Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 14:28   #281
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zakaj bi patil? Čovjek koji je odustao je sretan u toj svojoj spoznaji.Nema potrebe za patnjom bilo koje vrste. Svi smo mi nastali od prašine. Svemir je dovoljno velik da nam da odgovre na sva pitanja! Put do istine je kratak! 3 mjeseca uz malu simboličnu naknadu i dobiš odgovore na sva pitanja.

Di se trebam prijavit?
Old 04.09.2017., 15:53   #282
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
I ja sad to polako počinjem shvaćati i cijeniti sebe više. Samo šta sad već imam 40 god. Voljela bih da sam prije to shvatila i našla nekoga tko bi bio bolji prema meni. Ljudi mojih godina su ili oženjeni, ili rastavljeni ili imaju taj neki stil života zbog kojeg se nikad nisu vezali za nekoga. A ja nikog ni ne upoznajem jer je to u ovim godinama teško. Nisam nikad imala prijatelje koji bi me uveli u neko društvo gdje postoji mogućnost upoznati nekoga.
Mislim da ću skužiti šta dalje, važno je da sam osvijestila neke stvari.
Sorry kaj upadam kao padobranac nakon desetak ispisanih stranica, ali htio sam ovo izdvojiti. Mislim da se moraš osloboditi tog tereta godina kojeg si stavila pred sebe i što s tim godinama tražiš opravdanje koje te dovelo do ove situacije u kojoj jesi. Mislim, današnje društvo očekuje svašta u određenim godinama. Trebaš u 20-ima naći posao i završiti faks, u 30-ima stvarati novu obitelj i ući u brak, u 40-ima već treba razmišljati o budućnosti pa se gledaju kuće, stanovi itd., ali čemu to? Tvoj put nije isti kao tisuće drugih puteva od drugih ljudi. Tvoj put se ne bi smio ograničavati time što si već došla u neke godine, pa je teže, jer nije i ne mora to tako biti. Ima solo ljudi koji i u 40-ima nađu nekoga, nađu sebe, svatko ima svoj put, a ti tražiš svoj. Svi bi mi htjeli u nekim godinama ostvariti određene stvari, ali nekad ne ide.

Vjerujem da si hrpu stvari naučila o sebi, osvijestila si se, sazrila si, stekla nekakva iskustva i to je dovoljno da preneseš dalje. Sad da li će to biti preneseno prema nekoj drugoj osobi u nekom odnosu, hoćeš li nastaviti dalje sama, to budeš vidjela, ali nemoj, zaista nemoj nikako i nikada odustati. Ne vrijedi. Puno još toga možeš priuštiti sebi, puno toga još možeš dati nekome drugom, možeš odustat tek kad dođeš u 80-e.
Old 04.09.2017., 17:39   #283
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Sorry kaj upadam kao padobranac nakon desetak ispisanih stranica, ali htio sam ovo izdvojiti. Mislim da se moraš osloboditi tog tereta godina kojeg si stavila pred sebe i što s tim godinama tražiš opravdanje koje te dovelo do ove situacije u kojoj jesi. Mislim, današnje društvo očekuje svašta u određenim godinama. Trebaš u 20-ima naći posao i završiti faks, u 30-ima stvarati novu obitelj i ući u brak, u 40-ima već treba razmišljati o budućnosti pa se gledaju kuće, stanovi itd., ali čemu to? Tvoj put nije isti kao tisuće drugih puteva od drugih ljudi. Tvoj put se ne bi smio ograničavati time što si već došla u neke godine, pa je teže, jer nije i ne mora to tako biti. Ima solo ljudi koji i u 40-ima nađu nekoga, nađu sebe, svatko ima svoj put, a ti tražiš svoj. Svi bi mi htjeli u nekim godinama ostvariti određene stvari, ali nekad ne ide.

Vjerujem da si hrpu stvari naučila o sebi, osvijestila si se, sazrila si, stekla nekakva iskustva i to je dovoljno da preneseš dalje. Sad da li će to biti preneseno prema nekoj drugoj osobi u nekom odnosu, hoćeš li nastaviti dalje sama, to budeš vidjela, ali nemoj, zaista nemoj nikako i nikada odustati. Ne vrijedi. Puno još toga možeš priuštiti sebi, puno toga još možeš dati nekome drugom, možeš odustat tek kad dođeš u 80-e.

Nisi padobranac, više si rekao nego neki koji su odmah reagirali sa svojim sarkastičnim komentarima.
Lijepo je to sve što si napisao i točno. Nažalost, ja sam zbog nekih stvari koje su se desile u mom djetinjstvu i obilježile moj životni put morala neke stvari posložiti u tridesetima umjesto u dvadesetima pa su tridesete u svemu tome proletile u nekim vezama koje nisu ništa konkretno donijele.
Inače nikad ne odustajem lako kad imam neki cilj. Samo što u ovom ljubavnom spektru života ne ovisi sve o meni. Puno, ali ne sve.

Hvala ti!
Old 04.09.2017., 18:10   #284
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Nisi padobranac, više si rekao nego neki koji su odmah reagirali sa svojim sarkastičnim komentarima.
Lijepo je to sve što si napisao i točno. Nažalost, ja sam zbog nekih stvari koje su se desile u mom djetinjstvu i obilježile moj životni put morala neke stvari posložiti u tridesetima umjesto u dvadesetima pa su tridesete u svemu tome proletile u nekim vezama koje nisu ništa konkretno donijele.
Inače nikad ne odustajem lako kad imam neki cilj. Samo što u ovom ljubavnom spektru života ne ovisi sve o meni. Puno, ali ne sve.

Hvala ti!
I ja sam isto "late bloomer" kako bi rekli Amerikanci samo eto, ja sam malo drugačiji put prošao, kao i svi drugi također. Samo isto tako moraš imati na umu da sve te veze i vezice koje imaš, da iz svake nešto naučiš i sebe nadograđuješ s time, postaneš bolja i sebe gledaš ipak na drugačiji način nego prvi puta. Sve je to proces kroz kojeg prolazimo, neki na lakši, a neki na teži način.

Svjestan sam da na ljubavnom spektru života isto tako treba raditi i za to trebaju obje strane, no isto tako smatram da sve to treba spontano doći i opušteno. Da se ne ide u to s nekim ciljem koji mora završiti vezom. Cilj bi trebao biti jedini, upoznavanje i druženje, a ako se rodi nešto između toga, doći će spontano. Vjerojatno je ovo samo razdoblje gdje si se malo uhvatila u razmišljanju, no i ono će proći, ustat ćeš se i krenuti dalje. I s obzirom na pročitano na temi, vjerujem da ćeš naći nekoga za sebe, po mjeri.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.