Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 15:38   #281
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, gdje nađe tu propagandu? Po ovome bi Švicarska bila goli kurac za nas.
Pa Švicarska i je goli kurac za nas. Takva prirodna bogatstva, takve resurse, kakve imamo mi i naši cimeri Talijani recimo, oni mogu samo sanjati, jer sve što oni imaju su samo Alpe. Sve ostalo su bankarska posla. Oni takvih mogućnosti, kakve imamo mi, jednostavno nemaju.

Njihove čokolade su isto precijenjene. Nisu ništa finije od Kraša, Zvečeva ili Kandita, a koštaju puno skuplje, kao da su nešto ekstra. Njihov Nestle naša Podravka podere ko beba zvečku, nisu ništa bolji od nas po kvaliteti svojih proizvoda. S Knorom i Maggijem Podravka briše pod. Oni svoje splačine bez okusa zovu juhama, pa to je obična voda...da i ne pričam o usporedbi Vegete i njihovih zrnaca od povrća...David i Golijat...
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:48   #282
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa Švicarska i je goli kurac za nas. Takva prirodna bogatstva, takve resurse, kakve imamo mi i naši cimeri Talijani recimo, oni mogu samo sanjati, jer sve što oni imaju su samo Alpe. Sve ostalo su bankarska posla. Oni takvih mogućnosti, kakve imamo mi, jednostavno nemaju.

Njihove čokolade su isto precijenjene. Nisu ništa finije od Kraša, Zvečeva ili Kandita, a koštaju puno skuplje, kao da su nešto ekstra. Njihov Nestle naša Podravka podere ko beba zvečku, nisu ništa bolji od nas po kvaliteti svojih proizvoda. S Knorom i Maggijem Podravka briše pod. Oni svoje splačine bez okusa zovu juhama, pa to je obična voda...da i ne pričam o usporedbi Vegete i njihovih zrnaca od povrća...David i Golijat...
Heh, Nestle! Pa ti iz Nestle-a su prava go*na, da se tako izrazim. Oni (Čelnici tvrtke) se zalažu za privatizaciju vode, odnosno da nemaju svi pravo na pitku vodu... i ko zna koje još gadarije!... Baš stoka!
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:55   #283
Jeste pogledali doc "Istina o čokoladnoj industriji"
Nestle je jedan od glavnih igrača.
Dijeca robovi rade na plantažama, a kada napune 17, tada idu na otpis, istrošeni i prestari su.
https://youtu.be/7Vfbv6hNeng
Laži, manipulacije, u banana državama korumpirani vrh, robovi...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:22   #284
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa Švicarska i je goli kurac za nas. Takva prirodna bogatstva, takve resurse, kakve imamo mi i naši cimeri Talijani recimo, oni mogu samo sanjati, jer sve što oni imaju su samo Alpe. Sve ostalo su bankarska posla. Oni takvih mogućnosti, kakve imamo mi, jednostavno nemaju.
Gola istina i nepobitne činjenice!

Ja sam potpuno siguran, da kad bi Hrvatsku počeli voditi barem prosječno pošteni, barem prosječno sposobni i barem prosječno kvalitetni političari (dakle, ne moraju biti nikakvi genijalci) da bi se stanje u Hr, čak i iz ove teške banane, za samo nekoliko godina toliko drastično popravilo na bolje da bi mnogima bilo teško za vjerovati.
I naravno, kad bismo šutnuli nogom MMF, bankarsku mafiju i sve ostale utjecaje šačice psihopata izvana koji preko naših vrlih političara upravljaju zemljom i koji su nas do ovakvog stanja i doveli.
Može zazvučati smiješno, ali uvjeren sam da bi se samo u nekoliko godina stanje značajno i primjetno popravilo. A baš radi svih resursa i bogatstava koje ima Hrvatska i o kojima pričamo. Da smo Sahara, shvatio bih da se nemamo čemu nadati i prihvatio bih ovakvo stanje; trebalo bi nam tada bar 30 godina da dođemo k sebi i da krenemo s normalnim životom.
Međutim, u Hrvatskoj, samo nekoliko godina bi trebalo i već bi se živjelo prilično dobro, daleko bolje nego danas. A tim tempom za manje od 10 godina stigli bi Švicarsku, usprkos svim njihovim čokoladama, bankama i sirevima.
No, problem je što nas netko koči.
To je kao da imaš najbrži i najbolji auto, koji svejedno po defaultu stiže na cilj zadnji jer su mu plaćeni mehaničari po direktivama svojih gospodara stavili ćelave i poluprazne gume, ispustili ulje iz motora i zablokirali kočnice tako da se auto jedva može pokrenuti.
I naravno, tada i Fićo stigne prije tebe.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Njihove čokolade su isto precijenjene. Nisu ništa finije od Kraša, Zvečeva ili Kandita, a koštaju puno skuplje, kao da su nešto ekstra. Njihov Nestle naša Podravka podere ko beba zvečku, nisu ništa bolji od nas po kvaliteti svojih proizvoda. S Knorom i Maggijem Podravka briše pod. Oni svoje splačine bez okusa zovu juhama, pa to je obična voda...da i ne pričam o usporedbi Vegete i njihovih zrnaca od povrća...David i Golijat...:
Potpisujem!

Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Heh, Nestle! Pa ti iz Nestle-a su prava go*na, da se tako izrazim. Oni (Čelnici tvrtke) se zalažu za privatizaciju vode, odnosno da nemaju svi pravo na pitku vodu... i ko zna koje još gadarije!... Baš stoka!
Jedino s čim se ne mogu složiti s tobom je da je grijeh uspoređivati taj ljudski šljam sa stokom. Nema te stoke koja bi ikad napravila ovakva sranja kakva rade oni.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Jeste pogledali doc "Istina o čokoladnoj industriji"
Nestle je jedan od glavnih igrača.
Dijeca robovi rade na plantažama, a kada napune 17, tada idu na otpis, istrošeni i prestari su.
https://youtu.be/7Vfbv6hNeng
Laži, manipulacije, u banana državama korumpirani vrh, robovi...
Da, nažalost, to je ista priča kao o onoj djeci koja rade u tvornicama Nike i sličnima za 1 ili pola $ dnevno...nažalost, svim tim banana državama uopće ne upravljaju oni koji se službeno zovu vlašću već njihovi gospodari izvana, ovi su samo obične, bezvrijedne marionete koje će se po potrebi zamijeniti drugima.
Po pitanju vlasti, nije puno bolje ni kod nas, samo se čini malo "civiliziranije".
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:52   #285
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Može zazvučati smiješno, ali uvjeren sam da bi se samo u nekoliko godina stanje značajno i primjetno popravilo. A baš radi svih resursa i bogatstava koje ima Hrvatska i o kojima pričamo.
Ako nije problem, može kratko objašnjenje kako?
Čime bi to konkurirao svijetu?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:25   #286
Samo pumpati primarne instinkte majmuna i držati u strahu od gubitka istih. Nije komplicirano
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 02:36   #287
Okanite se prepucavanja na ovoj temi. Ono što imate riješite na PM.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 04:00   #288
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
lazi i gluposti. fluor se u vodu ne dodaje ni u europi ni u americi ni u bilo kojoj razvijenoj drzavi svijeta. to sto zacetnik threada naziva cinjenicama su ideje marginalnih portala te nemaju ikakvo uporiste u stvarnosti.

"According to Health Canada, 45.1% of Canadians drink fluoridated public water. Canada is one of the most fluoridated countries in the world. In comparison, only 5.7% of the world's population has their public water supply fluoridated."

Daj nemoj.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:55   #289
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
"According to Health Canada, 45.1% of Canadians drink fluoridated public water. Canada is one of the most fluoridated countries in the world. In comparison, only 5.7% of the world's population has their public water supply fluoridated."

Daj nemoj.
a koliko puta ja moram ponoviti jedno te isto dok zatupljenom narodu ne udje u tintaru? voda se crpi iz razlicitih izvora, negdje ne treba skoro ikakva intervencija prije pustanja u sustav vodoopskrbe, drugdje treba proci kroz prociscivac. tih sustava ima vise, ovisno o vrsti oneciscenja. dakle neki sustavi iz vode izvlace minerale a time i fluor. minerali, a time i fluor, koji su prirodno prisutni u vodi vracaju se u istu i njihova koncentracija ne prelazi vrijednosti koje se nalaze u prirodi. taj podatak nije tajna, nasao bi ga i sam da si procitao vise od par recenica.

nigdje u europi i sjevernoj americi nema fluora u vodi vise nego sto je procijenjeno da je normalno. nigdje se ne dodaje ovako kako neki tu pisu i iz tko zna kakvih reptilsko-iluminatskih fantazija.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:35   #290
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
reptilsko-iluminatskih fantazija.
Nikakvee reptilsko iluminatske fantazije covece.. sta si tolko zapo za te reptile, pusti te gluposti.

Cinjenice su da se u vodi nalazi fluor i prirodno ali i mnoge druge stvari pa se od njih voda cisti.. znas zato postoje gradski precistaci za vodu zna se.. al je pitanje sto se fluorid dodaje?

Sto ne dodaju i ne znam sta jos malo plutonijuma posto ga bas i nema u vodi a mora da nam je dobar za zube i sto drzava ne bi nama pazila na zube kad je tako dobra drzava to..aaa blago amerikancima tek na njih kako lepo paze
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:02   #291
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ako nije problem, može kratko objašnjenje kako?
Čime bi to konkurirao svijetu?
Objasnili smo drugi forumaši i ja u prethodnim postovima, slobodno pogledaj, čak i nije bilo tako kratko...

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Cinjenice su da se u vodi nalazi fluor i prirodno ali i mnoge druge stvari pa se od njih voda cisti.. znas zato postoje gradski precistaci za vodu zna se.
Ako su fluor, kamenac i tko zna kakvi drugi elementi pristuni u vodi tako korisni i potrebni, dalo bi se postaviti pitanje - čemu onda služe svi oni filtri za vodu, neki i vrlo skupi i izuzetno kvalitetni koji iz vode odstranjuju upravo sve te nepoželjne stvarčice?
Valjda su svi ti filteri bez veze i vrlo opasni, a sva zagađenja koja se nalaze u vodi su poželjna? Bravo!
Evo, pogledajte svi kako izgleda 1 litra "zdravstveno ispravne" i "kvalitetne" vode iz Zg vodovoda nakon što se prokuha 45 min.
Ne znam tko može ikoga uvjeriti da je ovo ok.
Napominjem da je izvorska ili filtrirana voda nakon prokuhavanja potpuno bistra, nema nikakav talog na dnu, ništa ne pliva po površini i nema nikakve sličnosti s ovim sa slike.
Ali eto, možda netko vjeruje da je ovakva voda ok.
Ja ne, zato je i filtriram već 17 godina.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Sto ne dodaju i ne znam sta jos malo plutonijuma posto ga bas i nema u vodi a mora da nam je dobar za zube i sto drzava ne bi nama pazila na zube kad je tako dobra drzava to..aaa blago amerikancima tek na njih kako lepo paze
Zato su tako lijepi.
Ne treba sumnjati u sustav i državu, ona nam želi dobro i sve što servira treba poslušno gutati, počevši od matrične hrane i vode pa do ispiranja mozga preko medija.
E sad, koji su im razlozi da to rade, upravo to i je bit ove teme.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:51   #292
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
E sad, koji su im razlozi da to rade, upravo to i je bit ove teme.
Ma ocigledno je da smo u experimentu kao planeta ali to retko ko ce shvatiti zbilja.

Zasto je Hitler furao svastiku.. simbol nove svetlosti, doma i srece... sve lepe stvari.

Pa da nije zaustavio razvoj tehnologije tj sirenje iste bili bi prekinuti posto su nam te tehnologije zabranjene od strane "bogova" da ne kazem vanzemaljaca iako bi se moglo i tako kazti.

Inace je voda svugde u istom fazonu i dobro si to provalio za filtere.

I da, hehe amerikanci su svakako uzorni.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 01:37   #293
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Npr svi znamo za dusu ali niko ne zna sta je ona..zasto se te stvari ne uce u skoli.
Svi znamo a nitko ne zna. Ajmo klince učiti o tome.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Znamo da su uzrocnici bolesti duhovne prirode opet se u medijima ne spominje tako sta.
"Duhovna priroda" tebi znači jedno a drugom čovjeku drugo. Ali ti bi natjerao druge da vide "duhovnu prirodu" kao ti tako da tvoja teorija vrijedi.


Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Dodaje se fluor u vodu a zna se da je koristen u koncentracionim logorima kako bi se smanjio kapacitet razmisljanja zarobjenika..opet tema koja se ne spominje u medijima...
Koristi se i nož u kuhinji iako znamo da je puno ljudi umrlo od uboda noža.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Od puno pesticida i emulgatora idemo ka unistenju prirode ipak se dozvoljavaju reklamiranja i proizvodnja istih proizvoda.
Od duhovnosti mnogi ljudi stradaju ali se ipak reklamira.


Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
U skoli decu uce nebulozama koja im za daljnji zivot ne pomazu mnogo..na odmorima slusaju muziku i textove koji vec nemaju veze sa zdravim zivotom..kao i neki odrasli...i jos mnogo toga....
Ponudi svoj školski program.



Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Moze se preci, dotaknuti i inih tema dok god se smatra da je cilj skole,medija tj sistema da zaglupi narod.
Ja mislim da nemaš stručnosti ni znanja da bi znao o čemu govoriš.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 03:16   #294
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Svi znamo a nitko ne zna. Ajmo klince učiti o tome.



"Duhovna priroda" tebi znači jedno a drugom čovjeku drugo. Ali ti bi natjerao druge da vide "duhovnu prirodu" kao ti tako da tvoja teorija vrijedi.




Koristi se i nož u kuhinji iako znamo da je puno ljudi umrlo od uboda noža.



Od duhovnosti mnogi ljudi stradaju ali se ipak reklamira.




Ponudi svoj školski program.





Ja mislim da nemaš stručnosti ni znanja da bi znao o čemu govoriš.
Dusa je dokazanija stvar od evolucije medju vrstama. Samo se jedno taji a drugo namece i to na veoma visokom nivou.

Ne bi ja moju "duhovnu prirodu nikome nametao samo bi dobro bilo da doktori nekad pitaju o i preporuce duhovni mir a ne da se o tome prica samo u terminima moderne yoge koja vise stete pravi u drustvu nego koristi.

Nozem se mogu ubiti ljudi? Nisam rekao da treba doneti zakon o klanju ili sta? nego da je bzv da je zakonom odredjeno dodavanje fluora u vodu!...iako ga na nekim mestima u svetu ima u prirodnom obliku..ima svega i svacega u vodama u prirodnom obliku...

Reklamira se slepa vera i mnogo mnogo lazi a duhovnost se malo spominje tu i tamo ali je vec bas i nema zapravo pa zato to sto velis.

Nije tako jednostavno sastaviti skolski program i ne verujem da je posao za jednu osobu ili i ako bi bio , nisam ta osoba.

Mislim da tu nije stvar u strucnosti vec u svesti, da covek bude sto svesniji stvari oko sebe a ljudi su danas totalno izmanipulirani te jedva svesni situacije u kojoj se vec nasla citava planeta.

Molim te daj malo konkretnije pitanje ili neki odgovor na vec postavljeno pitanje ..jel Ti vidis da se ljudi negde zaglupjuju? Ako ne onda mislim da nemamo sta tu na ovoj temi caskati.

Ova tema je za alternativna pitanja te odgovore a ne za tzv dogmatska razmisljanja i to bi voleo da uvaze i moderatori.

Hvala!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 07:39   #295
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Nikakvee reptilsko iluminatske fantazije covece.. sta si tolko zapo za te reptile, pusti te gluposti.
gluposti? pa neki ovdje tvrde svakakve stvari, od toga da nas fantomska sila sprica iz aviona do trovanja cjepivima i evo sad i vodom. obzirm da nitko nema niti jedan dokaz o icemu navedenom ja to pripisujem reptilima koji su takodjer nevidljivi ali neki vjeruju u njih i njihov utjecaj.

Quote:
Cinjenice su da se u vodi nalazi fluor i prirodno ali i mnoge druge stvari pa se od njih voda cisti.. znas zato postoje gradski precistaci za vodu zna se.. al je pitanje sto se fluorid dodaje?
ne 'i prirodno' nego prirodno, fluor je koristan u omjerima u kojima je najcesce prisutan u vodi. zasto se dodaje tamo odakle ga se izvadi? ti to mene pitas zasto je nesto sto je priroda namijenila kao alternativu zlocestoj farmaceutskoj industriji, u vodi ajde prije nego nastavis o fluoru povidi na sto utjece, u kojim omjerima. ozbiljno.

Quote:
Sto ne dodaju i ne znam sta jos malo plutonijuma posto ga bas i nema u vodi a mora da nam je dobar za zube i sto drzava ne bi nama pazila na zube kad je tako dobra drzava to..aaa blago amerikancima tek na njih kako lepo paze
pogorsalo ti se?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 07:54   #296
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a koliko puta ja moram ponoviti jedno te isto dok zatupljenom narodu ne udje u tintaru? voda se crpi iz razlicitih izvora, negdje ne treba skoro ikakva intervencija prije pustanja u sustav vodoopskrbe, drugdje treba proci kroz prociscivac. tih sustava ima vise, ovisno o vrsti oneciscenja. dakle neki sustavi iz vode izvlace minerale a time i fluor. minerali, a time i fluor, koji su prirodno prisutni u vodi vracaju se u istu i njihova koncentracija ne prelazi vrijednosti koje se nalaze u prirodi. taj podatak nije tajna, nasao bi ga i sam da si procitao vise od par recenica.

nigdje u europi i sjevernoj americi nema fluora u vodi vise nego sto je procijenjeno da je normalno. nigdje se ne dodaje ovako kako neki tu pisu i iz tko zna kakvih reptilsko-iluminatskih fantazija.
da se nadovezem na ovo, svake godine idem 2-3 puta u SAD i nikad nisam naisao na flasiranu vodu u kojoj ima fluora. uvijek citam deklaracije na onom sto kupujem pa tako i za vodu. pisem o obicnoj vodi, bez ikakvih okusa jer se takvih "voda" grozim. nadalje, prije desetak dana sam tu gore poslao sliku sa boce kupljene taj dan u LA na kojoj sve vidi sto ima u vodi i da nema fluora.
inace imate na desetke razlicitih kompanija koje prodaju vodu. bilo je za kupit i "jana".
ali uvijek se nađe "genij" koji je najdalje otputovao u donju pripizdinu da sere o tome kako je tamo sve lose.
ljudi u kaliforniji su zadojeni zdravim nacinom zivota, veci dio trgovina hranom je oznacena sa "organic" ili "eco friendly" , "non GMO".
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:01   #297
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
da se nadovezem na ovo, svake godine idem 2-3 puta u SAD i nikad nisam naisao na flasiranu vodu u kojoj ima fluora. uvijek citam deklaracije na onom sto kupujem pa tako i za vodu. pisem o obicnoj vodi, bez ikakvih okusa jer se takvih "voda" grozim. nadalje, prije desetak dana sam tu gore poslao sliku sa boce kupljene taj dan u LA na kojoj sve vidi sto ima u vodi i da nema fluora.
inace imate na desetke razlicitih kompanija koje prodaju vodu. bilo je za kupit i "jana".
ali uvijek se nađe "genij" koji je najdalje otputovao u donju pripizdinu da sere o tome kako je tamo sve lose.
ljudi u kaliforniji su zadojeni zdravim nacinom zivota, veci dio trgovina hranom je oznacena sa "organic" ili "eco friendly" , "non GMO".
ma mozda i ima fluora i u toj vodi ali u znatno manjim kolicinama od dopustenih vrijednosti pa se zakonski ni ne moraju navoditi - stvar je u tome da fluor nije nikakav namjerno stavljen otrov nego je prirodan sastojak koji je nuzan tijelu.

a ekipa koja sve zna o svakoj temi je fenomenalna, od manipualcije vremenom do misterija novog svjetskog poretka - i redovito izvori besmislica srpski i bosanski portali.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:21   #298
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
d. uvijek citam deklaracije na onom sto kupujem pa tako i za vodu. pisem o obicnoj vodi, bez ikakvih okusa jer se takvih "voda" grozim. , .
Što je tome razlog ?
Dosta koristim priliku da pijem vodu iz ručne pumpe iz zabijene cijevi u zemlju, bolja mi je po okusu, od vode iz pipe.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:33   #299
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Što je tome razlog ?
Dosta koristim priliku da pijem vodu iz ručne pumpe iz zabijene cijevi u zemlju, bolja mi je po okusu, od vode iz pipe.
odlicno, nitratna gnojiva i fekalije - samo odnesi vodu na analizu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:33   #300
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
odlicno, nitratna gnojiva i fekalije - samo odnesi vodu na analizu.
U Rockfelerovu ?
Ima više pumpi na malom prostoru cca(2-3 ha) neki su nosili na analizu i sve ok.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.