Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 08:57   #41
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
da li je ovo recepcija ili su obje planete u sjedištu; jupiter kvadrat neptun, jupiter u ribama , neptun u strijelcu.
recepcija je to.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:23   #42
Moj Saturn u Vodenjaku u 8. polju je u recepciji s Uranom u Jarcu u 7. polju. Što to preciznije znači? Kako se međusobno potpomažu Saturn i Uran? Meni djeluju kao dvije velike suprotnosti, a ni nemaju međusobne aspekte pa je li to oslabljuje recepciju?
Može netko reći više??
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:37   #43
Ej,sto me zanima....jel u vas radi ova teorija o recepciji planeta u natalu?
Ono kao Mars u Vagi a Venera u Ovnu i kao da su u sjedistima u stvari?
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 14:57   #44
Samo bih rekao da se u tradicionalnoj astrologiji pojam recepcije koristi čim je jedna planeta u jednom glavnom dostojanstvu druge, ili u dva manja (terminu i licu, recimo), nije potrebno da budu uzajamno u sjedištima. Princip je da jedna planeta prima drugu sa svim njenim vrlinama i manama, a primljena planeta pokazuje interes i zahvalnost prema svom dobročinitelju i vladaru. Samim tim recepcija postaje uzajaman odnos dvije planete.
Moderna astrologija više nekako podrazumijeva recepciju kao dvije planete koje su uzajamno u sjedištima ili egzaltacijama.
Na ovaj slučaj MA u vagi i VE u škorpionu gledam kao na dvije loše osobe koji gaje uzajamne simpatije i pomažu jedna drugoj u nedjelima.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 15:27   #45
..

A kada je Mars u Vagi a Venera u Ovnu ?je li to dobra recepcija ,to me zanima,da li umanjunje pad ove dvije planete
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 20:58   #46
...

Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Samo bih rekao da se u tradicionalnoj astrologiji pojam recepcije koristi čim je jedna planeta u jednom glavnom dostojanstvu druge, ili u dva manja (terminu i licu, recimo), nije potrebno da budu uzajamno u sjedištima. Princip je da jedna planeta prima drugu sa svim njenim vrlinama i manama, a primljena planeta pokazuje interes i zahvalnost prema svom dobročinitelju i vladaru. Samim tim recepcija postaje uzajaman odnos dvije planete.
Moderna astrologija više nekako podrazumijeva recepciju kao dvije planete koje su uzajamno u sjedištima ili egzaltacijama.
Na ovaj slučaj MA u vagi i VE u škorpionu gledam kao na dvije loše osobe koji gaje uzajamne simpatije i pomažu jedna drugoj u nedjelima.
A ja mislila da je recepcija dobra u stvari...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 18:17   #47
Quote:
A ja mislila da je recepcija dobra u stvari...
Teorija bi rekla, da su to kao dve lose osobe koje se ujedine da rade neku zvrcku.
Recepcija ume da bude korisna i da pomaze, a takodje i aspekt benefika na ove planete, koji je dobro postavljen, npr dobro postavljen JU ili SO. Pa cak i ostale, ako su snazne, mogu da pomognu planetama u losim dostojanstvima.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:24   #48
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Teorija bi rekla, da su to kao dve lose osobe koje se ujedine da rade neku zvrcku.
Recepcija ume da bude korisna i da pomaze, a takodje i aspekt benefika na ove planete, koji je dobro postavljen, npr dobro postavljen JU ili SO. Pa cak i ostale, ako su snazne, mogu da pomognu planetama u losim dostojanstvima.
Ne znam dal je dovoljno za "izvlacenje" ove dvije planete u padu,koje su u recepciji i gledaju se
Jupiter je dobar sa aspektima i u Skorpiji a Sunce u Biku....Sunce sa ovim Marsom u padu ima trigon od 3* A....
Nego me brine Venera jer je ubijena...
Ve 180 Saturn 0 A
Ve 180Pluton 8 A
Ve 135Uran 9 A
Ve 60 Merkur -1 S....
Ve je vladar 5, je li moguce da ovi losi aspekti donesu nemanje djece? Izmedju ostalog drugog ....
Hvala ti sto mi ovjasnjavas i toliko detaljno da i vise puta i ne ukapiram sto u stvari to znaci...
Hvala
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:20   #49
kako utječe recepcija Venere u Jarcu i Saturna u Biku? Venera je u 6. kući, Saturn u 11 kući. Venera vlada 4. i 11. kućom. Saturn vlada 7.,a suvladar je 8. kuće. Međusobno Venera i Saturn su u 120. To je jedini dobar aspekt Venere, inače ima kvadrate sa Mesecom u 3.,Plutonom u 3. i Uranom u 4.natalnoj kući.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 09:31   #50
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Hm... Onda su Mjesec u Vagi i Venera u Raku, dvije full dobre osobe koje gaje uzajamne simpatije i jedna drugoj pomažu u dobrim djelima...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:48   #51
Potaknuta postom na drugoj temi, a ne razumijem se previše ni u astrologiju, a još manje u recepciju... ili uzajamnu recepciju?

Imam T kvadrat između Saturna u Ovnu, Venere u Jarcu i Marsa u Vagi.

A recepcije su (kako mi je netko napisao):
Saturn u domicilu Marsa, Mars u domicilu Venere i egzaltaciji Saturna, a Venera u domicilu Saturna i egzaltaciji Marsa.

Da li sve ovo daje jedan pozitivan ton mojem T kvadratu gdje su planete - onako laički - loše postavljene... ono... Mars u Vagi, Saturn u Ovnu, to i ja kao laik vidim da nije dobro...

?
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:22   #52
http://astroriznica.com/o-recepcijama/

Imas ovde dosta fino objasnjeno.

Ne stizem da ti odgovorim, ali potrudicu se ovih dana.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:37   #53
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
http://astroriznica.com/o-recepcijama/

Imas ovde dosta fino objasnjeno.

Ne stizem da ti odgovorim, ali potrudicu se ovih dana.
Iskreno... ovo je ipak prestručno za mene...
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.