Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 00:58   #1181
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
pa jesi ti znaš kako se ja prije svega volim šaliti jer to je način poticanja uma, vještina snalaženja .. i da, postavio si odlično pitanje osim odlične tvrdnje, jer istina je uvijek jednostavna

Prema egipatskoj slici svijeta, univerzum je neizmjeran živi organizam, a sva živa bića, pa tako i čovjek, imaju svoju ulogu u održavanju njegovog života. Dužnost svakog čovjeka bila je djelovati na takav način da zemaljski Egipat bude što je moguće vjernija slika nebeskog, jer za Egipćane je osim zemaljskog Egipta, koji je bio “dar Nila”, postojao i nebeski Egipat, “dar nebeskog Nila”, a to je naša galaksija Mliječni put.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 01:02   #1182
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Žao mi je Rorion, to su činjenice ... a vjeruj nije mi problem ni dokazati bilo što iz njegovog opusa iz rukava ili šešira ... unatoč svemu što se "piše" o Tesli. Sljedba je problem ... jer slijepo vjeruje.
Gle Einstein je dao suvisla pojašnjenja, a Tesla je prevejeni lažov, ...
Tesla je samo kopirao od drugih.
.
Znao sam grrrrrhhh
Nisam te trebao niš pitati o Tesli.
Znao sam da ćeš se samo nadovezati u negativnom kontekstu.
Dakle Tesla je po tebi lažov, klošar, ganci, prevarant, vadi zeca iz šešira...samo daj nastavi niz...
Ok to smo apsolvirali.
Vratim ti na temi o Mjesecu, he, he, buš videl, he, he..
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 02:07   #1183
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Znao sam grrrrrhhh
Nisam te trebao niš pitati o Tesli.
Znao sam da ćeš se samo nadovezati u negativnom kontekstu.
Dakle Tesla je po tebi lažov, klošar, ganci, prevarant, vadi zeca iz šešira...samo daj nastavi niz...
Ok to smo apsolvirali.
Vratim ti na temi o Mjesecu, he, he, buš videl, he, he..
Bio sam blag , jer sjećam se da si napisao kako Teslu gotiviš.
Kada se aktivno baviš nekim granicama vrlo brzo upoznaš pravila i uzorke.
Istina osim što je jednostavna zna biti i vrlo ružna.
Neće me biti mjesec dana pa "slobodno" proluniraj ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 03:42   #1184
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
opet nisi razumio, radi se o spiralnom kretanju u revoluciji oko Sunca ... neovisno o nutaciji
konstantno ne razumiješ sam sebe evidentno:
to kretanje nije bitno u kontekstu (naposljetku okarakteriziranog kao besmislen) eksperimenta kojeg je @e je baza postavio.
nadalje, nisi matematički potkovan da bi objasnio razliku između helio i geocentričnog sustava i bez veze svaljuješ krivnju i ljagu na Teslu za Einsteinovu teoretsku i matematičku pogrešku u svezi etera.
Albert Einstein se definitivno nije pomirio sa eterom do 1920g ( a do te godine je provedeno koliko se sjećam 3 pokusa u kojima je dokazano nepostojanje istog) što svjedoći i njegova izjava:
https://youtu.be/yH9vAIdMqng
koju smo uzduž i poprijeko iskomentirali upravo ovdje - na rubu znanosti.
(no ipak ni to nije tako jer je izvučeno iz konteksta a čiča se malo zavuzlao i nije našao prave riječi kako bi objasnio valno čestična svojstva ...)
http://www-history.mcs.st-andrews.ac...ein_ether.html
...
tako da ipak kada spominješ činjenice onda ih adresiraj na pravu adresu i navedi tko je koga replicirao i kopirao i slijedio itd.
dakle i sam naslov teme je netočan ( pa je i zato premještena sa PZ na NRZ ) a i fanaticima ne odgovara da je Einstein moguće pogriješio.
...osjećam da tvoje mentalne mogućnosti su veće od ispraznog pljuckanja - dokaži se u boljem svjetlu.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 12.08.2017. at 04:13. Reason: nadopune
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:21   #1185
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
konstantno ne razumiješ sam sebe evidentno:
to kretanje nije bitno u kontekstu (naposljetku okarakteriziranog kao besmislen) eksperimenta kojeg je @e je baza postavio.
nadalje, nisi matematički potkovan da bi objasnio razliku između helio i geocentričnog sustava i bez veze svaljuješ krivnju i ljagu na Teslu za Einsteinovu teoretsku i matematičku pogrešku u svezi etera.


ti bi mogao razumjeti horizontalni od vertikalnog otklona. Za vertikalni otklon ili elevaciju bitna je spiralna putanja Zemlje u kretanju po putanji oko Sunca, a ne njezina rotacija ili okretanje oko sebe same ... ili /ako Zemlju gledaš kao stacionarni objekt spiralne putanje cijelog Svemira oko Zemlje.
U budućnosti ćeš shvatiti kako apsolutno nema veze stoji li Zemlja ili se kreće ...Valovi na moru postoje bez obzira da li je čamac usidren ili se voziš njime.
A Tesla nije imao pojma ni o čemu pa tako niti o eteru ali je bilo zanimljivo bogatašima prodavati maglu besmislenim pričama.
Imaš i "moj" pokus sa običnom žaroljom u kojj je bliski vakuum (ne halogena - obična) Usmjeri laser kroz nju i neka netko zadimi oko žarulje ... u žarulji nećeš vidjeti lasersku zrako a vidjeti ćeš kako ulazi i izlazi iz žarulje ... treba, li napomenuti da žarulja može biti i upaljena, mada je pokus sa ugašenom ....

A tek razlika između helio i geocentričnog sustava ... imaš slikica o tome kao u priči, sve vrlo jenostavni algoritmi samo čemu .. poglavito u vrijeme računala koje bez problema iscrtaju trajektorije po matematičkim izrazima

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Albert Einstein se definitivno nije pomirio sa eterom do 1920g ( a do te godine je provedeno koliko se sjećam 3 pokusa u kojima je dokazano nepostojanje istog) što svjedoći i njegova izjava:
https://youtu.be/yH9vAIdMqng
koju smo uzduž i poprijeko iskomentirali upravo ovdje - na rubu znanosti.
(no ipak ni to nije tako jer je izvučeno iz konteksta a čiča se malo zavuzlao i nije našao prave riječi kako bi objasnio valno čestična svojstva ...)
http://www-history.mcs.st-andrews.ac...ein_ether.html
ps ovo nije glas Einsteina što si "stavio" opet ćorak r.o.c.k.y.007

sada sam i pročitao u tekstu postavljača videa kako sam u pravu
As I keep seeing comments stating this is not Einstein voice, I added this in the description..
vrlo dobro raspoznajem varijacije u glasovima jednom kada ih čujem ... profesionalan deformacija
takvi prilozi više štete i od vrhunskih montaža .... tako keep calm r.o.c.k.y.007, nemoj da postaneš Ikar ....
a tekst ću ipak pročitati na odmoru jer eter me zanima samo kao aroma

slutim da ne možeš shvatiti dualnu prirodu, ne samo elektromagnetskih valova nego i samih čestica, kao što je i elektron ..hint Dirac.
No nisi jedini ako te to tješi i ja puno toga ne kužim ...

...

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
tako da ipak kada spominješ činjenice onda ih adresiraj na pravu adresu i navedi tko je koga replicirao i kopirao i slijedio itd.
dakle i sam naslov teme je netočan ( pa je i zato premještena sa PZ na NRZ ) a i fanaticima ne odgovara da je Einstein moguće pogriješio.
...osjećam da tvoje mentalne mogućnosti su veće od ispraznog pljuckanja - dokaži se u boljem svjetlu.
svakom prema zasluzi štovani ... teslina sljedba je daleko indolentnija od nesposobnog prevaranta (um iz budućnosti ) koji si je čak dvaput zapalio laboratorij kada je treba dokazati svoje tvrdnje ...a kao sve je ima u glavi .. moš mislit.
Bijaše uspješni hohštapler Tesla taj.

Zadnje uređivanje saugaro : 12.08.2017. at 22:38.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:44   #1186
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


ti bi mogao razumjeti horizontalni od vertikalnog otklona. Za vertikalni otklon ili elevaciju bitna je spiralna putanja Zemlje u kretanju po putanji oko Sunca, a ne njezina rotacija ili okretanje oko sebe same ... ili /ako Zemlju gledaš kao stacionarni objekt spiralne putanje cijelog Svemira oko Zemlje.
(1)U budućnosti ćeš shvatiti kako apsolutno nema veze stoji li Zemlja ili se kreće ...Valovi na moru postoje bez obzira da li je čamac usidren ili se voziš njime.
(2)A Tesla nije imao pojma ni o čemu pa tako niti o eteru ali je bilo zanimljivo bogatašima prodavati maglu besmislenim pričama.
(3)Imaš i "moj" pokus sa običnom žaroljom u kojj je bliski vakuum (ne halogena - obična) Usmjeri laser kroz nju i neka netko zadimi oko žarulje ... u žarulji nećeš vidjeti lasersku zrako a vidjeti ćeš kako ulazi i izlazi iz žarulje ... treba, li napomenuti da žarulja može biti i upaljena, mada je pokus sa ugašenom ....

(4)A tek razlika između helio i geocentričnog sustava ... imaš slikica o tome kao u priči, sve vrlo jenostavni algoritmi samo čemu .. poglavito u vrijeme računala koje bez problema iscrtaju trajektorije po matematičkim izrazima



ps ovo nije glas Einsteina što si "stavio" opet ćorak r.o.c.k.y.007

sada sam i pročitao u tekstu postavljača videa kako sam u pravu
As I keep seeing comments stating this is not Einstein voice, I added this in the description..
vrlo dobro raspoznajem varijacije u glasovima jednom kada ih čujem ... profesionalan deformacija
takvi prilozi više štete i od vrhunskih montaža .... tako keep calm r.o.c.k.y.007, nemoj da postaneš Ikar ....
(5)a tekst ću ipak pročitati na odmoru jer eter me zanima samo kao aroma

(6)slutim da ne možeš shvatiti dualnu prirodu, ne samo elektromagnetskih valova nego i samih čestica, kao što je i elektron ..hint Dirac.
No nisi jedini ako te to tješi i ja puno toga ne kužim ...


...



(7)svakom prema zasluzi štovani ... teslina sljedba je daleko indolentnija od nesposobnog prevaranta (um iz budućnosti ) koji si je čak dvaput zapalio laboratorij kada je treba dokazati svoje tvrdnje ...a kao sve je ima u glavi .. moš mislit.
Bijaše uspješni hohštapler Tesla taj.
- očigledno si sam sebe pobio i došao do zaključka bold 1 tako da nema potrebe svoditi "krivnju na drugu ili treću osobu . odličan 5
- ne znam tko te ljuti ali spamaš i trolaš temu sa nekim svojim frustracijama i nebitnim "alternativnim činjenicama" bold 2,3 i 7.
- matematička razlika bold 4 - ne slikice
-uvod u bold 5 ne opravdava to što nisi pročitao što je čiča Einstein govorio 1920g - kad pročitaš javi se
- ovakvim izjavama iz bold 2,3,6 i 7 potvrđuješ samo svoje neznanje (ili skrivaš neku pamet) - no ipak, draži su mi upisi forumaša tipa: " mislim da se tu skriva neka istina...istraga u tijeku" nego glumiti tupana/štrebera na alternativi. "slutnja je drek znati "

- zadatak za tebe kad se odmoriš:
1. definiraj vrijeme u fizici
2. definiraj gravitaciju
3. definiraj EM val u 4D

pa da zaključimo temu.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:17   #1187
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
- očigledno si sam sebe pobio i došao do zaključka bold 1 tako da nema potrebe svoditi "krivnju na drugu ili treću osobu . odličan 5
- ne znam tko te ljuti ali spamaš i trolaš temu sa nekim svojim frustracijama i nebitnim "alternativnim činjenicama" bold 2,3 i 7.
- matematička razlika bold 4 - ne slikice
-uvod u bold 5 ne opravdava to što nisi pročitao što je čiča Einstein govorio 1920g - kad pročitaš javi se
- ovakvim izjavama iz bold 2,3,6 i 7 potvrđuješ samo svoje neznanje (ili skrivaš neku pamet) - no ipak, draži su mi upisi forumaša tipa: " mislim da se tu skriva neka istina...istraga u tijeku" nego glumiti tupana/štrebera na alternativi. "slutnja je drek znati "

- zadatak za tebe kad se odmoriš:
1. definiraj vrijeme u fizici
2. definiraj gravitaciju
3. definiraj EM val u 4D

pa da zaključimo temu.
Mislim da nakon ovoga Saugaro bude imao 12 sati posla.
No nix problem za njega.
"Ionako je puno pametniji od Tesle."
Molim lijepo po stavkama/točkama, argumentirano kolega Saugaro.
..to be continued...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:54   #1188
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Mislim da nakon ovoga Saugaro bude imao 12 sati posla.
No nix problem za njega.
"Ionako je puno pametniji od Tesle."
Molim lijepo po stavkama/točkama, argumentirano kolega Saugaro.
..to be continued...
krivo Rorion-e, samo tok svijesti. No malo sam zagrebao pa temi
Nije na razini da bi bilo potrebno razmišljanje.
O Teslinoj pameti nema potrebe, dokazano da nije, ali je bio podmukao.
Veći problem je sljedba, religiozan fanatizam. A njima moraš neprestano dokazivati da možeš po potrebi biti jednako glup kao i oni da shvate sami sebe ...
I pojašnjenje: glupost je njihovo najubojitije oružje ... pa im ga vratiš
ovdje ti je i primjer jednog korisnog kretena (stilska figura) /nešto zna pa nije korisni idiot/


https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=708
Quote:
sinhronizirani kaže: Pogledaj post
Ton neke frekvencije (cirka 1000 hz), iz zvučnika , pustite više od 3 sekunde , bolji rezultati su od više od 5 . minuta .Prostor u kome djelujete poželjno je da bude prazan i bez drugih promatrača .Moje iskustvo je da promatrači itekako djeluju na ishod . Primjetit će te da kada isključite zvuk , ostaje neki put šum u uglovima prostora , a neki put talasanje
da išta zna o fiziologiji nervnog sustava i uha ne bi isti pisao ovakve glupe zaključke. Naime uho koje ima izuzetni raspon percepcije što se tiče varijacije tlaka može percipirati samo u trećini svog raspona tako da "memorizira" razinu podražaja. najbolji dokaz su ti koncerti nakon buke ne čuješ ono što prije možeš ili ako si u prirodi i tišini nakon dan dva možeš čuti pad lista kroz zrak ...

Znači potpuno falični i bezvrijedni "dokaz" ... No mišljenje mu je zanimljivo ... bez da ulazim u tu priču. Jer ako nema sposobnosti pravilno zaključivati - problem.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:05   #1189
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
- očigledno si sam sebe pobio i došao do zaključka bold 1 tako da nema potrebe svoditi "krivnju na drugu ili treću osobu . odličan 5
- ne znam tko te ljuti ali spamaš i trolaš temu sa nekim svojim frustracijama i nebitnim "alternativnim činjenicama" bold 2,3 i 7.
- matematička razlika bold 4 - ne slikice
-uvod u bold 5 ne opravdava to što nisi pročitao što je čiča Einstein govorio 1920g - kad pročitaš javi se
- ovakvim izjavama iz bold 2,3,6 i 7 potvrđuješ samo svoje neznanje (ili skrivaš neku pamet) - no ipak, draži su mi upisi forumaša tipa: " mislim da se tu skriva neka istina...istraga u tijeku" nego glumiti tupana/štrebera na alternativi. "slutnja je drek znati "

- zadatak za tebe kad se odmoriš:
1. definiraj vrijeme u fizici
2. definiraj gravitaciju
3. definiraj EM val u 4D

pa da zaključimo temu.
voliš se ponavljati
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=763

gle, onomad kada sam te ulovio u bezočnom falsifikatu kojim si doslovno zaprepastio ljude koje koji znaju dobio si moju pohvalu zbog duhovitosti, no trebao bi piti pošteniji prema znalcima koje si do tada vrijeđao uvrijeđen što ne žele "shvatiti" tvoje manifestacije koje jesu u skladu sa altenativom. Već sam napisoa kako puno stvari ne kužim jer su u suprotnosti sa logikom a dio zbog nedostatka vremena i znanja.

pod jedan ti je već odgovoreno, ne samo tebi
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=750

ako gledaš dva tijela ne možeš znati koje se kreće, a koje stoji, poglavito ako se kreću jednoliko pa nemaš osjet trome mase ...

potom idemo dalje ako ti je ovo jasno ... ili napiši prigovor na koji se referiraš ako smo u moru etera ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:14   #1190
Da li je i ovo bitno ?
Diferenciajlni račun separacije PI u klasičnu površinu i li klasičan pojam?
..........................
Zatim Teorija relativnosti (TR) kaže da svaka točka u svemiru može biti centar koordinatnog sustava (KS).
TR kaže da ovisno o izboru KS-a možemo reći da se Zemlja okreće oko Sunca ili da se Sunce okreće oko Zemlje.
Možeš pretpostavit da se sve okreće oko Zemlje, ako je uzmeš kao referentnu točku.
No sve ovo nije hard to explain, već skroz netočno, zato što je istina da Zemlja nije stacionarna, tj. i kao što rekoh Zemlja se giba višestruko složeno eliptično-spiralno
A matematički modeli bi imali previše krivih varijabli, krivih rubnih uvjeta, i previše zanemarivanja, kada bi se neka galaksija matematički opisivala uz početnu postavku da je Zemlja stacionarna i K.S (0.0).
Znaš li na šta bi to ličilo?
Eto, samo da matematičari zakompliciraju do jaja.
A postoje puno jednostavnija objašnjenja.

Naravno, lakše je shvatiti kada se galaksije ili Sunčev sustav promatraju dvodimenzionalno, no i treća dimenzija npr. kod Sunčevog sustava nije teška za shvatiti, bez upliva visoke matematike, ako imamo razvijen centar u mozgu zadužen za prostornu vizualizaciju i prostorno shvaćanje.
................................
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:55   #1191
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da li je i ovo bitno ?
Diferenciajlni račun separacije PI u klasičnu površinu i li klasičan pojam?
Nemam pojma, morao bih ponoviti nešto što sam morao učiti prije više do četvrt stoljeća. Fouriera koristim kod mjerenja ... pravokutni signal. No ovdje ima znalaca koji će to moći riješiti na dovoljnoj razini za sve nas dok ne proučim.
..........................
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zatim Teorija relativnosti (TR) kaže da svaka točka u svemiru može biti centar koordinatnog sustava (KS).
Nema veze sa TR sve je stvar dogovora i stvar relativnosti. kako je Einstein bio duhovit znalac a i neprostojan prema napasnicima na pitanje novinara da mu striktno objasni što je to relativno u apsolutnom jer smatra da to jednostavno nije istina, Albert mu je odgovorio:

recimo, Vi gurnete nos u nečiju guzicu i tada je apsolutna činjenica kako obojica imate nos u guzici, ali ovaj u čijoj je Vaš nos, je u relativno boljem statusu.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
TR kaže da ovisno o izboru KS-a možemo reći da se Zemlja okreće oko Sunca ili da se Sunce okreće oko Zemlje.
Ne samo TR. Zemljani vide da se svaki dan Sunce prijeđe od obzora do obzora kao i Mjesec odnosno "okrenu" oko Zemlje ....


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Možeš pretpostavit da se sve okreće oko Zemlje, ako je uzmeš kao referentnu točku.
Naravno da možeš ali tada je sve jako daleko od ptolomejevog sustava

evo jedne poučne slikice sa samom jednim planetom, a sjeti se kako je istina uvijek jednostavna ....



Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No sve ovo nije hard to explain, već skroz netočno, zato što je istina da Zemlja nije stacionarna, tj. i kao što rekoh Zemlja se giba višestruko složeno eliptično-spiralno
A matematički modeli bi imali previše krivih varijabli, krivih rubnih uvjeta, i previše zanemarivanja, kada bi se neka galaksija matematički opisivala uz početnu postavku da je Zemlja stacionarna i K.S (0.0).
Znaš li na šta bi to ličilo?
Eto, samo da matematičari zakompliciraju do jaja.
A postoje puno jednostavnija objašnjenja.

Naravno, lakše je shvatiti kada se galaksije ili Sunčev sustav promatraju dvodimenzionalno, no i treća dimenzija npr. kod Sunčevog sustava nije teška za shvatiti, bez upliva visoke matematike, ako imamo razvijen centar u mozgu zadužen za prostornu vizualizaciju i prostorno shvaćanje.
................................
eto sada znaš zašto te cijenim, bez obzira što spremaš aktera Super si obrazložio u nekoliko rečenica sukus ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:11   #1192
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
]
eto sada znaš zašto te cijenim, bez obzira što spremaš aktera Super si obrazložio u nekoliko rečenica sukus ...
Mislim da znaš da i ja tebe cijenim, ponjviše radi odlične polemike koju vodiš, rastumačenih argumenata do u detalje, i volim takove sugovornike bez obzira da li se i ne slagali u nekim dodirnim točkama.
Meni je iskreno tak svejedno jesu li pekli vola na Mjesecu ili nisu nikada bili, niti me zaboli za taj eter-kaj je to, možda puding.
Možda nekakva plazma stanja ali to je za pdf fiziku.


Evo, još mi nitko nije odgovorio na pitanje, što se događa sa meteorima i asteroidima koji udaraju na Sunce.
Da li oni pridodaju masi Sunca.
Sunce je ogromno i zbog ogromno jake gravitacijske sile privlači mnogo lutajućih svemirskih planetoida, asteroida......

Pošto se tvrdi da će Sunce iscrpiti svu energiju kroz nekoliko miliona-miljardi godina-što je sa konstantnim dotokom mase na Sunce od astroida...?

I ako uzmemo u obzir termonuklearne reakcije na Suncu, novo pridošla masa bi po meni samo bila novo gorivo za duži vijek trajanja
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:36   #1193
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Mislim da znaš da i ja tebe cijenim, ponjviše radi odlične polemike koju vodiš, rastumačenih argumenata do u detalje, i volim takove sugovornike bez obzira da li se i ne slagali u nekim dodirnim točkama.
Meni je iskreno tak svejedno jesu li pekli vola na Mjesecu ili nisu nikada bili, niti me zaboli za taj eter-kaj je to, možda puding.
Možda nekakva plazma stanja ali to je za pdf fiziku.


Evo, još mi nitko nije odgovorio na pitanje, što se događa sa meteorima i asteroidima koji udaraju na Sunce.
Da li oni pridodaju masi Sunca.
Sunce je ogromno i zbog ogromno jake gravitacijske sile privlači mnogo lutajućih svemirskih planetoida, asteroida......

Pošto se tvrdi da će Sunce iscrpiti svu energiju kroz nekoliko miliona-miljardi godina-što je sa konstantnim dotokom mase na Sunce od astroida...?

I ako uzmemo u obzir termonuklearne reakcije na Suncu, novo pridošla masa bi po meni samo bila novo gorivo za duži vijek trajanja
ajd da riješimo nešto fundamentalno. Mada se neki neće složiti sa napisanim
Energija Sunca potječe iz fuzije ili stapanja molekula vodika u helij. Zašto je to tako, ne zna se ali to je proces koji je dokazan ne samo teoretski nego i u praksi - hidrogenska bomba. Radilo se i sa akceleratorima i plazmom za mogućnost generiranje čiste energije (tokamak i slično), radili su ali se nije mogao održati kontinuitet. Problemi su preveliki ... kružila je i šarena laža o hladnoj fuziji tamo sredinom osamdesetih ...
Asteroidi donose samo kinetičku energiju i zanemarivo povećavaju masu Suncu, no količina atomskih čestica koju odašilje Sunce je sigurno veće mase.
Za ostalo su "neprobavljivi" dok $unce ne potroši lake jezgre čistih elemenata ...
Fuzija elemenata ide samo do željeza (Fe) koliko mi je poznato ...
Iz helija će se fuzija nastaviti u Litij pa potom Litij u Berilij n sve te fuzije zahtijevaju veće energije za postupak no primarna...
Pestati će kada više ne bude imalo dovoljnu masu da se stvori odgovarajući tlak i temperaturu, jer se elementi baš i ne vole međusobno sparivati ...molekule su iznimka

saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:54   #1194
second hand :)

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
- očigledno si sam sebe pobio i došao do zaključka bold 1 tako da nema potrebe svoditi "krivnju na drugu ili treću osobu . odličan 5

- ne znam tko te ljuti ali spamaš i trolaš temu sa nekim svojim frustracijama i nebitnim "alternativnim činjenicama" bold 2,3 i 7.
Ne bih se složio sa tvojom konstantacijom jer sam leden kao špricer a ti vidiš samo moje riječi ... iz "pera". Činjenica je kako je Tesla folirant i prevarant.


Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
- matematička razlika bold 4 - ne slikice
slike su krivulje dobiven iz jednadžbi kretanja ... na to sam mislio. ednostavnje je za shvatiti video ili slike nego crteže u kartezijevom dijagramu.

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
-uvod u bold 5 ne opravdava to što nisi pročitao što je čiča Einstein govorio 1920g - kad pročitaš javi se
obzirom da je dio moje proesije i fenomenalogija ljudskog ponašanja, osim neverbalnog imaš i paraverbalno komuniciranje kroz govor što priči daje sasma drugi tok ... rekao bi Đole ...Znači ne podmeći kukavičja jaja nije "humano" jer ja imam respekt prema tvom vremenu i očekujem korektnost

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
- ovakvim izjavama iz bold 2,3,6 i 7 potvrđuješ samo svoje neznanje (ili skrivaš neku pamet) - no ipak, draži su mi upisi forumaša tipa: " mislim da se tu skriva neka istina...istraga u tijeku" nego glumiti tupana/štrebera na alternativi. "slutnja je drek znati "
Načini pokus pa ćeš sebe iznenaditi kako ne znaš ... Znati možeš neke stvari tek kada probaš, ako te netko nije podučio na vrijeme ili si "isključiv".

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post

- zadatak za tebe kad se odmoriš:
1. definiraj vrijeme u fizici
2. definiraj gravitaciju
3. definiraj EM val u 4D

pa da zaključimo temu.
1. vrijeme je karakteristika prostora ili njegovog zauzeća nekom energijom/materijom

2. Privlačenje u srž zbog superponiranja vorteksa

3. Promjena elektromagnetskog potencijala
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:09   #1195
Mali lapsus ti se potkrao , ne molekula već atoma vodika u helij ili obratno.
No tko može sa sigurnošću tvrditi da se elementi sa težim jezgrama, sa više protona ne mogu "raspasti" do bodika ili helija pod utjecajem tlakova i temperature na Suncu.
S obzirom na ostale zvijezde, Sunce se nalazi u populaciji I, što znači da je bogato teškim elementima i metalima (zlatom i uranijem), a to najvjerojatnije možemo zahvaliti eksploziji neke bližnje supernove- no ovo zadnje je samo pretpostavka.

Koliko si siguran da je masa astroida, meteora koji padnu na Sunce zanemarivo mala ?
Tj. da sunce emitira od sebe više mase ?

Uzmi u obzir koliko je Sunce veliko, koliko ima jaku gravitaciju.., jaku privlačnu silu?
Znaš li koliko samo Jupiter, koji je znatno manje vlastite gravitacije, na sebe privuće meteora, asteroida ?
Mnogo.
https://www.google.hr/amp/amp.index....titni-kisobran

Astronomi tvrde, da nema Sunca i Jupitera, da bi Zemlja bila mnogo mnogo više bombardirana od meteora, pošto Sunce i Jupiter veliku većinu tih lutajućih svemirskih planetoida, malih i velikih, privuku upravo na sebe.
Dok Sunce privlaći na sebe najveći dio, proprcionalno svojoj masi i sili gravitacije.

Tako da, što sam htio reći, da li se pouzdano može tvrditi, da dotok mase na Sunce, od strane mnogobrojnih meteora, ne sudjeluje u konačnici u fuziji i stvaranju enormne energije Sunca, ili se samo skladišti deponira po Suncu.
Ili, je masa koju Sunce emitira putem oslobođene energije izračene sa Sunčeve površine u obliku elektromagnetskog zračenja i neutrina, te manjim dijelom kao kinetičke i toplinske energije čestica Sunčevog vjetra i energija Sunčevog magnetskog polja, daleko veća, od novopridošle mase na Sunce ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:39   #1196
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Mali lapsus ti se potkrao , ne molekula već atoma vodika u helij ili obratno.
Dobro si primjetio
no vodik ne voli baš egzistirati sam nego dijeli elektron sa susjedom. A kako je u pitanju plazma enormne temperature i pritisci i kako sve reakcije idu najlakšim putevima za helij trebaš 4 atoma vodika ili dva deutreija ili dvije molekule vodika .

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No tko može sa sigurnošću tvrditi da se elementi sa težim jezgrama, sa više protona ne mogu "raspasti" do vodika ili helija pod utjecajem tlakova i temperature na Suncu.
mijenjaju se veličine nuklearne sile koji drži jezgru na okupu, no u pravu si, nema se pojma što se doista događa jer ne možeš simulirati takve uvjete, a ono što se zna o Suncu je isključivo iz emisionog i apsorcijskog spektra.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
S obzirom na ostale zvijezde, Sunce se nalazi u populaciji I, što znači da je bogato teškim elementima i metalima (zlatom i uranijem), a to najvjerojatnije možemo zahvaliti eksploziji neke bližnje supernove- no ovo zadnje je samo pretpostavka.
Od nečeg se trebalo Sunce sklepati tako da je pretpostavka potpuno održiva no zbog uvjeta koji vladaju (površinska temperatura preko 5000 ° K) može se postići jedino laserima na maloj površini a ispod se radi o milijunima, naprosto nestvarno ... Ali ovo su podatci ...
Kemijski sastav:

Vodik 73,46 %
Helij 24,58 %
Kisik 0,77 %
Ugljik 0,29 %
Željezo 0,16 %
Neon 0,12 %
Dušik 0,09 %
Silicij 0,07 %
Magnezij 0,05 %
Sumpor 0,04 %


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Koliko si siguran da je masa astroida, meteora koji padnu na Sunce zanemarivo mala ?
Tj. da sunce emitira od sebe više mase ?
Sinve je ogromno. s praznina zvana Sunčev sustav još veća praznina. Asteroidi su rijetki, vrlo rijetki. Ovisno o zračenju Sunca može se izmjeriti gubitak .. prilikom fuzije dva elektrona su višak, pa onda imaš neutrina doduše smiješno male mase ali imaš i brze protone, ko i pritberance koje izbacuju plinovita oblake koji se ne moraju vratiti na površinu

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir koliko je Sunce veliko, koliko ima jaku gravitaciju.., jaku privlačnu silu?
i površinska temperatura od bar 5000 ° ... otopi se brže nego kuglica sladoled na Suncu

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Znaš li koliko samo Jupiter, koji je znatno manje vlastite gravitacije, na sebe privuće meteora, asteroida ?
Mnogo.

https://www.google.hr/amp/amp.index....titni-kisobran[/QUOTE]

pretjeruju a i ovisi iz kojeg smjera dolazi "nevolja"

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Astronomi tvrde, da nema Sunca i Jupitera, da bi Zemlja bila mnogo mnogo više bombardirana od meteora, pošto Sunce i Jupiter veliku većinu tih lutajućih svemirskih planetoida, malih i velikih, privuku upravo na sebe.
Dok Sunce privlaći na sebe najveći dio, proprcionalno svojoj masi i sili gravitacije.
Znanstvenici u istraživanju demantiraju ranije navode da se sudari tijela s planetima događaju svakih 50-250 godina te dodaju da se, prema zadnjim podacima takvi sudari događaju svakih 10-15 godina.

"nema zakonitosti" može doći sutra, 2029 ili tek za milion godina.

Mjesec više štiti ..



Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Tako da, što sam htio reći, da li se pouzdano može tvrditi, da dotok mase na Sunce, od strane mnogobrojnih meteora, ne sudjeluje u konačnici u fuziji i stvaranju enormne energije Sunca, ili se samo skladišti deponira po Suncu.
Ili, je masa koju Sunce emitira putem oslobođene energije izračene sa Sunčeve površine u obliku elektromagnetskog zračenja i neutrina, te manjim dijelom kao kinetičke i toplinske energije čestica Sunčevog vjetra i energija Sunčevog magnetskog polja, daleko veća, od novopridošle mase na Sunce ?

Promjer 1 392 000 km
Masa 1,9891 x 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 kg


nadam se kako imaš 24 inčni monitor ... ... no u biti si i sve odgovorio u potpunosti
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:38   #1197
no kako i dalje Teslin karakter nije bitan u cijeloj temi i ne znam koji je cilj tvog omalovažavanja istog nastaviti ću o eteru. I kao što sam naveo već, Tesla nema nikakve izvorne veze sa naslovom teme i problematikom vezane za eter...ali kad je već tu... neki se upravo služe njegovim imenom za samopromociju i sl.

dakle, nisi ništa shvatio niti pročitao a dao si alternativne odgovore na postavljena pitanja a nikako da pogodiš u sridu ( jer je namjera i želja da popljuckaš nekoga i uzvisiš sebe veća od želje da naučiš/istražiš ) (...takav je život na forumu "sivonja" )
stoga predlažem da ovdje pročitaš s nama nešto iz linka koji nisi otvorio:
Quote:
Što se tiče dijela kojeg novi eter treba igrati u fizici budućnosti, još nismo jasni. Znamo da određuje metrijske odnose u kontinuitetu prostorno-vremenskog, na pr. Konfiguracijske mogućnosti čvrstih tijela kao i gravitacijskih polja; Ali ne znamo ima li bitan udio u strukturi električnih elementarnih čestica koje tvore materiju. Ne znamo je li samo u blizini mjerljivih masa da se njegova struktura bitno razlikuje od onog Lorentzijskog etera; Je li geometrija prostora kozmičke mjere približno Euklidska. Ali zbog relativističkih jednadžbi gravitacije možemo tvrditi da mora postojati odstupanje od euklidskih odnosa, s prostorima kozmičkog reda veličine, ako postoji pozitivna srednja gustoća, bez obzira koliko je mala, materije u svemiru.

U ovom slučaju svemir mora nužno biti prostorno neograničen i konačne veličine, a veličina se određuje vrijednostom te prosječne gustoće.

Ako uzmemo u obzir gravitacijsko polje i elektromagnetsko polje s gledišta eterske hipoteze, nalazimo značajnu razliku između dva. Ne može biti prostora niti bilo koji dio prostora bez gravitacijskih potencijala; Jer oni daju prostoru svoje metrike kvalitete, bez kojih se uopće ne može zamisliti. Postojanje gravitacijskog polja neodvojivo je vezano uz postojanje prostora. S druge strane, dio prostora može se zamisliti bez elektromagnetskog polja; Tako se, suprotno gravitacijskom polju, čini da je elektromagnetno polje samo sekundarno povezano s eterom, dok formalna priroda elektromagnetskog polja još nije ni na koji način određena gravitacijskim eterom. Iz sadašnjeg teorijskog stanja izgleda kao da elektromagnetsko polje, za razliku od gravitacijskog polja, počiva na posve novom formalnom motivu, kao da bi priroda mogla jednako dobro obdariti gravitacijski eter s područjima sasvim drugog tipa, na primjer , S područjima skalarnog potencijala, umjesto polja elektromagnetnog tipa.

Budući da su, prema našim sadašnjim shvaćanjima, elementarne čestice materije u svojoj biti ništa drugo nego kondenzacije elektromagnetskog polja, naš sadašnji pogled na svemir predstavlja dvije stvarnosti koje su međusobno potpuno međusobno odvojene, iako su povezane uzročno, naime , Gravitacijski eter i elektromagnetsko polje, ili - kao što bi se mogli nazvati - prostor i materija.

Naravno, to bi bio veliki napredak ako uspijemo shvatiti gravitacijsko polje i elektromagnetsko polje zajedno kao jedinstvenu konformaciju. Po prvi put, epoha teoretske fizike koju su utemeljili Faraday i Maxwell postigli su zadovoljavajući zaključak. Kontrast između etera i tvari bi se izblijedio, a kroz opću teoriju relativnosti cijela fizika postala bi kompletan sustav mišljenja, poput geometrije, kinematike i teorije gravitacije. Izuzetno genijalan pokušaj u tom smjeru napravio je matematičar H Weyl; Ali ne vjerujem da će njegova teorija zadržati svoju osnovu u odnosu na stvarnost. Nadalje, pri razmatranju neposredne budućnosti teorijske fizike, ne bismo bezuvjetno odbijali mogućnost da činjenice sadržane u kvantnoj teoriji mogu postaviti granice teorije polja iza koje ne može proći. Recimo, možemo reći da se prema općoj teoriji Relativnog prostora obdaren je fizičkim osobinama; U tom smislu, dakle, postoji eter. Prema općoj teoriji relativnosti, prostor bez etera je nezamisliv; Jer u takvom prostoru ne samo da ne bi bilo širenje svjetlosti, već i mogućnost postojanja standarda prostora i vremena (mjernih štapova i satova), niti stoga prostornih vremenskih intervala u fizičkom smislu. No, ovaj eter se ne može smatrati obdaren kvalitetom obilježja medija koji se može mjeriti, jer se sastoji od dijelova koji se mogu pratiti kroz vrijeme. Ideju gibanja ne može se primijeniti na njega.
kao što vidiš u citiranom text se ne spominje Tesla već Lorentz, Mach, Maxwell, Newton, Fresnel, i naravno Einstein.

re na oft.
solarna masa M☉=1.98E+30kg - koliko je ovo povezano sa eterom i na koji način -osim ako se ne dičiš sa 24 inčnim monitorom?
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:49   #1198
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, ....
evo jedne poučne slikice sa samom jednim planetom, a sjeti se kako je istina uvijek jednostavna ....




eto sada znaš zašto te cijenim, bez obzira što spremaš aktera Super si obrazložio u nekoliko rečenica sukus ...
postavlja se pitanja što predstavlja:
1. žuta točkica
2. plava točkica
3. crvena točkica
i već tražena matematička podloga
bonus pitanje za tebe:
da li je Mars planeta?
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 05:24   #1199
ispravak pogrešnog navoda

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Promjer 1 392 000 km
Masa 1,9891 x 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 kg


nadam se kako imaš 24 inčni monitor ... ... no u biti si i sve odgovorio u potpunosti
Zamalo stigoh do Googla,
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 05:40   #1200
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
no kako i dalje Teslin karakter nije bitan u cijeloj temi i ne znam koji je cilj tvog omalovažavanja istog nastaviti ću o eteru. I kao što sam naveo već, Tesla nema nikakve izvorne veze sa naslovom teme i problematikom vezane za eter...ali kad je već tu... neki se upravo služe njegovim imenom za samopromociju i sl.
tjah uživaš u pogrešnim i plošnim zaključcima koji obilježavaju tvoju pojavu. Nismo svi ko "ti".

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
dakle, nisi ništa shvatio niti pročitao a dao si alternativne odgovore na postavljena pitanja a nikako da pogodiš u sridu ( jer je namjera i želja da popljuckaš nekoga i uzvisiš sebe veća od želje da naučiš/istražiš ) (...takav je život na forumu "sivonja" )
stoga predlažem da ovdje pročitaš s nama nešto iz linka koji nisi otvorio:
kada nešto ne razumiješ pitaj, mogo sm ti odgovoriti na filozoski ili medicinski način no dobio si potpuno fizikalan pojašnjenja koja su tebi jednostavno neshvatljiva.

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
kao što vidiš u citiranom text se ne spominje Tesla već Lorentz, Mach, Maxwell, Newton, Fresnel, i naravno Einstein.
spominju se i u smrtovnicama. Trebaš shvatiti kako nisu bitna imena nego činjenice

http://fgulen.com/ba/djela/nedoumice...ve-osobine-ima

Eksperiment Michelsona i njegovog druga izišao je u negativnom smislu protiv etera. Čak se pomislilo da je sprava bila u kvaru pa je eksperiment obnovljen. Opet je dobijen isti rezultat. Na osnovu toga, znači, eter − ne postoji. Zapravo, ovaj eksperiment je objasnio da za prenošenje radio-talasa iz jednog u drugo mjesto nema potrebe za bilo kakvim sredstvom.

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
re na oft.
solarna masa M☉=1.98E+30kg - koliko je ovo povezano sa eterom i na koji način -osim ako se ne dičiš sa 24 inčnim monitorom?
off na off
uobičajni invalindni zaključak svojstven osobnošču no da ti pojasnim zašto nisam napisao u eksponencijalnom obliku koji si vidim naučio, :klap: mada se prefiiks plusa uglavnom ne piše ...

no iznenaditi ćeš se kako je upravo 30 grupa po tri nule jer je takva notacija i onda sam pogriješio zbog c/p, jer uglavnom ne čitam što i kako pišem jer će me neka dobra duša i tako podsjetiti kako sam zabrljao jer rijetko griješim.

http://crunchmodo.com/wp-content/upl.../08/231578.jpg

Ali to i tako nije post za tebe.
Na 24 inčnom ima mjesta za još nula u istom redu (1920), taj mi je kod sina, a na 22 (1680 x 1050) kg su u drugom redu ... u pitanju je humor kojeg ti ne razumiješ, nit podržavaš. Slabe si rezolucije.

ali hvala na uočenom
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.