Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 11:22   #81
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
obitelj koja ne ruča / ili večera zajedno ne može se držati na okupu. navela sam primjer žene koja viđa muža jednog godišnje, a onda si ti podrugljivo upitala a kako ne mogu jesti zajedno? a opiši mi ti kako mogu

znači to znači svakodnevno zajedničko planiranje ručka, kupovina, piprema, kuhanje, objedovanje i čišćenje - zajedno! te usput zajednička komunikacija. ljudima koji rade to je jedino vrijeme da se zbliže. ali kužim da nekima bliskosti i nije previše bitna, možda ju percipiraju samo kroz seks, ili fejsbuk i sms
Nisam ja komentirala tu zenu, nego govorim o svojoj situaciji. I nisam imala namjeru biti podrugljiva. Dok ti meni tvrdis da ja ne mogu bit bliska s nekim s kim zajedno ne stanujem.
Zajednicka komunikacija je najbitnija i jedino moguca dok se priprema rucak?
Mozemo to mozda zamijeniti tim da sjednemo i razgovaramo pol sata, odemo u setnju u Maksimir, na Sljeme ?

Usput, mi kuhamo ponekad zajedno (bar jednom tjedno, a i cesce) s tim da meni to bas nije najdrazi nacin provodjenja vremena.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:23   #82
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
bila sam u vezi od 9 godina, 7 smo živjeli skupa. i to je bio fenomenalan suživot jer smo bili slični. djelili smo sve što smo imali, pa tako i obaveze oko čišćenja, pranja i sl... nijedno nije bilo posesivno tako da smo vikendarili odvojeni a i skupa. to je zaista išlo prelagano i bez ikakvih zapinjanja... i onda kad smo prekinuli meni je zajednički život s partnerom djelovao kao nešto zaista lijepo i bez straha sam u sljedećoj vezi počela sa zajedničkim suzivotom. međutim taj drugi put nije bio tako "lagan"...

ispostavilo se da ljudi zaista znaju mnogo lagati o tome tko su i što su... ili se jednostavno drugacije percipiraju od onoga što zaista jesu

uglavnom, sad nakon tog drugog suživota koji je trajao 2ipo godine, puno više cijenim solo život, i ne znam kako i kad će me netko opet "utjerat" u suživot.

netko je spomenuo kako je solo biti grozno jer mu je stan neuredan.. e pa bome moj stan je puno vise tip top kad sam solo jer nema nikoga tko ostavlja nered za sobom. hahaha

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
od dva iskustva jedno, dosta krace, ti je lose a tebi vise nije do zajednickog suzivota?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:26   #83
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ne baš veze, ali obitelji da. nije tu u pitanju hrana i žvakanje, ali kako da objasnim nekom tko ne shvata. to je jedinih pol sata gdje mogu sjesti zajedno i malo popričati, a onda svatko na svoju stranu i svojim obavezama. ako vi vjerujete da to nije bitno za obitelj, tradiciju i održavanje veza, vjerujte i dalje



ili odite na fejsbuk i dopisujte se, to je najbitnije za bliskost
Vjeruj mi da odlicno shvacam.
Ako jedna strana (vecinom zene) previse fokusa stave na taj aspekt zajednickog zivota (obavezan zajednicki ruzak/vecera), bas to moze da pokrene rascjep I unisti zelju za odrzavanjem te iste veze.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:37   #84
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Nisam ja komentirala tu zenu, nego govorim o svojoj situaciji. I nisam imala namjeru biti podrugljiva. Dok ti meni tvrdis da ja ne mogu bit bliska s nekim s kim zajedno ne stanujem.
Zajednicka komunikacija je najbitnija i jedino moguca dok se priprema rucak?
Mozemo to mozda zamijeniti tim da sjednemo i razgovaramo pol sata, odemo u setnju u Maksimir, na Sljeme ?

Usput, mi kuhamo ponekad zajedno (bar jednom tjedno, a i cesce) s tim da meni to bas nije najdrazi nacin provodjenja vremena.
ok. koliko jos tako?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:41   #85
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ok. koliko jos tako?
Dok se ne predomislimo ili rastanemo ili umremo.

Koliko jos dugo jedes vrecicu kokica?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:42   #86
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi da odlicno shvacam.
Ako jedna strana (vecinom zene) previse fokusa stave na taj aspekt zajednickog zivota (obavezan zajednicki ruzak/vecera), bas to moze da pokrene rascjep I unisti zelju za odrzavanjem te iste veze.
recimo da si jako zauzet, radiš dva posla, a navečer dođeš umoran i samo ti je do kreveta. jedina prilika kad danas možeš popričati sa svojim djetetom (jer i ono ima školu/trening/nabroji dalje) je za vrijeme večere. tebi ne bi bilo stalo?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:43   #87
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Dok se ne predomislimo ili rastanemo ili umremo.
nemoj sad da ispadne da ja nešto prejudiciram. ali to kako si ispričala je tipično kad muškarac ostavlja sebi otvorene opcije, a još nikad nisam čula da je žena u vezi, da je veza dobra, i da ne želi suživot
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:44   #88
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ok. koliko jos tako?
A valjda je trajanje njene veze kao i trajanje bilo koje druge. Svaka veza se razvija u razlicitim direkcijama sa razlicitim vremenskim razmacima.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:45   #89
zašto u psihol. testiranjima ima pitanje:

volite jesti:

- sami
- u društvu
- svejedno mi je

zato što vam tim pitanjem ulaze u psihologiju obitelji u kojoj ste odrasli

ali opet, najbolje je na fejsbuku. tamo su svi bliski, na imaginarnom zidiću snova
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:47   #90
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ne mozes noge losionom namazati, a da ti ih odmah ne polize, a o sjedanju na skoljku dok te repom mlati po faci bolje ne pricati :croatiantragedies:


sjetih se par novih 'zašto'. sto sati u kupatilu bez da te itko ometa i bez da se osjećaš uzurpatorom zajedničkog prostora.

ili evo tumaranje u pidžami cijelo božje subotnje jutro, bez imalo grižnje savjesti. ne trebati misliti što ću kuhati danas i da li on to jede.


Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
obitelj koja ne ruča / ili večera zajedno ne može se držati na okupu.
naravno da može. samo će taj odnos biti dosta hladnije prirode. i to je legitmno.

sjećam se kada sam davnih dana došla u dom tadašnjeg partnera da mi je bilo ful čudo da njih troje u obitelji (mama uz to bila domaćica) nisu nikada jeli zajedno i nikada jeli na na istom mjestu. dečko bi uvijek jeo u sobi na pladnju, kada je bio gladan, mama mu za stolom kada je skuhala, a stari u dnevnom kada bi došao s posla.
znam da mi je to izgledalo tako čudno, budući da smo kod nas doma, iako disfunkcionalni totalno, vikendom jeli svi zajedno za istim stolom.

to međutim ništa ne znači. više su oni bili 'usklađeni', nego mi doma. mi smo se klali stalno.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:47   #91
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
zašto u psihol. testiranjima ima pitanje:

volite jesti:

- sami
- u društvu
- svejedno mi je

zato što vam tim pitanjem ulaze u psihologiju obitelji u kojoj ste odrasli

ali opet, najbolje je na fejsbuku. tamo su svi bliski, na imaginarnom zidiću snova
A sto zakljuce za svaki od ovih odgovora?

Volim jest u restoranu.
Kud to spada?

A do prije koju godinu nisam uopce voljela jesti.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:49   #92
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
recimo da si jako zauzet, radiš dva posla, a navečer dođeš umoran i samo ti je do kreveta. jedina prilika kad danas možeš popričati sa svojim djetetom (jer i ono ima školu/trening/nabroji dalje) je za vrijeme večere. tebi ne bi bilo stalo?
Naravno da bi. Ja ne kazem ne objedovat skupa.
Ja govorim o insistiranju istog kao jedinu osnovu kao uspjeh odrzavanja veze/braka.
A zasto bi moje djete trebalo cekat mene svaku vecer u svrhu da veceramo skupa?
Ja i dalje mogu provest kvalitetno vrijeme sa svojim djetetom bez da mu, dok jedemo, usput tupim koliko je zdravo da pojede sav grasak i karotu sa tanjura i da ne jede samo kruh.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:49   #93
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post


sjetih se par novih 'zašto'. sto sati u kupatilu bez da te itko ometa i bez da se osjećaš uzurpatorom zajedničkog prostora.

ili evo tumaranje u pidžami cijelo božje subotnje jutro, bez imalo grižnje savjesti. ne trebati misliti što ću kuhati danas i da li on to jede.




naravno da može. samo će taj odnos biti dosta hladnije prirode. i to je legitmno.

sjećam se kada sam davnih dana došla u dom tadašnjeg partnera da mi je bilo ful čudo da njih troje u obitelji (mama uz to bila domaćica) nisu nikada jeli zajedno i nikada jeli na na istom mjestu. dečko bi uvijek jeo u sobi na pladnju, kada je bio gladan, mama mu za stolom kada je skuhala, a stari u dnevnom kada bi došao s posla.
znam da mi je to izgledalo tako čudno, budući da smo kod nas doma, iako disfunkcionalni totalno, vikendom jeli svi zajedno za istim stolom.

to međutim ništa ne znači. više su oni bili 'usklađeni', nego mi doma. mi smo se klali stalno.
da, ali opet su na okupu i jeli su zajedno. ne mora to biti na istom stolu
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:50   #94
Ja stvarno ne kuzim ovo povezivanje bliskosti prvenstveno s hranom.,
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:52   #95
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
A sto zakljuce za svaki od ovih odgovora?

Volim jest u restoranu.
Kud to spada?

A do prije koju godinu nisam uopce voljela jesti.
U luksuz.

Tvoj nacin na koji si si slozila zivot je mozda neobican, ali ako ti pase, ako pase i njemu, koga ista dalje briga.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:52   #96
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
da, ali opet su na okupu i jeli su zajedno. ne mora to biti na istom stolu
ja sam shvatila da to spominješ, jer je kao komunikacija tijekom obroka jedna vrsta bondanja i zbližavanja.
oni baš i nisu komunicirali tada, niti se to može smatrati zajednički provedenim vremenom, ako mene pitaš....
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:54   #97
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ja sam shvatila da to spominješ, jer je kao komunikacija tijekom obroka jedna vrsta bondanja i zbližavanja.
oni baš i nisu komunicirali tada, niti se to može smatrati zajednički provedenim vremenom, ako mene pitaš....
Ne pita te. Ne pita nikog. Ona zna.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:55   #98
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
zašto u psihol. testiranjima ima pitanje:

volite jesti:

- sami
- u društvu
- svejedno mi je

zato što vam tim pitanjem ulaze u psihologiju obitelji u kojoj ste odrasli

ali opet, najbolje je na fejsbuku. tamo su svi bliski, na imaginarnom zidiću snova
Sta si zapela za facebook? Ja nisam na facebooku a odrastao sam u familiji gdje smo uvjek objedovali skupa. Narocito rucak, uvjek je bio 3 course meal. Mater mi je bila pvoklasna kuvarica i jos uvjek je.

Moji odgovori prihologu: Volim jesti u drustvu, ali isto tako volim jesti sam a bogami nekad mi je bas svejedno.
I sta sad taj psiholog (na temelju tih odgovora) zna u kakvoj sam ja obitelji odrastao?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:01   #99
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Dok se ne predomislimo ili rastanemo ili umremo.

Koliko jos dugo jedes vrecicu kokica?
dobivas li zelju za predomisljanjem?

koliko vremena tjedno provodite zajedno? kako?

jer meni se cini da i kada ljudi zive u odvojenom aranzmanu a nije veza na daljinu, cesto ispada da je jedan stan prazan barem 5 od 7 dana u tjednu.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:07   #100
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
nemoj sad da ispadne da ja nešto prejudiciram. ali to kako si ispričala je tipično kad muškarac ostavlja sebi otvorene opcije, a još nikad nisam čula da je žena u vezi, da je veza dobra, i da ne želi suživot
Evo onda cujes sad prvi put.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.