Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 21:44   #6841
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne brine mene škrob koliko me brine MADE IN CHINA.
Ah, a što danas nije made in China. Svojevremeno smo odande uvozili i već spomenuti češnjak. Bilo mi je smiješno kad sam to vidjela u nekadašnjoj Billi. Možda su ga nekako posebno preparirali, ali nije mi se već prvi dan pokazao žut i sagnjio kao ovaj domaći.

Nikad ne znaš i ne možeš znati. Osim ako usred Zagreba ne uzgajaš povrtnjak. Ja za to nemam vremena, a vjerujem ni itko od nas.

Zadnje uređivanje Didi : 19.08.2017. at 22:49.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:47   #6842
Ma kad bi covjek citao svaku deklaraciju od a do z koju dajes psu ili koju sam konzumiras ne bis vecinu toga ni okusio
Svi jedemo nezdravo i svakako i to je tako
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:39   #6843
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Jer ta srca, osim ako nemaš vlastite kokoše, što sumnjam, su baš nešto uber zdravo- pogotovo jetrica kao organ kroz koji svi otrovi prolaze. U tom slučaju, birajući između antibioticima napucane piletine od koje curice dobiju mengu sa 9 godina i nekad kupovnog sušenog mesa - fkt ne vidim razliku.


Problem je u glicerinu koji se koristi za suzbijanje pljesni i odbijanje vlage - Kinezi vole koristiti industrijske opcije koje su cesto kancerogene.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:48   #6844
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Problem je u glicerinu koji se koristi za suzbijanje pljesni i odbijanje vlage - Kinezi vole koristiti industrijske opcije koje su cesto kancerogene.
Glicerin je kancerogen?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:25   #6845
ŠTENE DOLAZI - kratke upute za rukovanje

Vecina incidenata s kineskom hranom je zbog industrijskih kemikalija koje koriste jer su jeftinije od onih za prehrambenu industriju. Industrijski se proizvodi iz biogoriva i sadrzi metanol koji je vrlo toksican te prevelike kolicine natrija koji lupa po bubrezima.

Dakle ako koriste prehrambeni glicerin nema problema.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 01:17   #6846
Da, upravo to kako AndrejX objašnjava plus štošta drugog. Prehrambena industrija nije regulirana tako strogo kao u mnogim drugim zemljama, a često znaju i skrivati šta stave u proizvod a da uopće nije istaknuto na deklaraciji. Ja pazim šta kupujem i bar ono što stavljam u sebe i svoje pse izbjegavam od Kineza. Njihov češnjak ima navodno visok postotak arsena, možda dovoljno nizak da prođe inspekciju (opet, ako ne smuljaju).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:07   #6847
Dobro, amo se zadrzati na proizvodu koji sam spomenula- file od pacjih prsa, jer vidim da cemo doc do usvajanja kineske djece.

Sto je tocno u onom proizvodu kriminalno? Kakvi mislite da su uvjetu uvoza iz Kine u EU? Dakle ne iz Kine u srbiju koju je Smartie linkala, ne iz Srbije u RH, nego iz Kine u EU? I konacno: da li je ijedan incident ikada bio sa kemikalijama koje spominjete u ovom proizvodu?

Cisto info radi, ne znam.
__________________
Sapere aude.

Zadnje uređivanje Quirita : 20.08.2017. at 10:34.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:41   #6848
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Cisto info radi, ne znam.
Ne znam ni ja. Mislim da su to američke informacije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:48   #6849
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja. Mislim da su to američke informacije.
Bome nas ta Amerika sa propagandom najvise h***

Volim pricat o KONKRETNIM stvarima a ne teorijama zavjere. Jer u suprotnom vam pocnem izvlacit hrvatske afere sa "eko" i "bio" proizvodima, koji ne da to nisu, nego smo smijesni sa "kupujmo hrvatsko".

Dakle, slazemo se svi da je domace (a pod tim mislim MOJE domace, iz mog vrta i moje zivotinje) najzdravije.

Ne zelim se sloziti da je sve hrvatsko apriori najbolje a stranjsko nevaljalo.

Moramo znati uvjete kontrole uvoza u EU i dedinitivno moramo znati konkretno koji je dio u ovom proizvodu toksican i koja je afera bila sa bas konkretnim proizvodom.

Ne sa cesnjakom iz Kine niti icim slicnim.

A zablude da je kod nas sve super regulirano a kod kineza nije- me posebno zabavljaju.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:05   #6850
Moj je danas odlijepio na hrenovke. Nisam baš fan, ne jedem ni ja pretjerano (ajd ove kupim u mesnici, to su jedine od kojih me ne boli želudac i nisu baš jeftine pa kontam da nije baš toliki shit), al dala sam mu iako kontam da ću se pokajat sutra u vidu sraćke. Malac je danas sve slušao, dolazio mi kad ga zovem, stao kad sam mu rekla da stane (na uzici ovo sve), čak sam sad navečer uspjela par puta da mi legne kad mu kažem lezi. Sam jebiga, ovo je danas dobio i ne znam da će skoro, al super je za treninge.

Nego imam problemčić. Skontala sam da mi se povremeno previše uzbudi, ne može se sam smiriti i onda krene skakat po meni i gristi mi ruke i noge. Šta god da napravim njemu ko da je poziv da još više podivlja. Šta d aradim u tim trenucima? Probala sam mu reći ne i uvaliti igračke da gloda, ne želi ih ni pogledati ili ih pljune i nastavi mene glodati. Ignorirala sam ga, al teško mi ga ignorirati dok mi gloda gležanj. Ako odem iz sobe ili njega izbacim, kad se vratim ili akd njega pustim on opet od sreće krene sa svojime. Kak da ga smirim? Sve je to u igri, al me strah ako ne srežem sada šta će biti kad malo naraste i kad mu ojača zagriz i izbiju zubi kak spada.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:32   #6851
Zajauci kao da ti je otkinuo nogu i ignoriraj ga.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:10   #6852
Frendica je imala isti problem sa svojim snaucerom odjednom bi se zaletavao copit ju za nogu i doma i u setnji,sve je pokusavala ali badave .na kraju isla u skolu s njim tamo joj dreser rekao da svaki put zajauce i pocne kao plakat i zavice na njega jako
Nije prestao skroz s tim ali se ipak smanjilo sad mu se jos nekad u setnji to dogodi da ju copi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:07   #6853
DA probala sam ja i cviliti pa zastane na tren i nastavi dalje. Ocito cu morat jace jaukati i cviliti. U biti citala sam da ih polako treba uciti da to ne rade da nauce kontrolirati jacinu ugriza. Samo brate mili trebato izdrzati da skonta ne jako, pa ne ni slabo.
OOOOO ne bi vikala na njega, tek je 10-tak dana sa mnom, ne bi htjela da me se pocne bojati. Radje bi mu nekako dala do znanja da me boli jer zabrana u vidu NE ocito ne pali jer me gleda u oci i slasno glodje.

Jel mi prerano smanjiti mu broj obroka na 3 puta? Sad ce 5 mjeseci za tjedan dana. Na netu nalazim informacije kad im se smanjuje broj obroka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:53   #6854
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel mi prerano smanjiti mu broj obroka na 3 puta? Sad ce 5 mjeseci za tjedan dana. Na netu nalazim informacije kad im se smanjuje broj obroka.
Ja bih ga do pola godine hranila četiri puta dnevno, a tek onda prešla na tri.

Misliš li na kraju hraniti dvaput dnevno? To ćeš vidjeti kako ide kod njega - neki psi sami odustanu od tog trećeg obroka, a nekima i dalje paše da se hrane u tri puta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:25   #6855
Čitam ove vaše peripetije sa poslasticama i zahvaljujem spasitelju na svom psu. Ja samo kupim pakiranje od kilu-dvije nekog dehidrata različitog okusa od onog koji trenutačno jede i to nam potraje mjesec-dva.

Šta se tiče sastava poslastica, imam u ruci Vitakraft pure duck, kaže ovako: meso i prerađevine životinjskog podrijetla (93% pačetine), sol. Porijeklo: Kina. Ne znam čemu sol doduše, ali osim nje super sastav.

Edit: sad sam probala, nisu puno slane.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:41   #6856
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel mi prerano smanjiti mu broj obroka na 3 puta? Sad ce 5 mjeseci za tjedan dana. Na netu nalazim informacije kad im se smanjuje broj obroka.
Možeš smanjiti ako psu tako odgovara. Moja nema niti 4 mjeseca a jede 2 put dnevno. Prvo sam se živcirala, a onda samoj sebi rekla da ona valjda zna najbolje kako joj odgovara. Ježi ga, neće jesti i mogu se slikat. Ono što je dobro je to da ipak dobije potrebnu količinu i u ta dva obroka.

Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Čitam ove vaše peripetije sa poslasticama i zahvaljujem spasitelju na svom psu. Ja samo kupim pakiranje od kilu-dvije nekog dehidrata različitog okusa od onog koji trenutačno jede i to nam potraje mjesec-dva.
Nemam pojma tko ili što su spasitelji, samo znam da mi je jako bitno što mi psi jedu. Mnogi traže spas kad bude prekasno i pas se razboli a nisu niti svjesni da je prehrana ključni faktor zdravlja i dugovječnosti. Tko voli, nek izvoli.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:51   #6857
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Nemam pojma tko ili što su spasitelji, samo znam da mi je jako bitno što mi psi jedu. Mnogi traže spas kad bude prekasno i pas se razboli a nisu niti svjesni da je prehrana ključni faktor zdravlja i dugovječnosti. Tko voli, nek izvoli.
Spasitelj je ironično, a valjda znaš tko je iz opće kulture. Ovo ostalo me malo zbunjuje, jer ne znam kakve veze ima s mojim postom, a i čini mi se da nam je svima tu bitno što nam psi jedu pa ne vidim potrebu naglašavanja istog.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:57   #6858
Kad smo kod poslastica jel dajete ove sarene stapice svojima?
https://www.google.hr/search?q=saren...ed=0ahUKEwi9u9
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:26   #6859
Meni je to uzasno odbojno, sad smo na nekim keksicima za macke s mentolom - em je sretan em je puno bolje kad zijeva
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:48   #6860
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Kad smo kod poslastica jel dajete ove sarene stapice svojima?
https://www.google.hr/search?q=saren...ed=0ahUKEwi9u9
Ovo smo mi dobili jednom prilikom za čupavca i služe nam za bacanje po stanu i skupljanje prašine.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Meni je to uzasno odbojno, sad smo na nekim keksicima za macke s mentolom - em je sretan em je puno bolje kad zijeva
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.