Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 11:58   #5761
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Koliko mislis da Vucic moze trajati? Meni se cini da mu jos jedan mandat ne gine...a to je onda 10 godina...predugo...
Jos 5 godina... do kraja mandata...

On nije normalan... patoloski je tip... kad se skine fasada lazi, manipulacija, medijskih spinova, koju mozemo pripisati svim politicarima... duboko u njemu je opaka bolest...

Opsesija vlascu... nista drugo ga ne zanima... 20 godina vec ne moze iskreno da se nasmeje, opusti, nasali... da vidis neku ljudskost u njemu... ni na jedno pitanje ne moze da odgovori normalnim tonom, pristojno... kao kurvini sinovi, stalno je u nekom besu, inatu, ironiji... oko sebe je okupio najveci talog klimoglavaca i analnih speleologa... bilo ko sa svojim stavom mu je visak, ostale potplati, ili uceni... to je anatomija njegove vlasti...

Kako cemo sa svime time da se izborimo... tesko... ali moracemo... Milosevic mi sa ove distance izgleda kao kudi kamo normalniji lik... i on je voleo vlast, ali nije bio poremecen... imao je duha, voleo je salu, voleo malo da popije... cak i protivnici su voleli da pricaju sa njime...

Ovaj pickopacenik...
DzonziBG is offline  
Old 25.08.2017., 12:10   #5762
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post

Stalno nešto kenjate oko tih granica, daj nađi nešto drugo
Vojvo... vidim da si jako zagrejan u ovom srpsko-hrvatskom nadjebavanju...

Jel postoji za tebe nesto gde vasa strana gresi... negde gde preteruje, negde gde folira...

Ne razumem tu potrebu da se plemenski brani svaka odluka... u nasim odnosima su uvek Srbi za sve krivi... eventualno i vasi, ali zbog toga sto nisu bili jos vise nepopustljivi...

Ajde malo da cujemo neku samokritiku...
DzonziBG is offline  
Old 25.08.2017., 12:15   #5763
https://www.youtube.com/watch?v=OaeB_U5blyw

Tema jutra / Miodrag Zec o privrednom rastu / 23.8.2017.

Vrijedi poslušati, veoma zanimljiv i pametan čovjek
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 25.08.2017., 12:20   #5764
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Koliko mislis da Vucic moze trajati? Meni se cini da mu jos jedan mandat ne gine...a to je onda 10 godina...predugo...
Pa, on je mandat tek dobio. Do sledeceg ima jos 5 godina. Znaci da smo tek na sredini perioda od njegovog dolaska na vlast do tih izbora.
Mnogo toga se izdesavalo u prethodnih 5 godina, SNS je sa 24% otisao na 48%, sto je 2012. bilo nezamislivo. Tesko je predvideti da li su vec prosli svoj maksimum i krenuli na dole, meni se cini da jesu, i da ce eventualni gubitak Beograda samo ubrzati to opadanje. A opet, mozda izdominiraju jos strasnije.

Meni se cini da je slaba i razjedinjena opozicija trenutno glavni Vucicev adut. Mislim da su veliki procenti njegovog glasackog tela spremni za preuzimanje, ali u opoziciji nema nikoga ko dobro komunicira sa njima. 'Gradjanska' opcija nije dovoljna, ona je uvek bila anti-Vucicevska, i samo se seta od opozicione stranke do opozicione stranke, ne uzimajuci njegove glasove. A vecina opozicionih partija se obraca upravo tim glasacima, koji ionako nece otici Vucicu.

Quote:
Stalno nešto kenjate oko tih granica, daj nađi nešto drugo
Mi kenjamo?
Defke is offline  
Old 25.08.2017., 12:44   #5765
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Vojvo... vidim da si jako zagrejan u ovom srpsko-hrvatskom nadjebavanju...

Jel postoji za tebe nesto gde vasa strana gresi... negde gde preteruje, negde gde folira...

Ne razumem tu potrebu da se plemenski brani svaka odluka... u nasim odnosima su uvek Srbi za sve krivi... eventualno i vasi, ali zbog toga sto nisu bili jos vise nepopustljivi...

Ajde malo da cujemo neku samokritiku...
Jel ovo neka sega? Pa imas barem dvije stotine aktivnih tema na Politici gdje Hrvati marljivo, cak uzagreno pljuju po svojim politicarima.
ruka-slave is offline  
Old 25.08.2017., 12:45   #5766
Kad završi ovaj predsednički mandat već pola Srbije će biti finansijski zavisna od SNSa ( što putem članstva što putem zaposlenja ). Mnogi će napustiti zemlju tako da će opoziciona baza birača dodatno oslabiti. To će mu sve olakšati da dobije još jedan mandat...nakon tog mandata sledi opet selidba u premijersku fotelju. Biće kao Milo.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 25.08.2017., 12:48   #5767
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Vojvo... vidim da si jako zagrejan u ovom srpsko-hrvatskom nadjebavanju...

Jel postoji za tebe nesto gde vasa strana gresi... negde gde preteruje, negde gde folira...

Ne razumem tu potrebu da se plemenski brani svaka odluka... u nasim odnosima su uvek Srbi za sve krivi... eventualno i vasi, ali zbog toga sto nisu bili jos vise nepopustljivi...

Ajde malo da cujemo neku samokritiku...
Ne brani se plemenski svaka odluka nego se kritizira to konstantno ponavljanje laži koje nakon dovoljno ponavljanja postanu dio svijesti, a čim su dio svijesti onda su i dio stvarnosti.

I lijepo sam napisao da je jedina granica koju RH problematizira ona na Dunavu sa Srbijom, prema tome gdje sam ja vas okrivio?
Dosta više te fiksacije s vaše strane da mi Hrvati jedva čekao sve svaliti na vas.
Ako kažem da je jedina granica koju RH problematizira on na Dunavu sa Srbijom onda je jasno da je to naša odgovornost.
Ostale granice za nas nisu problem, ali jesu za Sloveniju, BiH i CG.

Nemam ja problema da vi kritizirate RH, ali daj brate mili nađi nešto konkretno, a ne stalno vrtit te priče oko granica ili blokada.
vojvo is offline  
Old 25.08.2017., 12:51   #5768
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka sega? Pa imas barem dvije stotine aktivnih tema na Politici gdje Hrvati marljivo, cak uzagreno pljuju po svojim politicarima.


Po politicarima da, ali po svojim nacionalistima nikada. Kad se napise neki clanak o vama onda obavezno nije istina, sve su to samo srpske lazi, smejete se, spominjete dobro poznate citate o lazi kao drzavnom interesu Srba, a kad se nesto napise o Srbima (makar bilo i sa nekog no name trash sajta kao bas nedavnl) onda je to obavezno tema oko koje se raspravlja danima, Srbi se ismevaju i ide se preko traktorijade pa sve do osmanlijskih osvajanja.
Ozbiljno pitanje: Da li je u Hrvatskoj smrti greh reci nesto protiv hrvatstva? Hocete se izdici nekad iznad tog plemenskog mentaliteta?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
phanatique is online now  
Old 25.08.2017., 12:52   #5769
Quote:
"Hrvati u Šidu se osećaju ugroženima zbog radikala"

Pojedini građani hrvatske nacionalnosti u opštini Šid požalili su se da se osećaju ugroženima.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?nav_id=1296792
Fliper99 is offline  
Old 25.08.2017., 12:55   #5770
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Po politicarima da, ali po svojim nacionalistima nikada. Kad se napise neki clanak o vama onda obavezno nije istina, sve su to samo srpske lazi, smejete se, spominjete dobro poznate citate o lazi kao drzavnom interesu Srba, a kad se nesto napise o Srbima (makar bilo i sa nekog no name trash sajta kao bas nedavnl) onda je to obavezno tema oko koje se raspravlja danima, Srbi se ismevaju i ide se preko traktorijade pa sve do osmanlijskih osvajanja.
Ozbiljno pitanje: Da li je u Hrvatskoj smrti greh reci nesto protiv hrvatstva? Hocete se izdici nekad iznad tog plemenskog mentaliteta?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro


Jel ovo neka šala?


Zemlja u kojoj djeluju jedan imbex, Ivančić, Dežulović, Pavičić, novossti, Novi List, gdje se doslovce natječu tko će više ispljuvat 'Rvate i 'Rvacku, zemlja u kojoj djeluju radničke fronte, gdje je donedavnu vlast vršila stranka koja je napustila Sabor kad se glasalo o samostalnosti - i vi pitate da li je u Hrvatskoj "smrtni greh reci nesto protiv hrvatstva?"


Ovo zaslužuje neku "repliku" u stilu Dačića ali automatski povlači ban za sobom.
Fliper99 is offline  
Old 25.08.2017., 12:59   #5771
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka šala?





Zemlja u kojoj djeluju jedan imbex, Ivančić, Dežulović, Pavičić, novossti, Novi List, gdje se doslovce natječu tko će više ispljuvat 'Rvate i 'Rvacku, zemlja u kojoj djeluju radničke fronte, gdje je donedavnu vlast vršila stranka koja je napustila Sabor kad se glasalo o samostalnosti - i vi pitate da li je u Hrvatskoj "smrtni greh reci nesto protiv hrvatstva?"





Ovo zaslužuje neku "repliku" u stilu Dačića ali automatski povlači ban za sobom.


Pusti ti Ivancica i Dezulovica i kojekakve placene od ko zna koga likove i novine. Ja nikada nisam cuo nekog Hrvata, cak i na ovom forumu, cak ni levicare sa ovog foruma, da su rekli bilo sta protiv Hrvatske.
Sta se pravis lud? Boli me kurac za vase javne licnosti i placene clanke o "rvackoj". Narod me zanima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
phanatique is online now  
Old 25.08.2017., 13:14   #5772
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Pusti ti Ivancica i Dezulovica i kojekakve placene od ko zna koga likove i novine. Ja nikada nisam cuo nekog Hrvata, cak i na ovom forumu, cak ni levicare sa ovog foruma, da su rekli bilo sta protiv Hrvatske.
Sta se pravis lud? Boli me kurac za vase javne licnosti i placene clanke o "rvackoj". Narod me zanima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
To ti je zato što si se ograničio na par tema...
vojvo is offline  
Old 25.08.2017., 13:15   #5773
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Po politicarima da, ali po svojim nacionalistima nikada. Kad se napise neki clanak o vama onda obavezno nije istina, sve su to samo srpske lazi, smejete se, spominjete dobro poznate citate o lazi kao drzavnom interesu Srba, a kad se nesto napise o Srbima (makar bilo i sa nekog no name trash sajta kao bas nedavnl) onda je to obavezno tema oko koje se raspravlja danima, Srbi se ismevaju i ide se preko traktorijade pa sve do osmanlijskih osvajanja.
Ozbiljno pitanje: Da li je u Hrvatskoj smrti greh reci nesto protiv hrvatstva? Hocete se izdici nekad iznad tog plemenskog mentaliteta?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
E. Stvarno me nemoj zajebavati. Pa od tih 200 aktivnih tema barem 2/3 je svadjanje i pljuvanje po tzv hrvatskim nacionalistima, a u biti HDZ poslusnicima i placenicima. Citaj malo.

Pravi hrvatski patriotizam, a ako hoces i nacionalizam , ogleda se u stalnoj bespostednoj kritici korumpirane vlasti na svim razinama, ukljucujuci privatna poduzeca nastala na rodijackim vezama s vlascu tipa Agrokor, koji svi financiraju te false velike Rvate, jer im isti trebaju.

To ces slabo citati u hrvatskim medijima, (jer su i sami dio rodijackog kruga) ali je, ponavljam, vruci predmet rasprave, pa i zestokih uvreda na barem 2/3 tema na Politici forum.hr. Srbi su tu skoro pa nebitni, i da nema profesionalnih Srba u Saboru (a u sklopu kritike korupcije u vlasti) i, ajde, pozara po Dalmaciji, jedva da bi ih itko uopce spominjao.
ruka-slave is offline  
Old 25.08.2017., 13:31   #5774
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
E. Stvarno me nemoj zajebavati. Pa od tih 200 aktivnih tema barem 2/3 je svadjanje i pljuvanje po tzv hrvatskim nacionalistima, a u biti HDZ poslusnicima i placenicima. Citaj malo.



Pravi hrvatski patriotizam, a ako hoces i nacionalizam , ogleda se u stalnoj bespostednoj kritici korumpirane vlasti na svim razinama, ukljucujuci privatna poduzeca nastala na rodijackim vezama s vlascu tipa Agrokor, koji svi financiraju te false velike Rvate, jer im isti trebaju.



To ces slabo citati u hrvatskim medijima, (jer su i sami dio rodijackog kruga) ali je, ponavljam, vruci predmet rasprave, pa i zestokih uvreda na barem 2/3 tema na Politici forum.hr. Srbi su tu skoro pa nebitni, i da nema profesionalnih Srba u Saboru (a u sklopu kritike korupcije u vlasti) i, ajde, pozara po Dalmaciji, jedva da bi ih itko uopce spominjao.


Da, to bi zaista i trebao biti zdrav patriotizam. U tome se slazem i to je nesto drugo od onoga sto pisem.
Mogu prihvatiti da, eto, mozda nisam procitao "prave teme", ali su meni kao nekome ko nema dlake na jeziku kad su u pitanju srpska sranja i ko cvrsto veruje da se bolje drustvo moze izgraditi samo realnom samokritikom (a nasuprot cuvenom balkanskom zatvaranju ociju i proglasavanju za drzavne neprijatelje onih koji kazu nesto protiv svog plemena) ipak neke stvari neshvatljive.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
phanatique is online now  
Old 25.08.2017., 13:37   #5775
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Da, to bi zaista i trebao biti zdrav patriotizam. U tome se slazem i to je nesto drugo od onoga sto pisem.
Mogu prihvatiti da, eto, mozda nisam procitao "prave teme", ali su meni kao nekome ko nema dlake na jeziku kad su u pitanju srpska sranja i ko cvrsto veruje da se bolje drustvo moze izgraditi samo realnom samokritikom (a nasuprot cuvenom balkanskom zatvaranju ociju i proglasavanju za drzavne neprijatelje onih koji kazu nesto protiv svog plemena) ipak neke stvari neshvatljive.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Pa pobroj to sto ne shvacas, pa da redom rijesimo.
ruka-slave is offline  
Old 25.08.2017., 14:05   #5776
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pa pobroj to sto ne shvacas, pa da redom rijesimo.
Mislim da se prvenstveno misli na nekriticnost u medjunacionalnim prepucavanjima.
Cesto se bespogovorno staje iza odluka vasih politicara kada su iste okrenute protiv nekog od suseda. Isti politicari koji su nesposobni za sva unutrasnja pitanja su carevi cim udare po Srbima/Slovencima/Bosnjacima. Eventualno im se zamera sto nisu jos agresivniji bili.

Nije da toga nema i na nasoj strani. Trenutno je situacija da je vecina forumasa izrazito anti-Vucic nastrojena, pa sumnjamo u poteze nasih cesce od vas. Po meni i dalje previse cesto padamo u zamku default odbrane 'svojih', ali mislim da je to izrazenije na hrvatskoj strani.
Defke is offline  
Old 25.08.2017., 14:13   #5777
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Mislim da se prvenstveno misli na nekriticnost u medjunacionalnim prepucavanjima.
Cesto se bespogovorno staje iza odluka vasih politicara kada su iste okrenute protiv nekog od suseda. Isti politicari koji su nesposobni za sva unutrasnja pitanja su carevi cim udare po Srbima/Slovencima/Bosnjacima. Eventualno im se zamera sto nisu jos agresivniji bili.

Nije da toga nema i na nasoj strani. Trenutno je situacija da je vecina forumasa izrazito anti-Vucic nastrojena, pa sumnjamo u poteze nasih cesce od vas. Po meni i dalje previse cesto padamo u zamku default odbrane 'svojih', ali mislim da je to izrazenije na hrvatskoj strani.

A kako je to vidljivo?

Primjer Slovenije koji su maštali o nekim ekonomskim zonama, izlazu na otvoreno more, čak je i primjer onog klauna Jorasa kojem su hodočastili slovenski političari i kleli se u granicu pokazao da nisu bili u pravu.

BiH - sporazum Tuđman Izetbegović, jasno i eksplicitno kaže kako teče morska granica. Oni to uopće ne spominju.

Srbija - neće na međunarodni sud kao što je to učinila Crna Gora.


Nije stvar u kompromisima, zamisli da ti ja dođem u kuću i kažem jedna soba je moja a ti radi očekivanja susjeda da ne ispadne kako "Imaš sporove sa svim susjedima" moraš pokazati "razum" i napraviti neki kompromis.
Fliper99 is offline  
Old 25.08.2017., 14:31   #5778
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Mislim da se prvenstveno misli na nekriticnost u medjunacionalnim prepucavanjima.
Cesto se bespogovorno staje iza odluka vasih politicara kada su iste okrenute protiv nekog od suseda. Isti politicari koji su nesposobni za sva unutrasnja pitanja su carevi cim udare po Srbima/Slovencima/Bosnjacima. Eventualno im se zamera sto nisu jos agresivniji bili.

Nije da toga nema i na nasoj strani. Trenutno je situacija da je vecina forumasa izrazito anti-Vucic nastrojena, pa sumnjamo u poteze nasih cesce od vas. Po meni i dalje previse cesto padamo u zamku default odbrane 'svojih', ali mislim da je to izrazenije na hrvatskoj strani.
Defke, ti si tehnicka osoba, i znas sto znaci pobrojati probleme,pa ih rijesiti.

Ovo sto si rekao je zamagljivanje. To je u redu, legitimno i legalno, ali to nije odgovor na moj zahtjev koji si ljubazno citirao.

Glede toga sto si naveo u svom upisu, da smo eto mi puno vise monolitni. .gle Vucic ima skoro pa apsolutnu vecinu, dok HDZ u Hrvatskoj krpa jedan ili dva glasa iznad minimuma, a profesionalni Srbi ukljucujuci bivse cetnike iz Vukovara, najbolji su im oslonac.

Gdje to "mi" u Hrvatskoj branimo "svoje"? Tko smo to MI i koji su to SVOJI? Na temama Politika mozes vidjeti da je velika vecina ogorcena bas na "svoje"
ruka-slave is offline  
Old 25.08.2017., 14:44   #5779
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
A kako je to vidljivo?

Primjer Slovenije koji su maštali o nekim ekonomskim zonama, izlazu na otvoreno more, čak je i primjer onog klauna Jorasa kojem su hodočastili slovenski političari i kleli se u granicu pokazao da nisu bili u pravu.

BiH - sporazum Tuđman Izetbegović, jasno i eksplicitno kaže kako teče morska granica. Oni to uopće ne spominju.

Srbija - neće na međunarodni sud kao što je to učinila Crna Gora.


Nije stvar u kompromisima, zamisli da ti ja dođem u kuću i kažem jedna soba je moja a ti radi očekivanja susjeda da ne ispadne kako "Imaš sporove sa svim susjedima" moraš pokazati "razum" i napraviti neki kompromis.
Ne misli se samo na granice. Bilo je nekoliko konfliktnih situacija u poslednjih dve godine, koje je Hrvatska pokretala a ovde dobijala skoro apsolutnu podrsku, bez ikakvog dovodjenja u pitanje njenih argumenata:

- Blokiranje granice - "naravno kada Srbi samo salju migrante namerno kod nas"
- Blokiranje pregovora - "naravno kada Srbi zlostavljaju Hrvate u Srbiji"
- Dizanje taksi - "naravno kada oni nista svoje ne kontrolisu a nasi seljaci moraju"

Svaka od tih situacija zavrsila se lose po Hrvatsku, argumenti su ispali netacni, a hrvatsko rukovodstvo izblamirano. I opet, umesto da se neko zapita 'hmmm, a mozda se mi zapravo ponasamo retardirano?' glavne kritike su u obliku 'ma mi smo 100% u pravu ali ove nase mlakonje ne umeju da zauzmu stav i povlace se ko picke'.

Cak se i podeljenost hrvatske politicke scene svede na "ma ove HDZ Hrvatine, puna im usta Hrvatske a onda se naguze Srbima" i "ma ovi SDP jugokomunisti, njima bi najdraze bilo da se opet napravi Srboslavija, nece oni udariti na svoje".
Defke is offline  
Old 25.08.2017., 14:50   #5780
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ne misli se samo na granice. Bilo je nekoliko konfliktnih situacija u poslednjih dve godine, koje je Hrvatska pokretala a ovde dobijala skoro apsolutnu podrsku, bez ikakvog dovodjenja u pitanje njenih argumenata:

- Blokiranje granice - "naravno kada Srbi samo salju migrante namerno kod nas"
Moraš biti prilično glup pa ne zaključiti kako to da su se nakon posjeta Orbanovih emisara Beogradu emigranti odjednom našli na hrvatskoj granici.

To je bilo igranje ispod stola, podlo i mimo svih pravila ponašanja. Netko je mogao nazvati Milanovića, slušaj dovedeni smo pred svršen čin moramo ih okrenuti vama.



Quote:
- Blokiranje pregovora - "naravno kada Srbi zlostavljaju Hrvate u Srbiji"

Blokiranje je bilo radi udžbenika. To ste potpisali međutim nema implementacije. Ja znam da se na Balkanu potpis gleda kao nešto što služi da se ostvari privremena taktička prednost i da im se ne pridaje previše pažnje.

Životinje se drži za rep a ljude za riječ. Potpis je korak iznad riječi to je znak da je netko preuzeo i obavezu.

To će čini mi se jako teško ići sa vama s obzirom i na ono što je Ćosić rekao i napisao.

Quote:
- Dizanje taksi - "naravno kada oni nista svoje ne kontrolisu a nasi seljaci moraju"
Pojeli smo govno i povukli mjeru.





Quote:
Svaka od tih situacija zavrsila se lose po Hrvatsku, argumenti su ispali netacni, a hrvatsko rukovodstvo izblamirano. I opet, umesto da se neko zapita 'hmmm, a mozda se mi zapravo ponasamo retardirano?' glavne kritike su u obliku 'ma mi smo 100% u pravu ali ove nase mlakonje ne umeju da zauzmu stav i povlace se ko picke'.

Kad su te situacije ispale "lose po Hrvatsku"? Tebi ocito nije jasan epilog price o udzbenicima?
Fliper99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.