Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 22:51   #1641
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Sad mi nešto palo na pamet: ako vukodlak može iz čevjeka pretvarati se u vuka, zašto warg ne bi mogao napraviti obratnu metamorfozu?
Jer warg ne funkcionira tako.
Vukodlak fizički mijenja čovjeka u vuka, a warg je čovjek koju svoju svijest/softver samo usađuje privremeno u vuka
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Meni su toliko izgadili Gozbu prije čitanja da sam se pripremila, pa mi čak i nije bila toliko strašna. U biti, na prvu mi je bilo i zanimljivo malo čitati o Dorneu, no kad zatvoriš korice, skužiš da se bez toga svega moglo preživjeti. Brienne mi je bila užasno dosadna, Željeznih je bilo previše i predetaljno je to sve opisano, Sam isto dosadnjikav...

Ples postaje prema kraju bolji. Pamtim Theonova poglavlja kao dosta dobra, u rangu prvih knjiga. Cersei mi isto nije bila loša, ono 1, 2 Jaimeova poglavlja isto OK...

Meni se čini da je GRRM jednostavno žrtva vlastitog uspjeha. Htio je čovjek napisati nekakvo kapitalno remek-djelo fantastične književnosti, a onda se jednostavno pogubio sa svim tim silnim zapletima i podzapletima. Pa je tu uletio i Internet sa silnim crackpot teorijama od kojih su neke pogodile rasplet, pa je proradio ego, jer ipak je ASOIAF poznat po neviđenim rješenjima i šokovima, pa onda serija koja ga je prestigla, pa izdavači koji tjeraju svoje, a gdje je tu još NFL i kino i svi oni projekti sa strane kojima se naš pisac bavi?

Da ne kažem da mu se vjerojatno više ni ne da.
Debelom se ne da, a svatko ima svoj ukus, sve pet
Meni su vikinzi bili ok, ali jebena šetačica....
Onako, taj dio s ratom u Porječju mi je milijardu puta gori od puta u Mordor, živo mi se *ebe kaj će biti s njom, pa
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:58   #1642
Martin...
http://www.thegrumpyfish.com/george-...nds-of-winter/
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:45   #1643
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Meni su vikinzi bili ok, ali jebena šetačica....
:
Meni bome ni oni nisu.

Mogao je sasvim jednostavno opisati neko opasno morsko putovanje ili recimo neki "raid" male skupine Željeznih negdje, ili tako nešto, a ne blebetanje "kako je nečiji sin dobro utopljen" i sl.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:19   #1644
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kad se knjige piše 30ak godina onda neke stvari svakako nisu više u fokusu
HaHa da..uzmi još i seriju koja mi dodatno unese nered u glavu
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 16:12   #1645
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni bome ni oni nisu.
Mogao je sasvim jednostavno opisati neko opasno morsko putovanje ili recimo neki "raid" male skupine Željeznih negdje, ili tako nešto, a ne blebetanje "kako je nečiji sin dobro utopljen" i sl.
Gle, meni su bili ok, iako je to možda samo u usporedbi s predosadnim poglavljima šetačice
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
HaHa da..uzmi još i seriju koja mi dodatno unese nered u glavu
True
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:21   #1646
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Jer warg ne funkcionira tako.
Vukodlak fizički mijenja čovjeka u vuka, a warg je čovjek koju svoju svijest/softver samo usađuje privremeno u vuka

Debelom se ne da, a svatko ima svoj ukus, sve pet
Meni su vikinzi bili ok, ali jebena šetačica....
Onako, taj dio s ratom u Porječju mi je milijardu puta gori od puta u Mordor, živo mi se *ebe kaj će biti s njom, pa
Ali svijest je primarna u odnosu na tijelo i može ga mijenjati, naravno u razumnom okvirima, ne možeš postati Tiranosaurus rex jer za to nemaš dovoljno materijala
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:14   #1647
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ali svijest je primarna u odnosu na tijelo i može ga mijenjati, naravno u razumnom okvirima, ne možeš postati Tiranosaurus rex jer za to nemaš dovoljno materijala
U teoriji količina mase ne bi trebala biti problematična, većina mase ionako dolazi iz kretanja subatomskih čestica, a većina prostora je ionako prazna.
Ono što je bitno su određena kvantna polja, a tu prostor možeš dobit poprilično lako, samo je poanta da ukupni zbroj čestica bude nula
Bar bi tako trebalo biti za dovoljno naprednu civilizaciju.

U konkretnim primjerima je veći problem u "softveru" (ako tako možemo opisati svijest).
Vukodlak je čovjek u vučjem tijelu, dakle pojednostavljenje softvera u drugačijem hardveru. Vuk npr. nije sposoban riješiti jednadžbu, realno nema takvih hardverskih mogućnosti (ali zato može nanjušiti plijen par kilometara daleko ).
Staviti vučji softver u ljudski hardver...
Dobili bi smo osobu s ograničenim mogućnostima, par riječi, ubojitim nagonima i striktnim osjećajem hijerarhije.
Idealan ubojica ?

Mislim da imaš mitove o ljudima-ribama (nomoi sa Siriusa B) u mitovima Dogona, a bilo je i svakakvih mitova od starog Egipta, Sumera, Krete...
No to je outside the topic

Warg je u martinovim djelima skingchanger koji se može "wargat" u vuka. Dakle, iskoristiti vukov hardver i u njemu sačuvati ljudsku svijest.
A i tu obično mora biti neka veza...
Obratno bi vjerojatno bilo nešto slično entima u LOTRu...

Bar ja tak mislim
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:08   #1648
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
U teoriji količina mase ne bi trebala biti problematična, većina mase ionako dolazi iz kretanja subatomskih čestica, a većina prostora je ionako prazna.
Ono što je bitno su određena kvantna polja, a tu prostor možeš dobit poprilično lako, samo je poanta da ukupni zbroj čestica bude nula
Bar bi tako trebalo biti za dovoljno naprednu civilizaciju.

U konkretnim primjerima je veći problem u "softveru" (ako tako možemo opisati svijest).
Vukodlak je čovjek u vučjem tijelu, dakle pojednostavljenje softvera u drugačijem hardveru. Vuk npr. nije sposoban riješiti jednadžbu, realno nema takvih hardverskih mogućnosti (ali zato može nanjušiti plijen par kilometara daleko ).
Staviti vučji softver u ljudski hardver...
Dobili bi smo osobu s ograničenim mogućnostima, par riječi, ubojitim nagonima i striktnim osjećajem hijerarhije.
Idealan ubojica ?

Mislim da imaš mitove o ljudima-ribama (nomoi sa Siriusa B) u mitovima Dogona, a bilo je i svakakvih mitova od starog Egipta, Sumera, Krete...
No to je outside the topic

Warg je u martinovim djelima skingchanger koji se može "wargat" u vuka. Dakle, iskoristiti vukov hardver i u njemu sačuvati ljudsku svijest.
A i tu obično mora biti neka veza...
Obratno bi vjerojatno bilo nešto slično entima u LOTRu...

Bar ja tak mislim
The Deep Ones :klap:

Ma ja ti ne baratam onom znanstvenom terminologijom koju ti koristiš, o svijesti i tijelu pričala sam iz vlastitog iskustva (naravno, nisam išla tako daleko da se pretvaram u životinju, samo sam korigirala neke sitnice )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:39   #1649
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
The Deep Ones :klap:
Ma ja ti ne baratam onom znanstvenom terminologijom koju ti koristiš, o svijesti i tijelu pričala sam iz vlastitog iskustva (naravno, nisam išla tako daleko da se pretvaram u životinju, samo sam korigirala neke sitnice )
U životinje se uvijek može pretvoriti u snovima, lucidno spavanje zna biti dobro
Volja je uvijek jača od materije, to je priča o onom bodybuilderu koji je slomio noge (ili nešto slično) pa nije mogao vježbati, već je ležao u krevetu dan prije olimpijskog natjecanja.
Pa je na Olimpijadi osvojio srebro jer je svaki dan zamišljao kako vježba i na taj način pomicao mišiće (nešto kao prana-bindu iz Dine ).
Nešto kao placebo, ali uz znanstveniju priču

Čitao sam i neki strip koji priča o izgledu kao morfološkom polju, odnosno manifestaciji volje, no opet, bilo kakva promjena mora biti postepena jer svaka sila izaziva i protusilu, pa ono mic po mic

Načelno, po stvarima koje sam čitao uvijek je bitan način kako se to radi, odnosno kako ćeš kanalizirati svijest, odnosno prilagoditi stvarnost oko sebe.
No, opet sam počeo s previše znanosti, sorry
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:24   #1650
sigurno ste to već raspravili, ali kad jednog dana knjiga izađe, i ako izađe, tko će biti izdavač u hrvatskoj. što ako se nitko ne odluči na taj trošak?
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:12   #1651
Quote:
antinjo kaže: Pogledaj post
sigurno ste to već raspravili, ali kad jednog dana knjiga izađe, i ako izađe, tko će biti izdavač u hrvatskoj. što ako se nitko ne odluči na taj trošak?
Ja ću (ako ikada izađe) čitati u originalu, pa se ne zamaram time tko će prevesti na hrvatski i/ili biti izdavač ovdje.

A i ti vjerojatno do tada stigneš dovoljno dobro naučiti engleski.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:25   #1652
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja ću (ako ikada izađe) čitati u originalu, pa se ne zamaram time tko će prevesti na hrvatski i/ili biti izdavač ovdje.
A i ti vjerojatno do tada stigneš dovoljno dobro naučiti engleski.
S obzirom na vrijeme, stigne postat i profesor
Ja ću isto vjerojatno čitati u originalu, ali bih volio vidjeti i hrvatsko izdanje.
Lokalizacije (tipa Alan Ford) znaju biti dobre.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:16   #1653
Quote:
antinjo kaže: Pogledaj post
sigurno ste to već raspravili, ali kad jednog dana knjiga izađe, i ako izađe, tko će biti izdavač u hrvatskoj. što ako se nitko ne odluči na taj trošak?
Algoritam je rekao da će oni prevesti šestu knjigu. Propale su im knjižare, ne i izdavačka djelatnost. Doduše, to je bilo davno na facebooku...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:24   #1654
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Algoritam je rekao da će oni prevesti šestu knjigu. Propale su im knjižare, ne i izdavačka djelatnost. Doduše, to je bilo davno na facebooku...
I to je kaj veliš.
Inače, dobar avatar
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:48   #1655
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Jer warg ne funkcionira tako.
Vukodlak fizički mijenja čovjeka u vuka, a warg je čovjek koju svoju svijest/softver samo usađuje privremeno u vuka
:
Vukodlak također nema svijest da je čovjek niti se čovjek sjeća ičega kada se probudi.
Nekad ni ne zna da je vukodlak.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:03   #1656
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vukodlak također nema svijest da je čovjek niti se čovjek sjeća ičega kada se probudi.
Nekad ni ne zna da je vukodlak.
True
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:07   #1657
Ima li kakvih novosti, barem da je knjiga otkazana? Nada umire posljednja i to me veoma iritira jer razum kaže da neće biti ništa od knjige, a ja se još uvijek nadam.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:48   #1658
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti, barem da je knjiga otkazana? Nada umire posljednja i to me veoma iritira jer razum kaže da neće biti ništa od knjige, a ja se još uvijek nadam.
Mislim da nema nist.
Doći će knjiga, pitanje je damo kad
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:48   #1659
Preminuo narator ASOIAF knjiga:

http://www.hollywoodreporter.com/new...-at-94-1049104


Šteta, ja sam odslušao ASOIAF audio knjige i čovjek je odradio više nego odličan posao.


94 godine, dobro je izdržao.... R.I.P.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:40   #1660
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti, barem da je knjiga otkazana? Nada umire posljednja i to me veoma iritira jer razum kaže da neće biti ništa od knjige, a ja se još uvijek nadam.
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mislim da nema nist.
Doći će knjiga, pitanje je damo kad
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Preminuo narator ASOIAF knjiga:

http://www.hollywoodreporter.com/new...-at-94-1049104


Šteta, ja sam odslušao ASOIAF audio knjige i čovjek je odradio više nego odličan posao.


94 godine, dobro je izdržao.... R.I.P.
Nadam se da GRRM ima Alzahajmera i da slijedi Roya u grob. Baš sam se ponadala da je riječ o GRRM, ne, zapravo riječ je o Roy Dotriceu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.