Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 16:19   #1501
Quote:
Mindake kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zamolila bih Vas za pomoć, naime ako firma nije u sustavu PDV-a i nabavlja robu iz EU. Da li je to OK? treba li se prijaviti u sustav PDV-a zbog stjecanja?
Hvala
Ne sve dok ne probije limit od 77.000 kn godišnje, nakon toga obavezno vadi PDV ID broj, i dostavlja ga dobavljaču te obračunava 25% pdva na stjecanje i plaća RH.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:05   #1502
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne sve dok ne probije limit od 77.000 kn godišnje, nakon toga obavezno vadi PDV ID broj, i dostavlja ga dobavljaču te obračunava 25% pdva na stjecanje i plaća RH.
Thanks
Znači kad izvadim PDV ID broj, predajem mjesečno PDV prijavu i PDV-S na kojoj je samo obveza za PDV po stjecanju?
Na ostalim izlaznim računima ne obračunavam PDV niti po ulaznim priznajem pretporez, samo obračunam PDV na stjecanje?
Što ako tokom godine nemam stjecanje u svakom mjesecu...predajem praznu PDV prijavu i PDV-s?
Mindake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:59   #1503
Question plaćanje privatnim karticama

Poštovani, obrtnik, obveznik poreza na dobit kupio je uredsku opremu za potrebe poslovanja u Češkoj i račun je platio internetom sa privatnog računa. Račun je u eurima, a njegova protuvrijednost u kunama veća je od 5.000,00 kn. Šta sad??? Kako vratiti sredstva vlasniku?
marija46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:34   #1504
Problem je ovakav:
direktor narucio monitor iz Madjarske (firma koja ima i HR VAT broj)...s obzirom da je bila online kupnja, prilikom upisa podataka za racun nije napisao VAT ID nego samo OIB...racun su izdali sa obracunatim PDV-on od 25% te je direktor tako i platio...kad sam dobila racun pisala sam ekipi u Madjarsku da im saljem nas VAT ID te da mi vrate iznos PDV-a i posalju ispravljen racun tj. kao pravna osoba imam pravo kupnje bez PDV-a ako imam VAT ID...
E na to su mi odgovorili: ''sa računom možete knjižiti kupovinu i tražiti povrat takse kroz hrvatske institiucije. Na žalost mi Vam nismo u mogućnosti sada mjenjati narudžbu i naplatu na bez takse''
Sta da sada radim? kako knjizim i kako prikazujem u PDV-u?
zmajolina zd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.