Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 14:42   #8481
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post

Ne, nema problema nikakvih (ako su zadovoljene glavne obveze, naravno, ne možeš zamijeniti glavne kolegije s nekoliko izbornih samo radi bodova).
Hvala! Ma shvatila sam da ima toliko izbornih koje želim odslušati da ću debelo premašit granicu pa me zanimalo...
SkarletXx is offline  
Old 13.08.2017., 19:19   #8482
jel zna netko kako funkcionira polaganje kolegija ako sam promjenila 1 dvopredmetni studij?

konkretno, ostavila sam 2 kolegija iz 2. semestra za jesen, ali sam sad saznala da ih navodno ne mogu polagati, jer imam novi indeks u kojem nemam naljepnice pa mi nemaju gdje upisat ocjenu, tj. stari indeks mi je nevažeći. jel zna netko nešto više o ovome???
merid is offline  
Old 14.08.2017., 10:05   #8483
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Studira li itko slobodni studij sinologije/japanologije?

Zanima me koliko je teško pratiti to kao netko tko počinje od apsolutne 0.
Koliko vremena dnevno posvetite tome?
Ako ne daš neki od ispita, koči li to i onaj jedan/dva primarna studija koji već studirate ili je potpuno neovisno od toga?

Razmišljam o upisima na jedan od ta dva slobodna studija sad na 3. godini, ali ni sama nisam sigurna koji bi upisivala, jer nisam puno upoznata s ni jednim.

Svako iskustvo dobrodošlo
Itko?
__________________
jedino što se u životu mora, je umrijeti
philosofan is offline  
Old 14.08.2017., 11:16   #8484
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
jel zna netko kako funkcionira polaganje kolegija ako sam promjenila 1 dvopredmetni studij?

konkretno, ostavila sam 2 kolegija iz 2. semestra za jesen, ali sam sad saznala da ih navodno ne mogu polagati, jer imam novi indeks u kojem nemam naljepnice pa mi nemaju gdje upisat ocjenu, tj. stari indeks mi je nevažeći. jel zna netko nešto više o ovome???
logično da ih ne možeš polagati jer si obavila novi upis. polagat ćeš ih dogodine, a o profesorima će ovisiti hoće li ti priznati izvršene obveze ( prisutnost na predavanjima, seminare ) od prethodne godine ili ćeš morati ponovno na nastavu.

Quote:
philosofan kaže: Pogledaj post
Itko?
ne znam iz prve ruke, ali znam iz prijateljicinog iskustva. ona je upisala sinologiju i tijekom prve godine je shvatila da je "studij" potpuno beskoristan, do te mjere da za njega neće dobiti nikakvu diplomu, vjerojatno čak ni potvrdu. nisu uvedeni u isvu sustav, ispite prijavljuju preko staromodnih papirnatih prijavnica, nemaju nikakve veze sa redovnim studijem niti imaju ikakvoga utjecaja na njega. kreće se od nule, nakon prve se godine broj ljudi prorijedi, što zbog obveza na redovnom studiju, što zbog posla, dosta ih krene rastezati jednu godinu kroz iduće dvije etc.
Sharpey Shuffle is offline  
Old 14.08.2017., 12:31   #8485
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
jel zna netko kako funkcionira polhttps://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gifaganje kolegija ako sam promjenila 1 dvopredmetni studij?

konkretno, ostavila sam 2 kolegija iz 2. semestra za jesen, ali sam sad saznala da ih navodno ne mogu polagati, jer imam novi indeks u kojem nemam naljepnice pa mi nemaju gdje upisat ocjenu, tj. stari indeks mi je nevažeći. jel zna netko nešto više o ovome???
Imam isti problem. Navodno trebamo do referade da nam potvrde da su predmeti odslušani i onda ih možemo ići polagat sad na jesen, iako meni studomat dopušta prijavu ispita i bez tog?
cerseiously is offline  
Old 14.08.2017., 13:55   #8486
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
logično da ih ne možeš polagati jer si obavila novi upis. polagat ćeš ih dogodine, a o profesorima će ovisiti hoće li ti priznati izvršene obveze ( prisutnost na predavanjima, seminare ) od prethodne godine ili ćeš morati ponovno na nastavu.



ne znam iz prve ruke, ali znam iz prijateljicinog iskustva. ona je upisala sinologiju i tijekom prve godine je shvatila da je "studij" potpuno beskoristan, do te mjere da za njega neće dobiti nikakvu diplomu, vjerojatno čak ni potvrdu. nisu uvedeni u isvu sustav, ispite prijavljuju preko staromodnih papirnatih prijavnica, nemaju nikakve veze sa redovnim studijem niti imaju ikakvoga utjecaja na njega. kreće se od nule, nakon prve se godine broj ljudi prorijedi, što zbog obveza na redovnom studiju, što zbog posla, dosta ih krene rastezati jednu godinu kroz iduće dvije etc.
Mislim da se dobije neki certifikat, ali studij se može nastaviti u Ljubljani, a i u Kini/Japanu ako se dobije stipendija pa me to ne brine.
Nego, jel se stigne uopće sve to, pogotovo ako se upišu i sinologija i japanologija na 2 dvopredmetna?
__________________
jedino što se u životu mora, je umrijeti
philosofan is offline  
Old 14.08.2017., 14:20   #8487
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
logično da ih ne možeš polagati jer si obavila novi upis. polagat ćeš ih dogodine, a o profesorima će ovisiti hoće li ti priznati izvršene obveze ( prisutnost na predavanjima, seminare ) od prethodne godine ili ćeš morati ponovno na nastavu..
sve ocjene (položeni predmeti) i prava na potpis (odslušani predmeti) se automatski evidentiraju preko studomata tako da s tim nema problema
a u referadi mi je rečeno da mogu polagati ispite i na jesen tj. na zimu ako se dogovorim s profesorima, pa me zanimalo da li netko ima (osobnog) iskustva s tim, da mi kaže kako da se to dogovorim s profesorima, jel postoji neka specijalna procedura ili samo pitam preko maila itd.
merid is offline  
Old 14.08.2017., 14:24   #8488
Quote:
cerseiously kaže: Pogledaj post
Imam isti problem. Navodno trebamo do referade da nam potvrde da su predmeti odslušani i onda ih možemo ići polagat sad na jesen, iako meni studomat dopušta prijavu ispita i bez tog?
u rujnu moramo napisat molbu da nam priznaju odslušane i položene predmete ili ekvivalente (npr. jezik za akademske potrebe - jezik struke). navodno s tim nema problema i sve ostaje kak je i bilo

ali i mene zbunjuje to na studomatu. logično da imamo upisano ovo iz 1. semestra jer smo sad (tehnički gledano) 1. semestar, 1. godina.. ali ja imam upisano i ove iz 2. semestra, i pod "upisana godina" imam i prošlu godinu (koju sam ispisala) i novu godinu.

ffzg
merid is offline  
Old 14.08.2017., 14:39   #8489
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
sve ocjene (položeni predmeti) i prava na potpis (odslušani predmeti) se automatski evidentiraju preko studomata tako da s tim nema problema
a u referadi mi je rečeno da mogu polagati ispite i na jesen tj. na zimu ako se dogovorim s profesorima, pa me zanimalo da li netko ima (osobnog) iskustva s tim, da mi kaže kako da se to dogovorim s profesorima, jel postoji neka specijalna procedura ili samo pitam preko maila itd.
E vidiš, meni u studomatu predmeti koje sam planirao sad na jesen polagat nisu evidentirani kao "obavljeni/odslušani" jer prof to vjerojatno stavi kad se položi...tako da cu otić u referadu i pitat ih šta s tim, vjerojatno trebam profesorima mailove slat.
cerseiously is offline  
Old 14.08.2017., 16:28   #8490
Quote:
philosofan kaže: Pogledaj post
Mislim da se dobije neki certifikat, ali studij se može nastaviti u Ljubljani, a i u Kini/Japanu ako se dobije stipendija pa me to ne brine.
Nego, jel se stigne uopće sve to, pogotovo ako se upišu i sinologija i japanologija na 2 dvopredmetna?
ne bih rekla, ako i njih i redovan studij misliš završiti na vrijeme

Quote:
merid kaže: Pogledaj post
sve ocjene (položeni predmeti) i prava na potpis (odslušani predmeti) se automatski evidentiraju preko studomata tako da s tim nema problema
položene ispite priznaju ofc, ali ovo drugo ovisi o profesoru - hoće li te ponovno tjerati na nastavu ili ne ( bez obizra na ispunjene uvjete za izlazak na ispit u prethodnoj godini ). znam jer sam svjedočila svemu i svačemu na svome odsjeku što se toga tiče.
Sharpey Shuffle is offline  
Old 15.08.2017., 19:23   #8491
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
položene ispite priznaju ofc, ali ovo drugo ovisi o profesoru - hoće li te ponovno tjerati na nastavu ili ne ( bez obizra na ispunjene uvjete za izlazak na ispit u prethodnoj godini ). znam jer sam svjedočila svemu i svačemu na svome odsjeku što se toga tiče.
nadam se da si u pravu, jer ja bi i htjela ponovno upisat to, da mogu kolokvirat
btw o kojem se odsjeku radi, ako nije tajna?
merid is offline  
Old 15.08.2017., 19:26   #8492
Quote:
cerseiously kaže: Pogledaj post
E vidiš, meni u studomatu predmeti koje sam planirao sad na jesen polagat nisu evidentirani kao "obavljeni/odslušani" jer prof to vjerojatno stavi kad se položi...tako da cu otić u referadu i pitat ih šta s tim, vjerojatno trebam profesorima mailove slat.
mislim da čim možeš prijavit ispit, on ti je evidentiran kao odslušan. ali nisam 100% sigurna
merid is offline  
Old 15.08.2017., 21:32   #8493
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
nadam se da si u pravu, jer ja bi i htjela ponovno upisat to, da mogu kolokvirat
btw o kojem se odsjeku radi, ako nije tajna?
možeš biti oslobođena dolaženja na nastavu, pa svejedno izlaziti na kolokvije. doslovno ovisiš o milosti i nemilosti profesora kaj se toga tiče.

moj odsjek je baruština zvana povijest
Sharpey Shuffle is offline  
Old 17.08.2017., 17:46   #8494
Quote:
SkarletXx kaže: Pogledaj post
Hvala! Ma shvatila sam da ima toliko izbornih koje želim odslušati da ću debelo premašit granicu pa me zanimalo...
Da, znam.
Ja sam na diplomskom i tako mi je žao što nisam odslušao neke izborne na preddiplomskom koji se sada ne mogu uzeti na diplomskom, npr. jidiš ili nizozemski.
prvilet is offline  
Old 17.08.2017., 23:22   #8495
Zna li netko možda kad počinje raditi referada?
riu is offline  
Old 17.08.2017., 23:39   #8496
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Da, znam.
Ja sam na diplomskom i tako mi je žao što nisam odslušao neke izborne na preddiplomskom koji se sada ne mogu uzeti na diplomskom, npr. jidiš ili nizozemski.
Ako ti nije stalo da dobiješ ocjenu i ECTS-e, a imaš dovoljno vremena za to, uvijek možeš dolazit na predavanja/seminare i pratit nastavu bez obzira što nisi upisan. Pod pretpostavkom da su profesori koji to drže normalni..

Na moj izborni je došla jedna cura s diplomskog i zamolila profu da dolazi na predavanja makar nije upisana na kolegij jer je samo to htjela odslušat, i nije joj stvarala nikakve probleme oko toga, naprotiv.
merid is offline  
Old 18.08.2017., 18:07   #8497
Kad bude raspored predavanja objavljen?
Niny =) is offline  
Old 18.08.2017., 18:51   #8498
jel bi mi mogao netko nesto ukratko reci o smjerovima na diplomskom iz povijesti i anglistike? sve sto sam nasao na oglasnim plocama je vrlo sturo, pa sam mislio da je bolje da saznam iz prve ruke za sada mi je u planu upisati prevoditeljski na anglistici, dok sam na povijesti u nedoumici izmedu nastavnickog i moderne povijesti, makar sam cuo da postoji i neka kombinacija toga dvoje (?)
52225 is offline  
Old 18.08.2017., 20:19   #8499
Quote:
Niny =) kaže: Pogledaj post
Kad bude raspored predavanja objavljen?
Onak oko 27.9.
Rakkatakka is offline  
Old 18.08.2017., 20:35   #8500
Quote:
52225 kaže: Pogledaj post
jel bi mi mogao netko nesto ukratko reci o smjerovima na diplomskom iz povijesti i anglistike? sve sto sam nasao na oglasnim plocama je vrlo sturo, pa sam mislio da je bolje da saznam iz prve ruke za sada mi je u planu upisati prevoditeljski na anglistici, dok sam na povijesti u nedoumici izmedu nastavnickog i moderne povijesti, makar sam cuo da postoji i neka kombinacija toga dvoje (?)
kombinacija znači da upisuješ nastavnički, uz obvezu polaganja nekih (?) obveznih ( u tvome slučaju sa moderne ) - mislim da na kraju dobivaš diplomu iz nastavničkog, ali ne i iz moderne. na modernoj ti predaje većina sa preddiplomskoga, osim banca čija juga nije obavezna ( 1918 - 1945 seminar sexy goran, 1945 - 1991 seminar smrdljivi martin ). možda griješim, ali je moguće da nema ni karijatide & anusicha. na nastavničkom glavnu riječ ima aždaja koren koja živi za trenutak kada će napokon uspjeti silovati malenog tvrtka, stalno rade na nekakvim pripremama ( za nastavu ) i skakuću okolo po školama ( ako nemaš sreće deportirat će te u poljoprivrednu školu u dubravi ), ali ne mogu ti reći nikaj detaljnije o tome ( bogu fala ).
Sharpey Shuffle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.