Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 23:17   #141
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Uglavnom im nastojim zezancijom ukazati na apsurd njihovog zahtjeva ("nema frke, neka donese pršut i stvar je riješena"), ali nekad mi pukne film.
Jel ti kad tko donio prsut?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:34   #142
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa to vec ima smisla
uvijek mu mozes davat ekstra zadatke, da zasluzi ocjenu.
mozda oni misle da ga nisi dovoljno uocila i dala mu dovoljno prilika

a prsut valjda dobite od sindikata za uskrs ili je to obicna k-plus sunka
Kakve ekstra zadatke? Da dobije test drugačiji od ostatka razreda?

Nekad mi kažu: "Ne tražim da mu/joj pokloniš ocjenu - samo ga pitaj za višu ocjenu" i to svima zvuči razumno i fer. Ali to nije ni razumno ni fer. Zaključna ocjena temelji se na ocjenama tijekom cijele školske godine - tako stoji u pravilniku o ocjenjivanju. Ako zanemarim to što stoji u pravilniku i omogućim jednom djetetu da zadnji tjedan/zadnji sat odgovara i podigne tu ocjenu, kako to mogu samo njemu omogućiti, a ne i svima ostalima? Što bih rekla ostalima - zašto ovaj učenik ima privilegiju zadnji dan odgovarati za višu ocjenu, a oni ne? A ne mogu tehnički i praktički omogućiti da 150 učenika odgovara za višu ocjenu zadnji tjedan.

Pršut nikad nisam dobila - ni od koga A ne znam ni što bih s njim jer već 20 godina ne jedem crveno meso.
Old 02.09.2017., 17:25   #143
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Kakve ekstra zadatke? Da dobije test drugačiji od ostatka razreda?

Nekad mi kažu: "Ne tražim da mu/joj pokloniš ocjenu - samo ga pitaj za višu ocjenu" i to svima zvuči razumno i fer. Ali to nije ni razumno ni fer. Zaključna ocjena temelji se na ocjenama tijekom cijele školske godine - tako stoji u pravilniku o ocjenjivanju. Ako zanemarim to što stoji u pravilniku i omogućim jednom djetetu da zadnji tjedan/zadnji sat odgovara i podigne tu ocjenu, kako to mogu samo njemu omogućiti, a ne i svima ostalima? Što bih rekla ostalima - zašto ovaj učenik ima privilegiju zadnji dan odgovarati za višu ocjenu, a oni ne? A ne mogu tehnički i praktički omogućiti da 150 učenika odgovara za višu ocjenu zadnji tjedan.

Pršut nikad nisam dobila - ni od koga A ne znam ni što bih s njim jer već 20 godina ne jedem crveno meso.

mislim da nisi svatila ironiju

i nisam nimalo mislila da mu popustas i dajes dodatne prilike, nego mu das extra zadatke vise. kad odgovara, dodatno pitanje. teza pitanja....
kako bi, vrlo vjerojatno utvrdio tu "losu" ocjenu. kad vec zicaju
Old 03.09.2017., 08:26   #144
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mislim da nisi svatila ironiju

i nisam nimalo mislila da mu popustas i dajes dodatne prilike, nego mu das extra zadatke vise. kad odgovara, dodatno pitanje. teza pitanja....
kako bi, vrlo vjerojatno utvrdio tu "losu" ocjenu. kad vec zicaju
Ma ne kužim zafrkanciju kad ti ne vidim izraz lica.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.