Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 21:01   #10081
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ali najbolje mu je ono kako im "ponestaje municije" :klap:
Rusu da ponestane municije ? taj je dobar

To je pisao neki klaun izgleda
bizon_9 mm is offline  
Old 22.08.2017., 21:14   #10082
Navodno, za likvidaciju džepa Ugabaryat će tribati dva do tri miseca? Wtf?? To nikako nije dobro. Al qaeda kreće uskoro, vjerovatno se to već broji u danima. Di će udariti? Već tjedan, dva teroriziraju SAA u Lataki nakon duge uspavanke u tom dijelu? Priprema terena ili odvlačenje pozornosti?
žerac76 is offline  
Old 22.08.2017., 21:17   #10083
Ja sam pročitao da ruske majke doniraju obiteljske samovare talionicama, samo kako bi se skrumpalo nešto lima za pokrpat tu staru kramu što su poslali dolje.

Dobrovoljno naravno
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Old 22.08.2017., 21:18   #10084
DeZ...5 godina okružen tamom i još se neda.
bizon_9 mm is offline  
Old 22.08.2017., 21:21   #10085
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Navodno, za likvidaciju džepa Ugabaryat će tribati dva do tri miseca? Wtf?? To nikako nije dobro. Al qaeda kreće uskoro, vjerovatno se to već broji u danima. Di će udariti? Već tjedan, dva teroriziraju SAA u Lataki nakon duge uspavanke u tom dijelu? Priprema terena ili odvlačenje pozornosti?
Treba im opet hebat nanu ODAB-ima.
bizon_9 mm is offline  
Old 22.08.2017., 21:45   #10086
Nekako mi se čini da je zelenjavi postalo malo teže regrutirati vozače SVBIEDA a bez njih ne mogu napraviti ništa ozbiljnije. Triba vrimena za nekom isprati mozak a oni gluplji su odvezli svoje. Ne znam, možda i griješim?
žerac76 is offline  
Old 22.08.2017., 21:57   #10087
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da je zelenjavi postalo malo teže regrutirati vozače SVBIEDA a bez njih ne mogu napraviti ništa ozbiljnije. Triba vrimena za nekom isprati mozak a oni gluplji su odvezli svoje. Ne znam, možda i griješim?
Bold

Ne griješiš. Glupi su uglavnom poginuli, a novi ne dolaze. Ostali su samo najiskusniji koji imaju (nešto) pameti i oni sigurno neće pasti na foru 4.000 djevica

Naravno uvijek mogu naći nekog klinca i za to čak i ne trebaju isprati mozak. Dovoljno je zaprijetiti sa likvidacijom obitelji.
Blinko Black is offline  
Old 22.08.2017., 21:58   #10088
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Triba vrimena za nekom isprati mozak a oni gluplji su odvezli svoje.
dobar, dobar
bizon_9 mm is offline  
Old 22.08.2017., 22:54   #10089
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Navodno, za likvidaciju džepa Ugabaryat će tribati dva do tri miseca? Wtf?? To nikako nije dobro. Al qaeda kreće uskoro, vjerovatno se to već broji u danima. Di će udariti? Već tjedan, dva teroriziraju SAA u Lataki nakon duge uspavanke u tom dijelu? Priprema terena ili odvlačenje pozornosti?
Zavarivanje "Akerbatskog kotla" na ruski način. Lovačko-bombarderske eskadrile, kao i jurišni helikopteri, aktivno su davali vatrenu podršku jedinicama 5. korpusa i dijelova 18. tenkovske divizije Sirijske arapske vojske, koje su težišno bile nositeljice ovih borbenih djelovanja. Upotrebom "pametnih" raketa i bombi koje se nalaze u posjedu ZSS ruske vojske, neutralizirano je preko 700 ciljeva, kako neposredno na glavnom pravcu napada, tako i u dubini neprijateljskog teritorija.Uspješna likvidacija blokiranih terorističkih snaga u !Akerbatskom kotlu" će u velikoj mjeri osloboditi sirijske snage koje su angažirane u obrani gradova Homs, Hama i Palmira, s istočnog i južnog pravca, i stvoriti pogodne uvjete za zamah kolosalne ofenzive ka istoku zemlje. Sirijska arapska vojska je u proteklim danima uspješno okončala operaciju u kojoj su znatne terorističke snage tzv. Islamske Države stavljene u operativno okruženje. Ove snage su opkoljene u širem rajonu grada Akerbat koji se nalazi istočno od gradova Homs i Hama. Prema podacima obavještajnih službi sirijske i ruske vojske, u okruženju se našlo nekoliko tisuća terorista. Značajnu ulogu i ovoj operaciji imale su i snage ZSS ruske vojske. Lovačko-bombarderske eskadrile, kao i jurišni helikopteri, aktivno su davali vatrenu podršku jedinicama 5. korpusa i dijelova 18. tenkovske divizije Sirijske arapske vojske, koje su težišno bile nositeljice ovih borbenih djelovanja. Tom prilikom je neutraliziran veliki broj ciljeva, kako neposredno na glavnom pravcu napada, tako i u dubini neprijateljskog teritorija.Akerbat predstavlja gradić s relativno malom populacijom (oko 10 000 st.). Međutim, on se nalazi na strateški izuzetno važnom mjestu. Zaštićen velikim brojem topografskih objekata koji se nalaze oko njega , i nedovoljno razvijenim komunikacijama, postao je idealno mesto za koncentraciju veće grupe ekstremista koja je izbjegla uništenje u borbama oko Palmire, ali i našla utočište za dijelove terorističkih snaga koji su pobjegli iz regije grada Raka. Opće su procjene da se prije operacije sirijske vojske na ovom prostoru nalazilo oko 3500 ekstremista. Zahvaljujući strateški dobroj poziciji, Akerbat je postao istureno uporište iz kojeg su terorističke snage mogle izvesti napad u bilo kojem pravcu osjetljivom za vladine trupe. To se posebno odnosi na važan komunikacijski pravac Homs-Palmira, koji je "žila kucavica" za opskrbu sirijske napadne grupe koja preko Suhne nadire na istok i jugoistok države. Također, sa sjeverne strane prolazi i veoma važan komunikacijski pravac koji centralne dijelove Sirije povezuje s Alepom, a koji je dugi niz godina bio doslovce jedina kopnena veza tj. "koridor" sa sirijskim snagama koje su se borile u Alepu. Cijelu ovu trasu su morale braniti znatne snage sirijske vojske i dobrovoljaca, a najveće suženje ovog "koridora" je bilo kod grada Itrija. Konačno, u rajonu ovog grada se nalazi mreža izvora nafte i plina, koji su maksimalno eksploatirani od strane terorista, što im je davalo važnu financijsku potporu za izvođenje ratnih operacija. Gubitkom ovog područja izvjestan je financijski krah "crne" ekonomije koja je počivala na klasičnom energetskom banditizmu.Nema nikakve sumnje da je ruska podrška iz zraka bila ključni faktor uspjeha kopnenih snaga sirijske vojske. Neprijatelj je vješto koristio brdski teren kako bi se zaštitio od direktnog sudara s nadmoćnijim sirijskim jedinicama, koristeći veliki broj prirodnih zaklona. Masovno je koristio međuprostore između brda i suženja za izvođenje zasjednih djelovanja koja su onemogućavala ozbiljniji napredak na ovom sektoru. Sve ovo je zahtjevalo efektivniju podršku iz zraka, upotrebom najsuvremenijih ubojnih sredstava koja se nalaze u posjedu ruske vojske. Pored ubojnih sredstava, ruske ZSS su provele i ozbiljnu pripremu operacije detaljnim skeniranjem regije Akerbat iz svemira i zraka. Tom prilikom je provedena operacija kontinuiranog kružnog izviđanja u kojoj je angažiran veliki broj bespilotnih izviđačkih sredstava, koji su, pored otkrivanja neprijatelja, navodili i vatru na njega. Ministarstvo obrane Rusije je izašlo i s prvim preliminarnim podacima koji na najbolji mogući način daju uvid u razmjere i efikasnost ruske zračne kampanje prilikom izvođenja ove operacije. Naime, uništeno je više od 730 objekata koji su služili za boravak terorista i skladištenje njihovih sredstava (podzemni bunkeri, skladišta s naoružanjem, skrivena mjesta za borbenu tehniku). Ruska avijacija je ukupno izvela 290 borbenih polijetanja, dok je izviđačka komponenta sastavljena od bespilotnih letjelica izvela 120 polijetanja. Ovo je u ogromnoj mjeri olašalo nastupanje sirijske vojske, koja je već u ½ dana napravila klin dubine i do 25 km u neprijateljskoj fronti i praktički uz minimalne gubitke do kraja dana dostigla glavni cilj operacije.

U narednim etapama operacije očekuje se "rasijecanje" opkoljene neprijateljske grupacije na više manjih obruča, i njihova postepena likvidacija što će rezultirati potpunim slomom tzv. Islamske Države u centralnim ali i istočnim dijelovima Sirije. Ovo će konačno otvoriti put za možda i najkrupniju, pobjedničku ofenzivu sirijske vojske, podržane svojim saveznicima, na grad-heroj Deir ez Zor, koji već godinama egzistira u totalnom okruženju od strane terorističkh snaga.

htjeli ste reci jos tjedan dva za ciscenje razbacanog i zametnutog smeća
mrimproper is offline  
Old 22.08.2017., 23:38   #10090
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Bold

Ne griješiš. Glupi su uglavnom poginuli, a novi ne dolaze. Ostali su samo najiskusniji koji imaju (nešto) pameti i oni sigurno neće pasti na foru 4.000 djevica

Naravno uvijek mogu naći nekog klinca i za to čak i ne trebaju isprati mozak. Dovoljno je zaprijetiti sa likvidacijom obitelji.
Treba skupit i eksploziv za sve te samoubojicomobile. Dobro su praznili skladista municije, ali i to se potrosi s vremenom. A "homemade" materijali vjerojatno nisu ni priblizno toliko potentni.
Resurrected is offline  
Old 23.08.2017., 00:02   #10091
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Spomene se rat u Ukraini u nekom kontekstu i odmah se javlja ruska odvjetnička tvrtka Andrej, Ringo and partners co.

Ja se stvarno ponekad pitam da li su oni plaćeni za to. Nemoguce je da si toliko subjektivan i pristran prema nečemu sto ti čak nije ni u susjedstvu te prema čemu nisi mogao ni pod razno razviti tako blizak odnos.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 23.08.2017., 00:25   #10092
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ja se stvarno ponekad pitam da li su oni plaćeni za to. Nemoguce je da si toliko subjektivan i pristran prema nečemu sto ti čak nije ni u susjedstvu te prema čemu nisi mogao ni pod razno razviti tako blizak odnos.
Meni je fascinantan al i teško objašnjiv taj njihov polet i žar pa svakakve mogućnosti padaju na pamet pa i ta da “gazda“ špijunira forum.hr preko stanovitih kolega.
žerac76 is offline  
Old 23.08.2017., 00:43   #10093
Quote:
Spomene se rat u Ukraini u nekom kontekstu i odmah se javlja ruska odvjetnička tvrtka Andrej, Ringo and partners co.
Nepotrebno si spomenuo Andreja i uvalio ga u stado koje ne pripada. Dotični sigurno nije pristran poput drugospomenutog ili možda onog što dođe svakih pola godine s novim profilom.
Imran is offline  
Old 23.08.2017., 01:00   #10094
https://www.youtube.com/watch?v=JT2NncqNPBQ



a i al-cia-ida-isil-OVCE se prorjeđuju u Western Kalamoon
mrimproper is offline  
Old 23.08.2017., 01:18   #10095
https://www.youtube.com/watch?v=JYhvMNyzXjk

kao u srednjevjekovnim dvobojima
mrimproper is offline  
Old 23.08.2017., 07:15   #10096
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ja se stvarno ponekad pitam da li su oni plaćeni za to. Nemoguce je da si toliko subjektivan i pristran prema nečemu sto ti čak nije ni u susjedstvu te prema čemu nisi mogao ni pod razno razviti tako blizak odnos.
Evo na primjer...dok smo bili u zajedničkoj državi sa Srbima i Crnogorcima što mislite da je nekome palo na pamet kako Dubrovnik i okolicu treba priključiti Crnoj Gori jer tako i tako smo u zajedničkoj državi pa nema veze. Mogući referendum o tome bi se raspisao kroz neko vrijeme, a održao bi se nikad.

Eeeeee dragi moji...tako je i Nikita Hruščov (Ukrajinac) priključio ruski Krim Ukrajini, rečeno je da će referendum o tome biti održan međutim... nije. Rusi su sad samo vratili ono što je njihovo. Donjetsk i Lugansk su samo kolateral nemilih događaja (pa ''mali zeleni'' su se prvo spustili na Krim )

Neki ljudi ovdje (među njima i ja) to vide i imaju osjećaj za nepravdu. Kako bi bilo nama Hrvatima da se je onako odigrala situacija s Dubrovnikom ?

Ja znam kako bi mi Hrvati reagirali...šutali bi kao pizde jer su nam Srbi već uzeli
Petrovaradin i Zamun koji su povijesno bili u sastavu Hrvatske (pa pobogu ban Josip Jelačić je rođen u Petrovardinu).


Gazda (i Rusi) hvala Bogu nisu pizde...oni vraćaju milom (ili silom) k sebi što je njihovo.
bizon_9 mm is offline  
Old 23.08.2017., 07:21   #10097
Quote:
mrimproper kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=JT2NncqNPBQ



a i al-cia-ida-isil-OVCE se prorjeđuju u Western Kalamoon
Alahu akbar !
bizon_9 mm is offline  
Old 23.08.2017., 08:44   #10098
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
pa i ta da “gazda“ špijunira forum.hr preko stanovitih kolega.
Lol vidim tebi ovo slabo sunce isto udara uglavu
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 23.08.2017., 08:55   #10099
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post

Ja znam kako bi mi Hrvati reagirali...šutali bi kao pizde jer su nam Srbi već uzeli
Petrovaradin i Zamun koji su povijesno bili u sastavu Hrvatske (pa pobogu ban Josip Jelačić je rođen u Petrovardinu).
Znam da je van teme, ali me zanima kada je Petrovaradin bio u sastavu Hrvatske.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Old 23.08.2017., 08:59   #10100
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Znam da je van teme, ali me zanima kada je Petrovaradin bio u sastavu Hrvatske.
Za vrijeme Austro Ugarske, Kraljevine Jugoslavije i NDH. Period od jedno 200-250 godina.

ps

A od kad su Baranja i Istra u sastavu Hrvatske ?
bizon_9 mm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.