Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 23:38   #2401
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Roda objavila Godišnje izvješće za 2015.god., rezultati su poražavajući, ubijaju u pojam
Rezultati su jadi i bijeda.
Smrzla sam se kad sam vidjela, u odnosu na ukupan broj postupaka je rođeno 10-15%djece po klinici.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:43   #2402
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Rezultati su jadi i bijeda.
Smrzla sam se kad sam vidjela, u odnosu na ukupan broj postupaka je rođeno 10-15%djece po klinici.
S tim da je to broj djece a ne poroda. A svi znamo da u mpo trudnoca bude nerijetko blizanacka. Znaci da je max.10% parova doslo do cilja
Uzasna statistika,bas porazavajuca

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:49   #2403
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
S tim da je to broj djece a ne poroda. A svi znamo da u mpo trudnoca bude nerijetko blizanacka. Znaci da je max.10% parova doslo do cilja
Uzasna statistika,bas porazavajuca

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
Vidiš, uopće nisam o tome razmišljala.
Zapravo je situacija gora nego sam mislila.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:58   #2404
U Ž A S !!!
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:04   #2405
Da odradila sam 2prirodna i jedan stimulirani, samo mi 3 ostalo....velim samo jer nekako kako je krenulo ispadne to jako malo i brzo se potrosi. A statistiku nebi ni komentirala, nisam je htijela ni pogledati onako detaljno jer mi mrak padne na oci. Vidim da mi tu bas i nemozemo puno , sve je stvar srece pa cu vidjeti. Mada mi se ova opcija da idem kod privatnika preko hzzo-a nekako najvise svida, barem da znam da sam nesto napravila u boljem smijeru...
Sad krecu novi postupci, pa cemo opet sve odbrojavati. Nadam se uspijesno....
Pocela sam gledati sve malo starije parove koji imaju bebe ili blizance kao ono potencijalne "kolege" kojima je uspijelo tako se nekako tijesim da je ipak puno vise uspijeha u mpo vodama nego neuspijeha
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:15   #2406
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
U Ž A S !!!
Ej nisam u toku...u kojoj si ti fazi? Vidim da na vonabi prodajes zalihe tableta, kako to? Jesi trudna? Stvarno nisam u toku u kojoj je fazi koja od nas a htijela bi biti
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:31   #2407
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Ej nisam u toku...u kojoj si ti fazi? Vidim da na vonabi prodajes zalihe tableta, kako to? Jesi trudna? Stvarno nisam u toku u kojoj je fazi koja od nas a htijela bi biti
Nisam trudna, spremam se za novi postupak u Betu, ali ne smijem piti ništa zbog mojih dijagnoza
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:34   #2408
Cure, je li koja zamrzavala jajne stanice i jesu li se uspješno odmrznile i oplodile, kako ste prosle na kraju?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:49   #2409
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Cure, je li koja zamrzavala jajne stanice i jesu li se uspješno odmrznile i oplodile, kako ste prosle na kraju?
Bilo bi sporo smrzavanje ili vitrifikacija?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:41   #2410
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Bilo bi sporo smrzavanje ili vitrifikacija?
Ne znam, razmišljam o tome jer do sada nisam imala smrzlica pa bi mozda sa ovom opcijom dobila vise prilika, no znam da su rezultati jako loši. Ipak bi voljela čuti cure ako koja ima iskustvo
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:27   #2411
Definitivno vitrifikacija, jer je jako velika razlika u postotku uspješnosti odmrzavanja i neoštećivanja oocite.

Smrznite višak embrija radije, ne jajne stanice. Ako dobiješ više od 12 js u stimulaciji, onda smrzni višak embrija i sve oocite iznad 12 kom (12 je dozvoljeno u oplodnju) koje nisu išle u oplodnju.

Gdje si sad? KBC RI?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 13:02   #2412
Pozdrav svima! Evo da se prijavim opet ovdje kada imamo službeni datum na reproduktivnoj. 28.9. idemo na konzultacije za novi krug. Čeka nas FET. Imamo smrzlice za jos 2 transfera.
Puno sreće svima u jesenskim postupcima!
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 13:30   #2413
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Cure, je li koja zamrzavala jajne stanice i jesu li se uspješno odmrznile i oplodile, kako ste prosle na kraju?
Iskustva losa ( era Mikijevog zakona ).
Na cca isti broj dobivenih js (oko 10 + ), smrznuti se moglo kojih 2-3 koje su zadovoljavale kriterije, izuzev one 3 koje su isle u oplodnju. I to samo ako su bile tip top kvalitete imalo je smisla zamrznuti.
U odmrzavanju je uvijek otpala barem jedna. U 3 takva postupka (3 stimulacije) imali smo na kraju uvijek samo jedan embrio za et.

U odnosu na fetove i da na isti broj stanica imam barem 3-4-5 fetova jedne blastice iz jednog stimuliranog postupka ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:47   #2414
Pozdrav,
Jel ima netko tko je nov u ovom svemu mozda? Tesko mi je pratit sve ovo tekuce jer svaki treci pojam moram guglat. Htjela bih se ja ubacit u vase razgovore i nadanja i molitve i vibranje i bodrenje i svasta nesto
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:20   #2415
Quote:
Zvijezdica1611 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Jel ima netko tko je nov u ovom svemu mozda? Tesko mi je pratit sve ovo tekuce jer svaki treci pojam moram guglat. Htjela bih se ja ubacit u vase razgovore i nadanja i molitve i vibranje i bodrenje i svasta nesto

Mila, a sto te buni? Reci nazive pa ćemo objasniti. Biti će ti lakše kad razjasnimo, a i sto vise znaš, ne mogu te doktori "zakinuti".

Gdje si u postupku? U kojoj si fazi?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:47   #2416
Question

Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Mila, a sto te buni? Reci nazive pa ćemo objasniti. Biti će ti lakše kad razjasnimo, a i sto vise znaš, ne mogu te doktori "zakinuti".

Gdje si u postupku? U kojoj si fazi?
Ja sam na Vuk Vrhovcu, cekam iduci mjesec pa idem na uzv 3 dan ciklusa. Ja ti svaku kraticu guglam. Ne znam puno toga, a i ono kaj znam naucila sam citajuci forume. Toliki sam marsovac da sam guglala 'folikulometrija' . I tak.. al koliko vidim imat cu vremena sve naucit
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:55   #2417
Ne znam zapravo uopce razvoj situacije. Odem na taj uzv 3 dan ciklusa, i sto onda ide, folikulometrije? Ili pikanje? Ili oboje? Ili oboje istovremeno? Jel to individualno il ima neka spranca, sto se tice kada i koliko dugo se treba pikati? Evo nista ne znam. Imam samo random informacije nabacane u glavi, ali pricu nikak slozit :/
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:24   #2418
A sto su ti rekli? Ideš u stimulirani (s lijekovima da potaknu jajnike da proizvedu vise js), prirodni (lovite tvoju ovulaciju) ili AIH?

Obično je start s pikanjem 2/3dc. I svaka 2-3 dana UZV (fm - folikulometrije) kad se prati rast tvojih folikula. Možda ćeš tamo negdje 7/8 dc (dan ciklusa) dobiti i lijek za sprečavanje prerane ovulacije (O). Obično je to Orgalutran ili Cetrotide. Njega uzimaš kad i stimulaciju. U jednu stranu trbuha agonist, u drugu antagonist.

Pikas se u trbuh, 3 prsta ispod i 3 prsta pored pupka. Pokazati će ti sestra, ako se ne sjeti - pitaj.
Pikas se onoliko dugo koliko doktor procijeni da je potrebno, prateći rast tvojih folikula.

Kad ti budu folikuli cca 16/17/18 mm (ovisi kad te pogledaju i kako koji dr. ima praksu), dati ćeš si završnu injekciju - štopericu koja će pomoći u sazrijevanju js. 36h nakon štoperice (Ovitrelle ili Brevactide npr.) nastupa punkcija - vađenje tvojih js.
Ja sam imala punkcije 17, 13 i 14 dc (imala sam 3 stim. postupka).

Nekima dr. odredi pikanje oko 11/12h, nekima oko 17h, nekima oko 19h. Ovisi kako ko ima neki svoj protokol.

Najbitnije od svega je: SVE ih pitaj. Kaj god nije jasno! Ako šute: isto pitaj. Kakva god nedoumica da to se vrzma po glavi - pitaj ih!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:32   #2419
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Definitivno vitrifikacija, jer je jako velika razlika u postotku uspješnosti odmrzavanja i neoštećivanja oocite.

Smrznite višak embrija radije, ne jajne stanice. Ako dobiješ više od 12 js u stimulaciji, onda smrzni višak embrija i sve oocite iznad 12 kom (12 je dozvoljeno u oplodnju) koje nisu išle u oplodnju.

Gdje si sad? KBC RI?
Pa bas zato sto nismo do sada imali nista embrija za zamrzavanje, razmisljala sam u ovoj opciji.
Privatno sam, nadam se uspjehu
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 05:54   #2420
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
A sto su ti rekli? Ideš u stimulirani (s lijekovima da potaknu jajnike da proizvedu vise js), prirodni (lovite tvoju ovulaciju) ili AIH?

Obično je start s pikanjem 2/3dc. I svaka 2-3 dana UZV (fm - folikulometrije) kad se prati rast tvojih folikula. Možda ćeš tamo negdje 7/8 dc (dan ciklusa) dobiti i lijek za sprečavanje prerane ovulacije (O). Obično je to Orgalutran ili Cetrotide. Njega uzimaš kad i stimulaciju. U jednu stranu trbuha agonist, u drugu antagonist.

Pikas se u trbuh, 3 prsta ispod i 3 prsta pored pupka. Pokazati će ti sestra, ako se ne sjeti - pitaj.
Pikas se onoliko dugo koliko doktor procijeni da je potrebno, prateći rast tvojih folikula.

Kad ti budu folikuli cca 16/17/18 mm (ovisi kad te pogledaju i kako koji dr. ima praksu), dati ćeš si završnu injekciju - štopericu koja će pomoći u sazrijevanju js. 36h nakon štoperice (Ovitrelle ili Brevactide npr.) nastupa punkcija - vađenje tvojih js.
Ja sam imala punkcije 17, 13 i 14 dc (imala sam 3 stim. postupka).

Nekima dr. odredi pikanje oko 11/12h, nekima oko 17h, nekima oko 19h. Ovisi kako ko ima neki svoj protokol.

Najbitnije od svega je: SVE ih pitaj. Kaj god nije jasno! Ako šute: isto pitaj. Kakva god nedoumica da to se vrzma po glavi - pitaj ih!
Ajme wow, puno hvala na ovome! Nisu mi nista rekli nego da se javim 1.dc. a kako sam vec obavila sve trazene pretrage i prvi pregled, zakljucila sam sama da je to sto sad slijedi -uzv 2-3 dc.
Mislim da su mi nalazi vise-manje ok, ne vidim neki ociti razlog zasto ne bi krenula u postupak. Spermiogram je prije 2god bio asthenozoo, tako da ako je i dalje takav-inseminacija se ne radi? Da li se i kod inseminacije radi punkcija ili?
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.