Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 07:25   #4981
Quote:
kontrolorKvalty kaže: Pogledaj post
Zašto u Hvaru (grad apartman ispod 90€ za dvoje nije moguće pronaći),a u Korčuli se može i za 55 pronaći isti smještaj.Zašto postoji mit da je hvar ekskluzivan poput Dubrovnika,a zapravo nije toliko kao Korčula.Greška je u iznajmljivačima iz grada Korčule što postavljaju niske cijene i zato gube ogromne novce.
Upitno dali bi netko toliko platio za Korčulu, ako već toliko moraš platiti onda bolje igrati na sigurno i uzeti Hvar.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 13.08.2017., 09:51   #4982
Što znači igrati na sigurno i što nudi hvar a Korčula ne i zbog čega je hvar ekskluzivniji od Korčule.
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 13.08.2017., 09:59   #4983
Quote:
kontrolorKvalty kaže: Pogledaj post
Što znači igrati na sigurno i što nudi hvar a Korčula ne i zbog čega je hvar ekskluzivniji od Korčule.
Igrati na sigurno znači, karikirano, da ako žnj kola i Coca Cola koštaju isto da kupiš Coca Colu. A što je ekskluzivnije treba pitati one koji tamo idu i plaćaju takve cijene
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 13.08.2017., 10:56   #4984
Za početak, Hvar je bliži od Korčule.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 13.08.2017., 12:07   #4985
A i Hvar je poznat u svjetskim okvirima, Korčula baš i nije. Razvikana mjesta postižu više cijene i to je to.
lyrabelacqua is offline  
Old 13.08.2017., 12:11   #4986
Baš zato što je bliži trebao bi biti jeftiniji.Ali nije svakome bliži.Smatram da je hvar to postotak jer su iznajmljivači složni da nema obaranja cijena i svi su hvarani porijeklom.A ne poput mase stanovnika koji su tu došli gradit kuće ,a isti su došli u Korčulu iz kontinent hr i bosne i oborili ok cijene i ekskluzivnost Korčule.
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 13.08.2017., 12:40   #4987
Quote:
kontrolorKvalty kaže: Pogledaj post
Baš zato što je bliži trebao bi biti jeftiniji.Ali nije svakome bliži.Smatram da je hvar to postotak jer su iznajmljivači složni da nema obaranja cijena i svi su hvarani porijeklom.A ne poput mase stanovnika koji su tu došli gradit kuće ,a isti su došli u Korčulu iz kontinent hr i bosne i oborili ok cijene i ekskluzivnost Korčule.
Mislim da smatraš krivo i na temelju nekih svojih predrasuda. Baš se čitav Hvar dogovorio oko cijene, moš mislit. Hvar je nakon Dubrovnika najpoznatija destinacija u Hrvatskoj. Njima su cijene digli Carpe Diem i ostali klubovi koji su ga brendirali kao ekskluzivnu party destinaciju, a nikakve babe s Hvara koje kakti ne prodaju svoju djedovinu Bosancima i dogovaraju međusobno cijene. Tržište kreira cijenu, i to je to.
lyrabelacqua is offline  
Old 13.08.2017., 13:08   #4988
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Mislim da smatraš krivo i na temelju nekih svojih predrasuda. Baš se čitav Hvar dogovorio oko cijene, moš mislit. Hvar je nakon Dubrovnika najpoznatija destinacija u Hrvatskoj. Njima su cijene digli Carpe Diem i ostali klubovi koji su ga brendirali kao ekskluzivnu party destinaciju, a nikakve babe s Hvara koje kakti ne prodaju svoju djedovinu Bosancima i dogovaraju međusobno cijene. Tržište kreira cijenu, i to je to.
Pjerino je tu odigrao najveću ulogu,dakle politika.Šteta što Korčula nije imala tako dobre političare ali u zadnje vrijeme i to se mijenja nabolje.
Korčula je puno lipša od Hvara,elita na Hvaru ide na Paklenjake a Korčula prati i to lagano sa svojim otočićima,npr.Stupe Moro beach bar
aštosad is offline  
Old 13.08.2017., 13:18   #4989
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
Pjerino je tu odigrao najveću ulogu,dakle politika.Šteta što Korčula nije imala tako dobre političare ali u zadnje vrijeme i to se mijenja nabolje.
Korčula je puno lipša od Hvara,elita na Hvaru ide na Paklenjake a Korčula prati i to lagano sa svojim otočićima,npr.Stupe Moro beach bar
Pa ja osobno ne bih voljela imati oblik turizma koji ima Hvar pod prozorom, a bogami ne bih kao gost ni otišla na takvu destinaciju. Plate ti ljudi itekako za te svoje apartmane po 90 eura na noć. Samo što bi puno lokalnih htjelo dobro zaraditi ali da im turisti ne urlaju pod prozorom. Da se razumijemo, nije da ih sažaljevam, samo mi nije jasno zašto bi sad Korčula i druge destinacije morale pratiti isti model samo zato da bi mogli nabiti cijene apartmana. To je kratkoročno razmišljanje. Imamo dovoljno obale za svakakve oblike turizma. Umjesto da Korčula bude kopija Hvara, bolje bi bilo da nađe neki svoj model koji joj paše. Meni je stoput ljepša i draže mi je da je mirnija.
lyrabelacqua is offline  
Old 13.08.2017., 14:50   #4990
Ne govorim da bi Korčula trebala biti kopija Hvara nego o elitnom turizmu i većim cijenama.Elita itekako dolazi na Korčulu samo što nije razvikana/brendirana kao Hvar
aštosad is offline  
Old 13.08.2017., 15:00   #4991
Jel nam se to sapuna daska?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...place/6454630/
KatarinaRi is offline  
Old 13.08.2017., 16:30   #4992
Ne znam ako je pravi topic, nadam se da je

Gledam neki smjestaj na airbnb,

ima na cijenu dodatak za čišćenje 238kn to mi je ok

(iako moram priznati da bi neki iznos od 120-150kn bio primjereniji, cijene čišćenja su 40kn po satu, smještaj ima nekih 70m2, nema tu šta čistiti više od 3sata)

Nije mi jasna stavka Service fee- čemu to, što plaćam time?
Da li je li to provizija od airbnb?

piše nešto kao održavanje platforme i 24h podrsku
Čiju podršku od Airbnb?
blaenka is offline  
Old 13.08.2017., 16:50   #4993
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Ne znam ako je pravi topic, nadam se da je

Gledam neki smjestaj na airbnb,

ima na cijenu dodatak za čišćenje 238kn to mi je ok

(iako moram priznati da bi neki iznos od 120-150kn bio primjereniji, cijene čišćenja su 40kn po satu, smještaj ima nekih 70m2, nema tu šta čistiti više od 3sata)

Nije mi jasna stavka Service fee- čemu to, što plaćam time?
Da li je li to provizija od airbnb?

piše nešto kao održavanje platforme i 24h podrsku
Čiju podršku od Airbnb?
Cijena ciscenja je cca 50 kn/h (mi sami cistimo, ali tako se krecu cijene). Ali 238 kn je stvarno previsoka cijena.
Service fee je provizija koju placas airbnb-u, to je njegova zarada (uz proviziju od hosta, cca 3-5% od njegove zadane cijene).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 13.08.2017. at 17:00.
nasmijanonebo is offline  
Old 13.08.2017., 17:03   #4994
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
Korčula prati i to lagano sa svojim otočićima,npr.Stupe Moro beach bar
Nadam se da neće razvikati Korčulu..

A ovaj Moro sam gledala slike i to nema veze s elitnim turizmom.. osim možda po cijenama.. ne znam..

Kažu da je hrana tak i porcije male, a uređenje definitivno nema veze s elitom..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 13.08.2017., 17:04   #4995
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cijena ciscenja je cca 50 kn/h (mi sami cistimo, ali tako se krecu cijene). Ali ovo 238 kn je stvarno previsoka cijena.
Service fee je provizija koju placas airbnb-u, to je njegova zarada (uz proviziju od hosta, cca 3-5% od njegove zadane cijene).
Hvala na odgovoru,

To je općenito tako na portalima uobičajeno da se plaća odvojeno čišćenje?

Sorry ako su glupa pitanja, ali nisam nikad bila u privatnom smještaju
blaenka is offline  
Old 13.08.2017., 21:37   #4996
Ja sam bio ove godine na Korčuli, Prižba. Divna kuća na obali, divan mir.

Super za pravi odmor.
Fishkal is offline  
Old 13.08.2017., 22:19   #4997
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,

To je općenito tako na portalima uobičajeno da se plaća odvojeno čišćenje?

Sorry ako su glupa pitanja, ali nisam nikad bila u privatnom smještaju
Ni ja nisam cesto u privatnom smjestaju. Bila sam ove godine par dana i uzela jedan apartman preko Bookinga. Na AirBnB je imao istu cijenu plus ciscenje. Samo me na air dovela trazilica jer sam htjela procitati reviewe.

Mozda to nije uvijek tako. Ali, svakako ce biti izrazeno na bilo kojem portalu, ako se naplacuje posebno.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 13.08.2017., 22:26   #4998
Cleaning fee. U Italiji je jako prisutan...kod nas postaje sve cesce prisutan. Host je taj koji to odredi tj. nadoda kao dodatni trosak. Kod nas zna ovisiti od portala do portala. Mislim da je cesce prisutno na Airu....
natha is offline  
Old 13.08.2017., 22:30   #4999
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,

To je općenito tako na portalima uobičajeno da se plaća odvojeno čišćenje?

Sorry ako su glupa pitanja, ali nisam nikad bila u privatnom smještaju
Air prikazuje trosak ciscenja odvojeno od troska smjestaja. Booking.com isto prikazuje odvojeno cijenu/trosak ciscenja od cijene smjestaja.
Samo host odredjuje cijenu ciscenja ako dodaje taj trosak, cijene variraju. Npr minimum je obicno 10 eura.
U nekim drzavama EU je uobicajeno dodatno naplacivanje ciscenja, u Hr to nije bilo dosad bas uobicajeno. Ali trendovi se mijenjaju, pa tko zna.

Usput,ne postoje glupa pitanja. Tko pita, ne skita .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 14.08.2017., 08:08   #5000
Netko je pisao da je moguć rad preko air..,a da vlasnik ne koristi evisitor.Da li HR institucija dopušta toj tvrtki unos smještaja od Osobe koja ne može koristiti evisitor.Da li je to moguće i na b.c
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.