Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 17:03   #41
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Tebi je do toga što je ona s drugim, a ne s tobom...
Ostavi ju na miru, možda će shvatiti, možda i neće.
Mora i priroda nekada zakazati, jebiga.
Koliko god ona kaže da joj ne odgovara, odgovara joj upravo takav način života.
je, da.. slazem se, al opet, bolesno mi je da si neko to dopusta u danasnje vrijeme.. stav kao njemu nitko nista ne moze i slicno, po meni, proizlazi samo iz toga sto je ona psihicki izmaltretirana jer to sa tim frajerom traje duze vrijeme...
kako netko tko proganja i uhodi jednu osobu sa kojom je zavrsio pricu moze hodat vani normalno i onda kad sazna da je mutila kao slobodna cura sa nekim drugim deckom onda ona zbog toga zavrsi u bolnici. to je bilo proslo ljeto.
sad je bila gotovo identicna situacija, samo sto sam ja ovaj put bio u igri, iako sam na pocetku rekao da sam samo frend.. i da bi smirila svoj zivot odluci vratit se zlostavljacu...
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:06   #42
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Mentalitet i uloga zrtve.

Tek kad osoba odbaci ulogu zrtve prestat ce dopustat da je drugi ponizavaju, maltretiraju, omalovazavaju.
Ona treba psihoterapiju.

Pusti je da sama.do toga dođe. Uvjeravanje bi moglo bit kontraproduktivno, mozda se prestane s tobom druzit.
a sve i vodi ka tome..
na stranu osjecaji, meni savjest ne dopusta da to ostavim tako, a vjerojatno bi trebao..

molim vas uvjerite me jos i napisite da je ostavim na miru, jer riknut cu... a znam da ce prije ili kasnije opet zavrsit u bolnici..
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:30   #43
Quote:
Matshapiri kaže: Pogledaj post
molim vas uvjerite me jos i napisite da je ostavim na miru, jer riknut cu... a znam da ce prije ili kasnije opet zavrsit u bolnici..

Moja susjeda s kojom smo si bili jako dobri, rastavljena, s jednim djetetom u jednom trenutku dovela je lika doma. Nakon odredjenog vremena vidjeli smo je s podljevom ispod oka. Doslovno sam joj rekao da su joj moja vrata otvorena i ako treba zastitu da samo treba pokucati. Nakon toga nas se zivot pretvorio u nocnu moru. Lik je poceo provocirati i dobacivati mojoj djeci (koja su se od tada prestala igrati vani) - zvali smo i policiju (koja nije bila voljna uciniti nista dok se nesto ne dogodi), on je susjedu nastavio mlatiti, supruga se otvoreno konfrontirala s njime a ja sam ostao kus jer zivimo u Kanadi i ako ga namlatim mogu probleme samo sebi navuci na vrat - lik je "bolestan" ne radi nigdje itd. Ima toga jos jako puno.

Odgojen sam tako da budem zastitnik slabijih. Ali nakon toga i puno razgovora s drugim ljudima odlucio sam da se vise nikada necu mijesati u tudja posla.

Danas, da VIDIM da netko nekoga mlati okrenuo bih se i otisao.

Ti si ucinio dovoljno. Makni se.


Ta situacija ponukala me na razmisljanje sto bih ucinio da netko tako maltretira moju kcer. I evo sto bih ucinio - kupio bih liku kartu u jednom smjeru za stajaznam Nunavut. To bi bila zadnja civilizirana ponuda. U svakom slucaju uklonio bih lika iz njezinog zivota na jedan ili drugi nacin, efikasno.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:11   #44
Ne radi se tu samo o fizckom zlostavljanju.
zlostavljana osoba je toliko izmanipulirana i stockhlomskim sindromom povezana da je jedino rijesenje da zlostavljana osoba se sama makne fizicki i ode na psihoterapiju gdje ce shvatiti da nema samopouzdanja, koliko losu sliku ima o sebi i da je to rezultat dopustanja da ju drugi gaze.
nisu to samo udarci, to je sustavno rusenje samopouzdanja uz one komentare pffff ili kao lik se smijulji na njene izjave.

Svi produ u zivotu susret sa šljamom od ljudi, ako njoj nije dovoljno da se makne nakon odlaska u bolnicu, ona ima samopostovanje ne nula nego minus 30!!!
Nadodaj da ima tendeciju vjerovatno kukat i revat, al nece da se makne od njega. To je mozda naucen obiteljski obrazac, samo psihoterapija je moze spasit.

Pacjenti zlostavljaci obicno vole glumatat da su jadni povriđeni, psihopati nemaju emocije, oni zele kontrolirat zrtvu i ako mu jednom uspije plakanje krokodilskih suza, uspit ce i drugi puta, a ona misli da mu je stalo, a normalna samopouzdana osoba koja voli sebe nece si to dopustiti.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 02:24   #45
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post

Odgojen sam tako da budem zastitnik slabijih. Ali nakon toga i puno razgovora s drugim ljudima odlucio sam da se vise nikada necu mijesati u tudja posla.

Danas, da VIDIM da netko nekoga mlati okrenuo bih se i otisao.

Ti si ucinio dovoljno. Makni se.


Ta situacija ponukala me na razmisljanje sto bih ucinio da netko tako maltretira moju kcer. I evo sto bih ucinio - kupio bih liku kartu u jednom smjeru za stajaznam Nunavut. To bi bila zadnja civilizirana ponuda. U svakom slucaju uklonio bih lika iz njezinog zivota na jedan ili drugi nacin, efikasno.
Apsolutno si sve rekao dobro i pronalazim se u tome.. Na kraju tko sam ja da se mjesam u sve to kad tu osobu znam tek par mjeseci.. Hvala ti.

Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ne radi se tu samo o fizckom zlostavljanju.
zlostavljana osoba je toliko izmanipulirana i stockhlomskim sindromom povezana da je jedino rijesenje da zlostavljana osoba se sama makne fizicki i ode na psihoterapiju gdje ce shvatiti da nema samopouzdanja, koliko losu sliku ima o sebi i da je to rezultat dopustanja da ju drugi gaze.
nisu to samo udarci, to je sustavno rusenje samopouzdanja uz one komentare pffff ili kao lik se smijulji na njene izjave.

Svi produ u zivotu susret sa šljamom od ljudi, ako njoj nije dovoljno da se makne nakon odlaska u bolnicu, ona ima samopostovanje ne nula nego minus 30!!!
Nadodaj da ima tendeciju vjerovatno kukat i revat, al nece da se makne od njega. To je mozda naucen obiteljski obrazac, samo psihoterapija je moze spasit.

Pacjenti zlostavljaci obicno vole glumatat da su jadni povriđeni, psihopati nemaju emocije, oni zele kontrolirat zrtvu i ako mu jednom uspije plakanje krokodilskih suza, uspit ce i drugi puta, a ona misli da mu je stalo, a normalna samopouzdana osoba koja voli sebe nece si to dopustiti.
Hvala ti Splicanka. Dosta si mi savjeta dala i pokazala tu pravu drugu stranu. U biti dosta toga i ja sam shvacam i kuzim, al dobro je kad ti netko drugi jos da savjet. Otvorio sam se i malo sa ljudima koje znam i svi su mi rekli da to ostavim tako kako je, jer nije to netko koga znam cijeli zivot ili da zivi u blizini mene, a samo ja mogu najebat na kraju.

Sta je tu je, zivot ide dalje, a ja sam jos zelen i puno toga moram naucit i jos vise toga me tek ceka... jbg, nije sve cokolino..
hvala vam svima...
slobodno pisite i dalje..
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.