Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 13:31   #8421
Jako puno ti ovisi o starosnoj dobi da su blizu. Ja imam svoje mace 10+ god i 3 "friske" spasene s ulice svaku u dobi cca 4-5 tj starosti, znaci nisam birala karaktere. Te 3 friske su sad stare 13 mj, 3 god i 3 god i oni se super igraju i zabavljaju i naganjaju. Moje stare mace su ok s njima nema borbe ali su stare i veci dio dana negdje kunjaju i traze mir. A to da se ponekad udruze svi protiv mene ima i toga uglavnom oko 4-5 ujutro. Wc-e svi koriste iste. Imam vise wc-a ali svi u sve idu.
ozanavg is offline  
Old 22.08.2017., 17:33   #8422
Ljudi,
Moja mica Golden stara 2 godine ima problem s pišanjem. Naime, ide u wc i sjedi, a izađe samo kap. Ne mjauče da je boli. To isto se dogodilo pred dva mjeseca, kad su rađene krvne pretrage kod veta, rađen je rendgen, ništa nije bilo neobično, osim dijagnoze koja je bila : dehidracija. Dali su joj infuziju dva puta i nastavila je normalno pišati.
Evo sad nakon dva mjeseca OPET isto sranje. Pije manje vode, i manje jede. Da napomenem, da imaju pojilicu i da je dosad obožavala piti iz nje, čak i u kuhinju došla na špinu piti vode. Međutim, svi drugi normalno piju, ona neće... Sutra je opet vodim vetu na infuziju...
Kako da ubuduće spriječim da se to događa; nema kamence - jedino što je vet prošli put rekao da se na rendgenu vidi da je jedan bubreg malo manji od drugog. Imam 7 mačaka, i nijedna dosad nije dehidrirala, a Golden DVA puta u dva mjeseca. Što da napravim do sutra
Contrast is offline  
Old 22.08.2017., 17:59   #8423
Da li pomaze ako joj napravis vise jusno jelo i izbacis suhu hranu?
shelby-eleanor is offline  
Old 22.08.2017., 18:29   #8424
Slabo mi jede. Pojede vrlo malo keksa, jučer smo joj dale neku skupu mokru paštetu od Hillsa... Nije ni okusila. Samo hoće jesti salamu... I mrvicu suhe. Inače se igra, nije malaksala...
Contrast is offline  
Old 22.08.2017., 19:28   #8425
Analiza urina nije rađena? Ne mora se na rengenu vidjeti, može imati kristale i pijesak.

Što se tiče slaganja, nema vam tu pravila. Tu više ima utjecaj karakter mačke nego dob. Meni su mačka i mico bili razlika pol godine i nikad ga mačka nije prihvatila. Žuta sotona je bila 2-3 godine mlađa od njih i sa micijem se slagala, sa mačkom je bila na pas mater jer ju ova nije prihvatila. Ovu malu sam dovukla doma kad su mačka i mico imali 15 i 14 godina i bome uspjela je mala i ovu mačku koja nikoga nije do sadaprihvatila obrlatiti i sad su si bff. Mene bilo frka kak će se slagati, ovi gerijatrija, ona mače (iako sam za micija znala da će prihvatiti prije ili poslije jer je to bio dušica od životinje ) a evo na kraju super ispalo.

Sad imam drugi problem, kako si štene sprijateljiti sa mačkama. Ova starija odfrkče i reži na njega pa je ne maltretira toliko, a mala ne frkti već trči i onda on poludi pa za njom, igrao bi se s njom pa cvili, maše repom, spušta joj se s glavom a ova mrači.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.08.2017., 19:56   #8426
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Analiza urina nije rađena? Ne mora se na rengenu vidjeti, može imati kristale i pijesak.
Draga, nije rađena analiza urina... Što infuzija utječe na pijesak i kristale? Ona je nakon infuzije obilato pišala, ovih dva mjeseca; do sad.
Contrast is offline  
Old 22.08.2017., 20:09   #8427
Ajd napravite prvo analizu urina i ako vam vet ima mikroskop (ovdje kod nas to nitko ne radi, nije mi asno zašto jer zbilja ne trebaš ne znam kakvu opremu za tu oretragu) neka pogleda urin tamo, da vidi jel ima kristala i ako ima koji su. Maca ti vjerojatno slabije jede jer je ili boli ili je pati nešto pa zbog toga. I s time pripazi, ako duži period ne jede kako spada treba onda na silu ili naći klopu koju hoće jesti jer jetra se zamasti i odu jetreni u nebesa i ak se ne zaustavi to dolazi do otkazivanja jetre.

Pa onfuzija, diuretici, čajevo za mokrenje, sve to utječe na pojačano izlučivanje urina pa samim time ubrzava da se mjehur isprazni od štetnih stvari (bilo da su bakterije bilo da je pijesak, kamenci, kristali)

Edit: ako imaš čaja od brusnice daj maci. Ako primjetiš da maca ni kap ne može ispiškiti traži hitno nekog veterinara koji je dežuran jer joj nešto blokira izlučivanje mokraće
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 22.08.2017. at 20:21.
leeloo27 is offline  
Old 22.08.2017., 23:17   #8428
Ja sam tako prošlo ljeto odjurila vetu jer sam sumnjala na kamence kod miceka.
Isti simptomi, stalno u wc-u a izmokri kap, dvije.
Ispalo je da je imao "samo" upalu mjehura, pretpostavili smo da je zbog klime u stanu jer je volio ležati točno ispod klime kad je radila.

Kako god da je mora početi piškiti što prije ako mu je mjehur pun.
ozanavg is offline  
Old 23.08.2017., 08:26   #8429
Pa da, slični su simptomi. Piškaju po par kapi, zna bit krvi, sam što je upala lakše rješiva nego kamenci. Moj micekić sad pred kraj kak je jadan bio bolestan je bio jako sklon svemu pa mi je tako svako malo od ležanja na pločicama (a to mu je pasalo iz nekog razloga) imao upale mjehura. Znao je u 15 minuta otići poa 2-3 puta na wc i par kapi popiškiti (a tako je recimo radio kad je imao i kamence). Ja sam mu pravila čaj od brusnice i to mu davala, za dan-dva bi se smirilo i normalnije je piškio a i ovo kad je imao nagon bi se popiškio više od 2 kapi. Jebiga tjera to njih, a nemaju šta.

Al bez analize urina možemo samo nagađati šta je u pitanju. Daj bože da je samo upala mjehura, malo antibiotika i natakanja i rješi se začas stvar. Pijesak i slične stvari se rješavaju puno duže, treba vremena da se to sve ispiški. Mom kad su se poraspadali kamenci jedno 5-6 mjeseci je trebalo da ispiški sav pijesak i da mi se nromalno ponaša na wc-u. A i sama veterinarka mi je rekla da je to nešto što traje i ne rješava se preko noći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.08.2017., 05:09   #8430
Vetica je radila ultrazvuk. Mjehur je prazan, kaže da se mokraća vraća natrag u lijevi bubreg koji joj je pred dva mjeseca bio povećan na rendgenu. Također je rekla da taj lijevi bubreg ima bijeli obris na ultrazvuku, a ne bi smio imati. Toliko je toga rekla da ne znam ni sama koliko sam uspjela pohvatati.
Uglavnom, drugi bubreg je u redu... Dobila je pikice antibiotika i antibiotik u obliku tableta, i također neki prašak koji joj sad moramo stavljati u hranu... Naravno, promijeniti hranu na urinary.
Jadna moja, od malena je boležljiva

Edit; navodno je predebela (fakat nosi torbicu na trbuhu), i vetica sumnja da je dijabetičarka pošto je nalaz krvi pred dva mjeseca pokazao dosta povišeni šećer... No, rekla je da se za sad koncentriramo na to da počne pišati kako spada.
Contrast is offline  
Old 24.08.2017., 07:22   #8431
Analizu urina nije radila? Izvađeni kreatinin i urea?

Što se tiče šećera, to je mjereno kod njih tamo? Natašte? Inače mom miciju je od tumora skakao povremeno šećer pa sam malo čitala o dijabetesu, zna ti njima biti u ambilanti povišeno od stresa. Ako možeš probaj nabaviti aparatić za šećer, pikneš u žilicu u uhu (osvijetli s nečime, jako se lijepo videte žilice uz sam rub uha) i saviješ uho i tiskaš dok ne dobiješ kap i izmjeriš. Ja sam svoga pikala povremeno da prekontroliram, i jedan dan sam mu radila guk profil, znači vadila natašte i onda svakih 3 sata (obavezno nakon jela mislim sat ili 2 da vidim koliki je). To će ti najbolje pokazati jel ima problema sa šećerom ili ne.

Moj je mici isto bio debelko pa sam mu nakon blokade uretre kresala težinu (jako sporo, imaš na catinfo. org jako dobar članak kak im se skida težina i kak izračunati otrpilike potrebne kalorije pa se orijentirati prema tome). Ja sam svome sa 8 i pol kila skresala na 6 i to smo fino godinama održavali.

Vidiš sad kad si spomenila ovo sabubregom, momeje jedan bio povučen u trbušnu šupljinu,. Ja sam mislila daje od debljine i da će se vratiti na mjesto kad smršavi al nije. Na tom bubregu je na nabubrežnoj nastao i tumor, ne znam jel ima kakve veze. Inače njemu je biokemija vezana za bzbrege oduvijek bila savršena (to je ovo što sam te pitala za ureu i kreatinin, po tome se vidi jel bubrezi funkcioniraju ili je smanjena funkcija)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 26.08.2017., 14:45   #8432
Batleri, kako cesto cijepite mace?
Moja je cijepljena protiv zaraznih 2015. i 2016. I protiv bjesnoce 2015.
Da ove godine cijepim i zaraze i bjesnocu ili da nesto preskocim?
Macka ne izlazi van, ali imam i pse (uredno cijepljene) s kojima se ona intenzivno druzi.

Zadnje uređivanje Avamys : 26.08.2017. at 16:06.
Avamys is offline  
Old 28.08.2017., 06:43   #8433
Dakle, nakon nedavnih urinarnih problema kod moje mice Golden, jučer čistim wc svom Sivku i Korici, kad ono imam što vidjeti!

Glista! Krepana, dugačka onako otprilike više od 5cm. Izgledala je baš poput one kišne, vrtne gliste, osim što je bila nekako bjelkasta i nije bila tako debela... Što je to? Koja je to vrsta? Sivko mi je imao prije one koje izgledaju poput riže... To smo riješili ampulama, međutim moram priznati da nisam baš redovita u stavljanju ampula na mice jer računam da žive u kući (iako znam da svejedno mogu dobiti buhe i gliste), a i Sivko mi ima FIV (mada je on super zdravstvenog stanja) pa ga ne želim dodatno mučiti kemikalijama...
Da li se ono sredstvo za tretiranje vanjskih i unutarnjih zove Stronghold ili Broadline?

Treba mi nešto da to pokrepava.
Isto tako, da ponovim tretman nakon koliko?
Ne znam u čijoj je kakici bila ta glista jer se tim wc-om služe dvije mice, Sivko je tretiran u siječnju, a Korica u travnju s time da je bila krcata glistama kad sam je vodila na sterilizaciju i vetica je prilikom operacije stavila ampulu, ali mi nije napomenula da moram ponoviti tretman...
Idem kupiti danas poslije posla i to za svih 7...
Contrast is offline  
Old 28.08.2017., 07:56   #8434
Ne, treba ti pratel, caniverm ili tako nešto slično. Ampule ne pokrivaju sve unutarnje parazite i najbolje je davati ampule za vanjske i tabletu za unutarnje. I imam osjećaj da ampule slabije štite od unutarnjih (to je neko moje mišljenje, ne mora bit točno)

Znači odeš u pc, kupiš tabletu, ide ti 1/4 tablete na svakih 2,5 kg životinje i fino uvališ (tablete dođu par kuna, ja u zadnje vrijeme uzimam carnivem i tretiram i mačke i psa s time) i za 2 tjedna opet. Ryell je pričala kad je njen imao da joj je vet savjetovao da odradi 3 ture, tak da ja kad sumnjam da su zaraženi, odradim 3 ture i onda sam mirna. I svaka 3 mjeseca treba jednom uvaliti tabletu ko preventivu.

Ako ti je mačka primila sam tu ampulu i ništa više onda je vjerojatno ona inficirana, al nije isključeno ni da je druga mačka pokupila. I da, sve dezinficiraj i pijesak bacaj svaki dan cijeli (nemoj ga puno nadosipati da možeš sve šiknuti jer jajašca ostaju u njemu)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 28.08.2017., 10:27   #8435
Hvala draga, a mogu li im istovremeno šviknuti tabletu i ampulu ili mora postojati neki razmak od par dana?
Contrast is offline  
Old 28.08.2017., 10:42   #8436
Možeš, al ja svojima radim razmak. Ipak sve to utječe na jetru pa da je baš ne izbombardiram odjednom sa svime.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.08.2017., 08:46   #8437
Pozdrav mačkoljupcima!

Molim savjet.

U nedjelju sam na buvljaku uzela mačkicu 3-4 mjeseca staru, albino, savršeno je bijela, srce malo
Primijetila sam pokoju buhu pa sam joj odmah stavila ampulicu i četvrt tablete za čišćenje od glista, tako mi je savjetovao ovaj u PetShopu. Trebala bi joj dati drugu četvrt za dva tjedna.

Uglavnom, sinoć smo primijetili da ima proljev. Moj dragi kaže da smrdi, a ja ništa ne osjećam zbog ambrozije.


Inače je vesela, gladna, razigrana i čista, mazna i nema krmelje.
Ionako ću je voditi veterinaru zbog sterilizacije, recite mi kako da joj pomognem oko proljeva.
Možda je prije pila mlijeko, ja joj to ne dam, uvijek ima svježe vodice na raspolaganju.

Da joj uskratim hranu danas?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 29.08.2017., 14:57   #8438
Nikako uskraćivati hranu.
Skuhaj joj malo bijele riže (kuhaj duže da baš pusti sluzavo) i skuhaj bijelog mesa piletine, pa kasnije sve pomiješaj i ispasiraj vilicom.
Proljev je najvjerojatnije od parazita.
frenchman is offline  
Old 30.08.2017., 01:01   #8439
Floverka imas u pet centru ovu klopicu:
https://www.pet-centar.hr/pvd-cat-ga...e-crijeva.aspx
Ja sam time macice spasene s ceste hranila koji su imali problem sa probavom.
Mozes joj kupiti i pomijesati zrnati sir i ljudske kapsule protiv proljeva Linex (ja ih uvijek imam doma radi miceka) i to mi se pokazalo djelotvorno.

I da moji isto znaju imati meksu stolicu ili proljev kad im dam tablete protiv nametnika.
ozanavg is offline  
Old 30.08.2017., 22:20   #8440
Da, hoće to od tablete.

Ja svojima uzmem tu purininu ali konzervice. Od suhe uglavnom uzmem od royal canina gastro. Ili skuham bijelo meso, rižu na sluzavo i sve zmiksam sa štapnim u kašu (moji jedino zmiksano pojedu rižu, inače samo meso poberu a rižu ostave)

Ja u zadnje vrijeme i sebi i njima kadd uzimam uzmem biorelu daily. Ima 3 soja bakterija, 10 milijardi i dođe 60-tak kn. Ovi svi ostali imaju manje sojeva i manje milijardi a za istu cijenu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.