Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 13:01   #5501
Snow Fairy, znam da imam čarape 2 puta napisano Pod tople čarape mislim bas na zimske, fine, mucaste, a ovo drugo na obične pamučne stopalice Ja sam čitala da je jako vruće u Vinogradskoj, ali sam isto pročitala da su se neke žene smrzavale jer ih je od bolova i svega valjda tresla zimica. Pa eto, nek se najde, pogotovo kaj sam ja više zimogrozna, nego vruća žemska

Znači u Vinogradskoj može i dvodijelna pidjama, hlace i neka majcica na bretele? vidla sam da neke žene dodju tako, ali nism skužila jel postoji neko pravilo ˝odijevanja˝ koje bi se trebalo poštivati, kao što postoji pravilo da se sve stvari trebaju držati u ormariću...
I gdje kupiti koliko toliko povoljno spavaćice s izrezom?

Plastične vrečice dopisane, hvala Blackie i profesorka87!

A za bebu samo paket jednokratnih pelena i vlažne maramice u slučaju da ponestane u bolnici, i krema za guzu? Ne treba ništa za njegu pupka?

Hoće li mi sve to uopće stati u ormarić? Čitala sam da postoje razne veličine ormarića...

I malo off-topic, al može li mi koja preporučiti di kupiti sportski rastezljivi grudnjak i grudnjak za dojenje? Da nije preskupo...
5Eveline5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 13:16   #5502
Ja imam iz mullera, hm-a i lidla. Mozda ce biti u lidlu ovih dana, mislim da su oni dosta jeftini. Ili u hm-u ona dvostruka pakiranja - u hm-u su s podstavljenom kosaricama, druga dva su bez podstavljenih
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 13:34   #5503
Pupak tamo oni sreduju, ti tek doma
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:31   #5504
Ja sam sebi narucila spavacice preko Bfashiona.. 2 obicne,cisto da vidim kvalitetu,cijena obicnih je cca 100njak kn,pamuk 100% i imam te obicne par mjeseci vec,odlicne su,em ih peruckam non stop em sve i stvarno je dobar materijal a nije tak skupo.
Onda sam si narucila i 2 bas za dojilje/trudnice i isto se cine super,imaju bas gumbice za izrez gore 129 kn. Isto pamuk i cine se kvalitetne.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:49   #5505
Hvala na odgovorima!

A kaj se tiče veličine ormarića i veličini torbi niste imale problema? Koju veličinu torbe cca da uzmem?

minipanda ove spavaćice s Bfashiona mi izgledaju super. Jedino da te pitam za veličinu koju si uzimala. Inace sam gore S, a dolje M. Koju veličinu ti preporučaš?
5Eveline5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:25   #5506
Pa ja sam inace bila XS/S,prvo sam nadobudno narucila dvije M a kad su stigle bile su onak,velike,jako,onda sam ssi mjenjala za S i to mi se cini da ce mi dobro bit i kad trbuh jos malo poraste.. Mislim taj S je dosta velik.. Bar mi se cini kao da su veci brojevi,komotniji..mozda bolje da ti sebi M uzmes. To ce ti sigurno odgovarat ako si izmedju S/M
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:06   #5507
Sto se tice Vinogradske, stvarno je uzasno vruce. Ja sam inace zimogrozna, ali ovo je strasno. Carape sam isto nadobudno uzela, na kraju sam samo hodala u japankama jer je vruce i u slapama. Ogrtac ne treba, kod mene u sobi ga nijedna nije imala. U vrecicu za radaonu stavite i koji ulozak, meni je jako curila plodna voda pa sam ga stavila samo da dodem s pregleda do radaone, a ne ostavim trag za sobom. U tu torbu sam stavila dokumente, spavacicu za porod, bocu s vodom (obavezno), labello (spasio me), sve za tusiranje (spavacica, rucnik, ulosci, gel) tako da nakon poroda lako izvadite, a ne da sestra kopa po velikoj torbi, 2 cornija sto mi je isto super doslo jer sam rodila navecer u 11 i bila gladna nakon poroda, plasticnu vrecicu u koju sam spakirala odjecu u kojoj sam dosla pa je muz lako odnio u auto. Iako sam rodila pocetkom mjeseca (2.9.), nema apsolutno nicega. Za bebu se ne dobije nista tako da morate ponijeti pelene (preporucam nulu, jedinica bas bude velika), vlazne maramice, kremu za guzu. Ja sam uzela i jednokratne podloske za previjanje i za staviti pod sebe jer cistu plahtu necete dobiti ako procuri. Uzela sam i 2 tetre i dobro su mi dosle. Rukavice protiv grebanja mi nisu trebale, skarice isto tako. Jastucici za dojilje su mi odmah trebali jer mi je vec curio kolostrum. Od ulozaka sam uzela chicco i vir i stavljala sam chicco pa vir na njega, ali to sam trebala samo 2 dana, odmah se krvarenje smanjilo. Nema wc papira, nema sapuna. Moze se biti u pidzami, ja sam imala donji dio pidzame i gore onu h&m potkosulju za dojenje, nitko to ne gleda. To je ovako iz glave, pitajte sto vas zanima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:43   #5508
Sto se velicine torbe tice, nije bitno. Ormaric je mali i ionako u njega nista ne stane, eventualno ruksak. Nitko ne drzi torbu u ormaricu nego pokraj tako da vas velicine torbe ne mora brinuti.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:51   #5509
Spavacice mozes naci i na trznicama, u kvartovskim ducanima robom, kao i te grudnjake. I u Nami. Tamo sam ja kupovala i pamucne grudnjake i spavacice.
Torba stoji pored kreveta ili ispod.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:57   #5510
Tražim uloške za poslije poroda.
Kad sam prvi put rodila koristila sam Chicco uloške i opet bi njih kupila, ali ne znam gdje su dostupni.
U BUbamari im je cijena 70 kn, jel ih ima još negdje jer mi Bubamara nije baš blizu?
Koja mi je još opcija osim tih Chicco uložaka? Uzela sam jedne Vir, ali oni su ipak puno manji.
Gdje je moguće kupiti Tosama postporođajne uloške?
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:16   #5511
Chicco sam osim u Bubamari znala vidjeti u nekim Konzumima i DM-ovima, ne znam jel i dalje tako.
Osim njih ja kupujem bilo koje druge, vir, ona, lola, neke no name iz mullera...samo da su vateni
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:38   #5512
Chicco uložaka više nema u DM-u, a ni Konzumu. Vidim da nema Chicco online shopa pa mislim da su se povukli iz Hrvatske.
Muller mi uopće nije sam na pamet. Pogledat ću. Trebaju mi baš neki veliki. Nakon prošlog poroda sam obilno i dugo krvarila pa su se ti ulošci pokazali kao pun pogodak, tada prije 3 godine su bili 40 kuna, a sad su 70!
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:41   #5513
Pa naruči iz Bubamare online. Meni je to super opcija

Da, Chicco dućana više na žalost nema u HR. Meni su Chicco super za prve dane, poslije su mi ipak preveliki
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:13   #5514
Slažem se. Za kasnije su puno preveliki.
Jel istina da se nakon svakog sljedećeg poroda krvari više?
Tako sam čula pa se zato naoružavam. Možda je samo bapska priča.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:26   #5515
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Slažem se. Za kasnije su puno preveliki.
Jel istina da se nakon svakog sljedećeg poroda krvari više?
Tako sam čula pa se zato naoružavam. Možda je samo bapska priča.
To sam i ja čula, alu kako sam mali krvarila prvi put ne očekujem baš previšw
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:34   #5516
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Tražim uloške za poslije poroda.
Kad sam prvi put rodila koristila sam Chicco uloške i opet bi njih kupila, ali ne znam gdje su dostupni.
U BUbamari im je cijena 70 kn, jel ih ima još negdje jer mi Bubamara nije baš blizu?
Koja mi je još opcija osim tih Chicco uložaka? Uzela sam jedne Vir, ali oni su ipak puno manji.
Gdje je moguće kupiti Tosama postporođajne uloške?
Ima ih Bipa, Chicci, 69 kn mislim (mozda da uhvatis neki vikend kad su na 30% svi ulosci), ja nedavno kupila vidjela sam ih i u ljekarni, samo tko ce znat jel ih sve drze, moja ih ima i nekih 65 kn su...

Ja sam se sokirala velicinom pa to mi vise od pola torbe za rodiliste zauzme
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:41   #5517
Pa ne morate odmah uzet sve. Ja sam uzela nekih 5-6 komada (ili mluda do 10, ne sjecam se) drugi dan muz donio jos
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:44   #5518
Ja sam prve dane stavljala po sva Vir ulosca - jedan iza drugig, da budu sto duzi. I da, u drugoj trudnoci sam vise krvarila.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:45   #5519
ja sam kupila mullerove, identični su kao chicco, a skoro duplo jeftini.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:39   #5520
chicco u trstu kosta 6 eura. u mulleru imate Pelzy uloske koji su skoro isti kao chicco za cca 35kn
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.