Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 23:01   #1521
Quote:
malazeeka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Ove godine ću upisati 4. godinu psihologije na FFZG-u i jednog bih dana voljela raditi na području kliničke psihologije. Zanima me što mogu poduzeti sad, tijekom studija, kako bih si povećala zapošljivost na tom području? Pretpostavljam da je volontiranje dobra ideja. Već volontiram na Hrabrom telefonu, a željela bih se volonterski uključiti i u neko savjetovalište. Problem je što ih u Zagrebu ima puno, pa me zanima ima li možda netko neku preporuku.
Plemenito od tebe, ali zašto to pitaš nas laike, kad možeš priupitati nekoga od profesora na svom Odsjeku? Znam da ih ima svakakvih, ali neki su sasvim OK i sigurno će ti rado pomoći savjetom.
Old 24.01.2018., 00:42   #1522
Studiranje psihologije

Pozdrav,
Ove godine sam maturant
Moze li mi netko objasniti kako to sve ide za upis sta trebam polagati, gdje je najbolje i ostalo..
bijelanoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:03   #1523
Pozdrav svima,

Može li mi netko reći može li magistar pedagogije upisati edukaciju psihoterapije iz kognitivno bihevioralne terapije ili Gestalt terapije kako bi postao psihoterapeut?

Ako mag. pedagogije ne može upisati edukaciju iz Gestalta ili KBT, koje ostale vrste psihoterapije može upisati?
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:35   #1524
Quote:
Asena kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Može li mi netko reći može li magistar pedagogije upisati edukaciju psihoterapije iz kognitivno bihevioralne terapije ili Gestalt terapije kako bi postao psihoterapeut?

Ako mag. pedagogije ne može upisati edukaciju iz Gestalta ili KBT, koje ostale vrste psihoterapije može upisati?
Gestalt može:

"Program edukacije iz Gestalt terapije zamišljen je kao program na razini
poslijediplomskog studija. Potrebna razina prethodnog obrazovanja je magistar struke ili ekvivalent tomu, u području pomagačkih zanimanja ili humanističkih i društvenih znanosti, poput psihologije, socijalnog rada, defektologije, medicine, pedagogije i u specifičnim slučajevima drugih srodnih profesija." (http://www.gestaltcentarhoma.hr/uplo...ispravkama.pdf)

KBT ne može. (http://cabct.hr/faq-edukacija)
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:16   #1525
maestranza, hvala ti na tako brzom odgovoru.

Pronašla sam na na http://www.gestalt-drustvo.hr/content/edukacija

"Uvjeti: završen studij psihologije, medicine, socijalnog rada i edukacijsko-rehabilitacijski studij, te specijalizacija iz psihijatrije (u pojedinačnim slučajevima, uz intervju s kandidatom, moguće je uključivanje kandidata sa završenim studijem drugih humanističkih znanosti, te zdravstvenih i prosvjetnih struka)"

Znači, na ovoj stranici na koju sam ja naletjela piše da mag. pedagogije može biti uključen u edukaciju iz Gestalt psihoterapije samo u pojedinačnim slučajevima. Koji su to pojedinačni slučajevi? Koja tvrdnja je točna? Ova koju je našla maestranza ili ova koju sam ja našla?
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 01:35   #1526
Quote:
Asena kaže: Pogledaj post
maestranza, hvala ti na tako brzom odgovoru.

Pronašla sam na na http://www.gestalt-drustvo.hr/content/edukacija

"Uvjeti: završen studij psihologije, medicine, socijalnog rada i edukacijsko-rehabilitacijski studij, te specijalizacija iz psihijatrije (u pojedinačnim slučajevima, uz intervju s kandidatom, moguće je uključivanje kandidata sa završenim studijem drugih humanističkih znanosti, te zdravstvenih i prosvjetnih struka)"

Znači, na ovoj stranici na koju sam ja naletjela piše da mag. pedagogije može biti uključen u edukaciju iz Gestalt psihoterapije samo u pojedinačnim slučajevima. Koji su to pojedinačni slučajevi? Koja tvrdnja je točna? Ova koju je našla maestranza ili ova koju sam ja našla?
Radi se o dvije različite gestalt škole, koje očito imaju i malo drugačije uvjete za upis.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:39   #1527
Pozdrav,

Može li mi netko reći kakvi su to pojedinačni slučajevi u kojima je u psihoterapijsku edukaciju (npr. edukaciju iz Gestalt terapije) moguće uključivanje kandidata sa završenim studijem drugih humanističkih znanosti, te zdravstvenih i prosvjetnih struka? Na temelju kojih osnova je to moguće?

Ako znate li nekoga da je to uspio ili ste sami to uspjeli, molim vas da opišete tu situaciju.
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:48   #1528
To ovisio pojedinoj organizaciji koja vrsi edukacije prije nego nekom specificnom slucaju. Neki smatraju ili da je za njihovu edukaciju neophodno predznanje specificnih psiho-fakseva na koje nadogradjuju ili da je iz drugih profesionalnih razloga potrbno ograniciti (npr formalno se psihoterapijom u nas mogu baviti samo psihijatri, ako se zakon promjeni moci ce vjerojatno i psiholozi, ali upitno je za ostale vec ce se morati raditi kroz nekakva savjetovaja i slicne formulacije).

Drugi pak smatraju da mogu uzeti u obizir i ljude sirih zaledja. Ako se ne varam ima i nekih koji ce uzeti na edukaciju za vlatite potrebe sbakog, cak i bez humanistickih studija, ali im nece dati diplomu po zavrsetku. Svaceg ima.

Dakle moras pogledati po stranicama pojedinih organizacija koji su im uvjeti za pohadjanje edukacija.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.