Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 15:56   #5001
Nema nikakve šanse da je ovo točno.
Stavio bih kuću na tu okladu

PS Očekujte ovoga još, barem 5-6 različitih verzija 8. sezone (možda koja i pogodi kraj)
Ostalo nam je još šest epizoda.
Sad je najveće pitanje kako serija završava i logično je da kao takva tema plijeni pažnju i daje motivaciju ljudima s viškom slobodnog vremena.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:07   #5002
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Nema nikakve šanse da je ovo točno.
Stavio bih kuću na tu okladu
Vjerojatno nije, ali očekujem nešto jednako loše.
Pogotovo mi ovo s Euronom počinje imati smisla. Nakon Ramze, oni kao da žele ubaciti nekog novog luđaka, napumpati mu važnost što više.
Ono, obračun s Cersei? Nema šaketanja, duela i krvi. Dok Jon vs Euron privlači raju......ono, good guy vs bad guy.
NK ne govori, nema crnohumornih izjava, krvari li uopće?

Ovo s Euronom mi ima smisla. Ako gledam iz kuta producenata. Zarada je bitna i hype. A ne da projekt bude zaokružen.

Dany mislim da će stradati od NK. Ne na nekakvom porodu.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:18   #5003
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ne znam, odgovori ti nama zašto to radiš
Radim kaj? Gledam seriju koja mi se sviđa?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:29   #5004
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nije, ali očekujem nešto jednako loše.
Pogotovo mi ovo s Euronom počinje imati smisla. Nakon Ramze, oni kao da žele ubaciti nekog novog luđaka, napumpati mu važnost što više.
Ono, obračun s Cersei? Nema šaketanja, duela i krvi. Dok Jon vs Euron privlači raju......ono, good guy vs bad guy.
NK ne govori, nema crnohumornih izjava, krvari li uopće?

Ovo s Euronom mi ima smisla. Ako gledam iz kuta producenata. Zarada je bitna i hype. A ne da projekt bude zaokružen.

Dany mislim da će stradati od NK. Ne na nekakvom porodu.
Kao što je netko rekao, ekipa ima višak slobodnog vremena pa si daje mašti na volju.

Quote:
Bran Stark - 7 seasons of developing his character from a boy who liked climbing walls and towers into someone who having lost use of his legs started to develop powers of warg and green-sight, went all that way beyond the Wall, being tutored by Three Eyed Raven, becoming new 3ER and then what? After telling his sister how beautiful she was the night Ramsay raped her, after discovering Jon's true parentage, after warging into Rhaegal - Bran is killed off in the second episode of the last season? Together with Podrick and Gray Worm.... what was the point of his entire life journey? NOTE: Bran in the end played minor role in the fight with the Night King. I will not even comment the last scene where he is reborn as new NK. That is idiotic as well.

Daenerys Targaryen - her role in season 8 according to this script is what?
To die in childbirth and later for producers to shock the fandom with her dead body hanged on the walls of Kings Landing with crowd throwing shit at corpse. Seriously?
Her chances of making it to the end were slim but what was her contribution to final battle against the NK, WW and wight army? Except renting Drogon to Jon... OK, let's even go pass this cliche of childbirth death, it would make much more sense that it was Jon who is ending her suffering with his sword into her chest thus actually fulfilling the prophecy about need of royal blood to defeat the NK. This way it is done by Varys with family sword of house Tarly and same Varys dies in the next scene. There is also no mention where Daenerys is buried after her body is taken down from the walls of KL?

Jon Snow/Targaryen - and this is probably the most pointless of deaths in last episode. If he had to go this wasn't the way to do it. In Dragonpit fighting Euron Greyjoy who all of a sudden became main villain, greater threat than NK and his army? Villain backed with a mercenary force who was hired not by him but by previous ruler, Cersei. Everything led to the showdown between the NK and Jon, showdown he might or might not survive and still end the WW threat, but this ending in an explosion... like writers have run out of imagination.
Seriously, last battle should be with Night King and his army, not over Kings Landing with Euron f..king Greyjoy and sellswords riding elephants.

Rest of characters: Gendry/Sansa - could be though he was much closer to Arya who leaves Westeros - why?
With her set of skills she could be the Lady Commander of Queensguard to her cousin's daughter Lyanna Targaryen.
Sam/Gilly OK, Yara rulling the Ironborn OK, Bronn getting the castle.. Tyrion as mentor for new Targaryen queen OK
not him and Missandei as new item.

If this makes on TV screens it will be major fuck up of great show (who notably is in decline of quality in last two seasons).
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:32   #5005
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ono što meni nikako nije jasno oko tih fejk epizoda koje je HBO navodno pripremio - konkretno ova sad zadnja, šesta. Tu je malo previše CGI-ja uloženo da bi bila fejk. Skroz mi je glupa ideja da WW imaju svog zmaja, to mi je veći trešeraj nego da su sva tri zmaja ostala kod Daenerys. No dobro, vidjet ćemo sutra je li leakana epka bila oriđiđi ili ne.
Naravno da ova koju su pustili u srijedu nije fake To što je to rekao Kit H. ništa ne znači, rekao je i da je Jon Snow mrtav da mrtviji nemre bit i neće se vratit u 6. sezoni, pa eto ga, spašava Westeros, obljubljuje tetku...

Štoviše, moje je mišljenje da je HBO hypea radi sam dogovorio puštanje 6. epizode preko HBO Spain i skandinavaca nakon što su vidjeli koliki je hype nastao oko 4. epizode koja je najbolje ocjenjena uopće.
Ratnica Svjetla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:33   #5006
Što mislite koje će prezime uzeti Jon kad sazna tko su mu roditelji?
Targ ili Stark?

Ja bih više volio da uzme prezime Stark, iz par razloga:
Ned ga je odgojio kao vlastita sina
Izgledom je 100% Stark
Osobnost koja je gotovo jednaka Nedu

Malo je opet glupo u jednu ruku uzet prezime od majke, al to isto prezime dijeli i čovjek koji ga je odgojio kao sina

Nekako bi bilo čudno da uzme prezime obitelji koju je do jučer praktički mrzio...
Nemojte zaboravit da je odrastao u uvjerenju da su zbog Targaryena njegovi djed, stric i "tetka" mrtvi...

Mislim da Snow nikako ne će ostat, tako se na Sjeveru samo kopilad naziva.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:39   #5007
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Što mislite koje će prezime uzeti Jon kad sazna tko su mu roditelji?
Targ ili Stark?

Ja bih više volio da uzme prezime Stark, iz par razloga:
Ned ga je odgojio kao vlastita sina
Izgledom je 100% Stark
Osobnost koja je gotovo jednaka Nedu

Malo je opet glupo u jednu ruku uzet prezime od majke, al to isto prezime dijeli i čovjek koji ga je odgojio kao sina

Nekako bi bilo čudno da uzme prezime obitelji koju je do jučer praktički mrzio...
Nemojte zaboravit da je odrastao u uvjerenju da su zbog Targaryena njegovi djed, stric i "tetka" mrtvi...

Mislim da Snow nikako ne će ostat, tako se na Sjeveru samo kopilad naziva.
Također navijam za Stark. Nije baš običaj da se uzmu oba iako bi Jon Stark Targaryen isto dobro zvučalo i nosilo razliku u odnosu na njegovu tetku koja je samo Targaryen.
Čisto da se razluče dvije frakcije familije koja ima pravo na IT.

da, kao da ćemo to gledati... netjaka i tetku čija je love story naglo završila kad se otkrilo da Ben D Knee mora ić u suprotnom smjeru.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:40   #5008
Meni bi baš bilo skroz martinovski da Daenerys nakon svih onih putešestvija i pumpanja osjećaja sudbinske predodređenosti završi ko "strana uzurpatorica" na zidinama KL-a. Realno, ona je svoju svrhu ispunila. Stvorila je tri zmaja, pomogla je nećaku i njezina misija komotno može završiti. Ako se prisjetimo vizije iz 2. sezone, ona dolazi na korak od trona (kao što je i sada), ali je neki zvuk omete te dođe pred zid i uđe u šator gdje je Drogo sa Rhaegom. Potom začuje zmaja i ode ga spasit. Mogu napravit jedan martinovski svršetak tako da se ona na kraju nikad ne dočepa tog trona o kojem priča kroz 8 sezona jer njezina sudbina nije bila da sjedne na tron već da probudi tri zmaja i osigura pobjedu nad NK. S druge strane, tragična sudbina nje na zidinama KL-a je na neki način poetska jer realno Targaryeni su od Aegona obični osvajači iz strane zemlje, nisu izvorni žitelji Westerosa i to bi nosilo određenu poruku. Ovaj shit s wildefireom i sl. mi se ne sviđa, ali eto ideja da Daenerys završi tako kako je opisano mi je čak i fora iako bi to vjerojatno srušilo internet i napravilo mega tsunami sazdan od suza i šmrklja diljem svijeta jer se na Martina i show počeo raditi pritisak od strane disneytardsa koji prijete riotom ako GOT ne postane crno-bijeli crtić.


Što se tiče Jona, isto mi se sviđa sekvenca iz fake scripte da on pogine i Sansa ga pokopa ispod Winterfella kraj Neda i Lyanne jer je on oduvijek bio Stark. Također mi se sviđa da Arya ode, ali i da se Sansa spetlja s Tyrionom, a ne s Gendryem.
Ratnica Svjetla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:45   #5009
Dobar dan svima, naročito meni poznatim starosjediocima ove teme i pdf-a, prepoznat će se oni

Dugo nisam pisao i općenito forumario, ali gledajući ove epizode osjetih potrebu doć i podržat prave heroje Westerosa plavih očiju.

Taman pogledao šestu epizodu, napokon pokazalo moje kako spada

Inače ide mi na živce kad se vođu White Walkersa naziva Night King. To daje omraženu ljudsku konotaciju potrebe za moći, kontrolom i pohlepom onima koji su pravi zaštitnici Westerosa Oni su zapravo branitelji, tako ih se i treba zvat

Sad kad su branitelji dobili avijaciju to daje pregršt novih mogućnosti da se iskoristi u prijelomnoj situaciji kao element iznenađenja i prevage. Odmah mi pada na pamet scena kad ljudski agresori po prvi puta budu u šoku i nevjerici ugledali undead zmaja kojeg jaše veliki vođa

Inače, vidim da se neki još na veliko opterećuju i živciraju nelogičnostima i slično, kako vam se da Ne znam da li bi se smijao ili aplaudirao na volji
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:46   #5010
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Također navijam za Stark. Nije baš običaj da se uzmu oba iako bi Jon Stark Targaryen isto dobro zvučalo i nosilo razliku u odnosu na njegovu tetku koja je samo Targaryen.
Čisto da se razluče dvije frakcije familije koja ima pravo na IT.

da, kao da ćemo to gledati... netjaka i tetku čija je love story naglo završila kad se otkrilo da Ben D Knee mora ić u suprotnom smjeru.
Jon Stark Targaryen isto dobro zvuči
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:15   #5011
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Oni su zapravo branitelji, tako ih se i treba zvat
westeroški branitelji molit ću lijepo, da ne ostane u zraku visjeti čiji branitelji.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:43   #5012
Quote:
Ratnica Svjetla kaže: Pogledaj post
Meni bi baš bilo skroz martinovski da Daenerys nakon svih onih putešestvija i pumpanja osjećaja sudbinske predodređenosti završi ko "strana uzurpatorica" na zidinama KL-a. Realno, ona je svoju svrhu ispunila. Stvorila je tri zmaja, pomogla je nećaku i njezina misija komotno može završiti. Ako se prisjetimo vizije iz 2. sezone, ona dolazi na korak od trona (kao što je i sada), ali je neki zvuk omete te dođe pred zid i uđe u šator gdje je Drogo sa Rhaegom. Potom začuje zmaja i ode ga spasit. Mogu napravit jedan martinovski svršetak tako da se ona na kraju nikad ne dočepa tog trona o kojem priča kroz 8 sezona jer njezina sudbina nije bila da sjedne na tron već da probudi tri zmaja i osigura pobjedu nad NK.
Pa ona niti neće sjedit na tronu, sve da i ona i Jon prežive obzirom da je on legit ona na njega nema pravo. Zato je ta smrt na porodu koji osigurava nastavak dinastije totalni kliše i antimartinovski zapravo. Sapunica čista.

Quote:
S druge strane, tragična sudbina nje na zidinama KL-a je na neki način poetska jer realno Targaryeni su od Aegona obični osvajači iz strane zemlje, nisu izvorni žitelji Westerosa i to bi nosilo određenu poruku. Ovaj shit s wildefireom i sl. mi se ne sviđa, ali eto ideja da Daenerys završi tako kako je opisano mi je čak i fora iako bi to vjerojatno srušilo internet i napravilo mega tsunami sazdan od suza i šmrklja diljem svijeta jer se na Martina i show počeo raditi pritisak od strane disneytardsa koji prijete riotom ako GOT ne postane crno-bijeli crtić.
Realno nisu ni Dornishi izvorni stanovnici (tj. jednim dijelom nisu), nisu ni Andali.. Targaryeni su uvozna dinastija kao što je to i npr. trenutna vladarska kuća UK.
Ali opet prema ovom fake leaku se ta dinastija vraća na tron kroz dijete koje je 75% Targ i ima sve loše osobine oba roditelja
GOT ne smije postati crno bijeli crtić, ali kad gledaš taj fake leak njen lik završava prilično besmisleno, baš u stilu klišeiziranih smrti heroina.

To vješanje na zidine KL osim što valjda treba odražavati razinu šoka kakvu je GOT imao (Nedova glava na kolcu, vučja glava na Robbovom lešu itd) ne služi baš neku poantu, niti su je Cersei/Euron porazili vojno niti živu zarobili. OK, Daenerys hejteri će uživat. Svakom svoje zadovoljstvo.

Quote:
Što se tiče Jona, isto mi se sviđa sekvenca iz fake scripte da on pogine i Sansa ga pokopa ispod Winterfella kraj Neda i Lyanne jer je on oduvijek bio Stark. Također mi se sviđa da Arya ode, ali i da se Sansa spetlja s Tyrionom, a ne s Gendryem.
Tyrion prešao s vanilije na kakao. Sori
Jonova smrt po ovom fake leaku je isto bezvezarija teška.

Već od Hardhomea idu s tim da će se on razračunat s NK, a na kraju ode tako jer je umirući Drogon slučajno prdnuo na usta u visokozapaljivom okruženju.

I kurčevi Euron ispadne veći problem od onih koje čekamo 8 sezona da se pokrenu.

Ne dali ni old gods ni new, ni utopljeni ni Rhillor da se to zaista tako snimi.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:53   #5013
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
westeroški branitelji molit ću lijepo, da ne ostane u zraku visjeti čiji branitelji.
Dobra nadopuna. Westeroški branitelji koji se hrabro bore protiv pošasti andala i prvih ljudi koji su agresorskom invazijom napali Westeros. Al gonit će se bandu preko Narrow Sea
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:57   #5014
Ja sam oduvijek WW team.

Moram priznati da je Bran sasvim lijepo izrastao. Od ove awkward teen faze do onih lijepih baby blues...
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:25   #5015
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Pa ona niti neće sjedit na tronu, sve da i ona i Jon prežive obzirom da je on legit ona na njega nema pravo. Zato je ta smrt na porodu koji osigurava nastavak dinastije totalni kliše i antimartinovski zapravo. Sapunica čista.
Ja se nisam ni referirala na smrt na porodu, meni je simbolički najzanimljiviji njezin kraj u King's Landingu, no kako će do njega doći ne problematiziram. O tom detalju i njoj kao "stranoj uzurpatorici" razmišljam od govora starog Tarlya prije smrti, njegovi motivi i razlozi su mi se učinili fora za razvoj priče u smjeru u kojem Westeros odbija prihvatiti Daenerys jer je ne poznaju, nije tu odrasla i zapravo im ne pripada kao što nisu ni Aegon i dinastija Targova već su se na silu nametnuli. Smrt na porodu je i meni lame. Radije bih iskoristila naznake trojanskog konja u njezinim redovima, kroz nekakvu izdaju koja se već gradi kroz sezonu samo ne znamo o kome se točno radi, jel Varys ili tko već. Možda i Theon ako mu Euronu zauzvrat obeća vratiti sestru, a nakon što ga svi odbiju za spasilačku misiju.


Quote:
Targaryeni su uvozna dinastija kao što je to i npr. trenutna vladarska kuća UK.
Možemo teoretizirati do apsurda, no Targareyni su u prvom redu strani uzurpatori dojahali preko mora na svojim magičnim stvorenjima i na silu pod parolom "fire and blood" osvojili Westeros i podčinili kraljevine sebi. S obzirom da i Tyrion govori u leakanoj epizodi da je Aegon stvorio "kotač" dok ga Daenerys želi "slomiti" svojevrsna bi martinovska pravda bila da je taj kotač u konačnici pregazi, kako to već biva s junacima u njegovim djelima. Ili pak da poludi ko ćaća i ode u drugu krajnost.


Quote:
To vješanje na zidine KL osim što valjda treba odražavati razinu šoka kakvu je GOT imao (Nedova glava na kolcu, vučja glava na Robbovom lešu itd) ne služi baš neku poantu, niti su je Cersei/Euron porazili vojno niti živu zarobili. OK, Daenerys hejteri će uživat. Svakom svoje zadovoljstvo.
Ako sam nešto naučila o Martinu onda je to da je mračan i ciničan, ruga se junacima te slavi i empatizira s antijunacima, pa ne vidim razloga zašto bi samoprozvana osloboditeljica robova i Westerosa završila drugačije doli na način na koji je naivni Ned ili Rhaegar ili Robb, cinično i neočekivano,nezahvalno. Jasno i vatreni zombi i legitimni prijestolonasljednik bi trebao otegnuti papke u epskoj bitci leda i vatre s obzirom da je vraćen samo zbog uloge koja mu je namijenjena i kraljevske, magijske krvi koju nosi u sebi, a tko će sjedit na tronu...to me puno ne dira, ali voljela bih da bude netko tko nije "veći od života". Netko poput Sanse recimo, skroz običan, neočekivan, bez ikakvih magijskih moći ili posebnih prava, a tko je sve uspio preživjeti i pokazao se down-to-earth. Fora bi bilo da ona kao Stark s južnjačkim temperamentom na kraju zavlada Westerosom iako osobno priželjkujem da nestane i KL i trona i klasičnog odnosa te da sve kraljevine postanu slobodne.

Zadnje uređivanje Ratnica Svjetla : 20.08.2017. at 19:51.
Ratnica Svjetla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 20:35   #5016
jeote ne čitam jedan dan forum i imam kaj vidit. takve teorije se razviju, tako da na kraju nema veze sa got. prvo i osnovno, sutra krećem gledat seriju od početka, jer ste me nafukali sa tim rasplitanjima o ne/kvaliteti. uživao sam bez brige i pameti i sad sam pokleknuo. idem odvrtit film od početka pa da vidimo. drugo, stvarno mi se ne sviđa to što rade sa scenarijem. ok, od početka su se događale stvari kojima se nisi nadao, možda je to i dalo posebnu draž seriji, ali mislim da svi nekako potajno priželjkuju pobjedu dobrih protiv zločestih, ne? meni je recimo house imao jedan od najjebenijih krajeva neke serije ikad, i pogotovo zato jer je kraj, i znaš da se nekom neće dić qurac, kupit prava i za 2 godine radit nastavak, remake il što već. nadam se da će se to dogoditi s got, jer sve drugo bi mi bio težak promašaj i razočaranje. ovako vrhunska serija zaslužuje završetak priče, bio on da pobijede dobri ili zločesti dečki. samo nek bude kraj i točka.
maija21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:14   #5017
Quote:
Ratnica Svjetla kaže: Pogledaj post
Ja se nisam ni referirala na smrt na porodu, meni je simbolički najzanimljiviji njezin kraj u King's Landingu, no kako će do njega doći ne problematiziram. O tom detalju i njoj kao "stranoj uzurpatorici" razmišljam od govora starog Tarlya prije smrti, njegovi motivi i razlozi su mi se učinili fora za razvoj priče u smjeru u kojem Westeros odbija prihvatiti Daenerys jer je ne poznaju, nije tu odrasla i zapravo im ne pripada kao što nisu ni Aegon i dinastija Targova već su se na silu nametnuli. Smrt na porodu je i meni lame. Radije bih iskoristila naznake trojanskog konja u njezinim redovima, kroz nekakvu izdaju koja se već gradi kroz sezonu samo ne znamo o kome se točno radi, jel Varys ili tko već. Možda i Theon ako mu Euronu zauzvrat obeća vratiti sestru, a nakon što ga svi odbiju za spasilačku misiju.

Možemo teoretizirati do apsurda, no Targareyni su u prvom redu strani uzurpatori dojahali preko mora na svojim magičnim stvorenjima i na silu pod parolom "fire and blood" osvojili Westeros i podčinili kraljevine sebi. S obzirom da i Tyrion govori u leakanoj epizodi da je Aegon stvorio "kotač" dok ga Daenerys želi "slomiti" svojevrsna bi martinovska pravda bila da je taj kotač u konačnici pregazi, kako to već biva s junacima u njegovim djelima. Ili pak da poludi ko ćaća i ode u drugu krajnost.


Ako sam nešto naučila o Martinu onda je to da je mračan i ciničan, ruga se junacima te slavi i empatizira s antijunacima, pa ne vidim razloga zašto bi samoprozvana osloboditeljica robova i Westerosa završila drugačije doli na način na koji je naivni Ned ili Rhaegar ili Robb, cinično i neočekivano,nezahvalno. Jasno i vatreni zombi i legitimni prijestolonasljednik bi trebao otegnuti papke u epskoj bitci leda i vatre s obzirom da je vraćen samo zbog uloge koja mu je namijenjena i kraljevske, magijske krvi koju nosi u sebi, a tko će sjedit na tronu...to me puno ne dira, ali voljela bih da bude netko tko nije "veći od života". Netko poput Sanse recimo, skroz običan, neočekivan, bez ikakvih magijskih moći ili posebnih prava, a tko je sve uspio preživjeti i pokazao se down-to-earth. Fora bi bilo da ona kao Stark s južnjačkim temperamentom na kraju zavlada Westerosom iako osobno priželjkujem da nestane i KL i trona i klasičnog odnosa te da sve kraljevine postanu slobodne.
Taj leak ima prevše šupljina da bi ga uzeo ozbiljno.

Slažem se da je ta scena mrtvog tijela strane osvajačice na zidinama KL u stilu s prethodnim GOT šokovima, ali opet nema neki smisao ako znamo da je dotična otišla u smrt na vlastito traženje (coup de grace na neki način kojeg izvrši Varys) prethodno osiguravši nasljednika te strane dinastije.
Potpuno bezvezan kraj jednog od ključnih likova serije.
I fan service s rođenjem love childa imenom Lyanna Targaryen, heir to the Iron Throne.
S time da se taj leak uopće ne referira na to kako će ona reagirati na saznanje da joj je ljubavnik ujedno i nećak sa jačim pravom na tron o kojem ona laprda već sedam godina.

Onda dotični netjak, po tom leaku njegov pravi identitet ne nosi ama baš nikakvu težinu po radnju, ono što bi trebalo bit ključni trenutak, a to je konačni obračun s NK u leaku se niti ne spominje, a navodi se da je NK među poginulima u toj epizodi. Netjak na kraju pogine u besmislenoj eksploziji s Euronom koji ima zadnji LOL.
Zar ne bi bolje za sve čitače i gledatelje da prije spomenuti coup de grace odnosno prikraćivanje muka Daenerys izvrši upravo Jon. Dobili bi i Azor Ahaia i čovjeka koji je ubio ženu koju voli i koji više nije baš sasvim svoj, ali mora odradit što mora, riješit NK.

Jamie, i on ode u eksploziji. Također gubitak jednog zapravo antijunaka na vrlo jeftin i bezvezan način. OK, ubio Eurona s leđa izgleda, to mu je drugi kralj kojeg je tako odradio. Ali opet, meni bi Jamie možda i preživio do kraja, otišao na Casterly Rock kao zapravo slomljen lik (bez Cersei, bez Brienne, bez neke budućnosti zapravo).

Jorah, ajde, njemu bez Dany ionako život nema smisla. Ali opet i on bi trebao skončat bolje tj, svrsishodnije nego u toj eksploziji.

Tyrion zapravo dobija kraj kao iz bajke po tom leaku.
Postaje kralj regent i tutor vladarici iz restaurirane Targaryen dinastije, nasljednik Casterly Rocka, možda uspije i slomit kotač s kćeri kad već nije uspio s mamom.
I bonus, ševica s egzotičnom ljepoticom s otoka Naath. Di ćeš bolje.
U tu kategoriju apsolutnih dobitnika spada i Bronn koji je dobio dvorac u Dorneu i neku Oberinku za ženu.

Što je je moraš priznat da je ovakav leak osim tih par šokantnih scena, popriličan fan service.
Naravno da i je kad su ga fanovi i pisali.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:26   #5018
Ponavljam, ne referiram se na cijeli leak i smatram ga teškim BS, ali smatram da su neka rješenja zanimljiva za razradu. Jedno od tih rješenja je i kraj DT, ne sama smrt koja je bezvezna. Smrt na porodu? Lame. Možda prije izdaja nekog od njezinih slugu, recimo baš Varysa. Ono, spasi Westeros od Long Night, spremna je preuzeti tron, kad ono dočeka je klopka i...*krc*

Ideja postojanja djeteta mi je totalno neprihvatljiva i glupa, ali je valjda nakon #boatsexa koji nas čeka jedna od stvari na koje bih se kladila jer nakon 7 sezona već znamo kak funkcionira mozak D&D-a.

Sudbinu Jona u seriji ne bih uopće ni otkrivala dok (izvjesno) ne pogine, pa onda svi ostanu u čudu da je kopile za života zapravo bio rođeni kralj. A poginut mora jer je zombij. Bio bi to bittersweet ending za njega.

Uopće, jedino što mi je zanimljivo u leaku je taj dio s Danynom smrću za koji je izvjesno da ga HBO nikad ne bi prihvatio i ideja da većina likova pogine te Jon Snow bude pokopan u kripti sa Starkovima. Sviđa mi se i ideja da sva magija iščezne iz svijeta, pa s njom i svi zmajevi, vukovi , zombiji i ostali.

Sviđa mi se i ideja da Arya preživi i ode te da Sansa u konačnici dobije veću ulogu s obzirom na razvoj i sazrijevanje karaktera, a i od svih postojećih likova koji su u igri jedina pokazuje talent za vlast. DT previše idealizira i brije na Che Guevaru, JS je naivan na Neda i Rhaegara, Tyrion je salonski ljevičar, ostali su ratnici ili bezveznjaci. Cersei je luđakinja iako vuče pametne poteze.

Zadnje uređivanje Ratnica Svjetla : 20.08.2017. at 21:41.
Ratnica Svjetla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:29   #5019
Definitivno se slažem sa gore napisanim.

Očigledno je da Danica neće doživjeti kraj. Po tom pitanju neće biti popuštanja fanovima. Jednostavno se neće dogoditi da ona i Jon završe na tronu kao pobjednici.
Nije samo jasno zbog čega bi ona trebala doživjeti sudbinu Lyanne Stark i umjeti pri porodu u opsjednutom dvorcu. Pritom bi ju Varys dokrajčio. Koji kurac?

Nadalje, Jonova smrt je smijurija na kub. Ako i treba poginuti, neka pogine u ratu, umjesto toga pogine u osvećivanju Cersei (nema nikakve jebene logike čak niti u GOT-u) i to tako da on i Jaime, Jorah i Pas idu ubiti jednu potpuno nebitnu utvaru zvanu Euron. Znači glavni likovi serije poginu od vatre jer je Drogon podrignuo.

Arya i Cersei.

NK nije objašnjen do kraja, po ovome ispada ga je ubio Gendry.

Kraj je napravljen za još par sezona sequela u kojoj bi nova kraljica vodila i dalje ratove sa WW-ima koji bi na kraju prošli tek sa nekim malim žrtvama.

OK...
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:39   #5020
Kad pričamo o PTWP, mene proganja Melissandeina referenca da se nužno ne radi o princu već princezi, a i dovoljno puta su spomenuli tokom sezone da je Jon primio nož u srce za svoj narod, potom mu Beric u prošloj epizodi govori da su oni štit za žive. Više mi to sve vuče, ako bi išli baš na klišeje, da je Dany AA i da će zabit mač u srce Jonu Snowu da bi porazila NK. Na to nas navode od prve sezone. Minus je što nema pojma o mačevanju i ne znam kako bi ona to uopće uspjela poraziti NK-a. Dakle, manje vjerojatno. To mora biti netko tko zna s oružjem što ide u korist Snowu, a i NK ga pomno prati svaki put u bitci, očito zna nešto.

Osobno navijam za Jaimeja, ionako ga čeka ubojstvo žene koju voli, a i dokazao se kao kraljosjek.
Ratnica Svjetla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.