Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 21:24   #1
Izdavanje racuna u inozemstvo (ENG)

Pozdrav!

Imam drustvo (jdoo) i saznao sam da je u redu ako izdam racun na engleskom jeziku (kanadska firma). Sve sam fino preveo ali sam zapeo kod zadnje tocke, tj. izjave:

„Nismo u sustavu PDV-a. PDV nije obračunat temeljem čl. 90 st.1 i st.2 Zakona o PDV-u (Nar.nov., br. 73/13.).“

S tom sprancom mi svaki racun zavrsava a sada se pitam: je li mogu ostaviti tu sprancu na HR ili je moram prevesti? Ako je moram prevesti, kako ju moram srociti? Ima li netko iskustvo / savjet za mene? Racun bih trebao sutra poslati a zelim da sve bude po PS-u.

Zahvaljujem se unaprijed

LP
CapoeraZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:27   #2
Meni stoji ovako i nitko se nije bunio, ni moja knjigovotkinja niti knjigovodstva inozemnih klijenata:

"According to the Article 90, paragraph 1 of the VAT Law, VAT is not calculated"
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:35   #3
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Meni stoji ovako i nitko se nije bunio, ni moja knjigovotkinja niti knjigovodstva inozemnih klijenata:

"According to the Article 90, paragraph 1 of the VAT Law, VAT is not calculated"
Odlicno, odlicno, odlicno Hvala ti lijepa
CapoeraZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:00   #4
Samo još jedna sitnica ako ti nitko nije rekao: kada izdaješ račun firmi u inozemstvu kojoj ne naplaćuješ PDV, uz taj račun (uz primjerak za knjigovodstvo, tj. eventualno Poreznu upravu ako dođe u nadzor) priloži i potvrdu iz VIES-a (http://ec.europa.eu/taxation_customs...e.do?locale=hr).

Na tom portalu možeš provjeriti za firmu s kojom surađuješ je li u sustavu PDV-a i ima li zapravo osnove da joj ti ne naplatiš PDV. To je samo formalnost, ali može se desiti da ta firma jednom izađe iz sustava PDV-a pa da ti ne moraš naknadno dokazivati da je bila obveznik PDV-a u trenutku kada si ti izdavao račun. Tako to od mene traži knjigovotkinja, a i jedna od ino firmi s kojima radim traži od mene da uz račun koji im šaljem priložim tu potvrdu za svoju firmu.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:05   #5
Hvala ti na informaciji

Koliko vidim to vrijedi za drzave clanice EU, jel tako? Za Kanadjane mi to i ne treba bas ili ima kakvih detalja na koje moram paziti kod njih?
CapoeraZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 09:57   #6
E, ne znam, žao mi je. Ja se više manje držim Europe za sada :-).
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:24   #7
moras traziti da ti dostave potvrdu o rezidentnosti
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.