrazluk ?

Molim te shvati da je tvoje mjesto pored tvoje cure - njeno je mjesto tamo gdje si ga sama stvori jer je to njena obitelj. No to joj ne daje pravo da ona odučili tko će osim nje biti dio te familije niti itko treba položiti ispit simpatičnosti kod nje.
Šta si ona brije tko je ona ?

Nju smeta , nek se ona makne ili neka popravi ono što je napravila.
Treće opcije nema , dok god su razlozi apstraktni i djetinjasti. ( ništa joj loše nisi napravio , ustvari se niti ne poznate ali eto ona je odlučila da joj baš ti "ne mirišiš" )

Ti budi uvijek kulturan i normalan , uvijek je pozdravi tako da svi to vide - a njoj prepusti objašnjavanja i zlobne komentare ako ih bude.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:57   #16
Oni će uskoro prekinut.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:25   #17
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi ti išta izbjegavao !
Ona ima problem - ti nju smetaš , prema tome neka se ona dovitlava obiteljskim situacijama
Zašto joj olakšavaš bezobrazluk ?

Molim te shvati da je tvoje mjesto pored tvoje cure - njeno je mjesto tamo gdje si ga sama stvori jer je to njena obitelj. No to joj ne daje pravo da ona odučili tko će osim nje biti dio te familije niti itko treba položiti ispit simpatičnosti kod nje.
Šta si ona brije tko je ona ?

Nju smeta , nek se ona makne ili neka popravi ono što je napravila.
Treće opcije nema , dok god su razlozi apstraktni i djetinjasti. ( ništa joj loše nisi napravio , ustvari se niti ne poznate ali eto ona je odlučila da joj baš ti "ne mirišiš" )


Ti budi uvijek kulturan i normalan , uvijek je pozdravi tako da svi to vide - a njoj prepusti objašnjavanja i zlobne komentare ako ih bude.
Da se izrazim pjesnički:
Takve situacije su hridi na koje se na kraju nasuću brodovi!

To se ne pušta vremenu već se tome stane na kraj jednom zauvijek.
Trebao bi se pojaviti na jednom takvom obiteljskom ili prijateljskom okupljanju i direktno pred svima,osloviti tu sestru,da iznese što ima protiv njega.
Naravno,mirno bez povišenog tona,pustiti je da iznese ako objektivno što ima,a tada na licu mjesta odlučiti kakvi su izgledi za budućnost njegove veze i ponašanje njegove djevojke u takvom trenutku.
Ta cura s kojom se sprema na zajednički život,reagira pogrešno i nedoraslo.Podilazi sestri.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:35   #18
Ja ne kužim ekipu koja si umisli ako je s nekim da je cijela njegova/ njezina obitelj mora obožavati, prostirati crveni tepih kad dolazi i slično. Poštovanja treba biti, ali ona te birala, ne njezina sestra, mama, baba, prijateljice, sestrične, one nemaju nikakve veze s tobom niti te moraju voljeti, samo tolerirati.

Ne dobijete u paketu s nekim i njegovu cijelu obitelj, prijatelje, kako si neki vole umisliti pa se uvrijede ako ih netko ne obožava, ne zove na kavice i druženja, budite svjesni da većinom ti ljudi ne bi u životu progovorili riječ s vama, a posebno se družili da niste eto u vezi s njima bliskim ljudima. Vi ste nametnuti, to je činjenica koju mnogi nisu sposobni prihvatiti. Tako da poštovanje u svakom slučaju da, ali prijateljstvo i naklonost se ne nameta, ako nekom ne pašete ne pašete.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:36   #19
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

To se ne pušta vremenu već se tome stane na kraj jednom zauvijek.
Trebao bi se pojaviti na jednom takvom obiteljskom ili prijateljskom okupljanju i direktno pred svima,osloviti tu sestru,da iznese što ima protiv njega.
Naravno,mirno bez povišenog tona,pustiti je da iznese ako objektivno što ima,a tada na licu mjesta odlučiti kakvi su izgledi za budućnost njegove veze i ponašanje njegove djevojke u takvom trenutku.
Ta cura s kojom se sprema na zajednički život,reagira pogrešno i nedoraslo.Podilazi sestri.
Vjerojatno najlosiji savjet ikad. Sto ti tocno mislis ako netko, na obiteljskom okupljanju napadne sestru, na ciju ce stranu obitelj stat?

Od bivse brata nisam mogao vidjet nit nacrtanog, uredno sam ga izbjegavao, a njoj rekao da nemam namjeru gubit vrijeme na njega. Bio sam kulturan na obiteljskim okupljanjima, al to je bilo to. Nes ti problema.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:20   #20
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Vjerojatno najlosiji savjet ikad. Sto ti tocno mislis ako netko, na obiteljskom okupljanju napadne sestru, na ciju ce stranu obitelj stat?

Od bivse brata nisam mogao vidjet nit nacrtanog, uredno sam ga izbjegavao, a njoj rekao da nemam namjeru gubit vrijeme na njega. Bio sam kulturan na obiteljskim okupljanjima, al to je bilo to. Nes ti problema.
Vidim i tvoja je bivša.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.