Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 19:14   #6521
Danas sjelo; Zagreb, 29.05.
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:47   #6522
Jučer sam na e-poreznoj skužila sa su mi povrat poreza prebili s dijelom doprinosa koje ću trebati platiti slijedeći mjesec (imam obrt, povrat je vezan za rad preko ugovora prije otvaranja obrta).
Tako da - ukoliko vam još nije sjela uplata, provjerite da li je prebijeno s nekom vrstom "dugovanja", odn. obveza.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 10:28   #6523
sjelo jutros, datum rješenja 31. 5., split, banka pbz.

Zadnje uređivanje psychodramatic : 25.08.2017. at 11:33. Reason: kriva riječ
psychodramatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:04   #6524
Jutros, 31.05. PBZ Split

Olio FTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:59   #6525
Uplaćeno, rješenje 01.06., Zagreb, Pešćenica, banka RBA
robbie4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:32   #6526
Osijek, rjesenje 18.5. pbz danas sjelo
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:56   #6527
+1
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:12   #6528
mužu još ništa....imamo dobru sumu za povrat....
pitanje, je li vam došla poruka sa datumom rješenja tek kad su uplatili?
jer mužu u pretincu nema ničega...
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:47   #6529
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
mužu još ništa....imamo dobru sumu za povrat....
pitanje, je li vam došla poruka sa datumom rješenja tek kad su uplatili?
jer mužu u pretincu nema ničega...
bila sam do porezne....rješenje verificirano tek 20.07., kako imamo i stan u najmu tu ima nešto duga,ali teta to nije umanjila na povratu.....kolegica joj rekla da mora umanjit sumu tako da je to napravila i valjda će ovih dana sjesti uplata....oni ne znaju kad idu uplate.....dakle kad veliki brat iz zagreba pošalje naloge onda ide uplata....
a baš nam treba novac.....škola, knjige, sva dodatna oprema koja ide uz to....
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:03   #6530
ljudi jel ko od vas ima prijavljen dohodak iz inozemstva? konkretno iz amerike? pocela san radit ka savjetnik za americku firmu i oni tamo sa svoje strane sve placaju a ja neman pojma sta mi je tu radit. tete iz porezne su jako upucene inace, nesto tribban prijavit ali nezna sta i kako...ako neko ima info sta radit i kad radit bila bi zahvalna
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:28   #6531
Pozdrav,
ima li netko da mu nije došlo rješenje, a nema nikakve poruke na e-građanin?
Znači li to da nema pravo na povrat poreza?

hvalaaa
anita_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:33   #6532
ja sam u toj situaciji a znam sigurno da imam pravo na povrat. ne znam jesu li stvarno gotovi s isplatama il se to otegnulo. ako itko ima ikakve info bilo bi super
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:46   #6533
Ja sam dobila i papirnato rješenje i obavijest na e-građani, ali nisam dobila lovu. Danas sam ih pitala što za njih točno znači "do kraja 8. mjeseca 2017."
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:18   #6534
I ja.. Jeste li isto Splitska banka?
__________________
I start to complain that there is no rain..
Disease is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:41   #6535
ni mužu nije došlo,a ima oko 6000 povrata....nevjerojatni su.....važno da su razglasili kako će svima biti isplaćeno do kraja 8. mjeseca....
prijatelju isto nije sjelo, dobio rješenje i sve...ali nije sjelo...
sad se pitam jel to-to,a ostali kako im bude zgodno i kad im bude zgodno?može se to rastegnit i do kraja godine....do ona mi te pare trebaju već 3-4 puta....
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:04   #6536
21.08. na racun mi je sjelo 1400 kn.

E sad, ja nemam pojma zasto i otkud te pare?
Radim vec drugu godinu u Njemackoj, u Hrvatskoj nemam nikakav prihod niti bilo kakvu imovinu. Bio sam u radnom odnosu samo cijelu 2015.-u godinu, nisam nista kupovao niti obracao paznju na bilo kakvu mogucnost povrata poreza.

Moze li mi netko objasniti na temelju cega sam ja dobio taj novac?
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:34   #6537
Došao povrat napokon!Malo manje od 6000 kunica....odlično će doći....a taman sam se pomirila da će valjda do Nove godine doći.....jeahhhhh
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 14:42   #6538
Quote:
Lendoxia kaže: Pogledaj post
ja sam u toj situaciji a znam sigurno da imam pravo na povrat. ne znam jesu li stvarno gotovi s isplatama il se to otegnulo. ako itko ima ikakve info bilo bi super
Jesi li možda mijenjala prebivalište ili je bilo nekih drugih promjena?
Meni i prošle i ove godine kasni rješenje zbog mijenjanja prebivališta,
prošle godine i rješenje i isplata bili u 11. mjesecu tek nakon što sam ih nazvala i pitala što se zbiva.
Sad opet moram ići do svoje ispostave i objašnjavati sve...
Tko god ima pravo na povrat, nema mu druge nego da zove ili ode osobno,
njihove rokove možete objesiti mačku o rep, oni to samo tako objave za javnost, a stvarni proces je puno drukčiji.
Bilbao80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:16   #6539
porez na dohodat - adresa prebivališta/boravišta

Pozdrav,



Da li mi možete reći na temelju koje adrese bi mi se trebao obračunati porez na dohodak?

Moja situacija je da trenutno putujem svaki dan na posao cca 100 km.

S obzirom na ovo adresa prebivališta mi je jednaka adresi boravišta. Dakle u ovom slučaju mi je svejedno na temlju koje adrese mi računaju jer je adresa ista.

Budući da putujem dobivam i putne troškove.



E sad, nekako si razmišljam da smanjim putovanje pa da iznajmim stan u gradu gdje radim, ali ne bi htio izgubiti putne troškove jer bi s tim novcima plaćao iznajmljivanje stana umjesto dijela goriva za auto.

Isto tako mjesto gdje sada živim je područje posebne državne skrbi i nemam prirez, a u gradu gdje radim postoji prirez pa bi htio i dalje plaćati porez po adresi prebivališta jer bi fizički više proveo na adresi prebivališta nego na adresi boravišta.



Dakle ako bi iznajmio stan ne bi u njemu konstantno bio već ponekad. U najgorem slučaju bi noćio 5 dana u tjednu, jer sam većinom na poslu.

Budući da bi me stanodavac morao prijaviti zbog plaćanja poreza, pretpostavljam da bi tu morao prijaviti boravište.



Dakle da li mi možete reći da li bi u navedenom slučaju morao plaćati porez prema adresi prebivališta ili boravišta?



Hvala,
Robotex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:49   #6540
ma mijenjala sam boraviste u prebivaliste al oboje je na istoj adresi tako da im se nije imalo sto mijenjat. ocito cu morat ic pitat koji vrag se dogadja i imaju li oni to namjeru ove godine uopce
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.